80475

Квадрат. Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити поняття «геометричні фігури», формувати поняття« квадрат», вчити знаходити різницю між квадратом та прямокутником, вдосконалювати навички знаходження периметра фігури, розв’язування складених задач, закріплювати вміння обчислювати різними прийомами суму двоцифрових чисел...

Украинкский

2015-02-17

128 KB

0 чел.

Управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради

Відділ освіти виконкому Дзержинської районної у місті ради

Криворізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 1

 Авторська розробка уроку - подорожі в країн геометричних фігур:  

«Квадрат. Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел»

( 2 клас)

              

                                             Кривий Ріг

    2012р.

 Мета: закріпити поняття «геометричні фігури», формувати поняття« квадрат», вчити знаходити різницю між квадратом та прямокутником, вдосконалювати навички знаходження периметра фігури, розв’язування складених задач, закріплювати вміння обчислювати різними прийомами суму двоцифрових чисел; розвивати увагу, вміння переключатися з одного виду діяльності на інший,  аналітико  - синтетичне мислення, пам’ять, творчі здібності, виховувати дружелюбність, взаємоповагу,  взаємопідтримку.

Обладнання: мультимедійна презентація  до уроку, роздатковий матеріал для індивідуальної роботи, різнокольорові  фішки для  оцінювання, набір прямокутників,  квадратів,  музичний супровід уроку.

 Хід уроку

І слайд

І. Організація класу до роботи  

Встало вранці ясне сонце

Зазирнуло у віконце

Ми до нього потяглися,

За промінчики взялися.

Будем   дружно працювати

Сонечко розвеселяти.

ІІ  Активізація  навчальної діяльності.

1. Каліграфічна хвилинка

Записати каліграфічно круглі числа, відновити ряд чисел

10 .     .    40  .  .    70  .  .     100

ІІ слайд

1. Вступне слово вчителя. Розповідь з елементами бесіди.

І тут дивно разом з сонечком прокинувся наш казковий герой            ( звучить музика з мультфільму « Лунтик»)

Хто це? Звідки він прибув?  Хто в нього друзі?  Чому  навчають друзі Лунтика в мультфільмі?І тут стадася біда… Лунтик помітив, що його друзі зникли, а тут з”явились  якісь фігури,  одні з них кололи, другі гладили. Наш Лунтик дуже злякався.

Проблемне питання: В яку країну потрапив Лунтик?  ( Країну геометричних фігур)

ІІІ слайд

2. Складання асоціативного куща « Країна геометричних фігур» 

(Чотирикутник,  квадрат, прямокутник, ромб, трикутник,  шестикутник, восьмикутник, круг, овал)

Які фігури гладили  Лунтика? ( Круг, овал )

Які фігури кололи? ( Многокутники)

Закінчи речення

Прямокутник, квадрат, ромб – це... ( чотирикутники)   

Вчитель.  Ви теж можете потрапити в цю країну, але тільки  вам необхідно отримати квиток і виконати завдання в парах, тоді для вас шлях відкритий

ІV слайд

3. Робота в парах ( Малюнок 1 для учнів високого і достатнього  рівнів, малюнок 2—середнього рівня)

  1 пара—порахувати всі трикутники

(Малюнок 1 -  8,     малюнок 1 – 2 )

   2 пара- порахувати овали

(Малюнок 1 – 13, малюнок 2—4)

  3 пара – порахувати всі чотирикутники

(Малюнок 1—   7, малюнок 2 – 6)

 Перевірка завдання

ІV слайд

4.Ознайомлення з умовами подорожі, правилами оцінюваня

1 зупинка –                                   Повторення вивченого матеріалу ( робота в групах)

                                                     

2 зупинка—                       Вивчення нового матеріалу

3 зупинка—                       Вправи на закріплення

4 зупинка—                        Фізкультхвилинка                                                   

5 зупинка—                      Обчислення виразів

  

6 зупинка—                        Робота над задачею

7 зупинка—                      Підсумок  Зустріч з друзями

( На всіх етапах уроку діти отримують геометричні фігури, відзнаку зупинки

Червоний колір— високий рівень. Зелений колір— достатній рівень

Жовтий колір— середній рівень. Білий колір— низький рівень)

1 зупинка.

