80621

Повторення та закріплення знань про вивчені букви. Читання в особах тексту «Котик і Півник»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Хай радість злітає у небо як птах І добрі слова у всіх нас на устах. Читаємо слова разом. На дошці надруковані слова і звукові схеми у довільному порядку учні зєднають схеми зі словами. Просить вашої допомоги скласти з цих літер різні слова і ви дізнаєтеся де вона живе.

Украинкский

2015-02-18

68.5 KB

0 чел.

Донецький навчально - виховний комплекс № 91

“Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний

навчальний заклад ”

Донецької міської ради Донецької області

Розробка уроку

з  навчання грамоти

повторення та закріплення

знань про вивчені букви.

читання в особах тексту

«Котик і півник»

                                                       

                                                      Учителі початкових  класів

                                                      Семченко Н. І.

                                                      Вороніна І.Г.      


Тема. Повторення та закріплення знань про

          вивчені букви. Читання в особах тексту

         «Котик і Півник».

        

Мета. Повторити та закріпити вивчені букви, їх звукове

              значення;   вдосконалювати   читацькі    навички;

              вчити  учнів  читати  в  особах. Розвивати зв’язне

              мовлення,  словниковий  запас  учнів;  викликати

              співчуття   до  дійових  осіб;   повторити  правила

              поведінки    у   громадських   місцях.  Виховувати

              дбайливе ставлення до тварин.                                

Обладнання: мовний  матеріал; ілюстрації   та малюнки  до 

                             казки; інд. картки; аудіозапис; звукові фішки;

                             колоски; дидактичний матеріал.

Хід  уроку

  1.  Організаційний момент. Емоційний настрій.

                               Давайте усмішки всім дарувати:

                               І друзям, і гостям, і мамі, і татові.

                               Хай радість злітає у небо, як птах,

                               І добрі слова у всіх нас на устах.

- Доброго дня!      Я дарую всім усмішку, гарний настрій,

                              Сьогодні у нас незвичайний урок,

                              Сьогодні ми зробимо ще один крок

                              В країну чудову, в країну казкову,

                              Що так нас чарує й збагачує мову.

                              Тож сядьте рівненько, будьте уважні,

                              Щоб працювати було вам неважко.

  1.  Повідомлення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні на уроці ми повторімо та закріпимо наші знання про вивчені букви. Будемо вчитися читати в особах.

  1.  Актуалізація опорних знань.

  1.  Вступна бесіда.
  •  Сьогодні у нас в гостях українська народна казка зі своїми героями. Послухайте уривок з казки і довідайтеся, як вона називається.

                        Мій Котику! Мій братику!

                        Несе мене Лиска

                        по каменю мосту

                        на своєму хвосту

                            за темнії гори –

                            не вернусь ніколи!

                            Порятуй мене!

(Відповіді дітей «Котик і Півник».)

  •  Давайте їх покличемо.
  •  Читаємо слова разом.
  •  А тепер за інтонацією.

Лиску

Півнику   (.  ?  ! )

Котику

  1.  Гра. «В якому будиночку живе тваринка».

На дошці надруковані слова і звукові схеми, у довільному порядку, учні з’єднають схеми зі словами.

                                                     котик

=  ∙  −

− ∙  −

                                                            лиска

 

− ∙

                                                     півник

 

− ∙  −

  •  Подивитися уважно на звукові схеми, проведіть стрілками в якому будиночку живе кожна тварина.

Але Лиска образилася, тому що вона не живе в будиночку.

  1.  Завдання від лисиці. «Склади слово»

Лисиця принесла у конверті букви. Просить вашої допомоги скласти з цих літер різні слова і ви дізнаєтеся де вона живе.

( А,  Р,  Н,  О,  К ) → (Нора, рак, рано, ранок, кран.)

  1.  Мовна розминка.
  •  Дихальні вправи.
  •  Розчитування.
  •  Робота зі скоромовкою.

Лиска пропанує разом з нею проговорити її улюблену скоромовку.

                             «Лис зустрів у лісі лиса

                              Лис із лисом обнялися»

  1.  Закріплення навичок читання.

  1.  Творча робота. Завдання від Півника.

(У кожного учня на столі лежить аркуш з творчим завданням.)

  •  Допоможіть півникові вставити пропущені літери. Прочитаємо слова разом.
  •  Яке з цих слів Півник найбільше любить? (Колосок.)

М Р К А

К Л С К

К В Н

  1.  Звуко-буквений аналіз слова: колосок.
  •  Вимовте слово колосок.
  •  Поділіть його на склади.
  •  На який склад падає наголос?
  •  Назвіть усі звуки з яких складається слово.

(Учень записує схему слова на дошці.)

  •  Скільки голосних звуків? Назвіть їх.
  •  Скільки приголосних звуків? Назвіть їх.
  •  Дайте характеристику звуку [ К ].

  1.  Читання складів, слів.

Півник приніс «чарівний колосок». На зернятках надруковані склади. Прочитаємо їх. Утворимо з них слова.

                 ста    ко    вік    

                                            ми

                 ла     ло    но

Ці слова допоможуть нам добре прочитати текст.

Але спочатку відпочинемо.

  1.  Фізкультхвилинка. «Котик»

                       Сидить півник на печі,

                       Їсть смачненькі калачі.

