80609

Порівняння числа та значення числового виразу. Складання задач за малюнками. Рівності

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: картки-підказки завдання від діда Цифроїда картка до ігор Цифри поховались Віночок Склади картинку бджілки маски Зайчика й Лисички. Лиска ця розумна дуже Додає все віднімає Знає лінії множини І задачі всі рішає Коли зробим всі завдання Частування поверне.віддає великий конверт вчителю...

Украинкский

2015-02-18

45 KB

0 чел.

Тема:Порівняння числа та значення числового виразу. Складання задач за малюнками. Рівності.

Мета: вчити розрізнювати поняття « рівність», « нерівність»;вправляти у складанні і розв язуванні задач за малюнками; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність, увагу,;виховувати інтерес до математики, уміння працювати в колективі.

Обладнання:картки – підказки, завдання від діда Цифроїда, картка до ігор  « Цифри поховались», «Віночок», «Склади картинку», бджілки, маски Зайчика й Лисички.

Тип уроку: урок-гра з елементами казки.

Хід уроку

І.Орг. частина

Любі діти,у наш клас

Завітали гості щирі!

Привітайте в добрий час

Гостей з посмішкою й миром

Ми вам раді люди добрі

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас

ІІ.Оголошення теми і мети

-Сьогодні на уроці ми будемо порівнювати значення числового виразу і число. Складати і розвязувати задач, збільшувати і зменшувати число на кілька одиниць, ГРАТИ В ЦІКАВІ МАТЕМАТИЧНІ  ІГРИ

-Що ви очікуєте від уроку?(Відповіді дітей)

Забігає Зайчик

Зайчик: Допоможіть,допоможіть!

-Що трапилось?

Зайчик: Хитра лиска в дім зайшла,

Одурила, обхитрила,

І залишила ні з чим.

Частуваннячко забрала,

Що для вас я готував,

І хвостом своїм махала,

І сліди всі замела.

Любі діти, допоможіть,

Частування поверніть.

Лиска ця розумна дуже,

Додає все, віднімає,

Знає лінії, множини,

І задачі всі рішає,

Коли зробим всі завдання

Частування поверне.

А вам залишила підказки,

Хто уважний добере.(віддає великий конверт вчителю)

-Ну що дітки допоможем зайчику?(відкриває конверт, щось читає)

Лисичка й справді хитра й розумна, ми повинні виконати  всі завдання але спочатку їх треба знайти.

Тож давайте на хвилинку уявимо себе детективами

Хто такий детектив?

Гра «Ми актори - детективи»

  •   Покажіть як ходить детектив?
  •  Як крадеться?
  •  Як спостерігає?
  •  Як повертається направо?
  •  Як повертається наліво?
  •  Як ховається у засідці?

А яким повинен бути детектив?

(Відповіді:розумним, терплячим, вміти порівнювати,долати перешкоди, йти до своєї мети і т.д)

III АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1.Завдання принесли нам бджілки. Знайдіть їх, родивіться і порахуйте.( бджілки «розлетілись» по класу, всі вони різні, одна сидить на ромошці, друга їсть мед, є бджілка, що тримає суничку, сердечко, і т. д. )

-Скільки бджілок?(7)

-Першою нам допоможе  бджілка, знайдіть її.(вчитель показує картку зображенням ромашки)

Вона приготувала завдання від діда Цифроїда

2. Математична  розминка ( завдання від діда Цифроїда )

Жив - був дід-Цифроїд

Їв він цифри на обід

Ось поїв і наші з чаєм

Встав яких не вистачає

1 2 3 5 6

9 8 6 5 4

6 7 8 10                                                                 6 4 3 2 1

Цифроїд  деякі цифри над їв. Відгадайте їх.

Продовжіть ряд

2,4,6…

1,3,5…

Дайте характеристику числу 5;7;10;4

Як називаються числа при додаванні?

Як називаються числа при відніманні?

З приклада на додавання складіть два приклади на віднімання

5 + 3 = 8                      7 + 2 = 9

Ми зробили вирази на додавання і віднімання, як,їх можна ще назвати?

( рівності)

Задача На клумбі зацвіли ромашки і волошки, як можна скласти букет з трьох квіток?

3. Молодці, діти! Нам слід вирушати далі  до іншої бджілки. Як ви думаєте, де вона?

Вчитель показує картку з суничкою. Діти повинні знайти бджілку що тримає в руках суничку.

4. Гра «Так чи ні» ( якщо «так» - руки вгору, якщо « ні » - присісти.)

На руках 10 пальців

У 5 цуценят 10 хвостиків

Трикутник - це замкнена ламана що складається  з трьох ланок.

Промінь  не має ні початку, ні кінця.

Коло-  це замкнена крива.

Множина може складатися з одного елемента

Відрізок це частина прямої

При відніманні результат збільшується

Результат при додаванні – сума.

Ще наша бджілочка хоче навчитись розв язали  задачі.

ІV  Робота над задачами

Робота з підручником ст.61 впр. 1, 2.

- З яких частин складається задача?

Задача 1

Скільки рибок у дівчинки?

Скільки у хлопчика?

Складіть питання до задачі.

Розв яжіть

Скажіть відповідь

Шукаючи більше число слід додавати.

