80615

Осінь така мила

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Продовжити знайомство учнів з творами українських поетів, які описували красу осені. Удосконалювати уміння виразно і правильно інтонаційно читати та розповідати текст. Активізувати словниковий запас учнів. Розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, мовлення дітей та їх творчу уяву.

Украинкский

2015-02-18

61 KB

0 чел.

Криворізька загальноосвітня школа № 23

Відкритий урок

«Осінь така мила»

     вчитель початкових класів

     Ісаченко Галина Василівна

Кривий Ріг

2013

Тема: А Костецький. Осінній дощ. Підсумковий урок за темою "Осінь така мила"

Мета: Продовжити знайомство учнів з творами українських поетів, які описували красу осені. Удосконалювати уміння виразно і правильно інтонаційно читати та розповідати текст. Активізувати словниковий запас учнів. Розвивати пам’ять, увагу, спостережливість, мовлення дітей та їх творчу уяву.

Виховувати любов та пошану до української мови, бережне ставлення до природи.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: відеозиписи, малюнки, плакати, «чарівний кубик», скринька «Осіння пошта».

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

1. Діти, я сьогодні на урок прийшла до вас з дуже гарним настроєм. Підніміть руки, у кого такий же настрій? А у кого поганий? У кого байдужий? Я гадаю, що до кінця уроку у вас настрій покращиться. Адже цей урок українського читання вас не зможе залишити байдужими.

- Сіли, дітки, всі рівненько,

Усміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли,

Працювати почали.

2. Артикуляційна частина (виконуємо вправи від 3 до 5 разів)

- вдихаємо через ніс,

 видихаємо через рот;

- ротик закритий - направляємо напружено язик в ліву щоку, потім в праву;

- вправа  «Коник» (язик до піднебення і голосно цокати);

- проартикулювати голосні звуки без голосу (мовчки);

- скоромовка

Кап! Кап! Капає дощик.

Стоїмо ми на площі.

Стоїмо під дощем,

Капай іде!

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання

За допомогою «Чарівного кубика»:

- Він доріжки в осінньому парку прокладає, знання ваші перевіряє.

- Аналізуємо завдання «Чарівного кубика».

- Дати повну відповідь поняттям:

1) казки;     4) прислів’я;

2) загадки;     5) Світить небо синь...

3) приказки;    6) Хоч би де замріла...

 

ІІІ. Антуалізація опорних знань учнів

1. Відгадайте загадку:

У садках, гаях блукає,

Жовті шати одягає,

Золотисту стеле постіль,

Жде сестрицю білу в гості.

Хто це?

2. Назвіть прикмети осені за допомогою відеозапису.

- Які кольори переважають?

- Який настрій викликає?

3. Визначте з речень де загадка, де прислів’я. Чим відрізняється прислів’я від приказки.

а) Весна багата на квіти,

А хліба в осені позичає.

б) Що йде після літа?

в) Восени й горобець багатий.

Як ви вважаєте про що ми будемо говорити сьогодні на уроці?

 

ІV. Оголошення теми і завдань уроку

- Сьогодні на уроці ми ще раз заглянемо до Осінньої скриньки природи разом з творами українських поетів та письменників.

- Надворі осінь. За народним переказом Осінь - старша дочка Сонця. Вона останньою залишала батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай все моє золото. Будь щедрою з людьми і люди полюблять тебе». І Осінь, як ви бачите, виконує наказ Сонця. Вона кожного року дарує нам щедрі подарунки та чарує нас своїм осіннім золотом.

Учень. Вже над річкою рябою

   Ряднину сіру натягнули

   І не прощаючись зі мною,

            У вирій ластівки майнули...

   Не встигли, бо було вже темно,

   Але прийшов привіт письмовий.

   Листи осінні, недаремно,

   Знайшли ми в скриньці, у поштовій.

1. Осіння пошта

1-й листочок:

«Народознавчий словничок»

Учень. Вересень-місяць

   Добре ґаздує,

     Овоч смачненький

   Дітям дарує.

Учні розповідають про перший місяць осені - вересень, його прикмети, красу, щедрість

Вчитель:

- В яких творах, які ми вивчали, йде мова про цей місяць?

- Пригадайте приказки, прислів’я про місяць вересень.

Учень:

А місяць жовтень,

Мряку розвіє,

В лісах, садочках

Лист пожовтіє.

- Пригадуємо приказки, прислів’я, прикмети жовтня.

Учень:

Нудна, безрадісна пора,

Стояв листопад, край двора...

