80612

Жива і нежива природа. Значення природи для людини

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Розширити і уточнити знання учнів про різноманітність природи; формувати в учнів поняття природа жива і нежива природа; розвивати уміння спостерігати за обєктами природи відрізняти предмети природи від предметів створених руками людини; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Украинкский

2015-02-18

40.5 KB

1 чел.

І клас

Природознавство

Автор:

                                 Коваленко Тамара Анатоліївна,

учитель вищої кваліфікаційної категорії

                          БЗШ І-ІII ст. №11.

Тема: Жива і нежива природа. Значення природи для людини.

Мета: Розширити і уточнити знання учнів про різноманітність природи;

формувати в учнів поняття «природа», «жива і нежива природа»;              розвивати уміння спостерігати за об’єктами природи, відрізняти предмети    природи від предметів, створених руками людини; виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: ілюстрації та картини про природу, предметні малюнки,

сигнальні картки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. У школі вчимося... (повторіть і запам’ятайте).

                 Мамо, матінко, матусю,

                 Я у школі уже вчуся!

                 Як навчуся гарно я - Буде рада вся сім’я!

2. Спостереження по дорозі до школи.

           Продовжіть думку:

  •  сьогодні день... (осінній, ясний, хмарний, дощовий);
  •  небо... (голубе, сіре, хмарне);
  •  вітер... (тихий, спокійний, легкий);
  •  повітря... (тепле, вологе, чисте).

II. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

                Повітря, земля і вода - це Природа.

                Природа - це Я, і ти - це Природа.

                Пустелі і гори, поля і ліси,

                А ми - тільки частка цієї краси.

1

Ми живемо на чудовій, квітучій планеті, ім’я якої - Земля. Її освітлює і обігріває Сонце. Завдяки світлу і теплу, повітрю і воді, ґрунту і поживним речовинам живуть рослини, тварини і люди. Це все - природа. Знання про природу дають людям змогу використовувати її багатства для поліпшення умов свого життя. На уроці ми навчимося розрізняти об’єкти живої і неживої природи, розширимо знання про різноманітність і багатство природи.

III. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь з елементами бесіди.

-   З яким проханням звертається до нас поет П. Синиченко?

                          Вмійте природу любити

                          Вам у походи ходити

                          І мандрувать, любі діти.

                          Вмійте ж природу любити,

                          Кожній стеблині радіти.

                          В полі, у лісі, над яром –

                          Квіти, дерева і трави...

                          Цвіту не вирви задаром,

                          Гілки не зломи для забави!

                          Оберігайте ж повсюди

                          Шлях і стежиночку в гаї,

                          Все те окрасою буде

                          Нашого рідного краю.

- Як розумієте слова «вмійте природу любити»?

2. Подумай..., поміркуй...

- Що таке природа?

- Подивіться у вікно і назвіть все, що не створене руками людини.

- Отже, все, що не створене руками людини - природа. Людина теж частина                           природи.

3. Робота з підручником. ( с. 26-27).

Учні розглядають малюнки, вибирають зайве, називають предмети природи. Висновок. Природа є жива і нежива.

4. Розгляд малюнків дітей та художніх ілюстрацій.

5. Гра «Чому слова написані по-різному?»

                                             Сонце                          дерево

                                              квіти                                вода

                                              земля                          комаха

                                              тварини                      небо

                                              повітря                                людина

  •  Чи може існувати жива природа без неживої? Чому?

2

6. Гра «Хто як навчився?».

Учитель називає слова, а учні піднімають сигнальні картки (червоні - нежива природа, зелені - жива природа), аплодисменти вкажуть на предмети, створені руками людини:

    айстри, будинки, діти, небо, ластівка, дорога, клен, світлофор, клумба,                  сонце, автомобіль, повітря.

7. Фізкультхвилинка.

             Добре те, що сонце світить.

             Добре те, що вітер віє.

             Добре те, що цей ось ліс з нами ріс і ріс.

             Добре те, що в нашій річці тепла, не брудна водичка.

             Добре бігати у дворі.

             Добре вчитися у школі.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота в зошитах.

    Розфарбуйте предмети, що належать до природи, впишіть у клітинки їх     назви.

2. Взаємоперевірка.

3. Завдання Мудрої книжки. Відгадати загадки.

- До якої природи належать слова-відгадки?

