80463

Київ – столиця України

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Поглиблювати інтерес до історії рідного краю, знайомити дітей з витоками історії українського народу. Формувати знання про Київську Русь, місто Київ, його заснування. Познайомити дітей з визначними місцями столиці. Розвивати вміння фантазувати; прогностичне мислення.

Украинкский

2015-02-17

49 KB

0 чел.

Тема: Київ - столиця України.

Мета. Поглиблювати інтерес до історії рідного краю, знайомити дітей з витоками історії українського народу. Формувати знання про Київську Русь, місто Київ, його заснування. Познайомити дітей з визначними місцями столиці. Розвивати вміння фантазувати; прогностичне мислення. Виховувати почуття громадянськості, гордості за наш український народ.

Обладнання. Ілюстрації видів Києва, виставка книг про Київ, «мікрофон»,                                каштанові листки, кросворди, слайди.

Тип уроку. Усний журнал.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

                    Допитливим, цікавим будь,

                    Та тільки не байдужим.

                    В Країну Знань велику путь

                    Долай уперто, друже!

Епіграф.      Ти – наша честь, і гордість, і краса,

                    Як голуб ніжний, гострий, як коса,

                    Ти – наша слава, помста за руїни,

                    Ти невмируще серце України.      П. Тичина.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  

    - На екрані – фотографія пам’ятника Кию, Щеку, Хориву і Либеді.   (Слайд 1).

       Вчитель зачитує вірш. 

                     Воно відоме в світі,

                     Каштани в ньому квітнуть.

                     Будинки там високі,

                     Дніпро тече широкий.

                     Ворота Золотії

                     Стоять, мов чародії.

                     Віддавна – це столиця,

                     Столиця-білолиця.

                     Ну, а хто з вас здогадається,

                     Як місто називається .  ( Слайд 2 ).

   

 - Як ви прогнозуєте, про що ми будемо сьогодні говорити, яка тема

   нашого уроку?

    ( Діти розповідають свої припущення).

 Мотивація навчальної діяльності.

 

 - Так, на сьогоднішньому уроці ми перегорнемо сторінки усного журналу

« Київ – столиця України». З них ви дізнаєтесь про минуле і сьогоднішнє головного міста України. ( Слайд 3).

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 Сторінка 1. Як виник Київ? (Слайд 4 ).

  

  Найперше описав історію заснування Києва монах Нестор у своїх літописах:

« Було три брати: одному імя Кий, другому – Щек, а третьому – Хорив і сестра їхня – Либідь. І сидів Кий на горі, де нині Боричів. А Щек сидів на горі, яка нині зветься Щекавицею. Зробили вони город, на честь брата їх найстаршого і назвали його Києвом «.

  Так записано у Повісті минулих літ.

 

 А у місті жили люди працьовиті. Це був найчисельніший словянський рід, який називався полянами . Поляни займалися землеробством , полюванням і рибальством, вишивкою і гончарством. Поляни і стали будівничими Києва.

   До наших днів збереглися назви гір і річки.

 Сторінка 2. Софіївський Собор. ( Слайд 5 ).

  Собор Святої Софії зведено за часів князювання Ярослава Мудрого. Софія у перекладі з грецької мови означає «мудрість». От і звелів князь Ярослав побудувати храм як пам’ятник мудрості. Цей собор став центром книжної науки і освіти. Тут була бібліотека, переписувалися книги і навчалися діти.

  Зачаровують око і 13 золотих куполів. А чи знаєте ви, що давню абетку було знайдено на стіні Софіївського собору.

  Перед Софіївським собором стоїть памятник Богданові Хмельницькому.     ( Слайд 6 ).

 

Богдан Хмельницький був мудрим і відважним українським полководцем. Він прагнув звільнити рідну землю від загарбників-гнобителів.

   Радо зустріли полководця кияни. Перемогу святкували на тій площі, де зараз стоїть памятник .

 Сторінка 3. Києво – Печерська лавра. ( Слайд 7 ).

  Немає людини, яка б не чула про чоловічий монастир – Києво – Печерську лавру. Заснований він близько 1051 року Антонієм Печерським. Спершу монастир знаходився у печерах, звідси й назва. Головний храм монастиря – Успенський собор. У 1941 році собор було зруйновано ( почалась Велика вітчизняна війна) і лише у 2000 р. повністю відновлено.

Сторінка 4. Князь Володимир Мономах. ( Слайд 8 ).

  Найбільшого розквіту досягла Київська держава за часів князювання Володимира.

  Ясним  Сонечком називали князя за те, що він захищав від ворогів Київську державу.

  Для  своїх дітей князь Володимир залишив повчання : як жити, працювати, поводитися серед людей.