- Українська назва місяця утворюється від виразу "падає лист". Що ми з народних знаємо про листопад?

Учень:

У парку на стежці

І на кожній лавці.

В полум’ї дерева

На міськім бульварі,

Розкладає осінь

На землі гербарій.

2-й листочок:

«Подаруй нам, осінь, золотий листочок»

- В якому творі берізка дарувала своє листячко? Кому?

Кросворд (осінній):

1.  

1

Б

І

Л

К

А

2

Ш

И

Ш

К

А

3

С

И

Н

Є

4

Х

А

Т

А

5

Г

О

Р

І

Ш

К

И

6

Г

І

Л

К

А

 

1. Загойдалась гілка

то стрибнула БІЛКА

2. Бо вона збирає не тільки горішки,

А іще і шишки.

3. Висне небо синє,

Синє, та не те...

Світить та не гріє,

Сонце золоте.

4. На добро і ласку багата,

Батьківська хата.

5. У дуплі у білки:

Шишки, гриби й горішки.

6. Там стрибнула білка,

Загойдалась гілка.

Учень:

Осінній промінь

Тиху землю ніжить,

Ще й зігріває, веселить

І дуже ніжно так бринить...

3-й листочок: «Музичне джерельце»

а) Музичний відеозапис М. Гнатюк «Осінь»

б) Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться;

За щасливий день вчорашній

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте,

Два присядьте,

І за парти тихо сядьте.

в) Ребуси (промінь)

Учень:

Листя падає у садках,

Вересень майнув за поворотом,

Ластівки присіли на дротах,

Слухають прогноз перед відльотом.

4-й листочок: «Поетична криничка»

Учень:

Дивосвіт! Дивосвіт!

Хто придумав оцей світ?

Землю красную таку

У землі у вінку,

Всі ці квіти і ліси,

І пташині голоси?

Ліс і річка, і поля -

Це ж усе моя земля!

Вчитель:

Красою природи можна милуватися не тільки очима, чи вслухатися в звуки людей. Адже письменники і поети розповідають про красу природи так,  що їх спостереження, думки і почуття для нас, читачів, є цікавим відкриттям. Вони пробуджують уяву, спонукаючи до роздумів.

Давайте зараз попрацюємо над віршем А. Костецького «Осінній дощ»:

а) читання вірша вчителем;

б) повторне читання учнями мовчки;

в) аналіз змісту і словникова робота;

г) читання «буксиром», «струмком»;

д) виразне читання.

ГРА «З якого вірша ці слова»

1. «Осінь матусі їсти несе

борщик у горщику,

кашка у жменці...»

    (П. Тичина, «Осінь така мила»)

2. «Яблука і груші падають на землю,

Боки, спини б’ють...»

    (О. Олесь, «Вишиває осінь на канві зеленій»)

3. «Білі гуси на озеро впали,

Тихі води кругом розгойдали...»

    (О. Олесь, «Білі гуси»)

4. «Темная діброва

Стихла і мовчить...»

    (Я. Щоголів, «Осінь»)

 

А зараз давайте спробуємо всі разом скласти вірша про осінь.

Є така гра для вас!

Я почну вірш зараз!

Я почну, а ви кінчайте,

Дружно, хором відповідайте!

  Осінь приходить у край непомітно,

  Тиха у неї хода

  Небо високе сміється блакитно,

  В річці синіє вода.

  Я нагадаю прикмети охоче,

  Зменшились дні та подовжились ночі.

  Запам’ятайте прикмети народні:

  Дні ще гарячі, а ночі холодні.

Уся дітвора тепла хоч бажає,

Та листя пожовкле з дерев облітає.

  Скоро від холоду зникнуть комашки,

  Нічого їстоньки буде для пташки.

Осінь до нас непомітно приходить,

Підсумок нашій роботі підводить!

Учень:

З неба дощ осінній ллється,

Від зорі і до зорі,

А струмок біжить сміється,

І пускає пузирі.

5-й листочок: Салон «Мокрелі-Акварелі»

Вчитель:

1. На дошці висять малюнки. Зараз я буду показувати вам слова, а ви відшукуватимете малюнок, який висвітлює це слово.

2. Ділимось на дві команди: хлопці - листочки

           дівчата - гілочки.

ГРА «Домалюй листочок, отримаєш вислів»

а)  У  де     рев  і  ку    щів  лосто  пад.

б)  Пта    хи    від    лі    та    ють   у    ви    рій.

Учень:

Осінь багата і щедра пора,

А що ти нам, осінь,

В кошику принесла?

