81124

Погода в рідному краї в різні пори року. Предбачення погоди за народними прикметами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: продовжувати формувати поняття Твій рідний край; сформувати поняття про погоду в рідному краї; ознайомити учнів із процесом утворення вітру; збагатити уявлення дітей про опади; наголосити на значенні прогнозу погоди для людини; розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість...

Украинкский

2015-02-19

51.5 KB

0 чел.

Тема: Погода в рідному краї в різні пори року. Предбачення погоди за народними  прикметами.

Мета: продовжувати формувати поняття Твій рідний край; сформувати поняття про  погоду в рідному краї; ознайомити учнів із процесом утворення вітру;  збагатити уявлення дітей про опади; наголосити на значенні прогнозу погоди  для людини; розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, уміння  встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати любов до рідного  краю.

Обладнання: флюгер (малюнок), таблиця з умовними позначками погоди, малюнки і   фотографії пір року в рідному краї, презентація. 

Тип уроку: комбінований

Форма уроку: пізнавально – пошукова гра

     Хід уроку

  1.  Організація початку уроку.
  2.  Перевірка домашнього завдання

Фронтальне опитування

 — Яку тему почали вивчати на минулому уроці?

 — Як ви розумієте вислів свій рідний край?

 — В якій природній зоні він знаходиться?

 — В якій частині України він розташований?

 — Чи подобається вам рідний край? Чим?

 — Чому рідний край називають Малою Батьківщиною?

Індивідуальне опитування.

Завдання 1. Покажи на карті свій рідний край, визнач його обласний центр. З якими областями або країнами межує твій рідний край? Яка це природна зона?

Завдання 2. Розкажи як можна орієнтуватися на місцевості без компаса.

Завдання 3. Розкажи про особливості кожної пори року на території твого рідного краю.

  1.  Повідомлення теми і завдань уроку.            Усі ми, вирушаючи до школи, на роботу, цікавимося, якою буде погода. Виглядаємо у вікно, є опади чи немає, дивимося на термометр — холодно чи тепло, намагаємося передбачити, який буде день. 

- Чому людям важливо знати про погодні умови в різні пори року?

- Напевно ви вже здогадалися якою буде тема нашого уроку?

4. Сприймання учнями нового матеріалу.

4.1. Погода

- Отже, погода може змінюватися за короткий проміжок часу. Та найпростіше увімкнути радіо і прослухати прогноз погоди. Для нас вона може бути гарною або поганою, але для спеціаліста поняття погода містить в собі: температуру повітря, швидкість, силу і напрям вітру, хмарність та опади.Всі ці показники можуть змінюватися у часі та у просторі.  Це означає, якщо в одній місцевості сухо, тепло і сонячно, то за кілька десятків кілометрів від неї може бути холодно і волого. А через кілька годин все знову зміниться. Усі ці зміни відбуваються у найнижчому шарі атмосфери. А що ж таке,,атмосфера,,?

Нашу планету оточує шар повітря, товщиною приблизно 500 км, який називають атмосферою. Ця оболонка не дає сонячним променям спалити все живе на Землі.  - Як ви гадаєте, що таке,,погода,,?         - Прочитайте в підручнику на стр.145 абзац і скажіть що таке погода.    - Які показники має погода? ( температура, опади, сила вітру, хмарність)   5. Осмислення знань            5.1. Температура повітря          - Кожен знає, що температуру повітря вимірють за допомогою термометра. Проте варто пам’ятати, що неправильно встановлений  термометр, наприклад, на сонці, покаже не температуру повітря, а на скільки градусів нагрівся сам прилад. Сонце нагріває земну поверхню неоднаково. Там, де поверхня нагрівається більше, повітря над нею стає теплішим.   

- Яким може бути небо за хмарністю?        Небо може бути безхмарним, частково вкрите хмарами або хмарним.  5.4. Опади             - Коли високо в небі, де холодне повітря, утворюється дуже багато крапель води, вони стають занадто важкими для хмар і випадають на землю у вигляді опадів.              - Які бувають опади?           5.5. Прогноз погоди           - Що таке прогноз погоди?

Прогноз – це передбачення, якою буде погода. Прогноз може бути на найближчу добу, на тиждень, на місяць. Складають прогноз погоди синоптики – метеорологи.             - За допомогою чого складається прогноз?       Синоптики ведуть спостереження за погодою на метеорологічних станціях. Дані про погоду в різних частинах Землі метеорологи одержують із штучних супутників.               5.6. Синоптики                - А зараз і ми спробуємо скласти прогноз погоди для кожної пори року.                  ( дітям роздаються картки для складання прогнозу. Вони працюють в групах.)  5.7.  Народний прогноз               - Як ще можна передбачати прогноз погоди?                      - А зараз послухайте наступне завдання. На картках у вас записані групи слів, вам треба розставити їх у порядку і ви зможете прочитати ще деякі народні прикмети.

6. Узагальнення і систематизація знань.         6.1.,,Асоціативний кущ,, Що таке,,погода,,? Які поняття включає в себе слово погода.              Сніг, дощ, підсніжник, повітря, повітряна кулька,  вітер, злива, Місяць, ожеледиця, літо, ураган, град, туман, хмарність.        6.2. Перевіримо себе           7. Підсумок.            8. Домашнє завдання

 

  Донецька загальноосвітня школа I-III ступенів № 89

                 

     

      КОНСПЕКТ

   уроку з,, Я і Україна ( природознавство)”

                 Тема: Погода в рідному краї в різні пори року.                                Предбачення погоди за народними прикметами.

               4 – А клас

      

        

        Розробила

        вчитель початкових класів

        Гула Марина Віталіївна

      2013 рік


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

14130. Основні етапи розвязування задачі з використанням компютера 67.5 KB
  Тема уроку: Основні етапи розвязування задачі з використанням компютера Мета уроку: Дати поняття про основні етапи розвязування задачі з використанням компютера.Тип уроку: Лекційний. Теоретичний матеріал: Зараз важко уявити собі життя людини без компютера. Люди в
14131. Поняття інформаційної моделі 39 KB
  Тема уроку: Поняття інформаційної моделі Мета уроку: Дати поняття про моделювання та створення інформаційних моделей обєктів.Тип уроку: Лекційний. На початку уроку рекомендується провести усне опитування за темою попереднього уроку з метою визначення засвоєного ма...
14132. Величини. Типи даних. Стандартні типи даних. Набір функцій і операцій, введених для кожного зі стандартних типів 83.5 KB
  Тема уроку: Величини. Типи даних. Стандартні типи даних. Набір функцій і операцій введених для кожного зі стандартних типів. Мета уроку: дати поняття величини та типів даних визначити стандартні типи даних їх опис та набір функцій і операцій для кожного зі стандартних ...
14133. Вказівка надання значення. Вказівки введення та виведення. Структура програми на мові програмування Паскаль 60 KB
  Тема уроку: Вказівка надання значення. Вказівки введення та виведення. Структура програми на мові програмування Паскаль. Мета уроку: дати поняття вказівки присвоювання познайомитись з вказівками введення та виведення зі структурою програми на мові Паскаль.Тип уроку:...
14134. Формування зображення на екрані ПЕОМ. Створення найпростіших лінійних програм 66.5 KB
  Тема уроку: Формування зображення на екрані ПЕОМ. Створення найпростіших лінійних програм Мета уроку: Дати дитині поняття про режими роботи монітору та принципи виведення зображення на екран в цих режимах.Тип уроку: Лекційний з практичними прикладами. Лекційний мате...
14135. Створення найпростіших лінійних програм 27 KB
  Тема уроку: Створення найпростіших лінійних програм Мета уроку: Дати дитині поняття про режими роботи монітору та принципи виведення зображення на екран в цих режимах.Тип уроку: Практична робота. На початку уроку необхідно нагадати дітям правила поведінки в комп'юте
14136. Розвязування задач з лінійними алгоритмами 61 KB
  Тема уроку: Розвязування задач з лінійними алгоритмами Мета уроку: Навчитися розвязувати прості задачі з лінійними алгоритмами. Тип уроку: Практична робота. На початку уроку необхідно нагадати дітям правила поведінки в компютерному класі та правильної роботи за к
14137. Вказівка розгалуження та її опис мовою програмування. Опис умов 40.5 KB
  Тема уроку: Вказівка розгалуження та її опис мовою програмування. Опис умов. Мета уроку: Дати поняття про структурні оператори вказівку розгалуження повну та скорочену форми та поняття про прості та складені умови.Тип уроку: Лекційний з практичними прикладами. Лекц
14138. Запис алгоритмів з використанням вказівки розгалуження мовою програмування 63.5 KB
  Тема уроку: Запис алгоритмів з використанням вказівки розгалуження мовою програмування. Мета уроку: Навчити складати алгоритми з використанням команди розгалуження та записувати їх мовою програмування.Тип уроку: Розбір задач що потребують для свого розв'язання вказ