81123

У царстві рослин

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із розмаїттям рослин; формувати поняття дерева кущі трав’янисті рослини; вчити визначати плоди дерев; розвивати у дітей активне спостереження; виховувати любов до природи бажання охороняти і примножувати її красу.

Украинкский

2015-02-19

44.5 KB

0 чел.

Розробка уроку з природознавства. 2 клас

Тема. У царстві рослин.

Мета: ознайомити учнів із розмаїттям рослин; формувати поняття «дерева», «кущі», «трав'янисті рослини»; вчити визначати плоди дерев; розвивати у дітей активне спостереження; виховувати любов до природи, бажання охороняти і примножувати її красу.

Обладнання: таблиці: «Дерева», «Кущі», «Трав`янисті рослини», куб.

Хід уроку.

І. Організація класу.

Привітання у колі компліментів.

Кожен учень говорить привітання товаришеві в колі, сказавши при цьому комплімент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Підсумок фенологічних спостережень.
  2.  Перевірка домашнього завдання.

а) Фронтальне опитування

     -     Що ви запам`ятали про Сонце?

  •  Що несуть на Землю сонячні промені?

б) Робота з загадками, які підібрали учні першої групи.

в) Перегляд малюнків «Я вранці Сонце радо зустрічаю»

г) Авторське крісло. «Вранішнє привітання до Сонця»

        3) Стратегія «Кубування»

(Зробити кубик з невеликої коробки, з довжиною ребра 20-25 см; написати на кожному боці кубика одну з вказівок; провести крізь процес «кубування» учнів; діти висловлюють свої думки.)

Аналіз граней:

  •  Що таке природа?
  •  Що належить до неживої природи?
  •  Що належить до живої природи?
  •  Чим відрізняється жива природа від неживої?
  •  Яку користь дає нежива природа людям?
  •  Яку користь дає жива природа людям?

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  •  Діти, коли я йшла на урок, то до мене з дерева нагнулася гілочка і простягнула конверт, а в ньому гра. Хто буде активно брати участь у грі, той розкриє секрет, як це деревце називається. А в нагороду отримає листочок з нього. Наша гра називається «У царстві рослин». Перше завдання – відгадати загадку:

Дихають, ростуть, а ходити не можуть (Рослини).

  •  Сьогодні ми продовжимо вивчати рослини. Будемо вчитися розрізняти їх за певними ознаками.

ІУ. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Розповідь учителя.

У природі є багато рослин. Кожна рослина складається з частин, які називаються органами. Це корінь, стебло, листя, квітка, плід з насінням.

2. Робота з таблицею.

- Розгляньте зображені на таблиці рослини.

- Чим вони відрізняються? (Стеблом)

Дерево має міцне, велике, дерев`янисте стебло. У куща від кореня росте кілька стебел. Вони теж міцні і дерев`янисті. У трав`янистих рослин м`які, соковиті стебла.

  1.  Робота з підручником.

- Діти, наступне завдання нашої гри – опрацювати статті в підручнику «У царстві рослин», «Для чого цвітуть дерева та інші рослини?»

  1.  Фізкультхвилинка.

Прокидаються квіти,

Розпускають пелюстки,

Вітерець дихнув тихенько,

Пелюстки гойднув легенько.

Сутеніє, і квітки

Закривають пелюстки.

Тихо засинають,

Голівками гойдають.

  1.  Робота в зошиті з друкованою основою. (ст.14-15)

У. Систематизація та закріплення знань.

1. Метод «Акваріум»

(Діти, які знаходяться в «Акваріумі» обговорюють проблемні запитання. Діти, які сидять поза «Акваріумом» уважно слухають висновки, а потім діляться власними думками. Після цього інша група занурюється в «Акваріум»).

  •  Діти, наступні завдання будуть  для кожної групи свої. Прошу  групи по черзі зайняти місце в «Акваріумі».

Завдання:

І група. Доведіть,  до якої групи належать ці рослини: калина, шипшина, каштан, акація, картопля, огірки, яблуня, слива, конвалія.

ІІ група. Доведіть, що: кульбаба – трав`яниста рослина; ліщина – кущ; дуб – дерево.

ІІІ група. Обгрунтуйте, чим схожі й відмінні дерева, кущі, трав`янисті рослини.

  1.  Гра «Поверни кожному дереву насінинку»

- Діти, гілочка просить допомогти їй повернути кожному дереву свою насінинку.

