80608

Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ключові компетентності: формувати компетентність вміння вчитися організовувати своє робоче місце орієнтуватися в часі та берегти його доводити роботу до кінця; соціальну компетентність продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими.

Украинкский

2015-02-18

58 KB

0 чел.

Борщ Людмила Миколаївна, вчитель початкових класів

Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3

Канівської міської ради Черкаської області

                           

                           

Тема. Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження  за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично)

Мета: Ключові компетентності: формувати компетентність вміння вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі та берегти його, доводити роботу до кінця); соціальну компетентність (продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими).

Предметні компетентності: практично ознайомитидітей із ступенями прикметників; розширити уявлення дітей про прикметник,вчити використовувати  ступені  прикметників у мовленні;розвивати мовлення дітей  шляхом доцільного використання прикметників;виховувати патріотизм,любов до України.

Тип уроку:  комбінований.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

Вправу 204 перевірити шляхом індивідуального опитування.

-У якому відмінку стоять виділені іменники?

ІІ. Організація класу.

1. Вступне слово учителя.

   Продзвенів для нас дзвінок,

   Починаємо урок.

   Попрацюємо старанно,

  Щоб почути у кінці,

  Що у нашім дружнім класі

  Діти просто молодці!

2.Складання девізу уроку.

--Діти, а давайте разом складемо девіз уроку.

(З розсипаних слів скласти вислів)

Навчати, добре, знати, хто, хоче, все, того.

--Хто з вас хоче багато знати?

--Я рада, що знайшла так багато однодумців.

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

   Зошит свій я відкриваю

   Та під нахилом кладу.

   Сяду рівно, не зігнусь,

   За роботу вмить візьмусь.

1. Скласти і записати слово.

    Ма ка нь ле.

2. З слів скласти речення.

   Праця, краща, маленька, безділля, велике, за.

3. Підкреслити антоніми.

4.Звуковий аналіз слів: безділля та маленька.

ІV. Повторення граматичних категорій прикметника

1. Інтерактивна вправа « Бліц – опитування по ланцюжку».

  •  Що називається прикметником?
  •  Яким членом речення є прикметником?
  •  З якою частиною мови пов'язаний?

V. Оголошення, представлення теми та очікуваних результатів.

1. Проблемна ситуація.

                        Загадка.

               ….. вуха, ….. хвіст,

              ….. сам на зріст.

               На городі побував,

               Нам капустку попсував.

--Які слова пропущені?

--Які слова допомогли відгадати загадку?

--Поставте питання до поданих слів.

2. Повідомлення теми.

    Який? Яка? Яке? – на ці питання я відповідаю,

    Колір, смак і розмір я вам називаю.

    З іменником – братиком дружу завжди.

     Хто я? Швиденько мене назви. ( Прикметник).

  •  Сьогодні ми розширимо уявлення про

прикметник,       дізнаємось, як можуть бути

пов'язані значення прикметника i його будова.

.

3. Інтерактивна вправа « Очікування».

--Чого кожен з вас очікує від уроку?

( На слайді випливають слова:)

Я очікую, що ….

На уроці мене чекає ….

На цьому уроці я вивчу ….

Цей урок навчить мене ….

Діти записують свої очікування на листочках.

--Я теж хочу висловити свої очікування:

Ви будете активно працювати;

Доведете, що знаєте багато по темі;

Умієте точно, гарно висловлювати свої думки;

Будете злагоджено працювати в парах;

Зумієте переконати, що знаєте і любите рідну мову.

VI. Первинне сприйняття та усвідомлення нового      матеріалу

  1.Пошуково-аналітична робота із             

вправою 207.

У завданні 2 — створити ланцюжки.

Спритний-сритніший-найспритніший.

Ясний-ясніший-найясніший.

Запропонувати дітям виділити частини слова, які змінювалися.

— Поміркуйте, як зміни у будові вплинули на значения прикметників.

2. Гра «Поспішай — запам'ятай»

— Зверніть увагу на слова, записані у рамочці на с. 104.

Доцільно прочитати ix вголос, колективно, у парах, мовчки      протягом            2-3 хвилин.

