80636

Будівельні споруди. Виготовлення композиції «Казковий будиночок для улюбленого героя казки»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: удосконалювати навички роботи з пластилі ном, природним матеріалом; закріпити знання учнів про рельєф, уміння створювати композицію; форму вати уявлення про мистецтво архітектури, професією будівельника; ознайомити з термінами – черепиця, карниз, фундамент; розвивати спостережливість, уяву...

Украинкский

2015-02-18

42.5 KB

1 чел.

Урок

Трудового навчання 3 клас

Тема. Будівельні споруди. Виготовлення композиції «Казковий будиночок для улюбленого героя казки»

Мета:удосконалювати навички роботи з пластилі-

ном, природним матеріалом; закріпити знання учнів про рельєф, уміння створювати композицію;форму-

вати уявлення про мистецтво архітектури, професією будівельника;ознайомити з термінами – черепиця, карниз, фундамент; розвивати спостережливість,уяву,

творчі здібності, вміння визначати особливості конструкції будинків,складові частини (цоколь, стіни,

дах, вікна, двері);виховувати охайність, естетичне почуття, бажання творити,фантазувати, любити природу.

Обладнання: зразок композиції казкового будиночка,

малюнки різних архітектурних споруд,технологічна картка,пластилін, стеки, клей, олівець, природний матеріал:камінці, пір'я, засушені листки, гілочки ялинки, шишки, ножиці, картон,сірникові коробки, фольга.

Хід уроку

1.Підготовка робочих місць( до початку уроку).

2.Організаційний момент.

Встаньте всі скоріше, діти!

Усміхніться всім миліше.

Привітайтесь: «Добрий день!»

Учень.   З нетерпінням вас чекали

               Подарунки готували

               Квіти наші не прості,

               А солодкі і смачні.

               Не лінились,працювали

               Щоб вас привітати

               Щастя, здоров' я побажати.

3.Повідомлення теми і мети.

      Розповідь вчителя.

Сьогодні ми з вами завітали  до майстерні архітектора. Погляньте на фотографїї, ви бачите багато різноманітних будівель.

--Що на вашу думку,називається архітектурою?

Архітектура—це будівельне мистецтво,вміння проектувати і створювати міста, житлові будинки,

громадські і виробничі будівлі, площі і вулиці,сади і парки.

Архітектуру називають застиглою музикою. Різноманітність архітектури залежить не лише від творчої фантазії архітектора,але й від умов будівництва:теплого чи холодного клімату, форми рельєфу місцевості,можливостей будівельної  техні-

ки, матеріалу конструкцій, естетичних смаків жителів.

  В створенні архітектури використовується праця людей багатьох професій – будівельників, конструк-

торів, вчених і художників. Всі вони працюють під керівництвом архітектора. Архітектор з грецької мови означає "старший будівельник".

     Бесіда з елементами розповіді на тему "Архітектура".

Мистецтво архітектури,як ми вже знаємо, дуже різноманітне.

-- Які типи будинків вам відомі?Для чого,з якою метою їх створюють?

Діти з допомогою вчителя називають типи буді-

вель:житлові будинки; громадські будівлі—школи, театри, стадіони, церкви, храми;промислові споруди—заводи,фабрики.

--Із яких матеріалів можна будувати архітектурні споруди?(Діти називають різні будівельні матеріали:каміння,цегла,залізобетон,метал,дерево, скло,пластик).

Хвилинка-цікавинка.(Крісло автора).

На сьогоднішній урок ви готували завдання:"Коли виникли перші у світі будівлі?"

Учень 1. Архітектура—один із найдавніших видів мистецтва. Первісні люди шукали собі місце для житла, наприклад печери,інколи відвойовували

їх у диких звірів і облаштували для себе або створювали примітивні споруди. До нині збереглися печерні храми Стародавньої Індії та Китаю. Величні і прекрасні споруди залишили нащадкам культури Давнього Єгипту,Греції, Риму. Кожен народ прагнув створити своєрідну архітектуру,створює і зараз.  

