80598
Дикі та свійські тварини
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: ознайомлювати учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин; учити визначати яку користь приносить свійські тварини людині;формувати уміння їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками місцем мешкання способом харчування; розвити логічне мислення через завдання на порівняння...
Украинкский
2015-02-18
73.5 KB
15 чел.
Урок з природознавства
Тема. Дикі та свійські тварини
Мета: ознайомлювати учнів з істотними ознаками диких і свійських тварин; учити визначати, яку користь приносить свійські тварини людині;формувати уміння їх розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками, місцем мешкання, способом харчування; розвити логічне мислення через завдання на порівняння, доведення, вилучення зайвого, встановлення взаємозвязків між тваринами; виховувати спостережливість, пізнавальний інтерес до тварин, дбайливе ставлення до них.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці, картки, мультимедійна презентація,виставка книг.
Хід уроку
І. Організація початку уроку
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок
Будемо вчитися старанно
Щоб у самому кінці
Діти 1-В класу
Були просто - Молодці!
Щоб урок пройшов не марно, треба сісти рівно, гарно,
Не крутитись на уроці, як папуга чи сорока,
Сказати хочеш не кричи, а лише руку підніми.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
А тепер зручно сідаємо
Наш урок-мандрівку починаємо.
Сьогодні проведемо
Незвичайний наш урок.
Ми у лісі, друже, глянь,
Повен ліс дивувань:
Тут звірів навчають
У справжнісінькій школі.
Учитель тітонька Сова
Зібрала учнів доволі.
лісову школу. Саме зараз туди вирушає лісовий автобус. А мандрувати ми будемо не самі, а зі звірятами, які поспішають до школи. Щоб потрапити до автобусу, треба виконати певні завдання тітоньки Сови. Звірята неспроможні виконати завдання самостійно, тому просять вашої допомоги.
Допоможемо, діти?
Отож, дізнаємося про погоду сьогоднішнього дня.
Грудень місяць - ще називають студенем, студенцем, хмуренем, молодою зимою, сонною колією.
Яскраві зірки взимку - на мороз.
Сова кричить холод накликає.
Вчитель
Ви не тільки повідомили нам про погоду, а й надали цікаву інформацію.
Продовжимо урок вправою «Відкритий мікрофон»:
4)З якого дерева виробляють музичні інструменти? (клен)
5)У якого дерева є солодкий сік? (береза)
А зараз гра для найуважніших «Не помились» (робота в парах)
Висновок: тож ми з вами повторили про різноманітність рослин, види дикорослих та культурних рослин.
IIІ. Повідомлення теми і мети уроку
Ось наш автобус мчить казковим лісом. Першою в наш автобус хоче сісти Білочка, але для цього їй треба отримати квиток.
III. Вивчення нового матеріалу.
1.Розповідь вчителя.
Світ тварин дуже різноманітний. Тварини заселяють не тільки поверхню суші, а й живуть у глибоких норах, печерах, на деревах, літають в повітрі. Безліч тварин пристосовуються до життя в річках, озерах, морях і океанах. Є тварини великих розмірів(слони, кити) і маленьких (комахи).
З давніх-давен люди полювали на тварин, а потім навчилися їх приручати. Отже всіх тварин можна поділити на 2 групи це дикі та свійські тварини.
Тварини, яких люди розводять і вирощують в своєму господарстві називають свійськими тваринами (домашніми). Вони самі не можуть знайти в природі їжу, житло, бо звикли до умов, які створила їм людина.
У природі вони можуть стати легкою здобиччю хижаків. А ще вони приносять людям дуже велику користь.
І так, діти, що ви зрозуміли хто ж такі домашні або свійські тварини? Молодці. Давайте поглянемо на ці малюнки. Яких тварин ви бачите перед собою? (корова, курка, вівця,півень,кінь,кіт,собака,качка). Це домашні тварини.
Дикі тварини живуть в природі. Вони самі добувають їжу, влаштовують житло,рятуються від ворогів. Їх переважна більшість на землі. Вони живуть у лісі, на луках, у степах. Тварини скрізь, де для них є їжа. На Землі немає такого куточка, де в не жили тварини. І так діти, що ви зрозуміли про диких тварин? Розгляд малюнків.
