81114

Потреби у безпеці. Захист від стихійних лих, пожеж, злочинів. Допомога при нещасних випадках

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити учнів з потребами в безпеці, формувати вміння захищатися від небезпеки і надавати першу допомогу при нещасних випадках; розвивати логічне мислення, зв’язне мислення, зв’язне мовлення; виховувати взаємодопомогу, співчуття. Обладнання: зошит «Цікава економіка», картки, малюнки.

Украинкский

2015-02-19

40.5 KB

0 чел.

Урок 14

Тема: Потреби у безпеці. Захист від стихійних лих, пожеж, злочинів. Допомога при нещасних випадках.

Мета: Ознайомити учнів з потребами в безпеці, формувати вміння захищатися від небезпеки і надавати першу допомогу при нещасних випадках; розвивати логічне мислення, зв’язне мислення, зв’язне мовлення; виховувати взаємодопомогу, співчуття.

Обладнання: зошит «Цікава економіка», картки, малюнки.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організація класу

Вже дзвінок сигнал нам дав,

Працювати час настав.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1.  Вступна бесіда.
  •  Що таке потреба? (Це те, що потребують люди, чи що їм необхідно на кожен день?)
  •  Які є потреби? (Матеріальні, духовні, соціальні,фізіологічні)
  1.  Робота в групах.

Скласти порівняльну характеристику потреб.

1 група – матеріальні,

2 група – духовні,

3 група – соціальні,

4 група – фізіологічні

3) Метод «Кубування»

Завдання на гранях куби.

1 грань: Навести приклад будь-якої потреби (Наприклад: одяг, музика).

2 грань: Визначення виду послуг: музика, торт, зошит…

3 грань: Пояснити, як на вашу думку, задовольняють потребу у житті люди?

4 грань: Причитайте приказку. За допомогою чого Ведмідь задовольняє свою потребу в їжі?

У ведмедя десять пісень і всі про мед.

5 грань: Згадайте і розкажіть скоромовку, казку чи вірш, у яких йдеться про потреби в їжі, житті лісових мешканців.

6 грань: Знайдіть зайве слово та підкресліть його. Поясніть, чому, воно зайве у ланцюжку слів.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1) Метод «Асоціативний кущ»

                                           Стихійні лиха

Потреба в безпеці.         Пожежі

                                            Злочини

                                            Дорожньо-транспортний рух

  1.  Довідкове бюро.

Учні по черзі знайомлень з:

а) повені,

б) землетруси,

в) засухи і бурі,

г) пожежі,

д) злочини,

е) дорожньо-транспортний рух.

Стихійне лихо – це явище природи, яке виникає раптово і призводить до порушення нормального життя, а іноді і до загибелі людей.

Землетруси – це раптові струси земної поверхні, які ми відчуваємо як поштовхи і коливання. Тривають землетруси від кількох секунд до декількох хвилин і можуть повторюватися. Слабкі землетруси спричиняють у будинках дзенькіт посуду, розгойдування люстр, хитання меблів. Під час сильних – тріскаються стіни в будинках, обвалюється стеля. Дуже сильні землетруси призводять до тріщин на поверхні землі, обвалів у горах, руйнування будівель.

Засухи і бурі – Засухи виникають, коли влітку тривалий час не випадають дощі. Вони наносять значну шкоду сільському господарству, несуть людям неврожай. Під час засухи важко забезпечувати людей продуктами харчування і водою. Виникають різні шлунково-кишкові захворювання. Засухи часто викликають пожежі.

Бурі - це сильні тривалі вітри. На морі вони викликають великі хвилі, а суші – руйнують будинки, ламають дерева, перекидають лінії електропередач.

Повені – вони з’являються після раптового і довгого танення снігу, під час сильної зливи. Вода при цьому виходить із берегів річок і затоплює все навколо. Недарма в народі кажуть, що найстрашніше для людини – це вода і вогонь.

Снігові замети – Унаслідок тривалих снігопадів з’являються снігові замети. Вони також викликають різні порушення транспортного зв’язку, по школення електричних ліній, ліній радіопередач. При цьому трапляються випадки обмороження частин тіла замерзання людей.

Пожежі – людина здавна дружить з вогнем. Він помічник в багатьох справах. Але при необережному поводженні він стає ворогом. Отже пожежі – це явище при, якому все горить.

Злочинці – це люди які чинять злочини (крадіжки)….

Дорожньо-транспортна пригода – це коли неправильне поводження на дорозі.

ІV – Фізкультхвилинка

V – Закріплення вивченого матеріалу

1) Робота в зошитах

а) С.25, с.25  завдання  3– складання розповіді за малюнками, як  діяти, якщо у квартирі виникла пожежа.

- А за яким номером телефону можна викликати пожежну службу.

б) Самостійна робота

С.26.завдання 4

Запишіть чому дівчина не могла ховатися у квартирі під час пожежі.

2 Фізкультхвилинка

в) с.26 завдання 5  пригадайте, правила техніки безпеки при пожежі

3) Колективна робота.