Повторення вивченого матеріалу.       

а) Робота в парах

1 пара  ( високий рівень)        Скласти і розв”язати задачу

Взаємоперевірка  Відповідь: 23 книги.

2 пара  (достатній рівень)

Обчислити вирази

81+2                 16+23

30+24                45+4

Взаємоперевірка  Відповіді (83, 54, 39, 49)

3 пара (достатній рівень)

Інтерактивна вправа « Вузлики»

а)  Розташуй цифри в порядку зростання і прочитай приcлів’я

Самоперевірка ( 12,  25, 36, 42, 56, 78, 85,91)

Друг допоможе в біді

Індивідуальна  робота біля дошки ( середній рівень)

а) Розкласти на розрядні доданки

47                                           95                                          

84                                            51

38                                            25

Взаємоперевірка виконання завдань ( в парах)

47=40+7                              95=90+5

84=80+4                              51=50+1

38=30+8                              38=30+8

б)  Порівняти вираз і число (достатній рівень)

28 *   20+7                           60+10 * 80

30  *  20+20                        50-20  * 40

64  *   60+4                         30+5  *36

Взаємоперевірка  виконання завдань( в парах)

28     <    20+7                              60+10   <       80

30   <      20+20                            50-20    <        40

64     =      60+4                             30+5     <        36

Перевірка виконання завдань

Слайд VІ

Усний рахунок  Гра « Порваний ланцюжок» ( середній рівень)

2 зупинка

VІІ слайд

Вивчення нового матеріалу 

а)  Робота над малюнком  Як називають фігуру на яку дивляться всі комашки?  ( Прямокутник)

Чому? ( Бо в нього всі кути прямі)

Як на вашу думку, називають фігуру, яка знаходиться всередині прямокутника? Доведіть свою думку.  ( Квадрат, в нього всі сторони  рівні)

б) Практичне засвоєння вивченого матеріалу

Гра «Чарівні ручки»  Перетворення  прямокутника на квадрат. Використання прийому з техніки оригамі

в) Згинання квадрата по діагоналі,  по вертикалі, по горизонталі. Виконання цих завдань з прямокутником  Перевірка, як накладаються сторони квадрата, прямокутни

                              

Квадрат

Прямокутник

г) Ознайомлення з правилом

Прямокутник має попарно одинакові сторони ( довжину і ширину)

Квадрат—це прямокутник у якого всі сторони рівні.

VІІІ слайд

3 зупинка  

Закріплення вивченого матеріалу

Робота в групах

1 група  

Виміряти довжину і ширину прямокутника, знайти  його периметр

( 7см, 5см)

2 група  

Знайти периметр отриманого квадрата, вимірявши його сторони (  5см)

( Двоє учнів пишуть на дошці)

Перевірка завдання.

 1 група  7+5+7+5=24 ( см)

 2 група  5+5+5+5=20 ( см)

ІХ слайд

4 зупинка

Фізкультхвилинка.

Під мелодію пісні з мультфільму « Гімн дружбі»

Завдання  на розвиток уваги. Що зайве на цьому малюнку? ( Сонце у вигляді овалу)

Х слайд

 5 зупинка

Обчислення виразів  

Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел.

