80617

Осінь у лісі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Поглибити знання дітей про осінні зміни в природі; удосконалювати вміння правильно вимовляти та будувати висловлювання українською мовою, складати оповідання за малюнками; Формувати ключові компетентності. Розвивати мовлення, уяву, фантазію, спостережливість, працювати над збагаченням словникового запасу учнів.

Украинкский

2015-02-18

59 KB

0 чел.

УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Махнач В.В.,учитель початкових класів, м.Торез, Донецька область.

ТЕМА.       Осінь у лісі.

МЕТА.         Поглибити знання дітей про осінні зміни в природі; удосконалювати вміння правильно вимовляти та будувати висловлювання українською мовою,  складати оповідання за малюнками;

                      Формувати ключові компетентності.

    Розвивати мовлення, уяву, фантазію, спостережливість, працювати над збагаченням словникового запасу учнів.

    Виховувати інтерес до рідної мови, любов до природи, бажання берегти її красу.

ОБЛАДНАННЯ: девіз уроку, проектор, презентація «Їстівні та неїстівні гриби», мультимедійний підручник «Українська мова, 2 клас», картки з опорними словами  для роботи в групах, ілюстрації осінніх пейзажів, музика Ф. Шопена «Мелодія осені».

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.

                                                  ХІД УРОКУ

  1.  Організація класу

Гра «Дощ компліментів»

  •  Діти, як ви вважаєте, для чого треба знати українську мову?

(Ми живемо в Україні, державна мова нашої країни – українська).

  •  Скажемо компліменти нашій рідній мові.

Аутотренінг

Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту.

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь.

Впевнений, кмітливий я,

Хочу отримати знання!

  1.  Мотивація навчальної діяльності.
  •  Сьогодні на уроці до нас завітають Мова і Суржик, який інколи плутає та забуває українські слова. Разом допоможемо Суржикові розмовляти та читати  українською мовою, складати цікаві оповідання. А його рюкзачок наповнимо пам’ятками, що знадобляться у житті.

(Перегляд фрагменту з мультимедійного підручника «Українська мова, 2 клас»).

  1.  Актуалізація опорних знань.
  2.  Перевірка домашнього завдання. Творчий переказ.

(Учениця в осінньому вбранні переказує оповідання В. Сухомлинського «Як починається осінь?» від І особи. Переказ супроводжується переглядом відео осінніх пейзажів під музику Ф. Шопена «Мелодія осені»).

  1.  Повідомлення теми та завдань уроку.
  •  Скажемо компліменти Осені. Хто вона?

( Чарівниця, художниця, господиня…).

  •  А також героїня нашого уроку.

  1.  Робота над розвитком артикуляційного апарату
  •  Ми з вами помандруємо сьогодні  до осіннього лісу, куди вже вирушила лисяча сім’я. І дорогою зробимо зарядку для язичка, щоб він був слухняний, допомагав нам красиво розмовляти.

Скоромовка

         Лис малий і більший лис

 По гриби ходили в ліс.

(Орієнтуючись на зображення смайликів, розповісти скоромовку різними інтонаціями).

  1.  Робота над новим матеріалом

Робота в групах.

(Учні, працюючи в групах, складають розповідь за малюнками. Використовують слова-помічники на картках):

Зачин

Слова-помічники для групи № 1(1 ряд)

теплий осінній день

вирішили

чудово, наче в казці

розфарбувала

з-під опалого листя виглядають

м’який різнобарвний килим

повні кошики

Основна частина

Слова-помічники для групи № 2 (2 ряд):

раптом почули шелест

напевно він шукав

м’яке кубельце

не побачимо до самої весни

білочка такого кольору, як і осінь

справжня господиня

але час додому

Кінцівка   

Слова-помічники для групи №3 (3 ряд):

поділилися враженнями

похвалився

про зустріч з лісовими мешканцями

дуже задоволені

запам’ятали надовго

Представники груп презентують оповідання « Осінь у лісі».

До рюкзачка Суржика діти кладуть першу пам’ятку:

Текст складається з трьох частин: зачину, основної частини, кінцівки.

  1.  Закріплення нового матеріалу.

1 Гра «Голосування ногами»:   

(якщо твердження правильне – діти плескають в долоні, якщо хибне – тупотять ногами, пояснюють своє рішення)

  •  Гриби – це жива природа; +
  •  Гриби – це рослини;           -

(це особлива форма життя).

  •  Дітям теж можна їсти лісові гриби; -

(дитячий організм не сприймає лісові гриби).

  •  Навіть їстівними грибами можна отруїтись;   +

(гриби всмоктують, наче губка, шкідливі речовини, тому навіть їстівні стають отруйними, особливо, коли сильна спека).

  •  Мухомор – це найотруйніший гриб  -

    (в мухоморі не так багато отрути,  рівень стає смертельним від 4 кг, а 1

   бліда поганка може отруїти аж 4 людини).

  •  Мухомори отруйні, тому їх треба знищувати  -

(ними харчуються лісові мешканці, використовують їх навіть як ліки).

 

   2 Перегляд презентації «Їстівні та неїстівні гриби»

   3 Гра «Збери гриби»

Покласти в кошик їстівні гриби, пояснити свій вибір.

Висновок ( в рюкзачок Суржика додається пам’ятка:

 Дітям не можна вживати лісові гриби).

