80619

Закріплення звукового значення букви «е». Опрацювання тексту «Село Веселе». Кросворд

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріпити звукове значення букви «е». Вчити учнів правильно, свідомо читати текст «Село Веселе». Формувати вміння давати відповіді на запитання тексту. Розвивати мислення, пам’ять, збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до рідного краю.

Украинкский

2015-02-18

44.5 KB

3 чел.

                                       Читання в 1 класі

Тема. Закріплення звукового значення букви «е». Опрацювання тексту «Село Веселе». Кросворд.

Мета. Закріпити звукове значення букви «е». Вчити учнів правильно, свідомо читати текст «Село Веселе». Формувати вміння давати відповіді на запитання тексту. Розвивати мислення, память, збагачувати словниковий запас. Виховувати любов до рідного краю.

Обладнання: складова таблиця-розчитка, ілюстрації для словникової роботи, картки для групової та парної роботи, звукові фішки, презентація «Моє рідне місто», ІКТ.

Тип уроку: урок закріплення і застосування знань, умінь та навичок.

Хід уроку

  1.  Організація класу

Усі сідайте тихо, діти,

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно піднімати,

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

  1.  Мотивація навчальної діяльності
  •  А щоб наш урок був цікавим, змістовним, якими ви бажаєте бути на уроці? (Технологія «Мікрофон»)

(Активними, слухняними, розумними, старанними, уважними)

  •  Я згодна з вами. Мені приємно вчити того, хто хоче вчитися.
  1.  Повідомлення теми та завдань уроку
  2.  Сьогодні на уроці ми будемо визволяти дерево. Злий чаклун держав його у підземеллі без сонячного світла, без тепла, без води. Нам треба його врятувати. Але це дерево не просте, воно буде рости тільки тоді, якщо ви будете гарно працювати, показувати свої знання, тому що це граматичне дерево.
  3.  Мовна розминка.

Перше завдання для порятунку нашого чарівного дерева.

1.Робота над чистомовкою.

Е-е-е – де ти мамо, де?

Ес-ес-ес – сіяв дід овес,

Ел-ел-ел – в небі пролетів орел,

На-на-на – осінь чарівна.

Те-те-те – листя золоте.

2.Читання складів за складовою таблицею-розчиткою

САМ   СОМ    СУМ   СІМ (читають повільно, запитують, читають радісно)

КТА    КТО      КТІ     КТЕ   КТУ   КТИ (повільно, швидше, скоромовкою)

  •  Зверніть увагу на перший рядок. Порівняйте склади, назвіть спільне та відмінне.  

- Молодці. З першим завданням ви впорались успішно. Подивіться, що відбувається з нашим деревом, воно оживає.

  1.  Актуалізація опорних знань
  2.  Робота у групах
  •  Відгадати ребус.

А зараз ми будемо розгадувати ребус. Щоб його розгадати, кожна группа получила завдання.  

1)Наче бабка, ця машина

Не лишає в небі слід,

Легко у горі кружляє,

Все гуде і не змовкає.

(вертоліт)

2) Дуже люблять всі діти його,

Бо смачне і солодке воно.

І у ротику тане само.

Здогадалися? Це …

(Ескімо)

3)В такому порту мій друже,

  Зовсім немає води навкруги,

  Але в цей порт весь час йшли

  С людьми та  вантажем кораблі.

    (аеропорт)

- А останню загадку відгадаємо разом.

4) Дощ пройшов, через ставок

   Перекинувся місток.

   Кольорів у ньому сім,

   Він подобається всім!

     (Веселка)

- Молодці, і з цим завданням ви впорались успішно. Це ми бачимо по нашому дереву.

  1.  Гра «З’єднай склади» (робота у парах)

СЕ  ЛО    ПО ЛЕ   НИ ВА  ЛА НИ  ВЕС НА  СЕ ЛА  НИ ВИ

Прочитайте утворені слова.

  •  Прочитайте слова, у яких є буква «е».
  •  Як називається звук, який позначає буква «е»?
  •  Який це звук?
  •  Яке слово зайве?
  •  Чому?
  •  Молодці, і з цим завданням ви впорались успішно. Деревце наше оживає.
  1.  Фізкультхвилинка
  2.  Словникова робота.

- Просмотр фільму екскаватор і ескалатор.

- Чим відрізняються ці слова?

-Читаємо таблиці з цими словами.

