81126

Шов «вперед голку», його призначення, прийоми виконання. Оброблення швом серветки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчити виконувати шов вперед голку та оздоблювати ним виріб з тканини розвивати увагу мислення виховувати естетичні смаки культуру праці любов до матері націлювати шанобливе ставлення до професії вишивальниці та швачки. Чи хочете ви так навчитись шити і вишивати?

Украинкский

2015-02-19

43 KB

1 чел.

Тема. Шов «вперед голку», його призначення, прийоми виконання. Оброблення швом серветки.

Мета: навчити виконувати шов «вперед голку» та оздоблювати ним виріб з тканини, розвивати увагу, мислення, виховувати естетичні смаки, культуру праці, любов до матері, націлювати шанобливе ставлення до професії вишивальниці та швачки.

Хід уроку

І. Етап орієнтування

Станьте дітки, всі рівненько

Щоб урок пройшов гарненько

Поверніться до гостей,

Привітайтесь «Добрий день»

А тепер сідайте рівно і працюйте всі активно.

ІІ. Етап цілеспрямування

  •  Діти, пригадайте, де ми вчора були на екскурсії? (в шкільній майстерні)
  •  З чим там познайомились? (з обладнанням, бачили швейні машини)
  •  Яке призначення швейних майстерень? Що там роблять? (шиють одяг та його оздоблюють)
  •  Що вас найбільше вразило? (вироби дітей)
  •  Ми бачили вироби дітей. А ось дивіться який гарний наш клас! Він прикрашений вишивками справжніх майстринь. Тут і сорочки, і рушники, і серветки.
  •  Чи хочете ви так навчитись шити і вишивати? Ось сьогодні ми і будемо вчитися оздоблювати серветку найпростішим швом, який називається «вперед голку». І оздобимо сьогодні ось таку серветку.
  •  А яке  свято післязавтра! (День Матері)
  •  Так кому ми подаруємо наші серветки?

ІІІ. Етап проектування

  1.  Ознайомлення з професіями швачки та вишивальниці.
  2.  Вступний інструктаж.
  3.  Відгадування загадок.
  4.  Повторення правил користування з інструментами.
  5.  Практична робота.

ІV. Етап виконання плану

1. Ознайомлення з професіями швачки та вишивальниці.

- Сьогодні на уроці ми з вами вирушаємо в подорож.

- Давайте з’єднаємо букви і прочитаємо напрямок нашої подорожі! (Країна Майстрів)

- Хочете туди потрапити?

- Готові подорожувати в країну Майстрів?

А допоможе нам знайти правильний шлях до країни Майстрів – чарівний клубочок. А щоб ми не втомилися клубочок робитиме такі зупинки:

    -  Історично-професійна

    -  Вступний інструктаж

  •  Відгадайка
  •  Тривожна
  •  Відпочивайка
  •  Творимо самі

  •  Перша зупинка «Історично-професійна»
  •  Діти, зупинімося тут?(відео)

Раніше жінки були зобов’язані володіти мистецтвом шиття і вишивання і проводили багату часу за цим заняттям. В даний час майстри-вишивальниці вручну і на машині працюють у швейній промисловості. На вишивальних машинах або вручну виконують гарні вишивки.

Подивіться на сорочку. Перш ніж її вишити, її спочатку треба розкроїти та пошити. Розкроює закрійник, а шиють їх майстрині-швачки.

Швачка – одна з стародавніх професій. Зараз швачки працюють на швейних фабриках, на фабриках індивідуального пошиття одягу. Кожна швачка повинна бути акуратною, сумлінною, працелюбною, старанною і мати розвинений естетичний смак. Для оволодіння даною професією необхідна добра підготовка з математики, креслення, малювання.

Зверніть увагу на таблиці. Це – швачки, які працюють на фабриці, а це закрійник. Ці професії між собою тісно пов’язані. У наш час цими професіями можна оволодіти у спеціальних ліцеях.

  1.  Відгадування загадок.
  •  Діти, клубочок веде нас далі. Наступна зупинка «Відгадайка»
  •  Сьогодні на уроці нам будуть допомагати предмети, а саме які, ви дізнаєтесь відгадавши загадки на зупинці «Відгадайка»

Два кінця, два кільця,

А посередині цвях. (ножиці)

Ніс металевий, хвіст бавовняний,

Полем строкатим

Хутко стрибає

Стежки-мережки

Слідом лишає. (голка з ниткою)

  •  Правильно діти, ці предмети будуть допомагати сьогодні на уроці.
  •  А чим вони небезпечні?

  1.  Повторення правил користування з інструментами.
  •  Наш клубочок веде нас далі. Наступна зупинка «Тривожна». Увага! Будь обережним!
  •  Вам треба заповнити разом пропуски в реченнях?

Правила користування інструментами

  •  світло має падати з __________ боку;
  •  голки та шпильки слід зберігати в___________;
  •  виконуючи роботу, виріб слід тримати на відстані ____ см від очей;
  •  не можна користуватися ____________голками та шпильками.
  •  не можна передавати ножиці ____________ кінцем.