•   Рукавом махнув - дерево зігнув. (Вітер)

•   Весною зацвіла, влітку загоріла, червоні коралі восени наділа. (Калина)

•   Над лісами, над рікою кольоровий міст дугою. (Веселка)

•   Що то за очі: одне світить удень, а друге - опівночі. (Сонце і місяць)

•    Синя стрічка блищить, щось тихенько гомонить.

     І біжить собі, біжить, не зупиниться й на мить. (Річка)

4. Динамічна пауза. Звучить музика

- Сядьте зручніше, заплющіть очі. Уявіть, що ви стрибнули на білу пухнасту хмаринку, схожу на м’яку гору із сніжинок. Відчуйте, як ви зручно розташувалися на цій великій подушці. Мандрівка починається. Наша хмаринка повільно піднімається на синє небо, вітерець обвіває обличчя.

Ми піднялися до хмаринки, на якій зображені пташечка, ялиночка, їжачок, півник, ромашка. Одним словом це... (природа).

5. Гра у групах «У колі друзів».

Діти поділяються на малі групи. На аркуші паперу малюють предмети живої природи зеленим кольором, предмети неживої природи - червоним, жовтим, коричневим.

6. Вправа «Сенкан».

1. Природа.

2. Загадкова, чудова.

3. Дарує, родить, збагачує.

4. Природа зачаровує нас красою.

5. Навколишній світ.

3

V. Підсумок уроку.

- На всій земній кулі люди зрозуміли, що охороняючи природу, вони охороняють багатства і красу рідної землі. Людина - захисник живого на Землі.

- Кого можете захистити ви?

- Хто чекає на вашу допомогу?

- До нас завітав гість — Лісовичок з великим проханням завжди любити оберігати природу.

                       Треба завжди пам’ятати

                        І дорослим, і малятам,

                        Що нема таких тварин

                        І нема таких рослин

                        Поблизу і навкруги,

                        Влітку, взимку й будь-коли,

                        Не потрібних зовсім нам!

                        Всі рослини і тварини

                        Вкрай потрібні для людини!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69882. Перевірка закону Бойля-Маріотта 55.5 KB
  Знати: фізичний зміст ізотермічного процесу; одиниці вимірювання тиску і зв’язок між ними. Вміти: визначати ціну поділки манометра; формулювати закон Бойля-Маріотта; будувати графік залежності тиску від об’єму для ізотермічного процесу.
69883. ШИФРЫ ЗАМЕНЫ И ПЕРЕСТАНОВКИ 117.5 KB
  Шифр замены шифр подстановки метод шифрования при котором каждый элемент исходного текста взаимнооднозначно заменяется одним либо несколькими знаками некоторого алфавита. Шифр простой замены заменяет каждый знак входного алфавита на некоторый знак из того же алфавита.
69884. СТАНДАРТ КРИПТОГРАФИЧЕСКОГО ПРЕОБРАЗОВАНИЯ ДАННЫХ 309 KB
  Цель работы – изучить структуру алгоритма шифрования ГОСТ 28147-89, на практике осуществить формирование подключей, зашифрование и расшифрование блока данных алгоритмом ГОСТ с укороченным количеством циклов.
69885. СТАНДАРТ КРИПТОГРАФІЧНОГО ПЕРЕТВОРЕННЯ ДАНИХ 312 KB
  Мета роботи - вивчити структуру алгоритму шифрування ГОСТ 28147-89, на практиці здійснити формування підключів, зашифрування і розшифрування блоку даних алгоритмом ГОСТ з укороченою кількістю циклів.
69886. СТАНДАРТ ШИФРОВАНИЯ ДАННЫХ DES 600.5 KB
  DES шифрует открытый текст разбитый на блоки по 64 бита на выходе также блоки по 64 бита с помощью ключа длиной 56 битов из которого на основе перестановок и сдвигов по специальному фиксированному алгоритму производятся раундовые ключи.
69887. Дослідження трифазної системи при з’єднанні споживачів трикутником 272.5 KB
  Вивчити основні властивості і застосування трифазних кіл при зєднанні джерела і споживачів трикутником. Дослідити режими роботи трифазних кіл при рівномірному і нерівномірному навантаженні фаз а також при обриві фази або одного із лінійних проводів.
69888. STUDY OF MOMENTUM OF INERTIA WITH MAXWELL’S PENDULUM 156.3 KB
  Maxwell’s pendulum represents a disk, whose axis is suspended on two turning on it threads (fig. 1). It is possible to study experimentally dynamics laws of translational and rotational motions of rigid body using this pendulum, as well as the main law of physics − the law of mechanical energy conservation.