Задача 2

Скільки шишок у білочки?

Скільки у зайчика?

Яке питання можна поставити до задачі?

Складіть задачу

Повторіть питання

Розв яжіть

Дайте відповідь

Шукаючи менше число слід віднімати

V. Шукаємо бджілочку  ( вчитель показує картку де зображені червоні крила)

Ця бджілка дуже працьовита, давайте з квіток з яких вона зібрала медок, складемо вінок

Гра « Збери вінок» ( кругові приклади)

8 – 2 = 6          9 – 1 = 8         4 + 5 = 9      7 +  1 = 8

6 – 2 = 4          8  – 3 = 5      5  + 2 = 7

Якщо вираз містить знак  =, як його можна назвати?

Повторення складу чисел  5; 6 (робота в парах)

А про склад чисел 9 і 10 давайте заспіваємо і потанцюємо.

Фізкультхвилинка.(ПіснеЗнайко,склад чисел 9 і 10 )

Шукаємо наступну бджілочку

Наступна бджілка забула всі цифри. Треба допомогти

Робота в зошитах

  1.  Письмо цифри  7
  2.  Гра «Цифри поховалися» ( знайти цифри, що сховались і записати їх)
  3.  поставити знаки          =

2 + 1 + 1… 5            9 – 1 – 1 … 7

7 – 2 … 6                  4 + 2... 5

6 + 2 … 5                  8 – 3 … 7

Якщо вираз містить знак             як ми його називаєм?

Складіть нерівність самостійноі запишіть її.Прочитайте.

Фізкультхвилинка для пальців, очей

Шукаємо останню бджілочку

Робота в групах

Гра «Склади картинку»

( скласти з геометричних фігур картинку, порахувати кружечки, трикутники, квадрати)1гр. – завдання біля червоного кружечка; 2 гр.- завдання біля синього трикутника; 3 гр.- завдання біля зеленого квадрата;

Підсумок уроку

Всі завдання бджілок ми виконали.

Давайте згадаємо над чии ми працювали на уроці, скажем про це голосно в мікрофон, щоб почула лиска.

«Мікрофон»

( додавали,віднімали, розв язували приклади, порівнювали числа, з геометричних фігур складали картинки…)

Ми завдання розв язали,

Додавали, віднімали,

Грались, думали, співали,

тож лисичко повертай,

частування віддавай!

Встає дівчинка – лисичка, швидко одягає маску.

Частування поверну,

Морквою всіх пригощу,

Вітаміни силу й розум вам дадуть

    Щоб раділи мами й тата,

Що зростаєте бадьорі,

сильні, мужні і здорові!

( лисичка і зайчик всіх пригощають морквою)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19491. ОСНОВНЫЕ ПОНЯТИЯ ПРОЦЕССОВ ПРОЕКТИРОВАНИЯ 26 KB
  ОСНОВНЫЕ ПОНЯТИЯ ПРОЦЕССОВ ПРОЕКТИРОВАНИЯ Процесс создания описания нового объекта может выполняться различными способами. Если весь процесс проектирования осуществляет человек то проектирование называют неавтоматизированным. В настоящее время неавтома
19492. Распределенная система управления 29.5 KB
  Распределенная система управления А. Развитая сетевая структура. наличие всех трех уровней сетей информационная системная полевая с имеющимися вариантами сетей отдельных уровней; использование мощных системных сетей позволяющих подсоединять к одной шине сот...
19493. Требования к надёжности системы управления 45.5 KB
  Требования к надёжности Уровень надежности АС в существенной степени зависит от следующих основных факторов: Состав и уровень надежности используемых технических средств их взаимодействие и взаимосвязь в структуре Комплекса Технических Средств АС. Состав ...
19494. Интегрированная система автоматизации предприятия 45 KB
  Интегрированная система автоматизации предприятия В современном промышленном производстве все большее значение приобретает возможность оперативного доступа к достоверной и точной информации из любой точки управления производством поскольку это определяющим обр...
19495. Классы микропроцессорных комплексов 49 KB
  Классы микропроцессорных комплексов 1. Контроллер на базе персонального компьютера PC based control. Это направление существенно развилось в последнее время ввиду повышения надежности работы персональных компьютеров; наличия их модификаций в обычном и промышлен...
19496. АРХІТЕКТУРА СУЧАСНИХ ПЕРСОНАЛЬНИХ КОМП’ЮТЕРІВ 80.5 KB
  Персональний комп’ютер – це складна обчислювальна система, яка являє собою сукупність апаратних (основні технічні пристрої) та програмних (сукупність програмних засобів для обробки інформації) засобів, що дають змогу накопичувати і автоматизувати обробку будь-якої інформації.
19497. Требования к структуре и функционированию Системы 34 KB
  Требования к структуре и функционированию Системы По функциональным признакам структура АС подразделяется на следующие категории Представлена на примере АСУТП как системы с наиболее жесткими требованиями. Для АС других типов расписываются собственные требования: ...
19499. Тендер 27 KB
  Тендер АСУТП должна в обязательном порядке предусматривать полную замену устаревших средств КИП на современные. В обязательном порядке должна предусматриваться связь с заводской локальной и с корпоративной вычислительной сетью. Выбор конкретного поставщика...