81131

Надзвичайні ситуації. Дитина та аварійна ситуація

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: узагальнити знання учнів про аварії, їх негативний вплив на життя людини; навчити правил поведінки під час аварій на підприємствах; виховувати самодисципліну, рішучість, милосердя. Обладнання: зошит, підручник, картки, мультімідійна дошка.

Украинкский

2015-02-19

44.5 KB

1 чел.

Урок з основ здоров’я

Тема: Надзвичайні ситуації. Дитина та аварійна ситуація.

Вчитель Чижик Т.О.


Тема
: Надзвичайні ситуації. Дитина та аварійна ситуація.

Мета: узагальнити знання учнів про аварії, їх негативний вплив на життя людини; навчити правил поведінки під час аварій на підприємствах; виховувати самодисципліну, рішучість, милосердя.

Обладнання: зошит, підручник, картки, мультімідійна дошка.

Хід уроку:

  1.  Етап орієнтації.

- Діти, сьогодні на уроці у нас присутні гості. Будь ласка, поверніться і привітайтесь.

 А тепер сідайте, діти,

                                     Домовляймось- не шуміти

 Руку гарно піднімати,

 Чітко, в лад відповідати,

 На уроці не дрімати,Кращі знання здобувати.

  1.  Етап планування.
  2.  Відгадування загадок.
  3.  Довідкове бюро.
  4.  Робота в групах.
  5.  Театралізація.
  6.  Самостійна робота.
  7.  Етап цілеспрямування.

У минулому році ми з вами говорили про те, що в житті людини нерідко трапляються ситуації, що можуть призвести до загибелі людей.

Що це за ситуації? ( Аварії ). А ще, діти, є події, які трапляються

внаслідок природних явищ. Ще їх називають стихійні лиха.  

        А що саме відноситься до стихійних лих, ви дізнаєтесь коли відгадаєте загадки.

 1. Явище, що утворюється під час інтенсивного випадання снігу.( Снігові замети ).

      2. Підземні поштовхи, що виникають в надрах землі. ( Землетрус ).

      3. Неконтрольований процес горіння, що призводить до загибелі людей і      зни щення матеріальних цінностей. ( Пожежа ).

       4. Затоплення місцевості в результаті підйому рівня води в річці, озері, морі (Повінь ).

       5.  Вітер, великої руйнівної сили і великої тривалості. ( Буря )..       

       А хто може сказати, яким загальним поняттям можна

назвати ці ситуації?

                                     ( Надзвичайні ситуації )

У наш час вони почастішали, тому що стала складнішою техніка, стало значно більше машин, не всі люди, які обслуговують техніку, сумлінно ставляться до своїх обовязків.

  Сьогодні ми поговоримо про аварії, стихійні лиха, їх негативний вплив на життя людей, про правила поведінки під час аварій та стихійних лих.

- Отже, що таке аварія?

-Аварія – це надзвичайна ситуація, що викликана діяльністю людини, що не дотримується техніки безпеки і що загрожує здоров’ю та життю людей.

                                       Аварії

                     

           

      Транспортні                                          Промислові      

         

( Поїзд, літак, корабель)                                            ( Завод, фабрика, АЗС).

 

Про найбільші аварії ви дізнаєтесь від наших інформаторів.

                                                                            

1 інформатор.

   У 1986 році 26 квітня на Чорнобильській АЕС сталася аварія. Вона призвела до загибелі багатьох людей і значного забруднення радіоактивними речовинами великих територій України, Росії, Білорусії та інших країн.

2 інформатор.

   У 2001 році українські військові збили пасажирський літак, що знаходився над Чорним морем. Всі пасажири та екіпаж загинули.

Для організації захисту населення від наслідків аварій створена система цивільної оборони. У нашому уряді є спеціальне міністерство, що називається Міністерство у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих( МНС України.)

Ваші товарищі отримали завдання. Отже що таке цивільна оборона? Послухайте їх.

