80473

Додавання двоцифрових чисел виду 24+36

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розглянути різні прийомидодавання двоцифрових чисел даного виду, розвивати вміння розв’язувати задачі, вдосконалювати обчислювальні навички. Мультимедійна презентація, картки-підказки для самостійної роботи

Украинкский

2015-02-17

38 KB

0 чел.

УРОК МАТЕМАТИКИ.              2 КЛАС

ТЕМА:  Додавання двоцифрових чисел виду 24+36.

МЕТА:  Розглянути різні прийомидодавання двоцифрових чисел даного виду, розвивати вміння розв'язувати задачі, вдосконалювати обчислювальні навички.

ОБЛАДНАННЯ: Мультимедійна презентація, картки-підказки для самостійної                       роботи.  

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент(слайд 1)

Схилились голівки до парти мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.

II. Каліграфічна хвилинка

Цифра 4

  •  Розгляньте уважно четвірки.  Назвіть, яка з цифр відповідає всім вимогам каліграфічного письма?

На дошці записано кілька четвірок, учні коментують написання кожної, обирають правильний варіант написання і записують у зошит.

III. Актуалізація опорних знань учнів

- Діти, яке свято, що настане зовсім скоро, з нетерпінням чекають і діти, і дорослі?

- За що ви любите свято Нового року?

- А щоб наблизити свято, до нас на урок поспішає хто? ( слайд 2)

- І роботи в дідуся багато: запорошити все навкруги снігом, ялинку прикрасити, приготувати новорічні подарунки звірятам і малятам.

- Давайте разом допоможемо Діду Морозу та виконаємо завдання усної лічби.

(слайд 3)

  1.  Розв'язування прикладів: 60+30,    10+10….

-  Ось наша сніжиночка готова запорошити землю, але ж вона лише одна. Тому наступне завдання – збільшити кожне одержане число на 10. (слайд 4)

-  Пригадаймо правило, як збільшити число на кілька одиниць?

   2.  Збільшити на 10:  90, 10…

-  Для того, щоб стався справжній снігопад полічимо сніжинки десятками до 100.

  3.Лічба десятками до 100.

- Сніжинок достатньо, час і до ялинки братися. Та ялинка наша не проста, а математична.(слайд 5)

  4. Повторення складу числа 10.

IV. Повідомлення теми та мети уроку.

- Дід Мороз дякує вам за допомогу і повідомляє, що придумав їх неспроста, а для того, щоб сьогодні на уроці ви навчилися розв'язувати приклади нового виду на додавання  двоцифрових чисел.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Бесіда за схемою.

- Розгляньте схему. Пригадайте, яким правилом користуємося при усному додаванні двоцифрових чисел? (слайд 6)

   ! Десятки додаємо з десятками, одиниці додаємо з одиницями.

(Клас проговорює вголос, а потім кілька слабших учнів проговорюють ще раз окремо)

2.Коментування обчислень.

- Тоді виконаємо нове завдання від Діда Мороза. (слайд 7)

Розгляньте записи, прокоментуйте розв'язання прикладу.

Учень пояснює: Розкладу числа на розрядні доданки:

                            38 – це 30 і 8,  52 – це 50 і 2

                            Додаю десятки з десятками: 30+50=80

                            Додаю одиниці з одиницями: 8+2=10

                            Додаю одержані числа: 80+10=90

Отже, 38+52=90.  Можна обчислити цей вираз і іншим способом.(слайд8)

Розгляньте записи, прокоментуйте розв'язання прикладу.

Учень пояснює: Розкладу  на розрядні доданки число 52 – це 50 і 2:

                           Додаю до першого доданку спочатку десятки, а потім одиниці:

                           38+50=88,   88+2=90

3.Первинне закріплення

- Розв'яжемо приклади з коментуванням. (слайд 9)

- Розв'яжемо приклади самостійно. (слайд 10).  Слабші учні одержують картку-підказку до розв'язування.

- Виконаємо перевірку (слайд 10).  

VI.Фізкультхвилинка

Дід Мороз спішив на свято – раз-два, раз-два,

         Подарунків ніс багато - 1-2, 1-2,

         Зайчикам – морквинки, 1-2, 1-2,

         Ялиночкам – сніжинки , 1-2, 1-2

        Білочці – горіх ,частувати буде всіх.

         А малят – розважати, в зимові забави грати.

Лижні перегони

Влучно в ціль

Снігова баба

Глечик на голові

  •  А голова не для того, щоб глечик носити ,а щоб що…?
  •  Щоб думати!
  •  Тож і подумаємо над розв'язуванням задач.

VII. Розвиток математичних знань

1.Розв'язування задачі №517.

- Пригадуєте, до свята Дідусь Мороз ніс білочкам горішки. Так ось…

а)  Ознайомлення з текстовою умовою задачі.

