81133

Буква Єє на позначення звукосполучення «йе»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів з буквами Єє та їх звукоим значенням; формувати навички швидкого, правильного, свідомого читання; удосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати в учнів бажання бачити красу рідної природи.

Украинкский

2015-02-19

36.5 KB

0 чел.

Тема: Буква Єє на позначення звукосполучення [йе].

Мета: ознайомити учнів з буквами Єє та їх звукоим значенням; формувати навички швидкого, правильного, свідомого читання; удосконалювати навички звукового аналізу слів; розвивати зв’язне мовлення учнів; виховувати в учнів бажання бачити красу рідної природи.

Обладнання: картки з друкованою Єє, предметні малюнки, фото зайця, єнота, єхидни, фішки для звукового аналізу слів, портрет В. Сухомлинського, картки – блискавки, слова – назви станцій.

Хід уроку.

  1.  Організація класу.

Доброго ранку вам,

Доброго ранку нам,

Доброго ранку всім!

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

  1.  Актуалізація знань учнів.
  •  Діти, ви любите подорожувати?
  •  По якій країні ми подорожуємо протягом року?

( Діти хором читають назву країни Буквограй)

  •  Ми сьогодні познайомимося з новою буквою, будемо вчитися читати слова з нею, речення.

Вправа «Очікування»

  •  Діти, якою ви хочете щоб була наша подорож?

( На дошці слова: весела, сумна, пізнавальна, нудна, цікава. Діти вибирають потрібні слова).

  1.  Повторення вивченого матеріалу.
  •  Поїдемо нашим шкільним автобусом. Та спочатку придбаємо квиточки, які передали жителі країни букви.
  •  Яку букву вчили на минулому уроці?
  •  Чим цікава буква Юю?

Гра «Упіймай звук».

Читаю, яблуко, малюю, Юрко, їжак, Ялта, Юлія, співаю, поїзд.

  •  Діти, яких правил повинні дотримуватися під час подорожі?

( Відповіді дітей: тиша, увага, активна участь).

Отже, в дорогу.

  1.  Вивчення нового матеріалу.
  2.  Підготовчі вправи.
  •  Діти, прочитаємо назву першої зупинки: «Загадкова»

Знають усі, ця тварина охайна, будь-яку їжу помиє негайно.

  •  Що цікавого знаєте про єнота?

Єнот всеїдна тварина. Їжу єнот іноді полоще у воді, звідси й назва єнот – полоскун.

Довгі вуха, куций хвіст, до капусти має хист. ( Заєць).

Цей носатий звір на мурахів наганяє багато жахів. ( Єхидна).

Цей звірок мешкає на австралійському континенті. Тіло Єхидни покрите грубою шерстю і голками. Щелепи витягнуті у довгий дзьоб.

  1.  Звуковий аналіз слів.
  •  Що спільне чуємо в словах єнот, заєць, єхидна?

( Звукосполучення йе).

  •  Промовили слово єнот.
  •  Поділили на склади.
  •  Де чуємо звуки йе? ( На початку слова).
  •  Промовили слово заєць.
  •  Поділили на склади.
  •  Де чуємо звуки йе? (На початку складу).
  •  Висновок. Отже, звукосполучення йе на початку слова і складу позначається буквою Єє. ( Показую букву Єє).
  •  Діти, хочете подружитися з буквою Єє? Тож їдемо до неї в гості.

Зупинка « В гостях у букви Єє».

  1.  Ознайомлення з буквою Єє.
  2.  Порівняння друкованих великої і малої Єє.
  •  Діти, на що схожа буква Єє?
  •  Які звуки позначає буква Єє?
  1.  Робота зі схемою – опорою.
  2.  Вправа «Мікрофон».
  •  Діти, вам сподобалось в гостях у букви Єє? Давайте зробимо їй подарунок. ( Діти придумують слова з буквою Єє).

Зупинка «Словникова».

  •  Читання складів з магнітної дошки ( хором, на одному подиху).
  1.  Робота з Букварем.
  •  Читання слів учителем;
  •  Читання « Луною»;
  •  Читання «Ланцюжком»;
  •  Робота в парах;
  •  Пояснення значення слів;
  •  Вибіркове читання;
  •  Знайдіть і прочитайте слова, в яких буква Єє позначає 2 звуки;
  •  Прочитайте імена, по-батькові людей.
  1.  Фізкультхвилинка. Станція «Спортивна».

Розбудила райдуга нас з тобою,

Повела нас райдуга за собою,

Хлопчики й дівчатка, робимо зарядку.