Учень 2. Грецька архітектура, мистецтво, спорт і наука досягли найвищого розквіту в 600-300 рр. до н.е. Афіни стали центром грецької культури.Грецькі будинки будувалися з висушеної на сонці цегли-сирцю і мали внутрішній дворик. Більшість будинків були одноповерховими, але в помешканнях заможних людей були спальні на другому поверсі. Чоловіки, жінки і раби жили в різних приміщеннях.

Учень 3. З давніх-давен українці вважали хату матеріальним і духовним осереддям сім'ї, родинним вогнищем, місце перебуванням душ предків – охоронців від темних сил. З огляду на значення, якого надавали люди своєму житлу, місце для майбутньої хати ретельно вибирали. Споконвіку хата була у великій повазі. Вважалося негідним заходити до неї не скинувши шапку чи капелюха, у ній не можна свистіти, лаятись чи палити. Не даремно існує стільки прислів'їв та приказок, де згадується хата. (  Своя хата – як рідная мати. Моя хата скраю, я нічого не знаю).

4. Робота з підручником.

--Подивіться на малюнках зображено 8 різних будівельних споруд.(Підручник с. 92-93).Кожна з них має свою назву.

--До якого виду архітектури належать подані споруди?

--Для чого вони призначалися?

--Як ви гадаєте,за давніх чи сучасних часів їх було створено?Доведіть свою думку.

--З якого матеріалу побудовані споруди?

Читання вірша "На дитячому майданчику" Б.Списаренко.(Підручник с.93).

--Люди яких професій беруть участь у спорудженні будинку?

--Сьогодні на уроці  пропоную вам відчути себе справжніми архітекторами і будівельниками, виконуючи композицію"Казкового будиночка для улюбленого героя казки". Ви спробуєте свої сили в архітектурі і пересвідчитесь,як багато треба вміти і знати,щоб результат вашої роботи був гарним і сподобався вашому казковому герою. А для цього необхідно використати всі свої знання,вміння і творчість. Роботу пропоную виконати в парі.

5.Розгляд зразка виробу.

Вчитель демонструє зразок виробу.

--Прошу звернути увагу на казковий будиночок збудований для маленької мишки - шкряботушки. Він складається із таких частинок: цоколя,стін, даху, дверей, вікна, димаря. Навколо нього подвір'я, виконане способом створення рельєфу,озеро,садок.

6.Планування наступних трудових дій.

--Працюючи в парі порадьтеся про поділ роботи.Хто яке завдання буде виконувати.З чого доцільно розпочати роботу. Правильно підберіть матеріал та інструменти. Відчуйте себе справжніми професіоналами. І не забувайте про правила техніки безпеки.(Учень читає правила техніки безпеки).

Технологічна картка.(Учень читає).

7.Самостійна робота учнів.(Звучить музична композиція "Звуки природи").

8.Фізкультхвилинка.

        Хто ж там,хто вже так втомився

        І наліво нахилився?

        Треба дружно всім нам встати,

        Щоби хату збудувати—

        Раз --підняли руки вгору.

        Два – поклали руки так

        І зробили як вітряк.

        Три—поклали руки в боки

        І зробіть чотири кроки.

        Руки вільно підніміть,

        Будувати закінчіть

        І деревце посадіть.

9.Продовження роботи.

10.Оцінювання виготовленої композиції. Виставка робіт.

11.Підсумок роботи.

--Чи сподобалась вам композиція?

--Чи сподобалось вам бути архітекторами і будівельниками? А що таке архітектура?

--Які типи будівель ви знаєте?

Гра "Поєднай іменник з дієсловом".

Будівельник                 вчить

Лікар                             будує

Вчитель                         лікує

Шахтар                          співає

Співак                            добуває вугілля

Гра "Закінчи прислів'я"

Землю красить сонце, а людину -- … (праця).

Не відкладай  на завтра те, що можна … ( зробити сьогодні).

Сім разів відміряй а раз … (відріж).