                       Тут лисичка прибігає,

                       Швидко півника хапає.

                       Біжить котик рятувати,

                       В лисиці півника забрати.

  1.  Робота за «Букварем».

  1.  Вступна бесіда.

Наші гості пропанують нам побувати в театрі, тільки уявно. Розгляньте малюнки і скажіть, так про кого буде вистава?

Звернення до словничка.

Вистава – показ п’єси, опери, балету. Сценічне видовище, спектакль.

  1.  Виховна бесіда.

Повторення правил поведінки у громадських місцях. (Театр, музей)

  1.  Гімнастика для очей.
  •  Гойдалка.
  •  Коло.

  1.  Робота над текстом «Котик і Півник».
  •  Ознайомлення з текстом. Читання «ланцюжком».
  •  Вибіркове читання.
  •  Хто виконував ролі у виставі?
  •  Що відповів Півник Лисиці?
  •  Як Лисичка просилася до Півника в хатку?
  •  Підготовчі вправи до читання в особах.
  •  Сьогодні ви спробуєте зіграти виставу.

Дівчатка – Лисички, а хлопчики – Півники.

  •  Уявить собі Лисичку. Яка вона?

Технологія «Гронування».

                                   

                                       руда

             Хитра                             пухнаста

                               лисичка  

            красива                           хижа

                               кмітлива

  •  Як потрібно голосом передати її характер?

Дівчатка по черзі читають слова Лисички, звертаючи увагу на інтонацію.

Хлопчики знаходять і читають слова Півника з відповідною інтонацією.

  1.  Читання тексту в особах. Конкурс на найкращого

читця.  

  1.  Підсумок уроку.

  •  Наш урок підійшов до завершення.
  •  Що нового ви навчилися на сьогоднішньому уроці? Розкажіть про це у «чарівний мікрофон».
  •  Чи хотіли б ви ще зіграти виставу?

Наші гості дякують вам за вашу працю на уроці!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43743. Разработка конструкции компрессора высокого давления 1.6 MB
  В работе проведен сравнительный анализ конструкций компрессоров высокого давления двигателей класса тяги 1218 тонн выбрана конструктивная схема КВД выполнена детальная проработка конструкции. Проведены расчеты на прочность рабочей лопатки 2й ступени и промежуточного диска расчет лопатки 2й ступени на колебания расчет крепления направляющего аппарата 1й ступени КВД.1 Проточная часть КВД 15 1.5 Расчет газодинамических параметров КВД 17 1.
43744. Розрахунок гальм підйомно-транспортних машин та механізмів 9.76 MB
  Вантажопідйомні й транспортуючі машини є невід\'ємною частиною сучасного виробництва, тому що з їх допомогою здійснюється механізація основних технологічних процесів і допоміжних робіт. У поточних й автоматизованих лініях роль підйомно-транспортних машин якісно зросла, і вони стали органічною частиною технологічного встаткування, а вплив їх на техніко-економічні показники підприємства стало досить істотним.
43747. Колодкові гальма підйомно-транспортних машин та механізмів 313 KB
  У підйомно-транспортному машинобудуванні широке застосування знайшли гальма, конструкція важільної системи яких забезпечує можливість використання для замикання електромагнітів як змінного (гальма типу ТКТ із електромагнітами типу МО-Б), так і постійного (гальма типу ТКП із електромагнітами типу МП) струму .
43748. Разработка технических и технологических мероприятий по созданию централизованной системы водоотведения 862.13 KB
  Город Кириши расположен в зоне дерново-подзолистых почвы и легко- и среднесуглинистого механического состава. Такие почвы бедные, с плохой структурой и отличающиеся значительной кислотностью. По механическому составу они большей частью тяжелосуглинистые, но встречаются суглинистые и супесчаные.
43749. Спроектирован участок механической обработки детали и произведен расчет и анализ условий труда и безопасности жизнедеятельности 1.2 MB
  Штамп с верхним прижимом предназначен для вырубки листа сердечника электродвигателя ВАО44502 асинхронный трехфазный двигатель с короткозамкнутым ротором обдуваемый взрывозащищенный. В данном дипломном проекте разрабатывается технология изготовления матрицы для вырубного штампа форма и размеры которой унифицированы т. данный тип матрицы используется во многих штампах листовой штамповки матрицы которых отличаются только профилем вырубаемого листа. Ведомость по заказам матриц для вырубных штампов Заводпотребитель Условный годовой...
43750. Розробка Інтернет-магазину «Компьютерна техніка» 2.29 MB
  Характерними рисами інтернет-магазинів є те, що вони можуть пропонувати значно більшу кількість товарів та послуг, ніж реальні магазини і забезпечувати споживачів значно більшим обсягом інформації, необхідної для прийняття рішення про покупку
43751. Система и меры антикризисного управления 174 KB
  В данном направлении государство осуществляет следующие виды регулирования: Правовое регулирование создается правовая основа антикризисного регулирования проводятся экспертизы на наличие случаев преднамеренного и фиктивного банкротства; Методическое регулирование проведение мониторинга состояния организации и методическое обеспечение профилактика ее банкротства судебные процедуры а также санации если возникнет факт несостоятельности; Информационное регулирование производит учет и анализ платежеспособности экономически и социально...