81134

Узагальнюючий урок за темою «Слова-назви дій предметів»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати ключеву компетентність вміння вчитися. Узагальнити і систематизувати знання про дієслово, як частину мови, його граматичні ознаки. Виховувати почуття любові до рідної мови, інтерес до її вивчення. Розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес.

Украинкский

2015-02-19

48.5 KB

1 чел.

Стуженко Антоніна Миколаївна,

вчитель початкових класів

Смілянського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія ім.В.Т.Сенатора" Черкаської області

Тема: Узагальнюючий урок за темою  «Слова-назви дій предметів» (3 клас)

Мета: 

  1.  Формувати ключеву компетентність вміння вчитися.
  2.  Узагальнити і систематизувати знання про  дієслово, як частину мови, його граматичні ознаки.
  3.  Виховувати почуття любові до рідної мови, інтерес до її вивчення.
  4.  Розвивати фонематичний слух, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань,  урок-аукціон.

Обладнання:комп’ютерна презентація; комп’ютерна техніка; лоти

Хід уроку

І. Організація класу

Аутотренінг

Щоб урок нам розпочати,

Треба разом промовляти:

« Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту.

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь.

Впевнений, кмітливий я,

Хочу отримати знання»   С. Є. Рибальченко

  •  Який у вас урок? (Українська мова)

Гомінка, немов сопілка,

Запашна, як вишні гілка,

Мусиш завжди, я і ти,

Рідну мову вчити і берегти.    Н. Лаврів

  •  Для чого вивчаємо мову?

ІІ. Оголошення, представлення теми та очікуваних результатів

Сьогодні у нас незвичайний урок – урок-аукціон. Вам цікаво дізнатися, що таке «аукціон»? Отже слухайте і запамятовуйте!

Словникова робота

  Аукціон – привселюдний розпродаж, при якому є той, хто пропонує більш високу ціну.

  •  Діти,  де ви чули це слово?
  •   На   аукціоні можна купити різні товари. Цей товар називається  лот.  На нашому акціоні продаються  закладки в книжки зрізними малюнками, які можна  купити не за гроші, а за знання. Їх можна купити лише в тому разі, якщо  правильно і швидше за всіх виконати завдання. Купуючи  товар,  ми з вами згадаємо все, що вивчили на уроках про дієслово, зробимо підсумок з теми.
  •  Щоб запамятати дату і місце проведення аукціона, запишемо число...    Класна робота.

ІІІ. Робота з теми. Проведення «аукціону»

  •  Увага! Розпочинаємо аукціон! (Удар молотком).

Лот 1. Магнітні закладинки із зображенням тварин. Щоб купити  цей лот, треба відповісти на запитання («Бліц-опитування по ланцюжку».)

     (на 2-ому слайді зявляється напис «Бліц-опитування по ланцюжку». Потім по одному випливають запитання, які учні читають мовчки і дають на них відповіді )

  1.  Що називається дієсловом?
  2.  Яким членом речення найчастіше є дієслово?
  3.  З якою частиною мови найчастіше зв’язане дієслово?
  4.  На які питання відповідає дієслово?
  5.  Як змінюються дієслова?

(Після кожної правильної  відповеді вчитель стукає молотком, говорячи «Продано», і дає куплений товар - 5 закладок.)   

Каліграфічна хвилинка  ( На іншому слайді напис «Каліграфічна хвилинка», а потім – вірш)   Пп   Дд  Кк  Мм

Погляньте, погляньте, яка благодать!                                                                                                                                                 Дивіться: метелики з неба летять!                                                                                                                                      Квітки повмирали усюди надворі –                                                                                                                              Морозець малює на шибках узори...                                                                                                                                                 

         Завдання.  Підкресліть дієслова. Усно поставте запитання.  (1 закладка)                                                                                                                               

Фонетична хвилинка.     (1 закладка.)

Малює [ м а л у й е ]5 б., 6 зв., 3 скл.

Лот 2.

Завдання. Прочитайте. Доповніть речення словами, що називають дії.                                                                                              Траву косять, а дрова ... .  Картоплю садять, а пшеницю... . Пиріжки печуть, а борщ ... .  Вірш читають, а пісню ... .    Молоко пють, а хліб ... .                                                                                                                                                                              

  •  Товар проданий. (Удар молотком).                                                                                                       Робота в  парах. 

Завдання. Вправа 33.  Запишіть на вибір три речення. У кожному підкресліть дієслова. Взаємоперевірка.                                                                                                                                                     

Лот 3.   

Групова робота. Кожна група отримує завдання.

             1 група.    До слова розмовляю виберіть слова, близькі за значенням:

  а) кричу, співаю, лежу;

  б) говорю, базікаю, шепочу;

  в) пересуваюсь,  сміюсь, плачу.

2 група    До поданих слів доберіть дієслова.

          Сніжинка  ...,  ...;         ялинка  ...,  ....

3 група  Способом перестановки складів утворіть прислівя. Запишіть його. Підкресліть дієслова.

                   той  їсть. Хто ро  не  не  бить

 4 група. Доберіть із довідки такі слова-назви дій, щоб вийшла сумна історія.

