80474

Властивості множення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Вивести і запровадити сполучну властивість множення, вчити її використовувати для раціоналізації обчислення. Повторити формулу знаходження об’єму прямокутного паралелепіпеда, знаходити об’єм прямокутного паралелепіпеда. Закріплювати знання таблиці множення, розв’язувати задачі і рівняння.

Украинкский

2015-02-17

132.5 KB

0 чел.

Тема. Властивості множення

2 клас ІІ семестр (за програмою  «Росток»)

Слайд № 1

Мета уроку:

  •  Вивести і  запровадити сполучну властивість множення,  вчити її використовувати для раціоналізації обчислення.

  •  Повторити формулу знаходження об'єму прямокутного паралелепіпеда, знаходити об'єм прямокутного паралелепіпеда.

  •  Закріплювати знання таблиці множення, розв’язувати задачі і рівняння.

  •  Виховувати бережливе ставлення до природи, взаємодопомогу, любов до предмета, бажання вчитися.

Слайд № 2

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація знань

1. Розминка- цікавинка

Обчислити. Що ви помітили?

І варіант                ІІ варіант                         ІІ варіант

       10- 7 + 2             100-70 + 20 1000 - 700 + 200

Слайд № 3

2. Вставити пропущені числа

  •  200 більше, ніж  … на 60
  •  … менше, ніж  848 на 708
  •  500 збільшити на …одержуємо 640
  •  149 зменшити на … одержуємо  9

Слайд № 4

(140, 140, 140, 140.)

  •  Що цікавого ви помітили?
  •  Дайте характеристику числу 140. ( 0 – одиниць, 4 -десятки, 1 – сотня)
  •  Розкласти число 140 на суму розрядних доданків
  •  Вирази 140 см у різних одиницях виміру.

Перевірка

  •  140 = 100 + 40
  •  140 см = 1 м 4 дм = 14 дм

Слайд № 5

3. Індивідуальне завдання

2-4 учня розв’язують  завдання за індивідуальними картками.

Сім'я Балаболкіна дуже любить розмовляти по телефону. Бабуся розмовляла по телефону 40 хвилин, мама - на 16 хвилин менше, ніж  бабуся, а

Тетянка - у 8 разів менше, ніж мама і бабуся разом. Скільки хвилин розмовляла  по телефону Тетянка?

Розв’язання:

1) 40 - 16 = 24 (хв.) - розмовляла мама;

2) 40 + 24 = 64 (хв.) - розмовляли мама і бабуся;

3) 64: 8 = 8 (хв.)

Відповідь: Тетянка розмовляла 8 хвилин.

4. Фронтальна робота

- Розшифруйте слово

  •  О  45: 9 · 10 =
  •  А  32: 4 · 100 =
  •  Р  8 · 7 · 100 =
  •  Ф  72: 9 · 10 =
  •  Л  100 · 54: 9 =

Ключ: 80, 600, 50, 5600, 800.

Слайд № 6

(Відповідь: ФЛОРА. Флора - рослинний світ!)

Слайд № 7

-5. Сьогодні ми будемо розв’язувати задачі про рослини.

Картки

а) Ялиця, кедр, ялина, сосна - хвойні дерева. Хвоя на них не опадає, як на листяних деревах, але все-таки вона поступово змінюється. Ялиця може прожити 250 років. Протягом цього часу хвоїнки поступово падають, а на їх місці виростають нові. Скільки разів протягом життя ялиця поміняє своє вбрання, якщо  хвоїнки змінюються кожні  10 років? (25 разів.)

250:10=25( р.)

б) На кедрі хвоїнки ростуть пучками. Скільки хвоїнок в 100 пучках,

якщо в 3 пучках - 15 хвоїнок? (500 хвоїнок.)

(15 • 3) • 100= 500(хв.)

в) У пустелях  часто можна зустріти кактус - «зеленого верблюда»

рослина, яка довгий час може обходитися без води. Маса

двох листків кактуса досягає  - 10 кг. Яка маса 20 таких листків?(100 кг.)

( 10 • 2) • 20= 100( кг)

6. Логікон

- Порівнюючи інформацію у верхніх клітинах і в нижніх, знайдіть логічний зв'язок. Це надасть вам можливість заповнити порожню клітинку.