  1.  Сприймання та усвідомлення нового матеріалу
  2.  Прочитайте анограму

О М С І Т               ОСЕЛ

5  1  3  2 4               4 1 2 3

  •  Як називається наше місто?
  1.  Гра «Впізнай своє місто» (презентація)
  2.  Бесіда
  •  Чи подобається вам жити у Донецьку? Чому?
  •  Мені теж подобається наше місто. Адже кожному найкраще те місце, де він народився і проживає.
  •  А де ще крім міста проживають люди?
  1.  Робота за малюнком букваря (с.67)
  •  Хто зображений на малюнку?
  •  А як ви гадаєте, де вони проживають?
  •  Чому ви так думаєте?
  •  Діти, зверніть увагу на гарні будиночки, зелені вулиці. Це сучасне мальовниче село.
  •  А як воно називається, ми дізнаємось, коли прочитаємо текст.
  1.  Читання тексту «Село Веселе» вчителем
  •  Як називається село, у якому живуть діти?
  1.  Вправляння у читанні важких слів із тексту. Словникова робота

ОРЕ   ВЕСНА   ТЕПЛО   КЛЕКІТ   ПРИЛЕТІЛИ   НАМОСТИЛИ (таблиця)

Клекіт – звуки, що подають деякі види птахів, відлітаючи у вирій  (лелеки і журавлі).

  1.  Застосування набутих знань

1.Читання ланцюжком

  •  Де живуть Оленка та Лесик?
  •  Що розкинулося навколо села?
  •  Хто працює на тракторі?
  •  Які птахи прилетіли навесні у село?
  •  2.Фізкультхвилинка
  •  3. Вибіркове читання

- Прочитайте речення, у якому є назва села.

                                      … де працює трактор

                                      …що поклав Семен

4.Гра «Продовж речення»

- Оленка і Лесик…

- Навесні…

- На високому стовпі…

5. Читання речення, поданного рукописним шрифтом.

-Чому журавлів називають веселиками?

VII. Підсумок уроку

- Подивіться на наше дерево і скажіть, як же пройшов наш урок?

Воно не просто розквітло. На ньому виросли смайлики. У вас на партах також є смайлики, намалюйте на них свій настрій


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69631. Теорія прийняття рішень в задачах управління і контролю: Методичні вказівки 633.5 KB
  Вирішення Наносимо фактичні значення на графік який представлено на рисунку 1. Формуємо таблицю 2 за результатами розрахунків суми кожної партії за 4 квартали ковзні середні за 4 квартали і центровані ковзні середні значення стовпці...
69632. МАІ – метод аналізу ієрархій. Метод Сааті 202.5 KB
  Розрядність системи. Система може бути 32–ох та 64–ох розрядною. Звичайно, якщо розрядність більша, тим більше окремих функцій комп’ютера буде доступно для користувача. Тактова частота. Основна одиниця виміру частоти тактів у синхронних колах, що визначає кількість елементарних...
69633. Розроблення, аналіз та визначення адекватності прогнозованих адитивних моделей при прийнятті рішень 204 KB
  Проаналізувати вихідні дані та згладити їх методом ковзного середнього. Побудувати прогнозну модель з адитивною компонентою з урахуванням показників сезонності. Визначити адекватність моделі тренда. Зробити прогноз на найближчі 2 квартали.
69634. Обчислення пропускної здатності каналу зв’язку 126 KB
  Якщо вважати що канал зв’язку це сукупність засобів призначених для передачі інформації від джерела повідомлень до адресата то під пропускною здатністю каналу зв’язку можна вважати його максимальну швидкість передачі інформації.
69635. Особливості застосування ентропії 283 KB
  Поняття ентропії Ентропія в теорії інформації міра хаотичності інформації невизначеність появи будь якого символу первинного алфавіту. Якщо ж врахувати що деякі поєднання символів зустрічаються дуже рідко то невизначеність ще більше зменшується у цьому випадку говорять...
69637. Обчислення кількості інформації при передачі повідомлень по дискретному каналу 173 KB
  Задача визначення кількості інформації або інформаційних втрат при передачі повідомлень по каналах зв’язку з завадами є однією з центральних в теорії інформації, оскільки практично не існує системи передачі без апаратних завад або завад у каналі зв’язку.
69638. Обчислення швидкості передачі інформації і пропускної здатності каналів зв’язку 63 KB
  Обчислення швидкості передачі інформації і пропускної здатності каналів зв’язку В умовах відсутності завад швидкість передачі інформації визначається кількістю інформації що переноситься символом повідомлення за одиницю часу і рівна де...
69639. Інформація, дані, повідомлення, сигнали. Канали передачі даних і їх класифікація. Кількісна оцінка інформації 338 KB
  Певна сукупність даних отриманих від джерела інформації називається повідомленням. При цьому використовуються як спеціальні виділені лінії зв’язку які використовуються при передачі інформації на невеликі відстані до 10 км так і лінії зв’язку мереж загального користування.