Білочка ...  грибочок.                                                                                                                                                                                                            Вона дуже ...   і  почала ....                                                                                                                                                                           Довідка:    а) знайшла, загубила;   б )   зраділа,  засмутилася;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             в) сміятися, плакати.       

5 група    Підберіть слово, протилежне за значенням:

 до слова  знайти;                                                                                                                       

        а) загубити, б) взяти, в) сховати.

    до слова   сміятися.

а) радіти,    б) плакати,   в) сумувати.

Лот 4.   Робота з підручником. Вправа 35 с. 20.

Щоб купити  цей лот, треба попрацювати з підручником.

Завдання.

1. Прочитай речення.  Постав питання до виділених слів. Які з них називають дії, а які – предмети? Випиши виділені слова разом з тими, з якими вони зв’язані в реченні.

Ніс червоний – ніс подарунки.

Став сільський – став на ковзани.

Шию спідничку – повязала на шию.

ІV.  Підсумок  уроку.  Рефлексія.

Встаньте,будь ласка, учні, які одержали закладки для підручників. Покажіть,скільки їх у вас є.

Молодці! Знання зякої теми ми сьогодні узагальнювали?

Вправа «Незакінчене речення». Доповніть речення. Урок був...  (цікавим, пізнавальним, нудним, корисним.)

Діти працювали... (усі, пасивно, активно, ефективно, відмінно, віддачею.)

V.  Домашнє завдання.

Вправа 36 с.20  Скласти діалог «Розмова сніжинки з вітром».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

19194. Расчет траекторных пробегов ионов в твердом теле и распределение внедренных ионов по глубине образца 285 KB
  Лекция 6 Расчет траекторных пробегов ионов в твердом теле и распределение внедренных ионов по глубине образца. Коэффициент отражения и зарядовый состав отраженных ионов. Под пробегом будем понимать путь который проходит ион в твердом теле до полной остановки. Перед в
19195. Расчет коэффициента распыления в модели Зигмунда. Эмпирические формулы расчета коэффициента распыления 167 KB
  Лекция 7 Расчет коэффициента распыления в модели Зигмунда. Эмпирические формулы расчета коэффициента распыления. Энергетическое и угловое распределение распыленных частиц. Ионное травление. Расчет скорости ионного травления. Профиль ионной имплантации при учете расп
19196. Отраженные и вторичные электроны электрон-электронной эмиссии. Энергетический спектр и угловые характеристики 154 KB
  Лекция 8 Отраженные и вторичные электроны электронэлектронной эмиссии. Энергетический спектр и угловые характеристики. Расчет удельных потерь энергии и траекторного пробега. В методах элементного и структурного анализа обычно используются электронные пучки с энерг...
19197. Сечение ударной электронной ионизации. Оже-электроны. Систематика Оже-переходов. Переходы Костера-Кронига 214.5 KB
  Лекция 9 Сечение ударной электронной ионизации. Ожеэлектроны. Систематика Ожепереходов. Переходы КостераКронига. Излучательные переходы. Классификация линий характеристического рентгеновского излучения. Вероятности рентгеновской флуоресценции и Ожепереходов. П
19198. Взаимодействие рентгеновского излучения с твердым телом (фотоэффект, эффект Комптона) 353 KB
  Лекция 10 Взаимодействие рентгеновского излучения с твердым телом фотоэффект эффект Комптона. Сечение фотоэффекта и его связь с линейным коэффициентом поглощения рентгеновского излучения. Расчет массового коэффициента поглощения для полиатомных образцов. Полезно
19199. Характеристики электронных пучков. Источники ускоренных электронов. Термоэмиссионные и автоэмиссионные катоды и их характеристики 141 KB
  Лекция 11 Характеристики электронных пучков. Источники ускоренных электронов. Термоэмиссионные и автоэмиссионные катоды и их характеристики. Основные узлы и характеристики электронной пушки. Электронные пучки принято разбивать на два класса: Электронные пучки ...
19200. Параметры ионных источников. Конструктивные элементы ионных источников. Дуоплазматрон и ионный источник Пеннинга 113.5 KB
  Лекция 12 Параметры ионных источников. Конструктивные элементы ионных источников. Дуоплазматрон и ионный источник Пеннинга. Ионный источник – устройство для получения в вакууме ионного пучка – пространственно сформированного потока ионов скорость направленного дви...
19201. Магнитные масс-анализаторы. Понятие разрешения по массам. Квадрупольные масс-анализаторы 155.5 KB
  Лекция 13 Магнитные массанализаторы. Понятие разрешения по массам. Квадрупольные массанализаторы. Для выделения из ионного пучка ионов нужной массы используются массанализаторы массспектрометры. Наиболее часто в установках элементного анализа применяются магнит...
19202. Основные понятия вакуумной техники. Длина свободного пробега ионов при различных давлениях 71 KB
  Лекция 14 Основные понятия вакуумной техники. Длина свободного пробега ионов при различных давлениях. Адсорбция остаточных газов на поверхности образца. Методы очистки поверхности. Состояние разреженного газа при давлении ниже атмосферного принято называть вакуумом....