80599

Пригадайте, поміркуйте. Підсумковий урок по темі «Шевченкове слово»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: систематизувати і узагальнити знання учнів з теми; розширити знання з теми Шевченко-художник; ознайомити із творчістю землячки народної художниці Катерини Білокур; вчити учнів порівнювати; виховувати любов до рідної землі до прекрасного. Знайомство з творчістю народної художниці Катерини Білокур.

Украинкский

2015-02-18

36 KB

0 чел.

Урок читання у 3 класі

Пригадайте, поміркуйте

Підсумковий урок по темі «Шевченкове слово»

Вчитель початкових класів

Лохвицької гімназії №1

Ольшанська О. М.

 

2014 р.

Тема.       Пригадайте, поміркуйте. Підсумковий урок по темі                                    «Шевченкове слово», присвячений 200-річчю з дня народження Кобзаря

Мета: систематизувати і узагальнити знання учнів з теми; розширити знання з теми «Шевченко-художник»; ознайомити із творчістю землячки народної художниці Катерини Білокур; вчити учнів порівнювати; виховувати любов до рідної землі, до прекрасного.   

Обладнання:  малюнки, слайди, книги, дерево рішень.

План

  1.  Організаційна частина

-Діти, сьогодні у нашому класі гості. Привітаємо їх.

-Наш веселий дружний клас від душі вітає вас!

  1.  Налаштування на урок

- Ноги на місці?

- Руки на місці?

- Спинка рівненька.

- Голова розумненька.

- Продзвенів дзвінок.

- Починається урок.

  1.  Усний календар

Нагадайте дату та зробіть опис сьогоднішнього дня.

Прийом « Очікування».  Робота з деревом рішень.

  1.  Оголошення теми уроку

Використання мультимедійної дошки

Учитель:   Що ви знаєте про Тараса Шевченка?

                Які твори читали?   Які вірші знаєте напам’ять?

Читання віршів

  •  «Тече вода із-за гаю»
  •  «Зоре моя вечірняя»
  •  «Садок вишневий коло хати»
  •  «Село! І серце одпочине»
  •  «За сонцем хмаронька пливе»
  •  «Встала весна»

  1.  Обговорення теми « Шевченко – художник»

- Ми багато говорили про Шевченка, як про народного поета. Але він був не тільки поетом. А й талановитим художником. Хто такий художник? Так, це людина, яка пише картини.

(Демонструються слайди картин Шевченка.)

Його роботи, як вірші, так і картини, сповнені любові і співчуття до простих людей, ненависті до панів, сповнені духом боротьби з ними. Герої його творів - це  козаки, воїни.  На багатьох картинах чудова українська природа, на багатьох   легенди та криваві бої. Особливе місце у творчості Тараса займає тема рідної природи   та жіночої долі. Молоду дівчину митець порівнює  з тополею, калиною, квіткою лілеї. У нього є вірш «Лілея», де долю дівчини він порівнює з долею зірваної і зів’ялої квітки. У творах згадуються і інші квіти: барвінок, васильки, ружа, королевий цвіт, маки, чорнобривці.

  1.  Знайомство з творчістю народної художниці Катерини Білокур.

Народжується людина. Вона починає виконувати роль. Що їй подарована долею. Одна людина проживе непомітно і так само зникне. Інша своїм талантом привертає увагу оточуючих. Це у повній мірі можна сказати про Тараса Шевченка – народного поета і художника. І це саме можна сказати про надзвичайно талановиту людину, яка незважаючи на всі перепони прагнула досягти своєї мети. Маю на увазі народну художницю Катерину Білокур, уродженку села Богданівки на Полтавщині, яка найбільш за все на світі любила малювати квіти.

Слайд « Автопортрет»

 З листів художниці ми ознайомимося з її долею, а також складемо усну таблицю порівняння творчості К.Білокур і Т.Шевченка.

Слайд листа 1   

(обговорення)

Слайд листа 2  

(обговорення)

     Слайд листа 3               

(обговорення)

Слайд листа 4

Учитель. Ось у яких умовах створюються всесвітньовідомі картини, які на виставці в Парижі зачарували і приголомшили французів.

Слайди із зображенням картин

Слайд листа 5

 

  1.  Читання віршів учнями

І Шевченко, і Білокур називали дітьми  свої твори. Учень декламує вірш Шевченка «Думи мої»

Учениця декламує вірш « Богданівка»

  1.  Складання відгуку на картину « Квіти за тином»        Користуючись опорними словами давайте колективно складемо відгук на картину К. Білокур « Квіти за тином»

Опорні речення для відгуку

Мені дуже сподобалася картина---------------------------------

На полотні зображені------------------------------------------------

На передньому плані-------------------------------------------------

Далі---------------------------------------------------------------------   

Кольори, фарби----------------------------------------------------------

Квіти, мов --------------------------------------------------------------

Дивлячись на картину, відчуваю--------------------------------

  1.  Підсумкова бесіда                                                                                Сьогодні дехто з вас, можливо, уперше почув ім’я Катерини Білокур, дехто відкрив Тараса Шевченка як художника. Вони мають у своїй долі і творчості і спільні риси, і відмінності. І є одна риса, яка їх єднає. Це талант. Що таке талант? (Відповіді дітей)

Відповідь на останнє питання можна дати словами письменника Григора Тютюнника: «Мало бачити. Мало розуміти. Треба любити. Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові».

І це правда. Катерина Білокур малювала серцем, що було сповнене любові до рідної землі, до квітів. Життєвої сили їй додавала велика любов до малювання.

Діти, ви ще не здатні глибоко зрозуміти картини геніїв. Ви ще замало прожили, щоб збагнути всю складність життя - буття. Але я так хочу, щоб на прикладі і Катерини Білокур, і Тараса Шевченка ви зрозуміли одну важливу істину: досягти успіху може лише та людина, яка має мету і  йде до неї. А на згадку про сьогоднішній урок  я дарую вам розумну пораду К. Білокур.  

Слайд із записом

«Доля випробовує тих, хто надумав дістатися великої мети».

Але сильних духом не злякає ніщо. Вони вперто, сміливо йдуть до наміченої мети – крок за кроком уперед і вперед. І, таки, досягають її. І тоді доля нагороджує їх сторицею і відкриває перед ними всі таємниці прекрасного, дарує любов і народну шану.

  1.  Домашнє завдання: перечитайте ще раз ті твори Шевченка, які вам найбільше сподобалися та намалюйте до них ілюстрацію.
  2.  Прийом «Рефлексія» (Робота з деревом рішень)

Ви хороші?                      Ми хороші!

Ви розумні?                     Ми розумні!

Ви найкращі?                  Ми найкращі!

Я дякую вам.                  Ми дякуємо Вам!                   

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40722. Инновационная стратегия фирмы 33.5 KB
  Инновационная стратегия фирмы. Обычно к таким стратегиям относят: 1. Стратегия непрерывного совершенствования кайзен продукции. Инновационная стратегия целенаправленная деятельность по определению приоритетов перспективного развития организации и их достижению в результате которой обеспечивается новое качество производства и управления.
40723. Прогрессивные формы организации инновационной деятельности :бизнес-инкубаторы, технопарки, технополисы 31 KB
  Инновационная деятельность это процесс направленный на реализацию результатов законченных научных исследований и разработку иных научно технических достижений интеллектуального продукта. Отличительные черты: комплексность по научнопроизводственному циклу научные учреждения вузы промышленные предприятия компактность расположения ограниченность площади расположение в экологически чистых районах. Технополис научнотехнический комплекс соединяющий научнотехническую деятельность с наукоемким производством с хорошо развитой...
40724. Экономическая безопасность государства и механизм ее реализации 43 KB
  Проблемы обеспечения экономической безопасности страны стабильного экономического развития государства и общества стоят перед многими странами мира. Современное социальноэкономическое положение России обусловливает чрезвычайную актуальность целенаправленной деятельности государства в сфере обеспечения экономической безопасности страны российского общества и каждого гражданина в отдельности. Например США разрабатывают доктрину концепцию и стратегию своей национальной безопасности где особое место уделено вопросам экономической...
40725. Предпринимательство как вид экономической деятельности. Виды предпринимательства 35 KB
  Виды предпринимательства. Рыночная экономика экономика свободного предпринимательства. В зависимости от содержания и направленности предпринимательской деятельности объекта приложения капитала и получения конкретных результатов связи предпринимательской деятельности с основными стадиями воспроизводственного процесса различают следующие виды предпринимательства: 1. Коммерческое торговое предпринимательство Принцип организации торгового предпринимательства несколько отличается от производственного так как предприниматель выступает...
40726. Инфраструктурное обеспечение предпринимательской деятельности 25 KB
  Cистема общих условий воспроизводства предпринимательского типа представляющая собой совокупность техникотехнологических организационноэкономических и социальных взаимосвязей тех элементов инфраструктуры которые обеспечивают обслуживание процесса предпринимательства на уровне макро мезо и микроэкономики. являются научность и системность в формировании и развитии предпринимательства и его инфраструктуры а также постепенность и многообразие моделей инфраструктурного обеспечения предпринимательства. Прежде всего нужна трансформация...
40727. Виды и формы предпринимательской деятельности 39 KB
  Рыночная экономика экономика свободного предпринимательства. В зависимости от содержания и направленности предпринимательской деятельности объекта приложения капитала и получения конкретных результатов связи предпринимательской деятельности с основными стадиями воспроизводственного процесса различают следующие виды предпринимательства: 1. Коммерческое торговое предпринимательство Принцип организации торгового предпринимательства несколько отличается от производственного так как предприниматель выступает непосредственно в роли...
40728. Государственное регулирование предпринимательской деятельности 28.5 KB
  Целью государственного регулирования предпринимательской деятельности является создание определенных условий обеспечивающих нормальное функционирование экономики в целом и стабильное участие предпринимателей страны в международном разделении труда и получение от этого оптимальных выгод. В обобщенном виде в задачи государственного регулирования входят: разработка принятие и контроль за законодательством обеспечивающим правовую основу и защиту интересов предпринимателей; повышение эффективности государственного регулирования и снижение...
40729. Малое предпринимательство, его фин-экон и организационные особенности 41.5 KB
  В современных условиях роль малого бизнеса в рыночной экономике растет. Функции малого бизнеса: Экономические функции малого бизнеса: Придает рыночной системе необходимую гибкость активизация структурных сдвигов процессов разгосударствления и приватизации. Социальные функции малого бизнеса: Обеспечивает рост занятости. Но все перечисленные достоинства малого бизнеса проявляются отнюдь не автоматически.
40730. Среднее и крупное предпринимательство 30.5 KB
  Формы взаимодействия малого среднего и крупного бизнеса в рамках сетевой экономики В современной развитой рыночной экономике малый бизнес оказывается подчинен крупному бизнесу через систему подрядов и субподрядов. Крупному бизнесу как правило обеспечивает гарантию возврата кредита и обеспечивает устойчивые долгосрочные отношения с подрядчиком или субподрядчиком . С помощью франчайзинга малый бизнес получает возможность стабилизировать внешнюю среду обеспечить конкурентные преимущества. Крупный бизнес расширяет сферу контроля над рынком и...