Фізкультхвилинка (музична)

4 Гра «Розшифруй оповідання»

Діти працюють в парах, складають розповідь за малюнками та словами.

Придумують назву.

5 Хвилинка-цікавинка

Розшифрувати

Хвіст – руль, ковдра

Білка – > дерев

(Керує хвостом, наче рулем, перестрибуючи з гілки на гілку, а взимку хвіст зігріває, мов ковдра.

Білка з’їдає лише четверту частину своїх закопаних запасів, інші залишаються забутими, завдяки цьому збільшується кількість дерев).

6 Робота з підручником. Вірш А. Камінчука «У рудої білочки»

  •  виразне читання підготовленим учнем;
  •  самостійне читання учнями;
  •  робота в парах;
  •  конкурс на кращого читця.

Висновок. 

  1.  Рефлексія.
  2.  Підсумок за таблицею

Я знаю…

               Я вмію…

   Самооцінка (діти обирають осінні листочки з відповідною оцінкою)

  1.  Інтерактивна вправа «Рюкзачок».

Кожен учень стисло записує на папері відповідь на запитання: «Які з тих знань, умінь, що отримані на уроці, візьму з собою для виконання домашнього завдання, для використання на інших уроках, у житті?»

Папірці з відповідями діти складають у рюкзачок, вибірково ознайомлюються з відповідями.

Підсумок Мови та Суржика. (Перегляд фрагменту з мультимедійного підручника «Українська мова, 2 клас»).

  1.  Домашнє завдання

Література

1  Інтерактивні технології навчання у початкових класах/ Авт.-упор.                      

   І. І. Дівакова – тернопіль: Мандрівець, 2012. – 180с.

2  Мультимедійний підручник «Українська мова, 2 клас»

   http://www novashkola. ua

3  Ф. Шопен «Осінній вальс»

   http://www.youtube.com/watch


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17379. Грошова маса 166 KB
  Грошова маса Г.м. обсяг випущених в обіг паперових грошових знаків банківських та казначейських білетів металевих монет і депозитних грошей грошових засобів на поточних рахунках в банках. У статистиці розвинутих країн існує декілька понять гро
17380. МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА 75.5 KB
  МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА Міжнародна економіка іnternational есоnomics це частина теорії ринкової економіки яка вивчає закономірності взаємодії господарюючих суб'єктів різної державної приналежності в області міжнародного обміну товарами руху капіталів факторів виробництва ...
17381. Інтернаціоналізація виробництва 201.5 KB
  1. Інтернаціоналізація виробництва. Міжнародний поділ праці і кооперація праці. 2.Міжнародна торгівля товарами і послугами. Торгівельні бар’єри. СОТ і ГАТТ. 3.Міжнародна міграція капіталу і робочої сили. Злиття та поглинення економічних суб’єктів ринку. 4.Іноземніміжн...
17382. Міжнародна трудова міграція та процес міжнародної інвестиційної взаємодії 78.5 KB
  Міжнародна трудова міграція та процес міжнародної інвестиційної взаємодії Міжнародна трудова міграція: суть та причини виникнення. Явище міжнародної міграції населення досить давнє і залишило помітний слід у розвитку людства. Більша частина населення деяких...
17383. Економічна інтеграція 63.5 KB
  Економічна інтеграція Міжнародна економічна інтеграція це вищий рівень розвитку міжнародних економічних відносин коли інтернаціоналізація господарського життя проявляється у переплетінні національних господарств двох або кількох країн та проведенні ними узгодж
17384. ИСТОРИЯ СОЦИОЛОГИИ КАК ОБЛАСТЬ ЗНАНИЯ 92.5 KB
  Лекция первая ИСТОРИЯ СОЦИОЛОГИИ КАК ОБЛАСТЬ ЗНАНИЯ Содержание 1. О границах социологии и ее истории 2. Онтологические критерии социологического знания 3. Эпистемологические критерии 4. Этические критерии 5. Институциональноорганизационные критерии 6.
17385. ИЗ КАКИХ ИДЕЙ РОДИЛАСЬ СОЦИОЛОГИЯ: ИНТЕЛЛЕКТУ-АЛЬНЫЕ ИСТОКИ НОВОЙ НАУКИ 266.5 KB
  Лекция вторая ИЗ КАКИХ ИДЕЙ РОДИЛАСЬ СОЦИОЛОГИЯ: ИНТЕЛЛЕКТУАЛЬНЫЕ ИСТОКИ НОВОЙ НАУКИ Содержание 1. Формирование идеи общества 2. Формирование идеи социального закона 3. Закон прогресса 4. Идея метода 5. Заключение: когда и где начинается социология Ключев
17386. СОЦИОЛОГИЯ ОГЮСТА КОНТА 175 KB
  Лекция третья СОЦИОЛОГИЯ ОГЮСТА КОНТА Содержание Этапы жизни и творчества Идейные истоки Позитивизм как обоснование науки Социология как наука Объект социологии Метод: объективная и субъективная социология Социальная статика Социал
17387. СОЦИОЛОГИЯ КАРЛА МАРКСА 225.5 KB
  Лекция четвертая СОЦИОЛОГИЯ КАРЛА МАРКСА Содержание Штрихи к портрету Марксизм марксизмы и социология Маркса Идейнотеоретические истоки Философская антропология. Человек и общество Материалистическое понимание истории Методология Теория социальных с