  Робота з підручником. Читання тексту.

 Гра « Інтервю».

 Пофантазуємо. Що якби :   ( робота в групах )                                                    ( Слайд 9 )

  •  усі були лінивими;
  •  усі були неввічливими;
  •  ніхто не хотів учитись?  

 

 Сторінка 5. Хрещатик.  ( Слайд 10 ).

 Найкрасивіша головна вулиця Києва – Хрещатик. Колись ця вулиця являла собою долину, вкриту лісом, через яку протікав струмок. Долину цю називали Хрешатою, бо її перетинали, перехрещували яри. Від цього і пішла назва центральної вулиці Києва. Перші житла на Хрещатику з’явилися           у 1797 році.

  Мальовничості вулиці надає бульвар із каштанами. Зараз на Хрещатику відбуваються святкові та урочисті заходи.

 Сторінка 6.  Золоті ворота.  ( Слайд 11 ).

  Давній Київ. Здалеку срібляться верхи соборів і церков, виблискують Золоті ворота. Вони такі міцні. Що через них жодного разу не змогли прорватися напасники. Оборонні стіни викликали повагу навіть у ворогів. Своїми велетенськими розмірами вони виділялися серед укріплень усієї Давньої Русі. Стіна була заввишки 16 метрів, а ширина 30 метрів. Стіни Золотих воріт достояли до нашого часу.

Фізкультхвилинка. Музична.  ( Слайд 12 ).

Пісня « Києве мій!»  Вірші Д. Луценка, музика П. Майбороди.

Сторінка 7. Київ сучасний . ( Слайди 13,14,15).

  •  Київ – одне з найзеленіших міст світу. Окрасою Києва є Ботанічний сад. Троянд налічується понад 600 видів. Понад 64 сорти бузку.

  •  Київський зоопарк – найстаріший в Україні. Його відкрили у 1908 році. Багато рідкісних  звірів і птахів, які є в зоопарку, занесені до Червоної книги .

( Слайд 16 ).

  •  У Києві працює Верховна Рада України .  ( Слайд  17 ).

Депутати  Верховної  Ради збираються на свої засідання у великому світлому будинку, щоб вирішувати найважливіші питання життя країни . в цьому будинку і була прийнята Конституція України.

  •  Дніпро – це найдовша річка України. Не можна уявити Київ без його окраси- Дніпра!  ( Слайд  18 ).

  •  Михайлівський золотоверхий собор .  ( Слайд 19 ).

  •  Андріївська церква .   ( Слайд  20 ).

  •  Національний університет ім. Т. Г. Шевченка .  ( Слайд 21 ).

  •  Маріїнський палац .   ( Слайд  22 ).

  •  Київський вокзал .    ( Слайд 23 ).

  •  Найбільшого лиха зазнав Київ під час  Великої вітчизняної війни . Багато славних синів України загинуло в битві за Київ . Загиблих воїнів поховали на дніпровських кручах. Тут у 1957 році було створено парк Вічної Слави .              

    ( Слайд 24 ).

 Києву понад 1500 років. Остання неділя травня – День Києва.

 

  •  Дізнавшись про Київ, ви зрозуміли, що наша столиця не тільки стародавня, а й прекрасна.    ( Слайд 27 ).

  •  Майдан Незалежності . ( Слайд 28 ).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

 - Зараз ми перевіримо чи уважно ви мандрували сторінками нашого усного журналу .

  1)  Пропоную вам розгадати кросворд .

  Кросворд . ( Робота в парах ).   ( Слайд 29 ).

  1.  Як називали князя Ярослава, який цінував розум, знання, книги; за часів якого побудували Софіївський собор ?
  2.   Брат, на честь якого названо столицю України.
  3.   Храм – Києво – Печерська …
  4.   Дерево – символ Києва.
  5.   Місто, про яке ми сьогодні вчили.
  6.   Річка, на якій стоїть Київ.
  7.   Головна вулиця Києва.  

   - Хто розгадає кросворд, то прочитає назву нашої країни.

   Перевірка кросворду .   ( Слайд 30 ).

   2)  Крісло автора .

        Розповідь « Київ – столиця України».

        Сенкан.

V. Підсумок уроку.

 

     1.   Асоціативний кущ.

