81113

Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд. Легенди про весняні квіти

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: пояснити прийом додавання трицифрових чисел з переходом через десяток; опрацювати складання задачі за коротким записом; вдосконалювати обчислювальні навички; розширити знання дітей про легенди. Обладнання: картки для усних обчислень, демонстраційні слайди, індивідуальні картки, маршрутна карта.

Украинкский

2015-02-19

37 KB

0 чел.

                               Інтегрований урок

Тема. Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через розряд.

            Легенди про весняні квіти.  

Мета: пояснити прийом додавання трицифрових чисел з переходом через десяток; опрацювати складання задачі за коротким записом; вдосконалювати обчислювальні навички; розширити знання дітей про легенди.

Обладнання: картки для усних обчислень, демонстраційні слайди, індивідуальні картки, маршрутна карта.

Хід уроку

І. Організаційний момент

             Девіз уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

        1.Усний рахунок

           Гра «Познач маршрут».

— Діти, ми вирушаємо у подорож до лісу. Позначте стрілками маршрут подорожі, якщо ми прямуватимемо відповідно до збільшення значень відповідей.

                           Тюльпан                                Підсніжник

                            150+350                                    340-120

                                                 Пролісок                             Крокус

                                                  480-250                               470-150

                       Гіацинт                                                Кульбаба

                       800-260                                                 560+240

                         

                                                  Конвалія                                                  Примула

                                                   900-90                                                     280+120

- Ідучи нашим маршрутом ми будемо дізнаватися щось нове про рослини і виконувати певні завдання, які вони нам будуть пропонувати.

Перша рослина – це підсніжник. Демонстрація слайда. Читання легенди.

Ця квіточка пропонує вам завдання.                                                           

   2. Завдання для опитування.

     - Пояснити, як письмово відняти числа 609 і 262.

     - Сума двох чисел 520. Перше число 330. Порівняйте перше і друге числа.

   3.Робота за картками.

 Картка 1

а)У шкільній бібліотеці в одній шафі 160 книжок, у другій — на 70 книжок менше, а в третій стільки, скільки в першій та другій разом. Скільки книжок у третій шафі?

б)Обчислити: 655 + 218, 204 - 123

        Картка 2

а)Маса лебедя 9 кг, а страуса у 8 разів більша. На скільки маса страуса більша від маси лебедя?

б)Обчислити: 340 -127, 803-521

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

1.Підготовча робота.

Наступна рослина на нашому маршруті – це пролісок. Демонстрація слайда. Легенда про пролісок.

Розв’язати приклади з поясненням.

                 36+59                   28+35

        2. Пояснення нового матеріалу

      Демонстрація слайда з крокусом. Читання легенди.

         Пояснення письмового додавання трицифрових чисел з переходом через розряд.

                   548+329               325+191                                          

          3.Первинне закріплення.

   Демонстрація слайда з примулою. Легенда про примулу.

Коментоване розв’язування прикладів№700.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

 1.  Демонстрація слайда з тюльпаном. Читання легенди.

Творча робота над задачею 701.

 2. Демонстрація слайда з гіацинтом.

Робота над задачею 702.

V. Підсумок уроку.

Демонстрація слайда з кульбабою.

- Над чим ми працювали на уроці?

- Що нового і цікавого ви дізналися?

- Які легенди ви запамятали?

- Чи сподобався вам урок?

 VІ. Домашнє завдання.

     Демонстрація слайда з конвалією та легендою.

       № 704, 705. Намалювати квітку яка сподобалася.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10297. Проблема познаваемости мира 41.73 KB
  Проблема познаваемости мира. Проблема познаваемости мира является одной из важнейших в философии. Она стояла как центральная в Древней Греции в средние века и Новое время особенно остро встала эта проблема в нашем столетии. На всем протяжении развития философи
10298. Философия пространства и времени 46.15 KB
  Философия пространства и времени это раздел философии изучающий вопросы онтологии эпистемологии и сущности пространства и времени. Основные темы включают в частности следующие: существуют ли пространство и время независимо от сознания существуют ли они незави
10299. Рене Декарт - французский философ, математик, физик, физиолог 12.04 KB
  Рене Декарт французский философ математик физик физиолог. Родоначальник рационализма рационалистической методологии в теории познания. Средством познания сделал метод универсального сомнения. Философия Декарта была дуалистической. Он признавал наличие в мире двух...
10300. Сознание - состояние психической жизни человека 13.75 KB
  Сознание состояние психической жизни человека это способность познавать не только истину но и различать добро и зло справедливость и несправедливость прекрасное и безобразное. Термин сознание является трудным для определения поскольку данное слово исполь
10301. Бенедикт Спиноза 13.51 KB
  Бенедикт Спиноза был самым значительным философом. Главные интересы Спинозы были направлены на изучение и разработку философских проблем. Спиноза стремился построить философию на достоверных началах. Основу философской системы Спинозы составляет учение о субстанци...
10302. Патристика средневековое философское мышление 17.08 KB
  Патристика Характерной особенностью средневекового философского мышления свойственного патристике является то что мыслители в целях подтверждения своих идей обращаются к самому авторитетному и древнему источнику Библии. Она рассматривается как полный свод истин...
10303. Общество - совокупность исторически сложившихся форм совместной деятельности людей 13.85 KB
  Общество совокупность исторически сложившихся форм совместной деятельности людей. В узком смысле слова общество может рассматриваться как конкретное общество в единстве его общих особенных и единичных признаков. Становление общества долгий процесс длившийся неско...
10304. Философия Людвига Фейербаха 12.67 KB
  Философия Людвига Фейербаха Несмотря на то что классическая немецкая философия получила свое наиболее полное выражение в идеалистических философских системах именно в этот момент возникла одна из мощнейших материалистических идей Людвига Фейербаха. Фейербах ст
10305. Современная философия 12.45 KB
  Современная философия чрезвычайно многообразна. Вместе с тем в ней есть свои центры притяжения в виде относительно самостоятельных направлений или течений. Их тоже много но в плане самой общей картины можно ограничиться тремя: аналитическим феноменологическим и постм