  1.  Вступний інструктаж.
  •  А клубочок веде нас далі. Зупиняємося з вами на зупинці «Вступний інструктаж». Хочете дізнатись, що це таке?
  •  Я вам зараз поясню.

Подивіться якими швами можна оздоблювати серветку. Кожен з них має свою назву. Найпростіший з них «шов вперед голку». Він використовується як для зметування деталей, так і для їх скріплення. Цей шов використовується і для оздоблення виробів з тканини.

  •  А хто з вас знає з чого складається шов «вперед голку»?

Ось ці частинки – називаються «стібки». Стібок – це відстань з протягнутою між ними ниткою. Він є елементом кожного шва. Послідовно, чергуючись, стібки утворюють шов. Виконують шов справа-наліво. Голку з ниткою проколюють з виворітного боку тканини і протягують на лицьовий бік, відступають приблизно 1 см, роблять прокол з лицьового боку на виворіт, знову відступають 1 см і виколюють голку на лицьовий бік. Так виконується до кінця шва.

  1.  Практична робота.
  •  Ой, діти, подивіться куди привів нас чарівний клубочок. А привів він нас на зупинку «Творимо красу»
  •  Що ви уявили почувши ці слова?
  •  Зараз ви самі будете оздоблювати серветку швом «вперед голку». Перед тим, як почати роботу зверніть увагу на колір ниток. Вишеньку яким коліром будете вишивати? А гілочку? А листочок?
  •  Починаємо творити. Інструктаж в альбомі вам допоможе!
  •  Закінчуємо роботу. Покладіть свої інструменти на місця. Покажіть мені свої вишивки.

V.  Контрольно-оцінечний етап.

- Ось ми і потрапили в країну Майстрів. Навіть той хто зробив два стібки вже зробив крок до майстерності.

- Виберіть ті якості які допомогли вам в роботі.

- Навіщо нам треба вміти шити та вишивати?

- А в кого з вас вишивають мами, сестрички або родичі? От і ми з вами навчилися робити перші кроки до оздоблення тканини.

- Так ми з вами молодці? Звісно молодці!

- Дякую всім за плідну роботу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40542. Предмет фонетики. Три аспекта изучения звуков речи. Акустические свойства звуков речи 11.08 KB
  Свойства звуковой волны: высота звука частота колебаний в единицу времени Гц. сила амплитуда колебаний. тон результат периодических ритмических колебаний. шум результат непериодических ритмических колебаний.
40544. Лексико-семантическая система языка, ее организация и особенность изменения. Фразеологизмы 12.09 KB
  Слова любого языка упорядоченное явление. Система основана на разных типах отношений между словами: экстралингвистические факторы машина велосипед агрегаты для перемещения внутрилингистическое единство. Важные лексические группировки слов: тематические группы слов семантические поля на основе экстралингвистических связей. Гипоним слово обозначающее подчиненное понятие Гипероним слово обозначающее более общее понятие.
40545. Словосочетание как единица синтаксиса. Классификация словосочетаний по разным признакам 13.29 KB
  Словосочетание типовое соединение словоформ синтаксическая конструкция которая образуется соединением двух или более знаменательных слов на основе подчинительной связи. По виду связи: согласование вид подчинительной связи при котором форма зависимого слова повторяет форму стержневого проявляет те же грамматические категории. управление вид подчинительной связи при котором форма зависимого компонента определяется свойствами главного слова. примыкание вид подчинительной связи при котором не используются специальные средства...
40546. Грамматическая форма, грамматическое значение и грамматическая категория как основные понятия морфологии 11.58 KB
  Грамматическая форма грамматическое значение и грамматическая категория как основные понятия морфологии. Грамматическое значение общее отвлеченное свойственное многим словам значение в отличие от лексического относит данную словоформу к определенному грамматическому классу. Каждая морфема несет какоелибо грамматическое значение. Столикам Стол корень передает вещественное значение.
40547. Язык как общественное явление. Природа языка в трактовке основных лингвистических школ 14.39 KB
  Природа языка в трактовке основных лингвистических школ. Подходы к рассмотрению вопроса: Существует непосредственная связь между возникновением языка и обществом см. Существуют различные взгляды на характеристику связей между развитием языка и развитием общества: язык развивается вслед изменениями в обществе французская социологическая школа Ф. у языка свои законы развития Еже Курилович.
40548. Учение о фонеме Московской и Пражской фонологических школ. Фонематическая транскрипция 13.93 KB
  Фонематическая транскрипция. Фонема минимальный компонент морфемы существует и реализуется только в морфеме. Соотношение фонемы и звука: фонема проявляется в виде вариантов в виде звуков в сильной или слабой позиции. Но не все морфемы можно проверить = гиперфонема функциональная единица выступает в позициях нейтрализации которую невозможно поставить в сильную позицию.
40550. Артикуляторный аспект фонетики. Строение и функции речевого аппарата. Артикуляционная база языка 11.1 KB
  Органы речи те органы которые участвуют в образовании звуков речи. Органы речи делятся на: дыхательные органы легкие бронхи трахея. Все органы речи делятся на: активные и пассивные.