Ручками до райдуги потягнулись,

Весело ми райдузі посміхнулись,

Плещемо в долоні я і ти, раз, два, три.

  1.  Закріплення вивченого матеріалу.
  2.  Відгадування загадки про веселку.

    Барвистеє коромисло понад річкою повисло.

  •  Що це?
  •  Чому веселку порівнюють з коромислом?
  •  Коли буває веселка?
  •  Скільки кольорів?
  •  Щоб запам’ятати, які у веселки кольори, треба прочитати фразу:

«Чомусь одна живе за гаєм самотня фея».

  1.  І наша остання зупинка «Читалочка»
  2.  Зустріч з автором.

Діти, на дошці портрет видатного українського вчителя і письменника В. О. Сухомлинського.

Василь Олександрович написав для дітей багато казок і оповідань.

Одне з них ми будемо читати на уроці.

  1.  Робота над текстом.

а)  читання вчителем;

б)  перевірка сприймання тексту. Про що розповідається в оповіданні?;

в)  напівголосне читання учнями;

г)  словникова робота:

дужі руки                     виблискує

велетень                       сильні

грає – виграє                богатир

д)  читання «Ланцюжком»;

е)  бесіда;

є)  гра «Розвідники» ( показую картки – блискавки зі словами)

синіє

напуває

набирає

тримає

а діти відшукують речення;

ж)  гра «Так – Ні».

Над річкою біліє веселка.

Через усю хмару барвиста веселка.

Десь за лісом сидить змій – Горинич.

Набирає відрами воду з річки і виливає її на хмару.

  1.  Підсумок уроку.
  •  Діти, час повертатися до школи!
  •  Чи була подорож цікавою? Веселою? Пізнавальною?
  •  З якою буквою познайомилися?
  •  Які звуки позначає?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

10073. Общие принципы классификации рисков 31.5 KB
  Общие принципы классификации рисков В процессе своей деятельности предприниматели сталкиваются с совокупностью различных видов рисков которые различаются между собой по месту и времени возникновения совокупности внешних и внутренних факторов влияющих на их уровен...
10074. Характеристика рисков в различных сферах предпринимательской деятельности 52.5 KB
  Характеристика рисков в различных сферах предпринимательской деятельности Как уже отмечалось все виды рисков взаимосвязаны и изменение одного вида риска вызывают изменение большинства остальных. Это затрудняет анализ и систематизацию рисков. Упрощенная схема пред...
10075. Концепція атаки web-орієнтованих пошукових систем 57.5 KB
  Концепція атаки web-орієнтованих пошукових систем І.А. Терейковський Запропонована нова концепція активного впливу атаки на популярні вітчизняні та закордонні Web-орієнтовані пошукові системи з метою підвищення рейтингу зареєстрованих в них сайтів. Доведено що для вп
10076. Понятие коммерческой деятельности 46 KB
  Понятие коммерческой деятельности. Коммерция означает торговля это часть управленческой деятельности непосредственно направленная на получение прибыли. Все организации делятся на: коммерческие и некоммерческие. Коммерческие отношения включают...
10077. Общее понятие исполнителя и алгоритма. Смысл понятия правильный алгоритм. Примеры 116.5 KB
  Общее понятие исполнителя и алгоритма. Смысл понятия правильный алгоритм. Примеры. Алгоритм Алгоритм последовательность определенных действий или шагов для решения поставленной задачи. Программа запись алгоритма на языке исполнителя Свва алгорит...
10078. Является ли история наукой. Развитие человеческого общества 167.5 KB
  Вопросы: Нужно ли знать историю Является ли история наукой Как развивается общество Периодизация истории России Является ли история наукой По мнению А.В.Островского история не является наукой: Историк в отличие от естествоиспытателя пише...
10080. Кризис феодально-крепостнической системы и буржуазная революция 60-х годов 19 века 32 KB
  Кризис феодальнокрепостнической системы и буржуазная революция 60х годов 19 века 17621796г при Екатерине 2 Российская империя достигла вершины своего развития Начавшееся в 16в переселение на окраины с середины 17в начинает тормозить государство. 1649г – крестьяне окончате
10081. Рождение Российской империи и реформы Петра I 28.21 KB
  Рождение Российской империи и реформы Петра I внешние и внутренние предпосылки Петровский реформ реформы Петра 1 итоги и заключения реформ Изменение неополитического окружения 1617 вв. север: Швеция. финляндия корелия ЮЖ. побережья Балтийского моря