Потім запропонувати записати слова по пам'яті. Для одного    прикметника бажано утворити «ланцюжок ступенів».

— Усно складіть речення з одним iз прикметників.

VII.Закріплення й систематизація знань.

1.Робота у парах.Вправа 206.

2.Фізкультхвилинка.

            Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки.

Вище руки підніміть,

А тепер їх опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу, все гаразд.

     3. Гра «Асоціація» 

    Завдання: дібрати до іменника прикметники різних ступенів порівняння.

Небо – голубе, голубіше, найголубіше.

   Зима – холодна, холодніша, найхолодніша.

                    Україна – мила., миліша, наймиліша.

    - Як , на вашу думку, для чого потрібні  ступені прикметників

  ВИСНОВОК:

 Прикметники дають можливість краще розповісти про предмет, точніше його описати, допомагають яскравіше уявити цей предмет. Без прикметників важко, а то і неможливо описати предмети.

4. Робота в групах «Заміни прикметником»

   - Завдання: заміни словосполучення прикметником.

1 група:

    Небо світло – синього кольору. (Голубе).

    Гаї, в яких ростуть берези. ( Березові).

   Друзі, що ніколи не зрадять.( Вірні).

 2 група:

   Мама, завжди лагідна, мила, привітна до своїх дітей. (Ніжна).

   Пісні, що лунають надвечір. (Надвечірні).

   Сталь, покрита нікелем. (Нікельована).

 3 група:

   Вартові, що пильно несуть службу. (Надійні).

   Людина, що не розмовляє, не говорить. (Німа).

   Гніздо пташки  невеличких розмірів. (Мале).

 4 група:

   Завдання, що не викликає труднощів. (Легке).

   Кімната великих розмірів. (Велика).

   Сопілка, зроблена з калини. (Калинова).-Чи можна від цього слова утворити  ступені порівняння.

 5 група:

   Ноша, яку важко нести. (Важка).

   Герої, які прийшли з казок.(Казкові).

   Найвища оцінка.(Відмінна).

- Зачитування відповідей груп.

5.Гра  «Додай прикметник»

От випав сніг. Яка обнова!

Зима тоді така…….. (чудова)

Міста чистенькі, білі села –

Зима і радісна й …….. (весела)

Кружляють вальс сніжинки ніжні,

Зима пухка і …….. (білосніжна)

Вона буває і серйозна:

Суха і вітряна  й……… (морозна)

А як насуне хмара сива,

Зима по-своєму……. (красива)

А вранці іній – то обнова!

Яка зима у нас……. (казкова)

Гілок од інею не видно,

Тоді вона, звичайно……. (срібна)

Зима буває вередлива,

 6.Гра «Розсипані слова».

-  Зберіть розсипані слова, доберіть до них прикметники:

ИЗАМ

ООМРЗ

ТВРІЕ

1 ряд    Зима (білосніжна, морозна, холодна, весела, чарівна…)

2 ряд     Мороз (безжалісний, злий, сильний, тріскучий, суворий…)

3 ряд     Вітер (пронизливий, холодний, сердитий, сильний, лагідний…)

 VIII. Підсумок уроку

-  Які завдання ми виконували на уроці?

 - Що нового ми дізналися про прикметник?

Діти зачитують свої очікування від уроку та записують ступені порівняння прикметників на листочках.  

 Хвилинка поезії

Складіть «рекламу» до уроку.

                                  …… вивчайте

                                  …… запам’ятайте;

                                  …… мова,

                                  …… чудово!

Можна використовувати слова з довідки:

(українську, мову, правила, добре, всі, старанно, бо, прекрасна, і, багата, наша, а, розумним, і, культурним, бути).

Українську мову старанно вивчайте

І правила добре всі запам’ятайте;

Бо прекрасна і багата наша мова,

А розумним і культурним бути чудово!

Виставлення оцінок.

      

 Домашнє завдання. Вправа 213.