12. Прибирання робочих місць.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43839. Программный комплекс классифицирования выпускников вуза (учебный аспект) 3.2 MB
  Разработка структуры данных Разработка инфологической модели данных Разработка даталогической модели данных Проектирование схемы базы данных
43840. Гражданско-правовое положение акционерного общества 649 KB
  Российское законодательство со всей очевидностью отдает предпочтение форме акционерного общества предоставляя ему право осуществлять практически любые виды предпринимательской деятельности. Одновременно существует убеждение что коммерческая организация в процессе своего функционирования не только вправе осуществлять любые виды деятельности и совершать любые сделки но и что это допустимо независимо от ее финансового состояния. ГК РФ устанавливает что...
43841. Сущность права на иск в гражданском и арбитражном процессе 384.5 KB
  Понятие иска. Элементы иска. Предпосылки права на предъявление иска. Порядок предъявления иска и последствия его не соблюдения в гражданском процессе.
43842. Разработка системы спутникового приема, с учетом обеспечения требуемого количества телевизионных сигналов, информационных потоков и сигналов IP- телефонии 1.18 MB
  Первые искусственные спутники земли ИСЗ выводились носителями мощности которых не хватало для вывода груза на геостационарную орбиту. Прием телевизионных и других информационных сигналов мы будем осуществлять с...
43843. Моделирование на ARIS бизнес-процессов с учётом требований безопасности 1.08 MB
  Темой дипломной работы является: “Моделирование на RIS бизнеспроцессов с учётом требований безопасности. Объектом исследования являются∙ инструментальная среда RIS регламент Центра сертификации ключей ЗАО Инфраструктура открытых ключей. Цели и задачи исследования ознакомление с принципами работы инструментальной среды RIS способами моделирования бизнеспроцессов. моделирование регламента Центра сертификации ключей ЗАО Инфраструктура открытых ключей с учётом требований безопасности...
43844. Правове регулювання укладання та виконання господарських договорів 649.5 KB
  Загальна характеристика зобов’язальних правовідносин Поняття та склад зобовязання Норми які регулюють зобовязання становлять один із найважливіших інститутів цивільного права зобовязальне право. Норми зобовязального права є найбільш значною частиною цивільного законодавства. Система зобовязального права складається із інститутів Загальної частини та інститутів Особливої частини. Загальна частина включає: поняття зобовязання сторони в зобовязанні; виконання зобовязання; забезпечення виконання зобовязання; припинення...
43845. Пластиковые карты, как один из видов банковского продукта на примере АКБ «Московский залоговый банк» 4.93 MB
  Мировая практика проведения расчетов по кредитным картам свидетельствует о том, что использование карты значительно упрощает процесс покупки товара или услуги, равно как и хранения и защиты своих сбережений. Пластиковая карта позволяет ее владельцу оперативно и без проблем получать наличные в любое время суток, пользоваться разнообразными скидками при покупке товаров и услуг, контролировать свои расходы за определенные периоды времени.
43846. Реконструкция схемы электроснабжения “Черемшанка” Курагинского района 1.38 MB
  Коммунально – бытовой сектор поселка “Черемшанка” обслуживают две трансформаторных подстанций 10/0,38 кВ. Потребительские воздушные линии выполнены проводом АС – 35. Общее количество домов составляет 160 штук и в них проживает 944 человека. Кроме этого, в селе имеются социально – культурные учреждения: клуб, магазины, школа, больница, сельский совет и т. д.
43847. Оптимізація транспортних мереж NGN на основі технології IP/MPLS для боротьби з пульсаціями мультисервісного трафіку та досягнення заданих показників якості обслуговування 1.67 MB
  1 АНАЛІЗ ПОБУДОВИ ТРАНСПОРТНОЇ МЕРЕЖІ НА ОСНОВІ ТЕХНОЛОГІЇ MPLS.2 Особливості побудови транспортної мережі NGN.3 Маршрутизація в мережі з комутацією по міткам. 2 ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДА ОПТИМІЗАЦІЇ ТРАНСПОРТНОЇ МЕРЕЖІ ІР MPLS.