3 інформатор.

    Усі громадяни України мають право на захист свого життя і здоровя від наслідків аварій, катастроф, великих пожеж, стихійного лиха.

4 інформатор.

    Українська держава, як гарант цього права, створила систему ЦО. Мета її – захист населення від небезпечних наслідків аварій, катастроф, від стихійного лиха. Заходи ЦО поширюються на всю територію України, на все населення.

- Діти, давайте поміркуємо, чи є в нашому районі, чи області підприємства, аварії на яких можуть загрожувати здоровю і життю людей.

- Який негативний вплив на здоровя людей можуть здійснювати ці підприємства?

Як же захистити населення під час аварійних ситуацій?

Про аварійні ситуації, стихійні лиха повідомляють по радіо чи телебаченню. Коли ви чуєте завивання сирен чи гудки треба увімкнути радіо чи телевізор. Сигнал сирени означає « Увага всім! ». ВИ увімкнули радіо чи телевізор і слухаєте розпорядження начальника штабу ЦО. Якщо місцевість забруднена газами чи шкідливими речовинами треба одягати засоби індивідуального захисту.

- Діти, а може з вас хтось знає якісь засоби індивідуального захисту?

( респіратор, протигаз, ватно-марлева повязка) Це найпростіші засоби.

Так як захистити населення під час аварій?

Робота в групах.

1 група. Скласти діалог між « потерпілим» та « оператором »служби 101.

Ситуація « У приміщенні пожежа »

2 група. Ситуація «В підїзді багато диму ». Потрібно…

а) відчинити вікна у підїзді і провітрити його;

б) повідомити батьків, сусідів;

в) вибігти на вулицю і закричати;

г) викликати пожежно-рятувальну службу;

д) доповніть своїми прикладами.

3 група. Ситуація. Ви самі вдома. Раптом по радіо передали що стався викид отруйних речовин в атмосферу місцевості. Підкресліть правильні варіанти поведінки.

- продовжувати займатися своїми справами;

- негайно закрити вікна, кватирки, двері;

- повідомити батьків, зателефонувати їм;

- вибігти на вулицю, подивитися, що відбувається;

- уважно слухати подальшу інформацію про аварію і виконувати поради дорослих.

Під час аварійних ситуацій ми не залишаємось наодинці з бідою. Для допомоги людям існують спеціальні служби. У цих службах працюють професіонали. В Україні е день рятувальника, який відзначають 27 жовтня.

- Які ж служби належать до рятувальних? ( розгляд малюнків ).

- За якими номерами можна викликати ці служби? ( 101 102 103 104).

Розгляд ситуації

Дмитрикові було сумно і він виглянув у вікно. Побачив пожежні машини, які з увімкненою сиреною мчали вулицею. « Цікаво, подумав хлопець, - а як швидко вони прибувають на місце пожежі?». Набрав номер 101 він викликав пожежну команду до однокласниці, яка жила в будинку напроти.

    Пожежники прибули дуже швидко…

    Дмитрик відчував вину за те, що примусив пожежників дарма приїхати, але заспокоїв себе « Все ж таки я їм влаштував добре тренування».

Чому не можна виправдати дій Дмитрика?

Сьогодні ми дуже багато говорили про надзвичайні ситуації. Адже під час такого лиха гинуть ні в чому не винні люди. За чиїсь помилки ми платимо людським життям.

А тепер я хочу перевірити, які ви на уроці були уважні.

         ( Робота в зошиті с. 59, завдання 3.)

Мені сподобалось як ви працювали на уроці. Дякую вам.

А закінчити урок хочу таким віршем.

Людство прагне Всесвіт осягнути

І себе у ньому зрозуміть,

А тривожне « бути чи не бути»

Страшно над планетою висить.

На землі – у домі вселюдському-

Протиріч і негараздів тьма.