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43829. ИНФОРМАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ, СВЯЗАННЫЕ С РЕШЕНИЕМ ЭКОНОМИЧЕСКИХ, ОРГАНИЗАЦИОННО – УПРАВЛЕНЧЕСКИХ И УЧЕТНЫХ ЗАДАЧ НА ООО «Строй-Арсенал» 2.08 MB
  Создание российских интернетмагазинов началось в 1995 году. Интернетмагазином считается такой магазин на сайте которого существует возможность полностью завершить покупку и оплатить ее или выписать счет для оплаты в банке. Большинство же российских Интернетмагазинов представляют собой webвитрины и осуществляют торговлю на заказ через Интернет.
43830. Определение возможности получения гречневой крупы под воздействием инфракрасной обработки 532.66 KB
  Основные продукты переработки зерна используемые в питании крупы и мука. В зернах гречихи содержатся: легко усваиваемые белки до 16 в том числе незаменимые аминокислоты аргинин и лизин; углеводы до 30 и жиры – до 3; много минеральных веществ железо кальций фосфор медь цинк бор йод никель кобальт; клетчатка; яблочная лимонная щавелевая кислоты; витамины группы В РР и Р рутин.Область применения В России выращиваемую гречку используют в основном для производства различных круп: ядрицы представляющей собой целые...
43831. Определение путей повышения эффективности рекламной деятельности 8.13 MB
  Маркетинговая функция. Было бы ошибкой отождествлять маркетинговую функцию рекламы с функцией экономической, хотя они в чем-то и созвучны друг другу. Однако большинство авторитетных специалистов по части рекламы предпочитают говорить о маркетинговой функции рекламы как вполне самостоятельной.
43832. ПРОЕКТУВАННЯ, МОНТАЖ СИГНАЛІ3АЦІЇ НАВЧАЛЬНИХ МАЙСТЕРЕНЬ ТЕХНІКУМУ 159.28 KB
  Охоронна сигналізація Автономна сигналізація Технічні системи охорони Механічні засоби захисту та охорони Датчики руху Системи безпеки. Сигнагналізація Системи охорони периметру Системи передачі інформації по мережі GSM Телефони охоронної сигналізації Засоби передачі звістки Типи периметральних систем Можливості та типологія датчиків охоронної сигналізації Різноманітність охоронних звісників та їх функціональні особливості Графічна частина Аркуш 1 – План електромонтажного цеха і аудиторії...
43833. Повышение эффективности процесса управления физической культурой и спортом на муниципальном уровне 320 KB
  Практика применения Федерального закона «О физической культуре и спорте в Российской Федерации» выявила его излишнюю декларативность, существенные недостатки и пробелы в числе норм регулирующих правоотношения в сфере физической культуры и спорта, противоречия с иными актами высшей юридической силы.
43834. Разработка рекомендаций и мероприятия по управлению конфликтными ситуаций в ООО «ВАЛ-РЕЙСИНГ63» г.о.Тольятти 711.32 KB
  Особенности управления конфликтом в производственной организации . Конфликт в организации принимает самые различные формы. Большинство конфликтов оказывают негативное влияние на деятельность организации.
43835. Получение биологически активного hrNGF человека путём бактериального синтеза в клетках Escherichia coli 2.32 MB
  Объект исследования – рекомбинантный человеческий фактор роста нервов hrNGF Цель дипломной работы – получение биологически активного hrNGF человека путём бактериального синтеза в клетках Escherichi coli. Сконструированы гибридная система экспрессии hrNGF в которой в качестве белка партнёра выступал белок SUMO.
43836. Проект станции технического обслуживания с разработкой участка по ремонту и окраске кузовов легковых автомобилей 2.82 MB
  Эксплуатационные повреждения кузова Аварийные повреждения кузова Нарушение геометрии кузова.Общие требования при устранении перекосов кузова Планировочное решение зон ТО и ТР и производственных участков
43837. Расчет водоснабжения спортивно-оздоровительной базы «Бережок» 1.54 MB
  Таким образом целью дипломного проекта является создание системы водоснабжения базы отдыха Бережок включая проектирование водозаборных сооружений нужной производительности и степени надежности сооружений очистки воды до питьевых нормативов внутренних и наружных водопроводных сетей и сооружений а также мероприятий по пожаротушению. Грунтовые воды Высота стояния грунтовых вод – низкая. Воды не напорные не агрессивны по отношению к бетону. Показатели качества воды в озере представлены санитарноэпидемиологической службой Вологодской...