80480

Запис і читання трицифрових чисел. Випадки додавання й віднімання трицифрових чисел, пов’язаних з нумерацією

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати вміння читати і записувати трицифрові числа в нумераційну таблицю, закріпити додавання і віднімання розрядних чисел та додавання і віднімання одиниці, вдосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на «зменшення», «збільшення» на кілька одиниць, задач геометричного змісту...

Украинкский

2015-02-17

1.31 MB

1 чел.

Авторська розробка уроку

« Запис і читання трицифрових чисел. Випадки додавання й віднімання трицифрових чисел, пов’язаних з нумерацією» 

                                                           3 клас

Вчитель початкових класів

Антоненко Любов Степанівна,  

вища кваліфікаційна категорія,                                              

педагогічне звання

«Старший вчитель»

                                               

                                        

                                     м. Кривий Ріг  2013 р

Мета: формувати вміння  читати і записувати трицифрові числа в нумераційну таблицю, закріпити додавання і віднімання розрядних чисел та додавання і віднімання одиниці,  вдосконалювати вміння  розв”язувати складені задачі на « зменшення», «  збільшення» на кілька одиниць , задач геометричного змісту, розвивати логічне мислення, зорову та слухову увагу та пам’ять,  математичну мову,  виховувати  взаємодопомогу, дружелюбність, бажання бути завжди ввічливим, уважним один до одного.

Обладнання: мультимедійний супровід  до  уроку, маски казкових героїв, роздатковий матеріал  для індивідуальної  роботи, квадрати різного розміру, музичний супровід уроку.

Тип уроку: урок- подорож  із формуванням і закріпленням умінь і навиків з елементами  арт- терапії.  

Методи: словесні,  наочні,  практичні,  інтерактивні, метод  казкотерапії.

Прийоми: бесіда,   «робота в групах», « робота в парах» , математичний диктант,  «ситуативне моделювання»,  дидактичні ігри, «рольова гра».

             Хід уроку

1 слайд

І.Організація класу до роботи.

2 слайд

Створення атмосфери позитивного настрою.

Я всміхаюсь сонечку:
«Здрастуй, золоте.»
Я всміхаюсь квіточці:
«Хай вона цвіте.»
Я всміхаюся дощику:
«Лийся, мов з відра.»
Друзям усміхаюся,
Зичу їм добра.

3 слайд

ІІ. Актуалізація опорних знань. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності 

Дорогі  діти, ми сьогодні з вами потрапимо в чарівну країну Телемілітрямдію з мультфільму « Трям- Здраствуйте».  Хто видумав цю країну? Яка це була країна? Кого хотів запросити з собою?Хто знає, що означає слово « Трям»?

В цю країну можуть потрапити тільки ввічливі діти.  Ми з вами  перевіримо кого з вас можна назвати вихованою дитиною, той отримає квиток в Телемілітрямдію.

  1.    Гра « Розвесели сонечко»

Діти по черзі передають сонечко і говорять чарівне слово. Хто не знає, той      стає в центр кола. Потім інші діти « визволяють», назвавши слово ввічливості.

  1.  слайди

2.Прихід казкових героїв.

Робота в групах .  Віршовані задачі

Їжачок

Їжачок гриби збирав

І в складав корзинки

Вісім раз поклав по шість

Скільки понесе до ринку? 

Ведмежа

Ведмежа ромашки рвало

І в букети їх складало.

Дев ять раз поклав по сім

Хто полічить квіти подарує всі!

Зайчик

Зайченя кульбаби рвало

Й парашутик з них складало.

Сім  разів взяло по п’ять.

Летить  ведмедика виручать.

Діти, ви допоможіть оті кульбаби полічить!

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми з вами повторимо вивчений  матеріал  з теми  « Нумерація трицифрових чисел,  обчислюватимемо вирази і розв’язуватимемо задачі, старанно працюватимемо разом з мультиплікаційними героями: зайчиком, ведмежам, їжачком, здійснимо подорож в країну «Телемілітрямдію».

