81122

«Півник і двоє мишенят» (Українська народна казка)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: учити учнів глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати хитрість, ледарство, боротися з ними у повсякденному житті; розвивати вміння читати за особами, переказувати; виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбними. Обладнання: ілюстрації до казки, мультфільм «Колосок».

Украинкский

2015-02-19

51 KB

3 чел.

Тема: «Півник і двоє мишенят» (Українська народна казка).
Мета: учити учнів глибоко відчувати казку, її добрих героїв, засуджувати хитрість, ледарство, боротися з ними у повсякденному житті; розвивати вміння читати за особами, переказувати; виховувати бажання допомагати іншим, рости працелюбними.
Обладнання: ілюстрації до казки, мультф
ільм «Колосок».
                                                

Хід    уроку

І. Самовизначення до діяльності.

1. Організаційний момент
   Пролунав уже дзвінок –
   Починаємо урок.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

На початку уроку проведемо мовленнєву розминку для подальшого виконання  роботи на уроці.

Пропоную гру.
1
. Мовленнєва розминка
1
) Гра «Добери для слів суперників» (антоніми)

1 р.  Ніч               (день)               3 р. знайшов       (загубив)

       Початок      ( кінець)                  веселі            (сумні)

2р. Холод            (тепло)                    наївся            (зголоднів)               дів.

     Голосно         (тихо)                      лінивий         (працьовитий)          хл.

Наступне завдання – подумай!

2) Робота над прислів’ями
Учні читають із дошки прислів’я на одному мовленнєвому видиху.  Після короткого видиху, паузи і вдиху читають прислів’я повністю, повторюючи двічі – тричі.
• Робота спільна – як пісня весела.
• Умілому всяка робота легка.

2. Повідомлення теми і мети уроку:

Мудра тітонька Сова завітала до нас на урок і  пропонує нам сьогодні  ознайомитися з чудовою українською народною казкою і пропонує подумати над словами:   Проблема. ?

Сказка ложь, да в ней намёк                                                                                        

добрым молодцам урок.

А хто є її головними героями – ви  дізнаєтеся, відгадавши загадки.

Загадки.

Хоч годинника не має                                                         
вранці він нас піднімає                                                                     
Кожен прокидається –                                                                
З сонечком вітається. ( Півень)                                              
- Які слова допомогли розгадати загадку?

У норі хатинку має                      
Хліб, сирочок полюбляє.
По підлозі тишком – нишком
Бігає сіренька …( мишка)

- Які слова допомогли розгадати загадку?

ІІІ. Оголошення, представлення теми та очікуваних результатів.

Повідомлення теми уроку.

1. Опрацювання казки «Півник і двоє мишенят» ( с.40 – 42)
1
). Гра «Передбачення»
- Поміркуйте, про що йтиметься у цій казці.
ІV. Актуалізація знань, надання необхідної інформації.

1. Словникова робота
«Довідкове бюро».
Ціп – знаряддя для обмолочування зерна, що складається із двох палиць, з’єднаних між собою ременем або ланцюгом.
Млин – споруда для розмелювання зерна на борошно.

2. Читання казки вчителем 

Знайти в казці діалог в якому будуть такі рядки:
1 група  - Знайти  діалог між героями казки, коли Півник каже слова:

- А хто молотитиме?

2 група - Знайти  діалог між героями казки, коли Мишенята кажуть слова:

- Треба зерно до млина віднести.

3 група – Знайти діалог між героями казки, коли Мишенята кажуть, що треба тісто замісити:

- Хто міситиме!

Перевірка.

Читання за особами.

Фізкультхвилинка.

4. Словникова робота.

 їс   ти                    сві     ті                     спе     кти

тіс    то                 спи     тав                 моло     тити

по    тім               спі       вали              намо      лоти

ті     льки            скі         льки             замі         сити

пи   роги            спек         ти              розпа        лити

5. Повторне читання вголос

Фронтальне читання

*  Де півник знайшов колосок?

* Хто поніс зерно до млина?

* Хто місив тісто?

* Як змінювався настрій  у мишенят? Чому?

- Чи справедливо вчинив Півник?

6. Творча робота в групах.

Перегляд мультфільму.

1. Простежити роботу півника.   (Хл).

знайшов

обмолотив

відніс до млина

дрова наносив

піч топив

тісто замісив

пироги пік

Перевірка.

2. Де треба було змінити сюжет казки, щоб мишенята змогли їсти пирога?   (дів).

Запитання.

- Які поради дали б ви мишенятам?

7. Робота над змістом казки.

-  Де відбуваються події казки? В яку пору року? Чому так думаєте?

-  Що  знайшов півник одного разу?

