80601

Урок позакласного читання «Поетичні акварелі». Навчаємось писати вірші

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Ввести учнів у світ поезії відомих українських поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Анатолія Костецького; дати можливість самим учням спробувати себе у віршотворенні, навчити підбирати найвдалішу риму до слова, вчити дітей виразно читати поетичні твори, зв’язано висловлювати...

Украинкский

2015-02-18

53.5 KB

1 чел.

Тема: Урок позакласного читання «Поетичні акварелі»

Навчаємось писати вірші.

Мета. Ввести учнів у світ поезії відомих українських поетів Тараса Шевченка, Лесі Українки, Анатолія Костецького; дати можливість самим учням спробувати себе у віршотворенні, навчити підбирати найвдалішу риму до слова, вчити дітей виразно читати поетичні твори, зв’язано  висловлювати свої думки,збагачувати словниковий запас учнів, виховувати спостережливість, розвивати творчу уяву, любов до природи.

Обладнання.

1.  Організаційна частина

Вчитель.

Сядьте діти всі рівненько,

Навкруг погляньте уваж ненько

Привітайтеся з пташками,

Небом, сонечком, хмарками,

Зелен садом і рутою -  м’ятою,

А ще з Великодною білою хатою.

Не забудьмо про вербичку,

Кущ калини невеличкий!

Ще згадаймо маму й тата

Та й про те, чим рід багатий.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Вчитель.

  •  Нещодавно ми вивчали твір П.Глазового «Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші». Якої головної ознаки віршів не знав клоун Боба?
  •  А що таке «рима»?/ У віршах слова добираються так, щоб кінці рядків звучали однаково  чи подібно.
  •  Як називається таке співзвуччя?
  •  Так, правильно, саме рими створюють  особливу красу, мелодійність звучання поезії.
  •  А чи легко римувати, як ви гадаєте, діти?
  •  Отож, давайте спробуємо й ми себе в цій непростій, але доступній для всіх справі..

Будем, дітки, римувати,

Перші віршики складати

Про матусю найріднішу,

Про найдужчого татка

Про канікули й про літо,

Про Мурчика й про Дружка,

І про сонце й чисту річку,

Бджілку – нашу трудівничку…

Про усе - усе на світі

Хочем в віршах розповісти.

ІІІ. Робота в групах. Дидактичні ігри.

Вчитель.

Щоб цікавіше нам творилось,

роботу в групах проведем.

Подивимось, хто з вас вправніший,

Підбере вислів найвлучніший.

Клас ділиться на три групи:

Група №1 «Кращі римувальники»

Група №2 «Юні поети»

Група №3 «Творці пера»

Вчитель. А давайте ми з вами пограємо в гру «Швидко слово називай, йому риму підбирай»

Для групи №1 - гілка - …(бджілка, білка, сопілка, тарілка)

Для групи №2 – листок - … (грибок, колобок, пеньок, деньок)

Для групи №3 – суничка - … (рукавичка, сестричка, спідничка, полуничка)

Вчитель.  – Пропоную пограти в гру «Доповни речення». Давайте допоможемо хлопчику Віті з вірша «Плутанина» виправити допущені помилки у вірші.

Геть усе -  усе на світі

Переплутав хлопчик Вітя

Каже: «Люди вчаться в полі,

А комбайн працює в школі

Ми книжечки берем в аптеці,

Ліки -  в бібліотеці

Всіх людей стрижуть в лікарні,

А лікують в перукарні»

От який Вітьок дивак!

Ти ж бо знаєш – це не так!

Вчитель. – Давайте,  друзі, допоможемо Віті.

Діти, звісно, вчаться в… ( школі)

А комбайн працює в …. (полі)

Ми лікуємось в …(лікарні)

А стрижемось в … (перукарні)

Ліки беремо в …(аптеці)

А книжки в … (бібліотеці)

IV.  Зустріч з улюбленими поетами. Корекція віршів.

Вчитель. -  Діти, а кого з українських поетів ви любите, чиї вірші вивчаєте з задоволенням?

Учні:

– Тараса Шевченка, Лесю Українку, Ліну Костенко,Анатолія Костецького, Наталю Забілу.

Вчитель. – Наступне завдання таке: відновити вірш відомого поета чи поетеси, а потім виразно його прочитати.

Група № 1

Тече вода із-за гаю

Червона калина

Яром на долину

Тече вода з-під явора

Та попід горою

Пишається над водою

Хлюпочуться качаточка

Поміж осокою.

Група 2

Простягають рученята

Під деревцем скачуть

Та високо лізти

Дівчаточка й хлоп’яточка

Раді б вишню з’їсти,

Та мало не плачуть.

Група 3

Батьківщина –це труд і  свято,

Це домівка твоя і школа.

Батьківщина – це ліс осінній

І гаряче сонячне коло

Батьківщина – це мама й тато

І бджола у веснянім лузі

Це твої найщиріші друзі.