Назвіть диких тварин (заєць,ведмідь,лось,їжак,,лисиця,вовк,білка). Це дикі тварини.
Яке ж завдання білочці потрібно виконати?
1.Гра «Розподіли тварин на групи»
Кожен учень виходить до дошки і кладе малюнок у певну групу.
Тварини
Дикі Свійські
Гусінь, орел, кінь, зубр,собака, гуска.
6)Розгляньте малюнки. Назвіть дорослих тварин та їх дитинчат
Учитель відкриває на дошці малюнки із зображеннями тварин:
Хто не пряде,не тче,а людей одягає (Баран,вівця)
У кого роги довші за хвіст? (коза)
Хвіст гачком,ніс пятачком.(свиня)
Як можна назвати всіх цих тварин? (свійські тварини)
Вчитель Дикі тварини живуть у природі, самостійно добувають собі їжу, доглядають за своїм потомством.
- А звідки зявились свійські тварини ви дізнаєтесь з повідомлень наших маленьких інформаторів.
1 учень
2 учень
Вчитель
М'ясо, сир,молоко, шкіра, яйця,пух, піря, шерсть
Свійські тварини Людина
Мед,віск,ліки,охорона житла
Транспортний засіб, спілкування
Вчитель
Фізкультхвилинка
Звірі в лісі проживають
І роботу також мають.
Тож виходять на полянку
І зарядку роблять з ранку.
Встали й ми побіля парт
Встали всі?Мершій на старт.
Лапки вгору, лапки вниз,
Землі-матінці вклонись.
Сонцю руки простягни.
До проміння поверни.
А тепер прогнімо спини,
І замремо на хвилину.
Розігнулись, пострибали,
Потім трішки політали
І за парти посідали.
IV. Узагальнення і систематизація знань та вмінь учнів
Тітонька Сова пропонує їй пограти в гру «Незавершене речення». Давайте допоможемо Лисичці.
а) Тварини, які самі добувають собі їжу, захищаються від ворогів, самі влаштовують собі житло, виводить потомство, називаються … (дикими)
б)Тварини, яких розводять люди, годують і захищають їх, будують для них житла, піклуються про потомство, називаються … (свійськими).
Вчитель
Звернемось до нашого помічника підручника стр.54 Розгляньте фото. Назвіть зображених тварин:
1в. Які з них дикі? Чому?
2в. Які тварини свійські? Чому? сл.21
Висновок. Ми поповнили свої знання щодо істотних ознак диких та свійських тварин, навчилися розпізнавати за істотними зовнішніми ознаками.
Наша подорож продовжується і наступним до автобусу просяться Ведмедик і Вовчик. Цікаво, які завдання приготували їм тітонька Сова.
3.Гра «Відповідності» пропонує Ведмедику та Вовчику (робота в парі)
1) Зєднайте назви свійських тварин і те, що від них отримує людина.
Корова яйця
Кури молоко,сир,масло
Вівці мед
бджоли шерсть
2) Зєднай назву тварин і назву її житла
Корова барліг
Білка хлів
Ведмідь стайня
Кури курник
Лисиця свинарник
Кінь нора
Свиня дупло
Висновок: Ви просто молодці, що допомогли Вовчику з Ведмедиком виконати завдання та придбати квиток.
Інсценізація
Добрий день шановні гості! Ми дикі звірі. І хочемо повідати вам про те,яку користь приносимо природі і чому нас треба охороняти.
Вовк
Невсипущий, хитрий, сірий
Голоднющий, ікла шкірою.
Між кущами походжаю
Пасовисько оглядаю.
Вовки в природі виступають санітарами. Ми полюємо на хворих та ослаблених тварин і так оздоровлюємо природу.
Лисиця
Що за шум?Що за ґвалт?
Ми потрібні вам ще й як!!!
Я пухнасту шубу маю
Вам на одяг позичаю
Шапки,шуби,коміри.
