81117

Конспект урока по обучению грамоте с использованием ИКТ. Буквы Ш, ш

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Цели: познакомить с согласным звуком и буквами, активизировать словарный запас. Развивать речь, мышление, внимание, память, фонематический слух, познавательную активность. Воспитывать положительные черты личности.

Русский

2015-02-19

946 KB

2 чел.

Конспект урока по обучению грамоте с использованием ИКТ

                                                             1 класс

                                                             Учитель начальных классов: И.В. Помазан

Тема. Буквы Ш,ш.

Цели: познакомить с согласным звуком и буквами, активизировать

           словарный запас. Развивать речь, мышление, внимание, память,   

           фонематический слух, познавательную активность. Воспитывать

           положительные черты личности.

Оборудование: телевизор, презентация к уроку, карточки с

           разноуравневыми заданиями по чтению, авторская страничка мини-

           учебника к уроку.

Урок - путешествие

Ход урока

I. Организационный момент.

II. Мотивация.

  - Чему мы учимся на уроках обучения грамоте?

  - Для чего нам это надо?

    1.  Игровой момент с музыкальным сопровождением (фрагмент

     мультфильма «Маша и Миша») (Слайд 2)

   - И сегодня мы с Машей отправимся в гости к Мише.

   - А вот и озорная Маша с весёлой песенкой:) (Слайд 3)

          Маша шла - шла-шла.

          Шляпку шмелика нашла.

          Шмель мохнатый зашумел. 

          Шляпку взял и улетел.

   - Какой звук часто повторяется в песенке?

III. Сообщение темы урока.

   - Вместе с Машей мы выучим букву Ш и узнаем много интересного.

IV. Изучение нового материала.

  1.  Игра «На что похожа буква Ш»  (слайд 4)
  2.  

Звуковой анализ слов. (слайд 5)

-  Чем похожи все слова?

-  Чем отличаются?

  1.  Игровой момент.

- На тропинке появляется змея. (слайд 6)

  1.  . Фонетическая зарядка.

                             -  Как шипит змея? (ш-ш-ш)

                                        -  Змея пропустит Машу к Мише, если выполним

                                           её задания.

  1.  Чтение слоговой таблицы.  (слайд 7)       
  2.  Работа с чистоговоркой.(слайд 8)

  1.  Печатание буквы Ш.

V. Закрепление и осмысление материала.

  1.  Дифференцированные задания по отработке навыка чтения

1 уровень – слоговая таблица

2 уровень – карточка с небольшим текстом

3 уровень – чтение стихотворения о шмеле (мини-учебник)

  1.  

Игровой момент.

                            - Мудрая сова готова показать Маше короткую дорогу к

                              дому Миши. Вот её задания.

  1.  Работа с загадками словами- анаграммами.(слайд 9)

Задание. Отгадайте загадку. Среди слов-анаграмм найдите отгадку.

-  В наборе слов-анаграмм

  исключи лишнее? (Шахтёр)

-  Почему?

  1.  

Составление загадки о шахтёре. (слайд 10)

  

  1.  Краткое сообщение учителя о профессии шахтёра.(слайд 11)
  2.  Лабиринт «Дорога к Мише». (слайд 12)Индивидуальная работа с карточкой-лабиринтом.
  3.  «Физминутка  с Машей и её  друзьями».
  4.  Игровой момент с Мишей. (слайд 13)

                             - Миша любит мастерить.

                             - Вот его волшебная доска,  на которой появляются

                               интересные задания.

  1.  Работа с экраном и мини-учебником.

А) игра «Буква потерялась»                       Б) игра «Из пропущенных букв   

                                                                 составь шестое слово» (слайд 14)

           

в) игра «Собери слово по первым буквам названий животных»

(слайд 15)

             - Собрав слово, мы узнаем, кто же ходит в школу.

                                                                      Ь

                                  

                                       - Кто такой школьник?

                                       - Каким он должен быть?

г) чтение стихотворения о мышатах заранее подготовленным

  учеником (мини-учебник)

- Мышата тоже зашагали в школу и что из этого вышло?

д) игра на концентрацию внимания

              - Зачеркни все буквы Ш в стихотворении (мини-учебник).

           е) коллективное разгадывание ребуса. (слайд 16)

          ж) работа в паре, разгадывание ребусов(мини-учебник) (слайд 17)

           - Маша принесла Мише ребусы. Сможет ли он разгадать их?

              _____         _____        _____      _____       _____             

     10. Просмотр фрагмента мультфильма «Маша + каша» (слайд 18)

    - Кто хорошо трудится, тот должен хорошо подкрепиться.

    - Что у Маши из этого получилось?

11.Скороговорка. (слайд 19)

Наша Маша кашу ела.