6-й листочок: «Родичі гарбузові»

1. Діти загадують загадки про овочі.

2. Робота в групах. Скласти вислів з пропонованих слів в останньому кошику (вислови з прочитаних творів).

3. «Чи правильний вислів?» «Долоньки червоні і зелені»

- Чорні гуси летять над лугами

    (червоні долоньки)

- Осінь така мила, осінь славна

    (зелені долоньки)

- Берізка листя нікому не дарувала

    (червоні долоньки)

- Шпак з осінньої гілки

    (червоні долоньки)

- Доброзичливий і лагідний Сонцевик-Чарівник

    (зелені долоньки)

- Вже, напевно, цілий день

Цей осінній дощ іде

    (зелені долоньки)

 V. Підсумок уроку

1. Давайте охарактеризуємо пору Осінь.

Якою ми її бачимо з’єднаємо клубочком осіннього павутиння і всміхнемося один до одного.

2. Оцінювання дітей.

3. Домашнє завдання: скласти на вибір самостійно скоромовку, загадку, вірша про осінь і зробити замальовку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49104. Проектирование информационных систем 723.5 KB
  Информация об управляющей компании Цель компании ЛОИС помочь предприятиям в повышении эффективности бизнеса и качества предоставляемых услуг за счёт применения информационных систем разработанных компанией. Информация об управляющей компании Управляющая компания оказывает услуги доверительного управления клиентам. Компания совершает операции с собственными активами и также предоставляет оперативную отчётность о состоянии собственных активов компании акционерам и руководству компании.
49105. Прогнозирование результатов спортсменов 486 KB
  Работа над проектом Для решения поставленной задачи будем использовать персептрон основанный на нейронной сети с 14ю входами с 1 выходным и с одним скрытым слоем. Одна из наиболее привлекательных для пользователя сторон нейросетевой технологии обеспечившая ей нынешнюю всеобщую популярность отсутствие необходимости в детальном программировании процесса решения задачи; возможность решения даже тех задач для которых отсутствуют алгоритмы решения; возможность адаптации к условиям функционирования обучения и переобучения....
49107. Ревизия (аудит) расчетов с депонентами, по претензиям, по возмещению материального ущерба, с разными дебиторами и кредиторами 103.25 KB
  Дебиторская задолженность - сумма долгов, причитающихся объединению, предприятию, организации, учреждению от юридических или физических лиц в итоге хозяйственных взаимоотношений с ними. Кредиторская задолженность - денежные средства предприятия, организации или учреждения, подлежащие уплате соответствующим юридическим или физическим лицам.
49108. Дослідження соціалізації дітей дошкільного віку 361.5 KB
  Пошук основних особистісних та середовищних детермінант, що визначають ті проблеми, з якими стикаються діти дошкільного віку, а також основні підходи щодо процесу соціалізації та адаптації, є актуальним завданням в сучасних умовах трансформації освіти України.
49109. Архитектура и системы команд микропроцессора К580. Достоинства и недостатки ассемблера 119.5 KB
  Недостатки ассемблера ВВЕДЕНИЕ Достоинства ассемблера Обеспечение максимального использования специфических возможностей конкретной платформы что позволяет создавать более эффективные программы с меньшими затратами ресурсов. АНАЛИЗ ЗАДАЧИ И РАЗРАБОТКА АЛГОРИТМА В результате выполнения программы мы должны получить в регистре В значение равное 0. РАЗРАБОТКА СТРУКТУРЫ ПРОГРАММЫ Для реализации поставленной задачи нужно запомнить входные данные В программе осуществляется последовательное увеличение содержимого ячейки 6000h на 1 путем...
49110. Загрузить в ячейку памяти с адресом 6000h число 100 и уменьшать его на единицу, пока результат не станет равен нулю 146.5 KB
  Именно языки программирования высокого уровня и их наследники в основном используются в настоящее время в индустрии информационных технологий. Однако, языки ассемблера сохраняют свою нишу, обуславливаемую их уникальными преимуществами в части эффективности и возможности полного использования специфических средств конкретной платформы.
49111. Вычесть содержимое ячейки памяти с адресом 6001H из содержимого ячейки памяти с адресом 6000Н. Занести результат в ячейку памяти с адресом 6002H, если результат положительный, иначе — в ячейку 6003Н 433 KB
  Директивы ассемблера позволяют включать в программу блоки данных (описанные явно или считанные из файла); повторить определённый фрагмент указанное число раз; компилировать фрагмент по условию; задавать адрес исполнения фрагмента, менять значения меток в процессе компиляции; использовать макроопределения с параметрами и др.