Ми поїдаємо багато травянистих рослин, поширюємо плоди та насіння рослин, знищуємо багатьох комах, гризунів.
Вчитель
Люди використовують для своїх потреб м'ясо диких тварин, шкуру, виробляють технічні жири.
Тварин на Землі понад 2 мільйони видів. Це багато. Але якщо їх не охороняти,знищувати, то види тварин зникнуть. Підгодовуйте взимку пташок, доглядайте за тваринами, не ображайте їх.
А ми свійські тварини , теж необхідні людям, приносимо багато користі.
Хто вас будить як будильник?
Ну звичайно, це ж я півник!!!!
Вам щоранку у садку всім кричу
Ку-ка-ре-ку!!!! (півник)
Ми свійські тварини даємо людям цінні харчові продукти: м'ясо,яйця,сир,масло,молоко. А ще тварини вірні друзі.
Я баранець. А в мене є сестричка. Послухайте про неї віршик.
І мала , і кучерява,
І тихенька , і ласкава.
Песик її стереже.
Баба доїть і стриже.
Має брата баранця,
Називається вівця.
Вчитель
А ще використовують свійських тварин для сировини харчової і легкої промисловості: шкуру для взуття, вовну для пошиття одягу. Свійські тварини це жива тягова сила, органічні добрива та багато різного.
Отже:
Треба завжди памятати і дорослим і малятам
Що нема таки тварин і нема таких рослин
Поблизу і навкруги не потрібних зовсім вам!
Всі рослини та тварини вкрай потрібні для людини!!!!
Висновок: А зараз застосуємо набуті знання, працюючи в групах (4 групи)
Вчитель
Кожній групі треба до дорослої тварини добрати дитинча цієї тварини.
1 гр. Свиня (порося)
Корова (теля)
Качка (качата)
2 гр. Гусак (гусенята)
Вівця (ягнята)
Кішка (кошенята)
3 гр. Кінь (лошата)
Курка (курча)
Собака (щеня)
4 гр. Коза (козеня)
Індичка (індича)
Кобила (лоша)
Висновок: Ви поповнили та узагальнили свої знання про диких та свійських тварин.
Вчитель
Діти, як ви думаєте, де можна більше дізнатися про тварин та їхнє життя?
Правильно, з книжок. Ми з вами багато разів звертались до різних тварин.
На математиці розвязували задачі про них, на письмі записували речення про них, на малюванні малювали, на праці робили аплікації із зображенням тварин.
На уроках читання вивчали багато цікавих казок з участю тварин. Діти , а давайте пригадаємо в яких казках зустрічалися тварини? (колобок, колосок,ріпка,рукавичка) Правильно. Яких тварин ви памятаєте?
Молодці!!! Ви були дуже уважні і спостережливі і не помітили, як наш лісовий автобус зі звірятами-школярами підїхав до лісової школи.
А тітонька Сова, щоб краще запамятали вивчене на уроці пропонує вам відгадати голоси тварин і назвати тварину і визначити вона є дикою чи свійською.
♫ - котик
- лисиця
- коник
- вовк
- собака
- півник
Вчитель
Ви щойно дізналися про диких і свійських тварин. Запамятайте! Всі вони приносять тільки користь, а натомість просить тільки дбайливого і доброго ставлення. Охороняйте їх, доглядайте за тваринами, не ображайте їх.