  •  Що відомо в задачі?
  •  Поясніть, як розумієте вислів: « У першому й другому – по 25 горіхів» ?
  •  Скільки горіхів у третьому пакеті?

б) Ознайомлення з коротким записом задачі. (слайд 11, 12)

в) Колективне складання плану розв'язування задачі.

г) Запис розв'язування задачі на дошці та в зошитах.

2. Розв'язування задачі №516.

- Білочки вже мають новорічне частування. А Дід Мороз узяв мішок і йде до універмагу за подарунками для дітей.(слайд 13)

- Поясніть, як ви розумієте слово «універмаг»? ( великий магазин)

- А у великому магазині багато торгівельних залів і продавців. Наш дідусь може там розгубитися. Допоможемо йому? Будемо розв'язувати задачу самостійно.

а)  Ознайомлення з текстовою умовою задачі.

б) Повторення умови за коротким записом задачі. (слайд 14)

в) Аналіз розв'язування від запитання задачі.

г) Самостійне розв'язування задачі. (Слабші учні одержують картку-підказку до розв'язування)

в) Перевірка розв'язування задачі окремими діями (слайд15) та виразом.

VIII. Підсумок уроку.

  •  Щоб закріпити вивчене на уроці, ви виконаєте вдома наступні завдання від Діда Мороза. (слайд16)
  •  А тепер підведемо підсумок уроку. Увага на екран! (слайд17)

Перед вами кілька прикладів, серед яких тільки два того виду, з якими   ознайомилися сьогодні на уроці. Назвіть ці два приклади й знайдіть їх значення.

Перевіримо ваші твердження (слайд18)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

75974. Ескіз розпису косовської кераміки 312 KB
  Мета уроку: розвивати вміння дітей складати декоративну композицію для розпису косовської кераміки. Матеріали до уроку: керамічні вироби косовських майстрів: вази глечики свічники миски кашпо; навчальні таблиці з зображенням виробів з Косова...
75975. ОГОНЬ – ВРАГ ИЛИ ДРУГ? 242 KB
  Сегодня наш урок необычный. Вам нетерпится узнать, о чем пойдет разговор на уроке? Никакого секрета нет. На уроке мы познакомимся с очень интересными правилами безопасности жизни, иными словами, у нас урок осторожности. И посвящен он тому, кто…
75976. Охорона природи Землі 140 KB
  Мета: узагальнити, систематизувати, розширити знання учнів про використання людиною природних багатств Землі, причини забруднення природи, шляхи збереження природи на нашій планеті. Розвивати мовлення, мислення, пам’ять учнів, їх пізнавальний інтерес, самостійність.
75977. Охорона природи мішаних лісів 184.5 KB
  Мета: Розширити уявлення дітей про ліси України їх рослинний світ значення лісів у природі і житті людини їх охорону Виховувати екологічне мислення. Обладнання: Карта України карта природних зон України ілюстрації рідкісних тварин рослин кросворд диск з голосами птахів...
75978. Океани Землі 829.5 KB
  Мета уроку. Продовжувати формувати уявлення про поверхню Землі, її зображення на глобусі і карті, уміння читати карту і працю вати з нею. Сформувати уявлення про океани Землі. Розвивати пізнавальний інтерес, уміння працювати з додат ковою літературою.
75979. Шлях до олімпу. Спортивне свято. 59 KB
  За перемогу в кожному конкурсі команда нагороджується одним Олімпійським кільцем; за друге місце двома за третє місце трьома кільцями. Перемагає та команда яка перша обміняється місцями не порушивши правил. Перемагає команда яка швидше зміниться місцями не порушуючи умов гри. Перемагає команда яка швидше зміниться місцями з найменшими порушеннями.
75980. Олімпійський урок свято. Швидше – вище – сильніше до спортивних висот 41.5 KB
  Слово ведучого Шановні діти гості Сьогодні ми проводимо Олімпійський урок під девізом: Швидше вище сильніше до спортивних висот. Майбутні олімпійці рівняйсь струнко Тамара Семенівно Дозвольте олімпійське свято розпочати олімпійський вогонь прапор внести. Право пронести олімпійський вогонь прапор надається Спортику і переможцям шкільних змагань. Олімпійський прапор 5 олімпійських кілець символізують єдність народів всіх континентів земної кулі та переплітаються зліва направо.
75981. Форми земної поверхні 237 KB
  Запишіть які форми земної поверхні переважають у вашій місцевості. Запишіть відповіді: так чи ні Стримують утворення ярів на горбистій місцевості такі заходи: правильний обробіток ґрунту; закріплення схилів; збереження рослинного покрову; часті літні зливи.
75982. Олімпійський урок 164.5 KB
  Мета: Познайомити учнів із історією олімпійських ігор, досягненнями українських спортсменів на олімпіаді в Пекіні, виховувати почуття патрітизму, прагнення до здорового способу життя...