Мак

Піон

Липа

3

4

?

 Відповідь: Цифра 4, так як «мак» - слово із 3 букв, «піон» - з 4 букв,

«липа» - з 4 букв.

13

62

81

Н

П

?

Відповідь: Буква «Н», тому що число 13 - непарне, 62 - парне, 81 – непарне.

Довжина

Ширина

Висота

Д

И

?

Відповідь: Буква «С», тому що довжина- перша буква «Д», ширина- друга бук ва «и», висота - третя буква «С».

Дуб

Ірис

Клен

2 + 1

2 + 2

?

Відповідь: 3 + 1,так як у слові «дуб» 2-приголосних звука і 1- голосний,

« ірис» 2-приголосних звука і 2- голосних, «клен» 3-приголосних звука і 1- голосний.

Слайд № 8

7. Анаграми

Із наведених слів шляхом перестановки літер потрібно скласти назви тварин, або рослин. Треба використати всі букви.

До + кролик =... (Крокодил)

Рис + пика =... (Кипарис)

Ум + па =... (Пума)

Пірат =... (Тапір)

Слайд № 9

Це цікаво!

  •  Тапіри (лат. Tapirus) - травоїдні тварини

        із загону непарнокопитних, трохи нагадують

    на вигляд свиню,  мають пристосування для    хапання  - хобот.

Слайд № 10

III. Постановка мети уроку

На дошці запис:

а  • в = в • а

- Як називається ця властивість множення? (Переставна.)

- Які  властивості додавання ви знаєте? (Відповіді дітей.)

- Як ви гадаєте, чи є ще властивості множенням?

IV. Робота над темою уроку

1. Розв’язати  найзручнішим способом

(299 + 256) + 1  = ( 299+1) + 256 = 556

5  • 98  • 2  = ( 5 2) 98 = 980

Слайд № 11

                         

- Які властивості чисел використали для обчислення? (У першій рівності -  переставна і сполучна властивості додавання, а у другій – переставна властивість множення.)

- Записати  їх у загальному вигляді.

Учні записують  по одній властивості на листках - в групах, а представники від кожної групи  записують їх на дошці. Після того як запис і формулювання властивостей уточнені, з’являється слайд і учні записують їх у зошитах:

а + в = в + а

а ● в = в ● а

( а + в) + с = а + ( в + с)

?

Слайд № 11

- Для чого нам потрібні властивості чисел? (Допомагають розв’язувати приклади швидше і зручніше.)

- Які з вивчених  властивостей «схожі» між собою? (Переставна  властивість додавання і множення.)

- Чим вони відрізняються? (В одному - знак додавання, а в іншому – множення).

- Як ви гадаєте, якої властивості не вистачає, щоб закінчити таблицю? (Сполучної властивості множення.)

- Спробуйте записати її, замінивши, знак додавання на знак множення

(а • в) • с = а  •(в •с).

- Що, на вашу думку, означає ця рівність? (Означає, що порядок дій не залежить від порядку множників.)

- Чи доводили ми цю рівність (Ні.)

- Давайте доведемо.

2. Доведення

- Чи знаєте ви, хто такі брати Сафронови?

Брати Сафронови: - Ілля Володимирович Сафронов Сергій Володимирович Сафронов та Андрій Володимирович Сафронов  - російські ілюзіоністи, актори і ведучі. Народилися в Москві; здобули популярність завдяки проекту «Битва екстрасенсів» і видовищному ілюзіон шоу. Вперше їх творчість для всієї країни відкрив ведучий програми «Що? Де? Коли? »Б

орис Крюк. У прямому ефірі Першого каналу ілюзіоністи продемонстрували номер «Спалення заживо».

- Брати Сафронови показували фокус з «чарівною» коробкою.

Слайд № 12

С. 26 № 1

Спочатку вони показували пусту коробку – 1 рис.

.

а=4см

в=2см

с=3см

- Давайте знайдемо її об’єм

V = (4 • 2) • 3 = 24 (см3).