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
38578. | Процессы формирования логистической стратегии управления закупками ООО «Политех-Инструмент» | 1.61 MB | |
От эффективной организации и управления процессом закупок во многом зависит финансовый успех большинства компаний работающих как в сфере производства так и в сфере услуг поскольку рациональное планирование величины закупок и запасов материальных ресурсов оказывает прямое влияние на цели стратегии компании и результаты ее выполнения. В процессе функционирования предприятия могут возникать дефициты запасов материальных ресурсов сырья материалов полуфабрикатов. Таким образом рациональное планирование величины закупок и запасов... | |||
38579. | Удосконалення механізму конкурентоспроможності послуг на транспортному підприємстві на прикладі служби перевезень Південної залізниці | 964.5 KB | |
Масивність перевезень їх відносно низька собівартість мала енергоємність висока регулярність і швидкість доставки вантажів та пасажирів забезпечення своєчасного звязку між регіонами і СНД та інші фактори вимагають ретельної уваги до роботи транспорту особливо в сучасних умовах господарювання. Досягнення цієї мети вимагає рішення наступних завдань: розглянути узагальнену характеристику механізму конкурентоспроможності транспортних підприємств; розглянути сутність конкурентоспроможності послуг; провести узагальнений аналіз... | |||
38580. | Анализ стилей ресторанов г. Твери. Организация собственного ресторана тематической кухни | 1.68 MB | |
Организация собственного ресторана тематической кухни 2. Фасад здания вывеска крыльцо сад стоянка для автомобилей все это элементы которые создают внешний облик ресторана. Такое несоответствие не дает посетителям представления об уровне и стиле ресторана. Стоянка для автомобилей неотъемлемая часть ресторана или кафе и ее желательно иметь. | |||
38581. | Процеси відтворення та амортизації основних засобів | 1.18 MB | |
Відсутність виваженої державної амортизаційної політики в Україні в період становлення ринкових відносин призвела до порушення механізму відтворення основних засобів на підприємствах наслідком якого виявилася невідповідність амортизаційних відрахувань фінансовим потребам в оновленні необоротних активів. Причинами тому стали неадекватність індексації основних засобів занижені норми амортизації через тривалі нормативні терміни експлуатації основних засобів недостатнє використання прискореної амортизації активів. В умовах формування на... | |||
38582. | Организационно-экономическая оценка способа укоренения микропобегов земляники сорта Трибьют в нестерильных условиях | 310 KB | |
Плоды и ягоды – питательные продукты, являющиеся источником витаминов, минеральных веществ, органических кислот и микроэлементов. Они являются неотъемлемой частью рациона человека (по медицинским нормам человеку в год требуется минимум 100 кг плодов и ягод). Стоимость их мирового валового продукта превышает стоимость картофеля и уступает только зерновым культурам. | |||
38583. | Проектирование усилителя выходных устройств (УВУ-И) прибора ДИСК-250И | 230.5 KB | |
Составить спецификацию элементной базы и обосновать выбор комплектующих элементов и материалов конструкции расчёт площади печатной платы диаметра монтажных отверстий расчёт надёжности. К первому уровню относятся печатные платы и большие гибридные интегральные схемы; второй уровень данный уровень включает в себя конструктивные единицы предназначены для механического и электрического объединения элементов первого и второго уровней блоки субблоки панели; Существуют электронные устройства которые имеют 3 и 4 уровни: третий уровень ... | |||
38584. | Рассмотрение основныхе понятий и институтов патентного права | 217.5 KB | |
Объектом данной работы выступают общественные отношения складывающиеся, в процессе осуществления имущественных и лично не имущественных прав, объектами которых являются изобретения, полезные модели и промышленные образцы. | |||
38585. | Анализ и экспертная оценка ассортимента платёжных терминаловц | 785.5 KB | |
Поэтому в данной работе, будет проведена не только товароведно–торговая оценка продукции ООО «Платёжные системы», но и экспертный анализ ассортимента платёжных терминалов. Актуальность темы данной работы налицо, такой объём работы не уйдёт в архив, а сможет послужить поводом дальнейшей реорганизации компании и устранению некоторых недостатков в работе, благодаря приведённым в итоге рекомендациям. Ведь за упрощение работы и оптимизацию свободного времени любой готов заплатить целое состояние. | |||
38586. | Разработка мероприятия по совершенствованию стратегии сбыта и мероприятия по повышению эффективности сбытовой деятельности предприятия ООО «Механо–литейный завод» | 191.34 KB | |
Цель исследования: на основе изучения теоретических аспектов сбытовой стратегии и анализа деятельности ООО «МЛЗ» разработать мероприятия по совершенствованию стратегии сбыта и мероприятия по повышению эффективности сбытовой деятельности предприятия. | |||