а) Пояснення вчителя

42+23= _

40+20=60            42+20=62

2+3=5                   62+3=65

60+5=65

б) Коментоване розв’язання прикладів зображених на квітці ( усно)

47+2=

56+20=

3+45=

в ) Самостійна робота

І –В               2- В               

12+16           2+74

37+22           20+74

52+40           44+44

52+2             50+40

Перевірка завдання

І –В                   2- В

28                       76

59                       94

92                        88

54                        90

ХІ слайд

5 зупинка    

Робота над задачею

а)  Колективна робота

Складання умови задачі за малюнком і скороченим записом

І коробка—20          

                                                                              

ІІ коробка --?,  на   25 більше                                                                                                                                                                                                                                   

   б) Аналіз умови задачі  та складання плану розв’ язуваня

- Скільки кубиків в другій коробці? ( 20+25)   

- Скільки кубиків в обох коробках?     ( 20+(20+25))                                

2. Самостійне розв’язання задачі

Перевірка

20+25=45 (к.)

20+45=65 (к.)

Відповідь: в обох коробках 65 кубиків.

ХІІ слайд

Підсумок

 

Зустріч з друзями.

 -  Ось і завершилась наша подорож. Ми допомогли Лунтику в біді. Зараз ми з вами зробимо хорошу справу. Скажіть, будь ласка, чи має Лунтик власне житло в мультфільмі?  ( Ні)

Тому зараз ми побудуємо будиночок для нього з геометричних фігур, які ми отримали на уроці. Побачимо, де поселиться Лунтик. Він дуже любить яскраві кольори.

Практична робота. Побудова будиночка для Лунтика

( Учні використовують всі геометричні фігури, які отримали на протязі уроку)


Оцінювання  ( За кольорами, геометричних фігур дуже легко провести оцінювання учнів.


Було—          книг

Подарували—20 книг

Віддав—4 книги

Залишилось— ?

56

же

42

мо

91

ді.

12

Друг

25

до

78

в

36

по

85

бі


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23956. ЭСХИЛ (Aischylos) 23.06 KB
  Эсхил принимал участие в персидских войнах сражался при Марафоне где погиб его брат Кинагир и Саламином; возможно и при Платеях. Эсхил одержал всего 13 прижизненных побед и 15 посмертных что было возможно лишь потому что в виде исключения его пьесы были допущены к повторным постановкам. падает первое путешествие Эсхила на Сицилию ко двору тирана Сиракуз Гиерона I где он написал пьесу в честь только что основанной дорической колонии Этны Этна или Этнеянки Aitnai или Aitnaiai и заново поставил Персов.
23957. Эсхил (525-456гг до н.э.) 14.51 KB
  Э был глубоко религ чел он верил в могущ богов и в их вмеш в жизнь людей. В ранний период ТВва боги всегда жестокие коварн мстит они завлекают чел в сети беды. Наряду с этим чел у Э достат самостоят: он сам приним реш но и сам за него отвечает несет ответ. У Э если сам чел ни в чем не согреш он страдать не будет.
23959. УСТРОЙСТВО ТЕАТРА И СТРОЕНИЕ ТРАГЕДИИ 19.48 KB
  Почти все трагедии начинались с _пролога_ в котором обычно содержалась завязка действия. За пародом следовали _эписодии_ диалогические части трагедии в которых главная роль отводилась актерам а от хора выступали корифей или отдельные хоревты. Заключительная часть трагедии когда хор с песней удалялся с орхестры называлась _эксод_.
23960. Трилогия Эсхила «Орестея». «Агамемнон» 16.74 KB
  Трилогия Эсхила Орестея. Агамемнон В основу этой траг положен миф о царе Атрее его сыне Агамемноне и внуке Оресте. Хор призерает Эгисфа осыпает бранью и пресказ что вернется сын Агамемнона Орест с чужбины и отомстит за смерть отца. Эсхил Орестея.
23963. АНТИГОНА 15.78 KB
  История Антигоны примыкает непосредственно к мифу о братоубийственной вражде Этеокла и Полиника излагаемому в античных источниках более или менее единообразно. 928931 поставленных через 20 лет после Антигоны . Наряду с этим сохранилось свидетельство Павсания позволяющее предположить наличие фиванского варианта в котором особо выделялась роль Антигоны IX 25 2. Никаких санкций по адресу Антигоны согласно Павсанию не последовало поскольку жестокость победителей не заходила в Греции так далеко чтобы не...