V. Робота в парах «Умій співставляти»

Хто найшвидше і правильно відшукає до кожної лівої частини прислів’я – її праву частину. Кожна пара учнів повинна скласти прислів’я.

  1.  Весна -                                                весну принесла
  2.  Квітень з водою,                                а на весну брів не хмур.
  3.  Вода з гір потекла,                             буде гарний урожай.
  4.  Як лютий не лютуй,                           днем красна.
  5.  Сухий березень,                                  а травень з травою.

теплий квітень,

мокрий май-

  1.  Як у травні дощ надворі,                  то восени хліб у коморі.
  2.  Від березневих дощів                        а осінь – плодами.
  3.  Весна красна квітами,                      земля квітне.

Фізкультхвилинка.

VI. «Не святі горшки ліплять»

Мої найперші спроби.

Учитель. – Тепер давайте спробуємо доповнити мої два рядки незакінченого вірша своїми двома рядочками.

Група № 1

В наш рідний край прийшла весна,

І сонечко пригріло…

( В ліси нам квіти принесла,

І птахи звеселіли)

Група №2

Повернулися пташки

В наші рідні села…

(Ожили ліси, садки

Скрізь пісні веселі)

Група №3

Є у мене котик Мурчик

Просить він ковбаски, …

( Любить сир і молочко,

А ще тепло й ласку).

Для полегшення цього завдання додаю ще по 3 - 2 ключових слова.

VІІ. «Мої найперші вірші»

Діти читають свої власні вірші, які вони складали вдома самостійно.

Грибельник Єва.

Бігла лісом білочка,

Знайшла собі сопілочку.

На сопілці грала,

Друзів звеселяла.

Джос Віталій

Хом’ячки по полю бігли,

Колосок вхопити встигли,

Колосок не ранній,

Просто він останній.

Бондарчук Марія

Біг по лісу їжачок,

На спині ніс рюкзачок

В рюкзачок він склав цукерки,

А на ніжки вдів шкарпетки

Щоб всіх друзів пригостити,

В росі лапки не змочити.

Мельник Вероніка

Бігла киця вранці боса,

Замочила лапки в росах

  •  Ой ти кицю неслухняна,

Чого бігаєш так рано?

Ульзутуєва Аліна

В нашої вербички

Зелененьке личко,

Тонкі довгі гілочки,

Росте вона біля річки.

Трапезніков Стасик

         Бджілка

Сонце з неба припікає,

Бджілка з рою вилітає.

Полетить вона у гай,

Де квіток рясний розмай.

Назбирає торбу меду

І для мене, і для тебе.

Наша бджілка-трудівниця,

Їй подякувати годиться.

VІІІ. Підсумок уроку. «Гімн весні»

  •  Діти, а чи сподобалось вам складати вірші?
  •  У кого з ваших однокласників спроба виявилась найвдалішою?
  •  Чи легко стати поетом, та ще й таким, щоб його творчістю всі навколо захоплювалися?
  •  Я знаю багатьом учням нашого класу з усіх пір року найбільше подобається весна. А тому як останній акорд уроку у виконанні ваших однокласників, прозвучать вірші присвячені весні – цій зеленокосій красуні з голубими очима, з кошиком повним барвистих квітів.

Мельник Вероніка

             Весна! Весна!

Весна! Весна! Природа оживає,

І сонце посилає всім привіт.

Он пташечка гніздечко поправляє,

І тягнеться до сонця первоцвіт.

Уся земля всміхається квітками

Високі голубіють небеса.

І заквітчались верби над ставками,

Пурха  метелик і гуде оса.

І так прекрасно – серце завмирає!

Бо скільки щастя, радості й краси!

Усе росте, усе цвіте й співає,

Блищать на сонці крапельки роси.

Весна іде, все шумом наповняє.

І скільки зелені і барви на лугах!

Піснями соловейко душу крає,

І тихо місяць бродить по стежках.

Весна чарівна, неповторна, мила,

І завжди юна, і така ясна!

Вона дарує людям мрії-крила.

Все до життя пробуджує весна.

Лазаренко Люба.

         Весна летить

Весна летить бентежна, ніжна,

У квітах, росах – чарівна.

Фата на вишні білосніжна…

Така замріяна весна!

Така тендітна і квіткова,

І радісна, і осяйна.

Весела, ніжна і чудова.

Така весна! Така весна!

Чарівний бал весна справляє,

І  радість звідусіль струмить.

Пташиний хор в гаю співає,

І серце ніжністю бринить.

І відзивається врочисто

В душі оновленій моїй.

А в синім небі чисто-чисто,

В бузку аж п’яні солов’ї…

Трапезніков Станіслав

          Весна

Весна на кінчику пера –

Торкнись і зазвучить віршами,

Бо ж надворі така пора,

Що  грає барвами й піснями.

Привітна, трепетна, ясна,

І скільки радісних мелодій!

Що як їх в серці розмістить!

Вони з душі у простір рвуться!

В піднесення щасливу мить

Віршами на папір кладуться.