Каша Маше надоела.

Маша, кашу доедай.

Мишке не надоедай.

VI. Итог урока.

    - Мы помогли Маше добраться к Мише.

    - Что запомнилось, понравилось во время путешествия?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84498. Сенсорні, асоціативні і моторні зони кори головного мозку, їх функції 44.36 KB
  Сенсорні асоціативні моторні зони кори формують нову кору неокортекс. Сенсорні зони кори відповідають представництву окремих сенсорних систем аналізаторів у різних ділянках кори. Так кіркове представництво зорового аналізатора локалізується у потиличній зоні кори шпорна закрутка слухового у висковій зоні соматосенсорного у постцентральній закрутці.
84499. Загальна характеристика системи крові. Склад і функції крові. Поняття про гомеостаз 56.9 KB
  Склад і функції крові. СИСТЕМА КРОВІ ВИКОНАВЧІ ОРГАНИ ТКАНИНИ МЕХАНІЗМИ РЕГУЛЯЦІЇ Кров циркулююча Нервові Гуморальні Кров депонована Органи кровотворення 1. Забезпечення оптимальної кількості складових частин крові як одиниць транспорту в одиниці обєму крові.
84500. Електроліти плазми крові. Осмотичний тиск крові і його регуляція 44.63 KB
  Осмотичний тиск Росм. Загальний осмотичний тиск плазми крові повязаний в основному з розчиненими в ній йонами 80 Росм. Певну роль в утворені Росм. Осмотичний тиск є силою що змушує розчинник рухатись через напівпроникну мембрану з розчину де концентрація осмотично активних речовин Росм.
84501. Білки плазми крові, їх функціональне значення ШОЕ 43.84 KB
  Вміст білків в плазмі крові складає близько 70г л. Більша частина білків плазми крові представлена низькомолекулярними альбумінами близько 40г л менша високомолекулярними глобулінами близько 30г л. Джерелом білків плазми крові є перш за все печінка.
84502. Онкотичний тиск плазми крові і його значення 43.64 KB
  Напівпроникною мембраною для онкотичного тиску є стінка капілярів вона вільно пропускає розчинник вода але не пропускає білки що створюють онкотичний тиск Білки є осмотично активними речовинами вони гідрофільні та утримують при собі достатньо велику кількість води. Оскільки стінка капілярів не пропускає білки в міжклітинну рідину то це сприятиме затримці води в капілярах. Впливає на обмін води між кровю та інтерстеціальною рідиною. На обмін води між кровю та тканинами за механізмом фільтраціїрезорбції впливають: Ронк.
84503. Кислотно-основний стан крові роль буферних систем крові та його забезпечення 50.37 KB
  К Механізми підтримки сталості рН в організмі: ислотноосновний стан КОС крові залежить від співвідношення концентрацій іонів Н та ОНˉ у плазмі крові. Його нормальна величина 74 в артеріальній крові та 736 у венозній. Величина рН крові відображає величину рН інтерстиційної рідини та рідини в клітинах.
84504. ЕРИТРОН 44.13 KB
  Механізми регуляції Виконавчі органи Гуморальні Еритроцити що циркулюють в крові Нервові Депоновані еритроцити Забезпечення оптимальної кількості еритроцитів в ОЦК як засобу транспорту Органи кровотворення червоний кістковий мозкта руйнування макрофагальна система Механізми регуляції кількості еритроцитів в крові: 1. Нервові механізми регуляції забезпечують швидку зміну кількості еритроцитів в одиниці обєму крові за рахунок їх перерозподілу між депо та активною циркуляцією. Головним механізмом є активація симпатичного відділу...
84505. Види гемоглобіну та його сполук, їх фізіологічна роль 45.61 KB
  Особливості будови глобіну впливають на спорідненість Hb до кисню. HbF має більшу спорідненість до кисню ніж Hb кров плоду звязує кисень сильніше ніж кров матері в плаценті кров плода відбирає кисень у крові матері і перетягує його собі. Сполуки гемоглобіну: ВідновленийHb не містить кисню; 2. В залежності від умов рівновага зміщується або в бік утворення оксигемоглобіну в крові легень яка має високу напругу кисню або в бік дисоціації оксигемоглобіну в крові тканин де напруга кисню низька.
84506. Лейкоцити, їх функції. Регуляція лейкопоезу. Фізіологічні лейкоцитози 51.34 KB
  При оцінці змін кількості лейкоцитів в клініці вирішального значення має показник зміни співвідношень між окремими групами та формами лейкоцитів в меншій мірі їх кількості. Відсоткове співвідношення окремих форм лейкоцитів називають лейкоцитарною формулою або лейкограмою.