- Потім вони перевертали коробку так, що

а=3см

в=2см

с=4см

промовляли чарівні  слова і на очах у всіх дітей діставали щось цікаве. Знайдіть об’єм  перевернутої коробки.

V = (2 • 3) • 4 = 24 (см3).

Слайд № 12

- Чи змінився вираз, за яким ми обчислювали об’єм? (Так)

- А об’єм  коробки? (Ні.)

- Оце так фокус!

- Чим схожі ці два вирази? ( Однакові множники)

- Чим відрізняються? ( Множники поміняли місцями)

- Так як від перестановки множників добуток не змінюється, приходимо до рівності:

( 3 · 2) · 4 =  3 · (2 · 4)

Записати цю рівність в узагальненому вигляді, позначивши виміри паралелепіпеда а, в, с

( а в) с = а   ( в с)

Слайд № 13

Читання правила на с. 66.

Слайд № 14

V. Закріплення набутих знань

С. 26 № 2 – закінчити розв’язання.

С. 27 № 3 – обчислити, використовуючи закони множення.

- Як будете розв’язувати приклади третього стовпчика? (Треба один з мно -

жників розкласти на зручні множники):

25 ●  4 = ( 5 ● 5) ●(2● 2)= ( 2 ● 5) ● ( 2 ● 5) = 100

Приклади коментуємо « ланцюжком»

Знайди рівні вирази

3 2 8 5

35 8

15 2

6 25

2 9 6 5

( 3 5) 2= (5 2) 3

( 2 5) ( 3 8)

( 2 3) (5 5)= ( 2 5) ( 3 5)

( 7 5) (2 4)= ( 2 5) ( 7 4)

( 2 5) ( 9 6)

Слайд № 15

VІ. Физкультхвилинка

VIІ. Самостійна робота

Самостійна робота проводиться за збірником Л. Г. Петерсен.

Діти, котрі швидко впоралися з роботою, виконують завдання № 10, с. 28 - знаходять закономірність в ряду чисел.

865,877, 889, 901, 913

+ 12

578, 542, 506, 470, 434

- 36

VІІІ. Повторення вивченого

№ 5, с. 27 – Робота виконується усно.

Достатній рівень

Високий рівень

- розв’язують задачі, які дані в зошиті

а) 12: 3 = 4( ябл.)

б) 8: 2 = 4 ( п.)

в) 6: 2 = 3 (т.)

г) 15: 5 = 3 ( г.)

- складають і розв΄язують свої подібні задачі

- Чим відрізняються ці рівняння?

у + 145 = 641

145 + у = 641

583 – х = 207                                                                         х – 583 = 207

Слайд № 16

№ 8 с. 28

- Скласти і розв’язати рівняння

( для достатнього рівня вже складені рівняння, вибрати правильне).

712 – х = 56,  х =656

х – 712 = 56

х + 327 = 524

327 + х = 524,  х = 297

х – 473 = 389, х = 862

473 – х = 389

Резерв

Доповніть задачі і роз΄вяжіть  їх:

  •  а) На уроці у ведмедя Балу було 24 вовченя і 6 ведмежат.
  •  б) Бабуся вирішила спекти колобка. Вона нашкребла по засіках борошна і розклала його порівну в 2 мішки. Скільки кілограмів борошна в кожному мішку?
  •  в) Мавпа почала втрачати зір і вирішила купити окуляри. На лоб вона одягнула  5 окулярів, а на хвіст - у кілька разів більше. На скільки окулярів більше вона одягнула на хвіст, ніж на лоб?

Слайд № 17

ІХ. Підсумок уроку

- З якою властивістю множенням ми познайомились?

- Навіщо нам треба знати цю властивість?

- Коли ми можемо її використовувати?

Х. Домашнєє завдання

- Розгадайте загадки:

1.Квітка ця на сонце схожа,

На олію вона гожа,

Жовті пелюсточки має,

Їх до сонця повертає.

                      2. На болоті біля річки

                        Виросли пухнасті свічки.

                        Забіжу я наперед –

                       Це звичайний _ _ _ _.

3.Не гіркий і не солоний,

А солодкий і червоний.

Як же зветься цей товстун?

Здогадалися?...

Слайд № 18

  •  № 4  с. 27,  № 8 с. 28.
  •  Додатково: № 9, с. 28 - розшифрувати і відгадати загадку.

Слайд № 18


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78417. Конструкция и принцип действия ТЭД 988.75 KB
  Две ступени возбуждения и гиперболическая зависимость напряжения от тока на зажимах тягового генератора обеспечивают изменение частоты вращения тягового электродвигателя в широком диапазоне. Работа тягового электродвигателя в диапазоне от максимально допустимого к длительному тока возможна кратковременно и есть пусковой зоной для локомотива. Остов выполняет роль магнитопровода как для главных так и дополнительных полюсов а также горловину для установки подшипниковых щитов моторноосевую часть и носики для крепления электродвигателя на...
78418. Строение вспомогательных электрических машин 324.26 KB
  Стартергенератор ПСГУ2 2ТЭ четырехполюсных электрическая машина постоянного тока которая предназначена для работы в двух режимах: стартерные как электродвигатель последовательно возбуждения с питанием от аккумуляторной батареи при пуске дизеля и в генераторном как вспомогательный генератор с независимым возбуждением осуществляет питание электрических цепей управления и электродвигателей постоянного тока собственных нужд освещение и заряда аккумуляторной батареи тепловоза при напряжении 110 3 В. Этим достигается увеличение маховой...
78419. Способы управления электроприводами. Схемы ручного управления электроприводами. Контакторные, контроллерные и командно-контроллерные схемы управления 927.72 KB
  Контроллерные системы управления применяют преимущественно в ЭП мощностью до 20 кВт (в отдельных случаях и большей мощности). Управление ЭП при данной системе осуществляется силовым кулачковым контроллером серии КВ, контакты которого включены в силовую цепь ЭД
78420. Элементы и схемы автоматизированных систем управления судовыми электроприводами 317.94 KB
  Системы релейно-контакторного управления состоят из двигателя постоянного или переменного тока магнитного пускателя или контроллера командоконтроллера и ящиков сопротивлений в схемах на постоянном токе. Систему генератор двигатель Г Д применяют в электродвигателях большой и средней мощности с плавным регулированием скорости в широких пределах. Систему частотного регулирования асинхронного двигателя с использованием машинного преобразователя частоты система Д СГ АД применяют в многодвига тельных приводах с одинаковым режимом работы...
78421. Электроприводы по системе генератор – двигатель 192.88 KB
  Здесь ДПТ двигатель переменного тока обычно асинхронный; Г генератор постоянного тока независимого возбуждения получающий ток возбуждения от небольшого генератора с параллельным возбуждением В; Д регулируемый двигатель и РМ рабочий механизм например рулевая машина. Регулирование скорости вращения двигателя получается достаточно экономичным так как здесь изменение напряжения U на зажимах двигателя достигается путем изменения относительно небольшого тока в обмотке возбуждения генератора. В этом случае изменяют направление тока в...
78422. ПОЛУПРОВОДНИКОВЫЕ ПРЕОБРАЗОВАТЕЛИ В СУДОВОМ ЭЛЕКТРОПРИВОДЕ 179.22 KB
  Преобразователи для управления приводом постоянного или переменного тока. Принципы построения схем преобразователей для управления приводом постоянного тока Тиристорный привод постоянного тока применяется прежде всего для замены системы генератор двигатель. В реверсивных выпрямителях схемы усложняются в зависимости от способа изменения направления вращения: изменением направления тока возбуждения без изменения направления тока в цепи якоря электродвигателя; изменением направления тока в цепи якоря с помощью двух вентильных групп...
78423. Защита судовых электроприводов. Требования , предъявляемые к защитным устройствам. Виды защиты систем управления ЭП 110.76 KB
  Например в рулевых электроприводах применяется защита от токов короткого замыкания при перегрузке включается сигнализация при снижении напряжения срабатывает не нулевая а минимальная защита обеспечивающая автоматическое повторное включение электропривода после восстановления напряжения более подробно см. При подаче напряжения на выводы А и В начинает протекать ток через параллельную обмотку возбуждения L. Защиты по снижению напряжения Причины и последствия снижения напряжения...