Складання пам’ятки «Порядок дій при пожежі»

  1.  Якщо будинок охоплено полум’ям, швидко накрийся з головою мокрим простирадлом і вибігай.
  2.  У приміщенні, де багато диму, треба рухатись до виходу пригнувшись, або повзком.
  3.  Якщо приміщення заповнюється чадним газом, дихати необхідно через зволожену тканину.
  4.  В разі спалаху одягу негайно лягай на землю. Перекочуючись, збивай із одягу полум’я. Ні в якому разі не можна бігти.
  5.  Під час гасіння пожежі в будинку, до приїзду пожежної команди, використовуй вогнегасники, пожежні крани, а також воду, пісок, землю і т. ін..

4 Моделювання ситуації.

1) До Вас зателефонували. Ваші дії?

- Я з телефонної станції. Перевірено зв'язок. Яка ваша адреса?

2) Несподіваний дзвінок у двері. Ваші дії?.

У під’їзді помирає людина. Терміново потрібен телефон. Відчиніть.

3) Непрохані гості. Ваші дії?

Дзвінок у двері, Пожежа! Всі горимо! Відчиняйте двері, рятуйтесь!

5Складання діалогу в парах «Виклик пожежників»

  1.  Розв’язування задач.

1) С.27 завдання 7– колективно.

2) С.27. завдання

3) Розвиток логічного мислення

С.28 завдання 9

4. Самостійна робота

С..28 завдання 10 – скласти і записати правила, що допоможуть вам безпечно добиратися від школи додому.

8. Гра «Хто уважний»

с.28 завдання 11 Назвати, всіх дійових осіб казки визначення їх потреб.

9. Складання розповіді про задоволення потреб, через казки.

10. Гра «Лікарі»

Перша допомога при ушибах, кровотечах, обмороження.

ІV. Підсумок уроку.

  1.  Інтерактивна вправа «Мікрофон» ст.26  завдання 6– пояснення приказок.
  2.  Робота в групах – тести.

1 група

Як ти оцінюєш дії тих учнів які перебігають вулицю?

1.Якщо запізнюються в школу, то роблять правильно.

2. Це виявлення недисциплінованості, що може стати причиною дорожньо-транспортних пригод.

3. Це сміливі діти і діють вони правильно.

2 група

Як правильно переходити дорогу після виходу з автобуса?

1.Обійти автобус спереду.

2. Обійти автобус ззаду.

3. Пройти до пішохідного переходу, а в разі його відсутності, зачекати, поки автобус та інший транспорт від’їде подалі.

3 група

Якої сторони повинні дотримуватись пішоходи під час руху на тротуарах і пішохідних переходах?

1.Правої.

2.Лівої.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

7291. Відносини власності в економічному житті суспільства 130.96 KB
  Тема 5. Відносини власності в економічному житті суспільства Власність як економічна та юридична категорія. Її сутність, форми місце в економічній cистемі. Права власності. Еволюція форм власності. Сучасні форми приватної власності. Суспільна власні...
7292. Докази і доказування у кримінальному процесі 88.49 KB
  Докази і доказування у кримінальному процесі ПЛАН: Вступ 1. Поняття, сутність та значення кримінально-процесуального доказування. 2. Предмет і суб’єкти кримінально-процесуального доказування. 3. Процес доказування у кримінальному судочинстві. 4...
7293. Основи організації і проведення заходів щодо надання допомоги потерпілим та життєзабезпечення населення 57 KB
  Тема: Основи організації і проведення заходів щодо надання допомоги потерпілим та життєзабезпечення населення. План: Мета і зміст рятувальних і невідкладних робот (РНР) Перша медична допомога Карантин і обсервація. Мета і з...
7294. Міжнародно-правове регулювання праці 75.5 KB
  Міжнародно-правове регулювання праці. План 1.Поняття та розвиток міжнародно-правового регулювання праці. 2. Всесвітні (універсальні) міжнародні стандарти праці. 3. Міжнародна організація праці та її нормотворча діяльність. 4. Європейські...
7295. Эмоции и психические состояния личности 113.5 KB
  Эмоции и психические состояния личности Вопросы для обсуждения: Общее понятий об эмоциях и чувствах. Характеристика основных форм переживаний человека. Классификация эмоций и чувств Понятие и значение психологических защит в адаптации че...
7296. Відносини власності. Тенденції розвитку відносин власності в Україні 540.5 KB
  Відносини власності План лекції Власність як економічна категорія. Структура власності, її типи, види і форми. Власність на засоби виробництва. Тенденції розвитку відносин власності в Україні. На самостійне опрацювання...
7297. Психологічні особливості підліткового віку 104 KB
  Психологічні особливості підліткового віку Загальна характеристика ситуації та особливостей розвитку підлітків Стосунки з однолітками та дорослими Розвиток пізнавальних процесів Формування особистості підлітка ЗАГАЛЬНА ХАРАК...
7298. Основи правового регулювання працевлаштування і зайнятості населення 141 KB
  Основи правового регулювання працевлаштування і зайнятості населення. Поняття зайнятості населення. Правове регулювання працевлаштування громадян України Вирішення соціальних та економічних проблем, які в сучасних умовах стоять перед Україною, з...
7299. Ділова зустріч. Умови ефективної ділової зустрічі 68 KB
  Тема: Ділова зустріч План Характеристика ділової зустрічі. Протокол ділової зустрічі. Умови ефективної ділової зустрічі. Щоб ефективно провести ділову зустріч, до неї потрібно серйозно підготуватись, продумавши все до дрібниць. Про...