І скільки не було б вам літ,

А як весна прийде до краю,

То серце проситься в політ –

Ви вірші пишете, я знаю…


Решетилівська ЗОШ І ступеня

Урок позакласного читання у 2 класі

«Поетичні акварелі.

Навчаємось писати вірші»

Дрозд Н.І.,

вчитель початкових класів

Решетилівської ЗОШ І ступеня

старший учитель

Решетилівка


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29651. Национальная Федерация консультантов и аудиторов 33.5 KB
  Предметом деятельности Федерации являются: проведение конгрессов конференций семинаров и других мероприятий для обмена мнениями по актуальным вопросам развития аудиторскоконсультационной деятельности; участие в подготовке нормативноправовых актов регулирующих аудиторскую и консультационную деятельность; организация взаимодействия с органами законодательной и исполнительной власти Российской Федерации по вопросам касающимся профессиональной деятельности Федерации; содействие внедрению в организацияхчленах Федерации...
29652. Организация автоматизированного рабочего места бухгалтера 26 KB
  При проектировании и создании АРМ бухгалтера можно выделить два основных вида обеспечения: техническое и программное. С вводом в эксплуатацию АРМ бухгалтера на базе ПК происходит распределение функций и операций между бухгалтером и персональным компьютером. Кроме того использование в качестве технического средства АРМ бухгалтера современных персональных ЭВМ дает возможность одновременно с децентрализованной обработкой учетных данных обеспечить интеграцию информационной базы сократить время обработки; ликвидировать разрыв во времени между...
29653. Организация бухгалтерского учета на предприятии 29 KB
  Основные правила организации и ведения бухгалтерского учета для всех предприятий едины. Ведение бухгалтерского учета регламентируется законами нормативными актами и положениями по бухгалтерскому учету. Такие вопросы как организация форма и техника ведения бухгалтерского учета предприятие решает самостоятельно.
29654. Организационные документы деятельности бухгалтерской службы 47 KB
  Для этого разрабатывается Положение О бухгалтерии О бухгалтерской службе в котором раскрываются процесс образования права обязанности и организация деятельности бухгалтерии. В состав реквизитов положения о бухгалтерии входят: наименование организации; название вида документа; дата и место составления; наименование структурного подразделения; текст; подпись и визы. Положение О бухгалтерии как правило состоит из 5 основных разделов. Этот пункт можно сформулировать обобщенно например: Бухгалтерия в своей деятельности руководствуется...
29655. Правовые и локальные нормативные акты организации 28 KB
  Некоторые локальные нормативные акты работодатель должен принимать учитывая мнение представительного органа работников что предусмотрено ТК РФ законами и иными нормативными правовыми актами. Перечень локальных нормативных актов принимаемых с учетом мнения представительного органа работников может быть дополнен коллективным договором отраслевыми и иными соглашениями. Локальные нормативные акты не должны ухудшать положение работников по сравнению с трудовым законодательством коллективным договором соглашениями. Если локальный нормативный...
29656. Монизм, дуализм, плюрализм 41.5 KB
  Структурная организация методологического знания прямо связана с теми функциями которые оно выполняет в процесс е научного познания. Рефлексия над процессом научного познания не является совершенно необходимым его компонентом. Рефлексия и осознание нужны тогда когда ставится задача построения нового научного знания или формирования принципиально нового поведенческого акта. Чем же здесь может помочь методология каковы ее функции в процессе конкретнонаучного познания Анализируя различные ответы на этот вопрос можно встретиться как с...
29657. Психологическая наука в противоположность метафизике 41 KB
  Однако масштаб абстракций и обобщений существенно ниже уже и конкретнее в эмпирической психологии чем в философской метафизике или основанной на ней априорной психологии. Примерами метафизических вопросов в психологии могут быть следующие. Номотетический и идиографический подходы в эмпирической психологии Номотетический подход Эмпирическая психология производит эмпирическое знание в рамках прежде всего номотетического подхода связанного с позитивистской и постпозитивистской философией. Идиографическое познание применяется в ряде отраслей...
29658. Эмпирическая и априорная психологии 29 KB
  Ситуация множественности методологических подходов и соответственно средств методологического анализа которые одновременно являются и истинными если это понятие вообще применимо к методологическому знанию адекватными и ложными неадекватными в зависимости от множества привходящих условий провоцирует самые разные установки исследователей и практиков относительно роли методологического знания и целесообразности его использования в конкретном исследовании а также разные методологические эмоции. Сторонники методологического...
29659. Парадигмы, аномалии, кризисы, научные революции 71.5 KB
  Это было время господства ассоцианизма взаимопроникновения идей физиологической психологии и психологии сознания но также и время после выхода основополагающих трудов Г. Эббингауза 1850 – 1909 когда появилась надежда на разработку объективного метода исследования в области психологии. То есть для него в первую очередь неприемлема именно эта характеристика естественнонаучного познания – путь выдвижения гипотез а не собственно экспериментальный метод как это иногда сегодня представляют сторонники описательной психологии функционирующей...