81115

Пізнай себе. Характер і здоров’я

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: сформувати уявлення про якості особистості; сприяти пізнанню себе, своїх внутрішніх характеристик; виховувати бажання самовдосконалюватися; розвивати вміння контролювати свої емоції; навчитися виховувати позитивні риси характеру і вміння стримувати негативні.

Украинкский

2015-02-19

36 KB

0 чел.

                                                                       Епіграф: «Пізнай себе»

Тема уроку: Характер і здоров’я

Мета уроку:

сформувати уявлення про якості особистості;

 сприяти пізнанню себе, своїх внутрішніх характеристик;

 виховувати бажання самовдосконалюватися;

 розвивати вміння контролювати свої емоції;

 навчитися виховувати позитивні риси характеру і вміння стримувати негативні.

Обладнання і матеріали: підручник «Я і Україна» 3 клас, робочий зошит «Основи здоров’я», ілюстрації, схеми, малюнки,що дозволяють вивчати дану тему.

Базові поняття та терміни: емоції, характер, якості особистості, позитивні і негативні риси характеру.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

                                           Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

а) усне опитування

1. Яку складову здоров’я ми вивчаємо?

2. Що таке емоції?

3. Які ви знаєте емоції?

4. Як пливають емоційні стани на здоров’я людей?

5. Що потрібно знати, щоб уміти керувати своїми емоціями?

б) розпізнайте емоційні стани людей

Зображення картинок з різними емоційними станами людей.

ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

Пропоную вам одну середньовічну історію. Четверо стомлених подорожніх дісталися опівночі до міських воріт. Ворота зачинені, варта міцно спить. Перший подорожній сів на землю: «От не щастить! Варто було раз вибратися з дому – і от яка невдача! Що ж робити – до ранку далеко. Згадаєте моє слово, до ранку ще й дощ піде» - говорив він, ледь не плачучи. «Чого тут нити, висадимо ворота, та й усе!» - каже другий. «Нащо панікувати, літня ніч коротка. Посидимо, почекаємо до ранку» - заспокоював третій. «Навіщо сидіти й чекати? Давайте розглянемо ворота ближче. Он під ними велика щілина, може вдасться пролізти крізь неї» - порадив четвертий.

- Чому ці люди так по різному зреагували на одну й ту ж саму подію?

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя з елементами бесіди.

Конкретна людина з її неповторним поєднанням фізіологічних та психічних якостей та ознак – це особистість. Для характеристики якостей особистості важливо розкрити три питання. Перше – чого хоче людина, тобто які її інтереси, потреби, ідеали. Друге – що може людина, тобто які її здібності. Третє – яка вона є, тобто який у неї характер.

а) сприймання інформації

Слово «характер» у перекладі з грецької означає «печать», «чеканка», «напис на камені». І дійсно, характер «накладає печать» на всі вчинки, думки і почуття людини.

- Якщо людина в якійсь ситуації сильно злякалась – чи можна вважати її боягузом?

- Якщо людина має звичку ретельно готуватися до уроків, чи можна стверджувати, що вона відповідальна? У чому різниця?

Паскаль стверджував: «Про моральні якості людини потрібно судити не по її окремих зусиллях, а за її щоденним життям». Отже, характер – це сукупність відносно сталих психологічних рис людини, які проявляються в різноманітних сферах її духовного життя і діяльності.

Інтерактивна вправа «Займи позицію».

Давайте визначимо, від чого залежить характер людини. Ви вважаєте, що характер є вродженими особливостями? Або навпаки, ви переконані, що характер формується протягом життя? Зберіться біля відповідних табличок. Обговоріть свої міркування і наведіть кілька аргументів в їх користь.

Чи не з’явилося у вас бажання змінити свою позицію? Які докази вас переконали? Який висновок ми можемо зробити?

Які чинники впливають на формування характеру? (спадковість, виховання, оточення, самовиховання).

б) застосування знань, умінь і навичок

2. Робота у підручнику. Оповідання на ст.19.

3. Руханка.

4. Робота у зошиті.

Французький письменник Віктор Гюго сказав: «У кожної людини три характери: той, який йому приписують, той, який він сам собі придумує, і той, що є насправді».

Інтерактивна вправа «Малюнок характеру»

Давайте визначимо, наскільки об’єктивно ви себе оцінюєте. З наведеного переліку оберіть 10 якостей особистості, якими можна характеризувати ваш ідеал. Випишіть їх у стовпчик. Підкресліть ті риси, які притаманні вам. Число позитивних рис, які ви собі приписуєте, поділіть на число слів у стовпчику. Якщо результат близький до одиниці – ви себе переоцінюєте, близький до нуля – ви надто самокритичні, якщо до 0,5 – у вас нормальна, об’єктивна самооцінка.