ІV. Актуалізація та корекція сенсорного досвіду та опорних знань

1.Бесіда.  У кого з цих звірят було день народження?  Чи хотіли герої мультфільму  вітати його зі святом? Чому? А Ми з вами зайченя поздоровимо і не просто подаруємо для нього квіти. А спробуємо їх виростити. Що для цього потрібно? (Сонце. повітря,земля, насіння, вода, людська праця) 

Слайд 7

2. Робота в групах  1 група  «Насіння. Земля»Усний  рахунок

Гра « Фотограф» «Сфотографуй»  суму розрядних доданків і скажи результат.

 

Слайд 8

2 група  «Сонце»  Робота на індивідуальних картка . Розділити числа  на три групи( одноцифрові числа , двоцифрові числа,  трицифрові числа) 

         

                          

Слайд 9

Слайд 10                            

3 група    « Повітря» Робота біля дошки

 Порівняти числа

Колективна перевірка

Слайд 11

  1.   Колективна робота    Вода»

Математичний диктант

Записати числа в нумераційній таблиці

Сотні

Десятки

Одиниці

             

               

Слайд 12

4   Гра «Подарунок другові»

Але якщо ми посіємо насіннячко в грунт, сонечко буде дарувати світло і тепло, дощик поливатиме її, але ми не будемо розпушувати грунт, даючи змогу дихати корінчикам, не доглядатимемо за квіточками, то і не побачимо їх краси. Ми зараз  попрацюємо в парах, обчислимо  приклади на картках , то подаруємо для нашого зайченяти цілу клумбу. Скільки виросте квіточок на клумбі залежить від вас, від вашого вміння самостійно  працювати в парах, тому що там будуть рости тільки ті квіти, на пелюстках яких ви всі приклади обчислите правильно.

Слайд 1

Робота  в парах на картках по варіантах

Слайд 14

Взаємопревірка.

 І-В                                                      ІІ-В

Підсумок. Скільки ж квіток  подарували зайчику на день народження?

( Рахуються квіти, де всі  приклади зроблені правильно)

Слайд 15

 V. Фізкультхвилинка ( під мелодію з мультфільму

« Трям! Здраствуйте»)

VІ .Закріплення знань учнів. Мандрівка  в Телемілітрямдію

Слайд 16

1.«Острови розрядних доданків»

Коментоване письмо

Розкласти числа на розрядні  доданки

Слайд 17

  1.  «Вершина задач»

Фронтальна робота над  складеною задачею .  Детальний аналіз задачі . Складання скороченого запису.  Колективне розв’язання

Задача

Висота першої гори 260 м, друга на 120 м нижча, а третя на 50 м вища, ніж друга. Яка висота третьої гори?

Слайд 18

  1.  

«Берег скарбів»

      Виконання завдань

1.Робота по варіантах

І -В – Вимірює сторони найбільшого квадрата, знаходять периметр (усно )

( 8*8=64 см)

ІІ -В – Вимірює сторони найменшого  квадрата, знаходять периметр (усно)

( 3*3=9 см)

2.  Робота в парах

Розмістити квадрати від найбільшого до найменшого , прочитати слово

і ви потрапите  в Телемілітрямдію

VІІ. Підсумок уроку

Слайд 19

Вас можна назвати справжніми телемілітрямцями. Тому що ви ввічливі, розумні,  уважні, доброзичливі, допомагаєте один одному.  Справжні молодці!  Герої мультфільму нагороджують вас медаллю « Житель Телемілітрям дії» Оцінювання учнів

                           