 

 

      2. Гра-змагання «Продовж речення…»

     - Києво – Печерська …

     - Сестру Кия звали …

     - Київ стоїть на березі  …


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20261. Дифузія в газах 43 KB
  Дифузія має місце в газах рідинах і твердих тілах причому дифундувати можуть як частинки сторонніх речовин що в них знаходяться так і власні частинки самодифузії якщо речовина неоднорідна. Швидкість дифузії залежить від температури. При дифузії молекули переміщуються з тих частин речовини де їх концентрація більше в ті її частини де вона менше. Основній закон дифузії закон Фіка: густина дифузійного потоку I пропорційна градієнту концентрації n взятому з протилежним знаком: D коеф.
20262. Другий віріальний коефіцієнт для різних моделей потенціалу взаємодії 114 KB
  Методом статистичних сум можна отримати рівняння стану: 1 Співвідношення Камерлінг Онеса: 2 Порівнюючи 1 і 2: другий віріальний коефіцієнт Ідеальний газ: U=0 BT=0 pV=RT Модель твердих сфер: де обєм молекули де не враховуємо притягання В 2 підставляємо ВТ: b V Модель Сюзерленда: = дорівнює першому доданку з 2. При реальний газ веде себе як ідеальний ТБ ТК критична температура тут ми використали 5 та глибина потенціальної ями Оскільки для моделі...
20263. Теорія Перкуса-Йєвіка 94.5 KB
  Теорія ПеркусаЙєвіка. Теорія ПеркусаЙєвіка це спроба встановити ще одне рівняння. Теорія ПеркусаЙєвіка використовує умовні корелятивні функції. Нехай існує функціонал який може бути розкладений у ряд Тейлора по варіації в положенні частинки s1 за визначенням: Розглядались такі функціонали: 1 ; приводить до результатів Перкуса Йевіка; 2 ; приводить до результатів ББГКІ 3 .
20264. Теорія Ван-дер-Ваальса (ВдВ) критичних явищ 99.5 KB
  Теорія ВандерВаальса ВдВ критичних явищ. Одне з рівнянь що описує реальні гази рівняння ВдВ: для 1го моля газу 1 де а і b сталі повязані із силами притягання і відштовхуванням відповідно. Перепишемо 1: При Т1 : ізотерма ВдВ ліва вітка рідкий стан права газоподібний.Перехід із рідкого стану в газоподібний і в зворотному напрямку при звичайних умовах відбувається не вздовж ізотерми ВдВ АВСDE а вздовж ізотерми АЕ яка одночасно є і реальною ізотермою.
20265. Просторові кореляційні функції та властивості кореляційних функцій 63 KB
  Тобто якщо для системи відома функція то ми знаємо яке розташування N частинок системи є найбільш ймовірним. Але через математичні складності обчислень потенціальної енергії взаємодії N частинок системи ця задача розвязана в дуже обмеженому числі випадків. Тому запропонували новий метод: замість функції розподілу густини ймовірностей певних статистичних станів системи Гіббса розглядається набір з N кореляційних функцій різного порядку: унарна кореляційна функція яка характеризує густину ймовірності що одна частинка системи...
20266. Молекулярна структура рідин. Два способи опису молекулярної структури 64 KB
  dV1 dV2 r EMBED Equation.3 EMBED Equation.3 Г Р КР EMBED Equation.3 EMBED Equation.
20267. Поглинання звуку у в’язкопружних середовищах 80 KB
  Реологічне рівняння це рівняння яке повязує тензор напруг з тензором деформацій і тензором швидкості деформацій. Для вязкопружнього середовища реологічне рівняння: тензор напруг; тензор деформації; тензор швидкості деформації. та тоді наше рівняння буде мати вигляд: Звукова хвиля це плоска хвиля. У вязкопружньому середовищі на відміну від пружнього Підставляючи наше реологічне рівняння в рівняння руху отримаємо хвильове рівняння для звукової хвилі : Розв´язуючи це рівняння за умови Отримуємо вирази для швидкості...
20268. Оборудование подсистемы базовой станции (BSS) 523.5 KB
  1: контроллера базовой станции BSC Base Station Controller; базовой станции BTS Base Transceiver Station. Контроллер базовой станции BSC Контроллер базовой станции BSC центральная часть подсистемы базовой станции BSS. Контроллер BSC фирмы Ericsson рис. Контроллер BSC может контролировать радиосеть и рационально выравнивать временные дисбалансы в нагрузке на сеть.
20269. Оборудование подсистемы базовой станции (BSS). Блок приемопередатчика (TRU) 631.5 KB
  Он взаимодействует с другими компонентами через локальную шину Local Bus шину CDU шину синхронизации Timing Bus и Хшину Xbus. Блок объединения и распределения CDU CDU является интерфейсом между блоками TRU и антенной системой. CDU объединяет сигналы от нескольких приемопередатчиков и распределяет принятые сигналы ко всем приемникам. В функции CDU входит: объединение передаваемых сигналов; предусиление и распределение принимаемых сигналов; поддержка контроля антенной системы; фильтрация на радиочастоте; электропитание и контроль...