3. Творче завдання.

- Підходить до кінця наша гра.І тепер ми можемо відгадати, гілочка з якого дерева дала мені конверт із завданням. Для цього вам потрібно переставити літери у клітинках так, щоб утворилася назва дерева.

л

н

е

к

Так, це клен. Ви всі гарно працювали і кожен отримуєте кленовий листочок.

 УІ. Підсумок уроку.

  1.  Метод «Мікрофон»
  •  Я довідався на уроці, що …
  •  Мені сподобалося…
  •  Я тепер знаю…

УІІ. Домашнє завдання.

  1.  Опрацювати ст. в підручнику «У царстві рослин», «Для чого цвітуть дерева та інші рослини?»
  2.  Підібрати загадки:

І гр. - про дерева;

ІІ гр.- про кущі;

ІІ гр.- про трав`янисті рослини


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83445. Кодифікація та прогресивний розвиток міжнародного права 31.68 KB
  Важливу роль в кодифікації міжнародного права відіграє Комісія міжнародного права КМПяка є допоміжним органом ООН. Як правило кодифікація міжнародного права супроводжується його прогресивним розвитком яке має зі мету уточнення діючих норм а також розробку нових норм та їх закріплення в міжнародних договорах. Починаючи з 1945 року під егідою ООН проводяться численні кодифікаційні конференції результатом яких наприклад є чотири конвенції з морського права Женева 1958 р.
83446. Норми міжнародного права 36.15 KB
  Міжнародно-правові норми поділяються на універсальні ~ норми міжнародного права, що встановлюються усією міжнародною спільнотою і адресуються усім субєктам міжнародного права, та норми регіональні (локальні)...
83447. Імплементація норм міжнародного права 37.07 KB
  Буткевич моністичні концепції співвідношення двох правопорядків припускають пряму дію норм міжнародного права в національній правовій системі В інших концептуальних напрямках по різному пояснюється суть процесу виконання міжнародноправових норм у внутрішньодержавній сфері. Механізм дії національного права непридатний для регулювання міжнародних відносин а міжнародне право не здатне регулювати внутрішньодержавні взаємини. Лукашуком процес входу норм міжнародного права в правову систему називається імплементація.
83448. Поняття основних принципів міжнародного права 36.28 KB
  Основні принципи міжнародного права це система основоположних норм міжнародного права які регулюють відносини між його субєктами і є критерієм правомірності міжнародних правотворчого і правозастосовчого процесів дійсності інших міжнародноправових норм. Не всі принципи міжнародного права є універсальними нормами. Існують також регіональні принципи принцип непорушності державних кордонів партикулярних локальних принципів міжнародного права.
83450. Функції основних принципів міжнародного права 32.08 KB
  Лукашуком основними функціями принципів міжнародного права є: 1 . Сприяння становленню і розвитку системи міжнародного права як безпосередньо так і шляхом обєднання норм інститутів і галузей навколо власних загальнообовязкових правил. Закріплення основних прав обовязків і законних інтересів субєктів міжнародного права визначення основ їх взаємодії шляхом встановлення правових статусів.
83451. Перелік основних принципів міжнародного права. Нормативний зміст основних принципів міжнародного права 38.27 KB
  Нормативний зміст основних принципів міжнародного права Відповідно до принципу незастосування сили або погрози силою всі держави зобовязані утримуватися від погрози силою або її застосування проти територіальної недоторканості та політичної незалежності інших держав або будьяким іншим чином несумісним з цілями ООН. До нормативного змісту принципу також включається: заборона окупації території іншої держави у порушення норм міжнародного права; заборона актів репресалій пов\'язаних із застосуванням сили; надання державою своєї території...
83452. Поняття та види субєктів міжнародного права 36.75 KB
  У міжнародному праві немає норми яка б містила вичерпний перелік субєктів міжнародного права. Єдиним джерелом в якому згадуються субєкти міжнародного права є стаття 3 Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 р. Конвенція не застосовується до міжнародних угод укладених між державами та іншими субєктами міжнародного права або між такими іншими суб\'єктами міжнародного права.
83453. Поняття та зміст міжнародної правосубєктності 33.66 KB
  Зміст міжнародної правосубєктності залежить від виду субєкта міжнародного права. Найширший він у держав, міжнародна правосубєктність якихєуніверсальною (повною) тавключаєздатністьдо: