80631

Гори України. Карпати. Рослини і тварини Карпат

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Продовжити формувати поняття гори розкрити залежність природи гір від їхньої висоти; ознайомити учнів з характерними особливостями Карпатських гір географічним положенням кліматом рослинним і тваринним світом корисними копалинам; розвивати спостережливість...

Украинкский

2015-02-18

49 KB

1 чел.

PAGE   \* MERGEFORMAT 5

Я  і  Україна.  Природознавство

4  клас

Тема уроку. Гори України. Карпати. Рослини і тварини Карпат.

Мета. Продовжити формувати поняття «гори», розкрити залежність природи гір від їхньої висоти;ознайомити учнів з характерними особливостями Карпатських гір, географічним положенням, кліматом, рослинним і тваринним світом, корисними копалинам; розвивати спостережливість, уяву, пам'ять, мислення; виховувати любов до рідного краю, бережне ставлення до природи, почуття взаємодопомоги.

Обладнання: фізична карта України, таблиці «Форми земної поверхні», «Карпатські гори», «Заповідники України», «Червона книга», малюнки, атласи, роздавальний матеріал, глобус, додаткова література.

Девіз уроку.

Хто рідний край над все кохає

До праці творчої ставай!

Хай процвіте і засіяє

На цілий світ наш рідний край!

Хід уроку

I. Організаційний момент

- Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі.

Різні гори, полонини,

Різні трави, різні квіти...

Та з усіх одна країна

Найрідніша нам усім.

То - прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

II. Мотивація навчальної діяльності.

    - Діти, ми з вами живемо у чарівному і неповторному краї - на Україні, ви - майбутні господарі свого краю, своєї держави. А що означає бути господарем?

- Справжні господарі цінують минуле, мріють про щасливе майбутнє, ніколи не зраджують рідної мови, звичаїв, добросовісно працюють. А щоб стати справжнім господарем, потрібно наполегливо вчитися, розвивати свої здібності і таланти і понад все любити рідну землю. Тому девіз нашого уроку...

III. Повідомлення синоптика

- За минулий тиждень було 3 сонячні і 4 хмарні дні. З суботи

на неділю ішов невеликий дощ. Температура повітря вночі

опускалася до -4 градусів, вдень - + 3-4 градусів тепла.

IV. Перевірка домашнього завдання

- Пригадайте, що ми вивчали на попередніх уроках?

- Ми завзяті подорожні

Сили в нас непереможні –

Кажем правду, не жартуєм:

Рідним краєм ми мандруєм.

- Відпочили на дозвіллі

На  пшеничному  Поділлі.

Ночували на Волині,

Там, де  замки  і  твердині.

- Вже відвідали Полісся,

Бо ніхто з нас не боїться

Вод глибоких, нетрів темних,

Пущ дрімучих і таємних.

- А з Полісся ми дістались

У столицю України, Привітали Київ давній

І Дніпро старий преславний.

- Мандрували далі жваво

В Переяслав і Полтаву,

В місто Харків завітали,

Степом їхали безкраїм.

- Далі були - Кримські гори,

Де шумує Чорне море.

А з Одеси в світ широкий

Линуть судна білобокі.

- А чи були ви уважними, спостережливими, допитливими під час мандрівки я зараз перевірю.

Тестові завдання

VI. Оголошення теми та представлення очікуваних результатів

В школі ви не дармували

Природознавство всі вивчали.

Тож будемо  мандрувати

І відправимось в Карпати.

- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

- Я очікую від вас плідної і злагодженої роботи, цікавих ідей і міцних знань, побачити  справжніх господарів своєї землі.

VII. Актуалізація опорних знань

- Мабуть, немає на нашій планеті величнішого витвору природи, ніж гори. Вони вражають різноманітністю поверхні, багатством рослинного і тваринного світу. Тож   пригадаємо, що нам відомо про гори.

1. Вправа «Незакінчене речення»

Основними формами земної поверхні є....(рівнини і гори).

Височини на карті позначають... (жовтим і світло-коричневим  кольором).

Ділянки земної поверхні, високо підняті над рівнинами - це...(гори).

Ряд гір називають...(гірським хребтом).

Місцевість, розташована між горбами, горами, називається...(долина).

Залежно від висоти гори бувають...(низькі, середні й високі).

Гори заввишки від 500 до 800м називаються...(низькі).

Високі гори мають висоту...(понад 2000м).

На території України простягаються гори...(Карпати і Кримські).

На Кримському півострові височіють... (Кримські гори).

Гори Карпати  знаходяться на...(заході України).

VIII. Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу

1. Практична робота (технологія «Два-чотири-всі разом»)

Опрацюйте текс «Гори» на с. 130-131, розгляньте схематичний малюнок гори і висловіть свої припущення, чи змінюється тваринний світ в горах від підніжжя до вершин, якщо змінюється, то чому.

2. Представлення результатів роботи «домашніх»  груп за планом:

розташування;

погода;

рослинний світ;

тварини.

IX. Фізхвилинка

1..Ми мандруєм, ми мандруєм,

Україною крокуєм.

Ось побачили Карпати.

Як вершину нам дістати?

Заглядаємо в озерце –

Не побачити нам дна.

Підбігаємо до річки,

В ній побачили смерічки.

Оглядаємось навколо,

Як же в горах цих чудово!

2.Смішинки

Учителька  показує  указкою гори на карті й питає:

Миколко, що це?

Указка! - впевнено відповів хлопчик.

***

Знаємо все

Мій татко і я знаємо все на світі, - хвалиться приятелеві Андрій.

Невже? Тоді...тоді скажи, де знаходяться Карпати?

Це якраз те, що знає татко.

X. Осмислення учнями знань

1.Хвилинка - цікавинка

В Карпатах знаходиться  єдина в Україні долина нарцисів. Тут ростуть найвищі в Україні дерева, висота деяких смерек і модрин сягає до 54 м.

  1.  Змагання «Кросворд»
  2.  Бліц-турнір «Голосування ногами»

На півночі України розташовані гори Карпати(ні).

Гори Карпати - це місце в Україні, де найбільше випадає опадів.(так)

У передгірному поясі Карпат ростуть смерека, ялиця, сосна.(ні)

XI. Домашнє завдання.

Опрацювати статтю підручника 131-134, підготувати відповіді на запитання після тексту, в зошиті завд.1-3.

Намалювати малюнки тварин, рослин, які зустрічаються в Карпатах, написати лист другові «Українські Карпати»

XII. Підсумок уроку.

    Чи справдились ваші очікування?

Продовжіть речення «Сьогодні на уроці я...» Самоцінювання «Килим ідей»

Хоча Карпати і мальовничий куточок природи, проте і він, як і вся наша планета дуже потерпає від втручання людини. Давайте подумайте, із якими словами  ви хотіли б звернутись до своїх товаришів, щоб бути справжнім господарем Землі. Передаючи один одному модель землі, висловіть свої думки.

Вчитель.        Он повзе мурашка,

Он хлюпоче річка.

Не зривай ромашку,

Не топчи травичку.

В зелені діброва,

В китицях ліщина.

Глянь, яка чудова

Наша Україна.

Журавлі над лугом

Линуть рівним клином.

Будь природі другом,

Батьківщині  сином.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

70273. Экономика предприятия (Экономика фирмы): Курс лекций 992.5 KB
  Если предприятие производит быстро устаревающую морально продукцию то оно заинтересовано в скорейшей замене своих ОС а поэтому заинтересовано в ускоренной амортизации чтобы быстрее сформировать необходимые средства на замену оборудования машин...
70274. Аппаратное обеспечение ПК. Архитектура ПК 89 KB
  Положения фон Неймана: Компьютер состоит из нескольких основных устройств арифметико-логическое устройство управляющее устройство память внешняя память устройства ввода и вывода. Для ввода и вывода информации используются устройства ввода и вывода.
70275. УГОЛОВНОЕ ПРАВО: ЛЕКЦИИ 2.51 MB
  Уголовное право как одна из отраслей права представляет собой совокупность принятых государством правовых норм, которые устанавливают и регулируют определенные общественные отношения в соответствии с интересами и потребностями общества.
70276. Methods of teaching English as a science and its relation to other sciences 27 KB
  Pedagogics is the science concerned with general teaching and education. It would be impossible to develop language habits and speech skills without information about the ways of forming them, the influence of formerly acquired habits on the formation of new ones which is supplied by Psychology.
70277. БЮДЖЕТИРОВАНИЕ В СИСТЕМЕ УПРАВЛЕНЧЕСКОГО УЧЕТА. ПОНЯТИЕ БЮДЖЕТА. ЦЕЛИ БЮДЖЕТИРОВАНИЯ 220.5 KB
  Под бюджетированием в управленческом учете понимают процесс планирования. Планирование – одна из функций управления, процесс определения действий, которые должны быть выполнены в будущем. При рассмотрении планирования деятельности предприятия речь ведут о краткосрочном...
70278. Экономическая сущность понятий инвестиции, инвестиционный проект 711.5 KB
  По уровню доходности различают: высокодоходные инвестиции предполагают вложение капитала в инвестиционные проекты финансовые инвестиции ожидаемый уровень доходности по которым превышает среднюю норму прибыли на инвестиционном рынке; среднедоходные инвестиции предполагают вложение...
70279. Ценовая политика предприятия. Цена в маркетинге и ценовая политика предприятия 53 KB
  Хотя низкие цены при проникновении на рынок отнюдь не свидетельствуют о низкой конкурентоспособности товара. Целенаправленная ценовая политика в маркетинге заключается в следующем: надо устанавливать на свои товары такие цены и так изменять их в зависимости от ситуации на рынке...
70280. Товар в маркетинговой стратегии предприятия. Конкуренция и конкурентоспособность 69.5 KB
  Изучение конкурентоспособности производителя исходя из теории равновесия Самостоятельное направление исследований составляют методы оценки конкурентоспособности производителя базирующиеся на теории равновесия фирмы и отрасли...
70281. Товар в маркетинговой стратегии предприятия. Позиционирование товара 107.5 KB
  В начале 70-х годов безалкогольные напитки завоевали прочную долговременную популярность большого сегмента рынка, который состоял из молодых людей, родившихся в годы «детского бума» после 2-й мировой войны. Сбыт безалкогольных напитков ежегодно возрастал на 10 %.