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

13434. СПОСОБИ ОФОРМЛЕННЯ ДІАГРАМ 350 KB
  МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №4 СПОСОБИ ОФОРМЛЕННЯ ДІАГРАМ 1. Мета роботи Метою даної роботи є отримання практичних навичок при побудові редагуванні і оформленні діаграм в табличному процесорі Microsoft Excel. 2. Зміст роботи 2.1 Завантажити оболонку ...
13435. УПРАВЛІННЯ ДАННИМИ В MICROSOFT EXCEL 130.5 KB
  МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ № 5 УПРАВЛІННЯ ДАННИМИ В MICROSOFT EXCEL 1. Мета заняття Оволодіти навичками роботи з базами даних в Microsoft Excel. 2. Завдання роботи Навчитись: 2.1. Створювати бази даних. 2.2. Створювати форми даних і працювати в них із запи...
13436. СТВОРЕННЯ ЗВЕДЕННИХ ТАБЛИЦЬ В MICROSOFT EXCEL 354.5 KB
  МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ЛАБОРАТОРНОЇ РОБОТИ №6 СТВОРЕННЯ ЗВЕДЕННИХ ТАБЛИЦЬ В MICROSOFT EXCEL 1. Мета роботи Придбати практичні навички по створенню і використанню зведених таблиць в Microsoft Excel. 2. Задачі роботи Опанувати прийоми формування редагування зміни та
13437. Опрацювання результатів прямих багаторазових вимірювань 238 KB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 1 ОПРАЦЮВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРЯМИХ БАГАТОРАЗОВИХ ВИМІРЮВАНЬ Мета роботи: вивчити методику опрацювання результатів прямих багаторазових вимірювань; навчитись визначати характеристики похибки результату вимірювання в залежності від кількості в...
13438. Повірка чи калібрування приладів прямої дії 102.5 KB
  Лабораторна робота 2 Повірка чи калібрування приладів прямої дії Мета роботи: вивчити теоретичні та практичні основи повірки чи калібрування приладів прямої дії на прикладі калібрування амперметра та вольтметра зіставленням їх показів із показами робочих еталонів.
13439. ВИМІРЮВАННЯ ПОСТІЙНИХ СТРУМІВ ТА НАПРУГ 160 KB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 3 ВИМІРЮВАННЯ ПОСТІЙНИХ СТРУМІВ ТА НАПРУГ Мета роботи: Навчитись: вимірювати постійні струми та напруги електромеханічними приладами; раціонально обирати межу вимірювання та клас точності стрілкового приладу для вимірювання заданої з допустим
13440. ВИМІРЮВАННЯ СТРУМІВ, НАПРУГ ТА ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ ЛАНЦЮГІВ КОМБІНОВАНИМИ ПРИЛАДАМИ (ТЕСТЕРАМИ) 2.84 MB
  ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 4 ВИМІРЮВАННЯ СТРУМІВ НАПРУГ ТА ПАРАМЕТРІВ ЕЛЕКТРИЧНИХ ЛАНЦЮГІВ КОМБІНОВАНИМИ ПРИЛАДАМИ ТЕСТЕРАМИ Мета роботи: вивчити принцип дії будову та властивості комбінованих приладів КП здобути навички вимірювань і перевірки справності елементів ...
13441. Деякі особливості використання вольтметрів змінного струму 237.5 KB
  ЛАБОРАТОРНА РАБОТА № 5 Деякі особливості використання вольтметрів змінного струму Мета роботи : Опрацювати опис даної роботи та відповідні розділи рекомендованої літератури [1] [2] [3] [5]. 2. Уміти відповідати на наступні запитання: 1. Поясніть будову та принцип д
13442. ДОСЛІДЖЕННЯ ВИМІРЮВАЛЬНИХ МОСТІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ 131.5 KB
  Лабораторна робота № 6 ДОСЛІДЖЕННЯ ВИМІРЮВАЛЬНИХ МОСТІВ ПОСТІЙНОГО СТРУМУ Мета роботи: вивчити основи теорії схеми та будову врівноважених мостів постійного струму дослідити властивості врівноважених мостів здобути навички вимірювань за допомогою мостів. При пі...