Охайність, безтурботність, вдумливість, гордість, чутливість, грубість, життєрадісність, турботливість, заздрість, сором’язливість, щирість, вередливість, легковірність, недовірливість, невитриманість, чарівність, вразливість, обережність, чуйність, педантичність, рухливість, підозріливість, принциповість , презирство, привітність, розв’язність, розумність, рішучість, стриманість, терплячість, боягузливість, завзятість, холодність, поступливість, ентузіазм, дисциплінованість, ініціативність, товариськість, мовчазність, балакучість невпевненість.

Самооцінка відіграє важливу роль у самовихованні. Накопичуючи життєвий досвід людина вчиться свідомо керувати своєю поведінкою, виховувати в собі позитивні і стримувати негативні риси характеру.

Я пропоную вам вправу, котра можливо допоможе стати кращими:

Листок розділити на 2 колонки. Ліва: яких рис характеру я хотів би позбутись? Права: яких хотів би набути? За 1 хвилину написати якомога більше рис (не менше 5). До якостей з лівої колонки дібрати антонім, вписати його в праву колонку, а з лівої викреслити. Тоді вибрати найважливіші і уявити себе таким.

V. Узагальнення і систематизація знань

Вправа «Кошик для сміття» напишіть на листочку паперу рису характеру, якої б ви хотіли позбутися. Підійдіть до торбинки для сміття, зіжмакайте папірець і викиньте його в торбинку. Можете назвати вголос ту рису, яка вам заважає.

VI. Підсумки уроку

Сьогодні ми зробили крок вперед у пізнанні себе. Але залишається ще багато цікавого, невивченого. Я бажаю вам успіхів у самовдосконаленні.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79102. Особые средства преторской защиты. Понятие исковой давности 19.33 KB
  Помимо предоставления исков преторы пользуясь принадлежащей им властью так называемым imperium оказывали иногда защиту особыми средствами своими безусловными в противоположность формуле иска непосредственными распоряжениями хотя с течением времени и здесь преторы в некоторых случаях перешли на путь условных распоряжений. С течением времени по мере увеличения числа дел претор стал давать интердикты без проверки фактов в виде условного распоряжения если подтвердятся факты на которые ссылается заявитель и тогда интердикты с...
79103. Открытие наследства. Принятие наследства. Последствия принятия. Иски о наследстве. Выморочное наследство 23.96 KB
  Принятие наследства. Открытие наследства происходило в момент смерти наследодателя. За время между открытием наследства и его принятием наследниками наследственное имущество не принадлежало никому и именовалось лежачее наследство.
79104. Отцовская власть. Основания возникновения. Правовое положение детей. Имущественные права подвластных детей. Пекулий и его виды 24.19 KB
  По праву Юстиниана rrogtio совершалось путем получения на то императорского рескрипта; doptio путем занесения в судебный протокол pud ct соглашения прежнего домовладыки усыновляемого с усыновителем в присутствии усыновляемого. Последствием doptio было прекращение родительской власти прежнего домовладыки и установление власти усыновителя. Если правонарушитель переходил под власть другого домовладыки то и ответственность по ctio noxlis переходила на нового домовладыку: nox cput sequitur ответственность следует за виновным лицом.С...
79105. Периодизация истории Римской империи и Римского права. Рецепция. Русская историография Римского права 21.29 KB
  Русская историография Римского права Периодизация римского права выделение в развитии права определенных этапов имеющих соответствующий временной промежуток и характерные признаки. Периодизация римского права позволяет сформировать представление о.качественных состояниях права на различных этапах развития.
79106. Понятие вещных прав. Виды вещных прав. Классификация вещей 22.87 KB
  Римское право не выработало понятий вещного и обязательственного права однако делалось различие между вещными исками и исками личными. Вещное право это право возможность непосредственно и независимо от чьей либо воли воздействовать на вещь. Римское право знало несколько оснований классификации вещей. В Древнем Риме выделялись следующие виды вещных прав: право собственности как основное вещное право; владение различие между владением и собственностью стало проводиться в римском праве лишь на позднем этапе его развития; права на чужие...
79107. Понятие иска. Виды исков 19.9 KB
  Виды исков.Поэтому практически первостепенное значение имел вопрос дает ли претор в данном случае иск ctio. Постепенно формулы исков в практике претора типизируются...
79108. Личность и ее социальные роли 86 KB
  Личность и ее социальные роли. Человек индивид и личность. Человек индивид и личность. В разговорном языке мы часто употребляем понятия человек индивид и личность как синонимы.
79109. Социология конфликта 68 KB
  Определение социального конфликта. Структура и этапы конфликта. Жизнь людей в обществе представляет собой бесконечную цепь конфликтов, которые сопровождаются психологическими стрессами, значительным ущербом – материальным, человеческим.