Будьмо ж, діти, обережні в ньому –

Іншого житла у нас нема.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41592. Правительство в зарубежных странах 49.5 KB
  Место правительства в системе органов государственной власти. Порядок формирования и структура правительства. Полномочия правительства. Место правительства в системе органов государственной власти.
41593. Местное самоуправление в зарубежных странах 57 KB
  Понятие и основные принципы местного самоуправления. Системы основные модели местного управления и самоуправления. Понятие и основные принципы местного самоуправления. Исторически социальное назначение местного самоуправления было связано с защитой местных муниципальных интересов которые касаются решения вопросов непосредственного обеспечения жизнедеятельности населения.
41594. Основы конституционного права Французской Республики 78.5 KB
  Статус президента и правительства во Франции. Парламент Франции: структура полномочия. Система судебной власти Франции. принятая на референдуме учредила Пятую Республику во Франции заложила основы новой организации высших органов государственной власти которая в литературе получила наименование полупрезидентской смешанной формы правления.
41595. ПРЕДМЕТ МЕТОД И СИСТЕМА ТРУДОВОГО ПРАВА 54 KB
  ПОНЯТИЕ И ПРЕДМЕТ ТРУДОВОГО ПРАВА. Основным критерием для размежевания отраслей права является предмет правового регулирования т. круг общественных отношений который регулируется той или иной отраслью права.
41596. ИСТОЧНИКИ ТРУДОВОГО ПРАВА 38.5 KB
  Понятие источников трудового права Источники трудового права это формы выражения правовых предписаний через нормативные акты как результат деятельности компетентных органов государства которые устанавливают или санкционируют правовые нормы обязательные для сторон правоотношений которые составляют предмет трудового права. У термина источники права два значения: 1.материальное причины образования права т.
41597. ИССЛЕДОВАНИЕ ЗАМЕДЛЯЮЩИХ СИСТЕМ 76.32 KB
  Овладение методами построения дисперсионных характеристик и расчета сопротивления связи. С помощью петли связи в макете возбуждается стоячая волна амплитуда которой контролируется через петлю связи Конструктивно макет выполнен из колец и диафрагм с прорезанными в них щелями связи. Связь генератора и детекторной головки с макетом ЗС или с калибровочным резонатором осуществляется с помощью входной и индикаторной петель связи.
41598. ЛАНДШАФТНАЯ АРХИТЕКТУРА 3.28 MB
  Два варианта посадки растений для вертикального озеленения 15. Устройство и подбор ассортимента растений 18. При формировании древеснокустарниковых насаждений учитываются не только композиционные но и биологические и экологические особенности растений. Виды растений используемых для солитеров: крупные кустарники 23 м и более сирень обыкновенная и венгерская боярышник туя западная; красиво и обильно цветущие: чубушники ракитники калина розы.
41599. Понятие ландшафта в ландшафтной архитектуре. Природный, антропогенный, культурный и деградированный ландшафты 3.27 MB
  При формировании древеснокустарниковых насаждений учитываются не только композиционные но и биологические и экологические особенности растений. Виды растений используемых для солитеров: крупные кустарники 23 м и более сирень обыкновенная и венгерская боярышник туя западная; красиво и обильно цветущие: чубушники ракитники калина розы. По величине: малые 23 растения; средние 47 растений; большие 1012 растений. Виды растений предназначенных для стрижки: липа тополь боярышник чубушник барбарис можжевельник туя...
41600. Основные понятия баз данных ACCESS 2007 104.45 KB
  Создание базы данных состоящей из одной таблицы. Цели урока: Познакомиться с основными понятиями баз данных; Научиться создавать таблицы баз данных в режиме Конструктор; Освоить переход из режима Конструктор в режим таблицы; Освоить основные приемы заполнения и редактирования таблиц; Познакомиться с простой сортировкой данных и с поиском записей по образцу; Научиться сохранять и загружать базы данных. В окне системы управления базы данных щелкнуть по значку Новая база данных . Справа в появившемся окне дать имя новой...