-  Що вийшло із пшеничного колоска?

-  Чому мишок звати Круть і Верть?

Прочитайте, що найбільше вони  любили робити.

-  Прочитайте, чим займався півник.

-  Прочитайте, які поради давали мишенята.

-  Прочитайте улюблені слова мишок.

8. Інсценізація уривка казки.

а) Перечитування уривка (від слів "Ох і зголоднів я!").

Робота над образними висловами

Голосно закричали; тихіше сказали; зовсім тихо відказали; ледве чутно пропищали.

б) Переказ з елементами інсценізації.

9. Вправа «Гронування».

Характеристика героїв казки.

На дошці — дві колонки слів-характеристик.

І колонка — мишей, ІІ колонка — півника.

Подумайте і скажіть, які, на вашу думку,  риси характеру, притаманні героям казки.

Мишки                                                                Півник

слухняні                                                             роботящий

веселі                                                             розумний

ледачі                                                             лінивий

нероби                                                            трудолюбивий

працьовиті                                                            невдячний

хитрі                                                                      стриманий

мишенята

півник

  

Висновок.

-  Кому у цій казці ви більше симпатизуєте? Чому?

-  А як ставиться до своїх героїв автор?

10. Розставити ілюстрації по порядку.

11. Відшукайте продовження прислів'їв і скажіть, яке з них виражає головну думку казки.

Без трудів                       а хто ґави ловить.

Хто дбає,                        не їстимеш пирогів.

Хто діло робить,              той і має.

  •  Висновок роблять учнями.
  •  Нема за що таких нероб ледарів пирогами частувати!

Визначення головної думки.

IV. Рефлексія.        

Проблема, яку ставили на початку уроку -?

- Кому з героїв ви можете дати свої поради? Які саме?

- Чого вчить ця казка? Які інші назви має казка?

- Чи не поводитесь ви інколи, як ці мишенята?

Подарунок всьому класу – ілюстрація до казки.  

Ілюстрація на дошці.

Додому.

Читати казку за особами с. 40 – 42, підготуватися до інсценізації казки.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10419. Политическое мировоззрение как стержневой элемент политической культуры 32 KB
  Политическое мировоззрение как стержневой элемент политической культуры. Тема политическая культура занимает особое место в курсе политологии. Она посвящена проблемам взаимоотношений власти и личности политического поведения субъектов политики. Политическая ку...
10420. Политическое управление и политические процессы в обществе 37 KB
  Политическое управление и политические процессы в обществе. Существует множество интерпретаций понятия политический процесс Но по существу все они признают что политический процесс раскрывает движение динамику эволюцию политической системы Он представляет собо
10421. Политические решения. Общие понятия и отличия от других решений 33.5 KB
  Политические решения. Общие понятия и отличия от других решений. Понятие решение определяет выбор одной из ряда альтернатив в процессе достижения поставленных целей. Альтернатива же в свою очередь является одним из вариантов действия исключающим возможность реали
10422. Современные формы национально-государственного устройства 39.5 KB
  Современные формы национально-государственного устройства. Современный мир представляет собой конгломерат многообразия форм государственного устройства. С точки зрения особенностей взаимопонимания государства и личности воплощения в государственном устройстве р...
10423. Проблемы формирования политической культуры общества 30 KB
  Проблемы формирования политической культуры общества. Весьма актуальной для любой политической системы является проблема формирования политической культуры общества. Особенно важным является охват всех структур общества и его политической элиты всех уровней призв...
10424. Существующие варианты управления конфликтами, их формы 26.5 KB
  Существующие варианты управления конфликтами их формы. Существенным аспектом теории конфликта является вопрос об управлении и регулировании политических конфликтов. Этими проблемами занимается самостоятельная отрасль знаний конфликтология. Один из важнейших ее р...
10425. Участие России в решении глобальных и региональных проблем современности 38 KB
  Участие России в решении глобальных и региональных проблем современности. Ведущим жизненно важным интересом России ныне стало недопущение необратимой территориальной дезинтеграции государства. Главный региональный интерес России в настоящее время должен быт...
10426. Исследование рупорно-линзовой антенны 194 KB
  Экспериментально исследовать влияние ускоряющей металлопластинчатой корректирующей линзы на коэффициент усиления, полосу частот пропускания, ширину главного лепестка характеристики направленности и длину пирамидальной рупорной антенны.
10427. Классические теории элит и политического лидерства 45 KB
  Классические теории элит и политического лидерства. Известно что любое общество с момента его возникновения и до настоящего времени представлено управляющими и управляемыми т. е. теми кто осуществляет политическую власть и теми по отношении к кому эта власть осущес