81136

Дикі тварини рідного краю. Інтегрований урок. (Природознавство. Читання)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Розширити й уточнити знання учнів про різноманітність диких тварин рідного краю. Розвивати пам’ять, мислення, увагу, уміння спостерігати. Виховувати любов до природи. Читання. Узагальнити й розширити знання з читання. Розвивати пам’ять, мислення. Виховувати почуття любові до книги.

Украинкский

2015-02-19

46.5 KB

4 чел.

                                           Інтегрований урок.

                             Природознавство. Читання.

І клас

Тема: „Дикі тварини рідного краю”

Мета: природознавство

  •  Розширити й уточнити знання учнів про різноманітність диких тварин рідного краю.
  •  Розвивати память, мислення, увагу, уміння спостерігати.
  •  Виховувати любов до природи.

Читання.

  •  Узагальнити й розширити знання з читання.
  •  Розвивати память, мислення.
  •  Виховувати почуття любові до книги.

                                                     Хід уроку

І. Організаційний момент.

Дзвоник кличе нас в дорогу –

скоріш вирушай.

В мандрівках чудових

пізнай рідний край.

Відкрий таємниці

для себе мій друг.

Для тебе іскриться

і річка, і луг.

- Діти, чи готові відкривати таємниці природи?

Гра „ Мікрофон”

  •  Чого очікуєте від сьогоднішнього уроку? ( Очікування дітей )  

ІІ. Актуалізація знань.

  •  Діти, відгадайте загадку.

   Не стулить і на мить очей,

   Вночі полює на мишей,

   Зате вдень відпочива,

   Ні, це не кішка, а... (сова)

- До нас завітала Мудра Сова.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

  •  Мудра Сова підготувала вам вірш, який підкаже тему нашого уроку.

Страшно. Зайчик зщулився в кущах,

Бо напав на нього страх:

Жовтий лист зашелестить –

Зайчик зиркне, затремтить,

Жолудь з дуба упаде -

Зайчик вушками пряде

Захитається трава -

Охне зайчик: ”Це сова!”

Хрюкнуть в листі їжаки -

Зайчик скочить: ”Це вовки!”

І помчиться із ліска     

Через поле до ярка.

  •  Кого зайчик боявся? (відповіді дітей)

Зайчик, сова, їжак, вовк -  це хто? (Тварини)

Отже, сьогодні ми дізнаємось про диких тварин рідного краю, а також пригадаємо в яких творах читали про тварин.

  •  Давайте пригадаємо, що ми звемо рідним краєм?

     Це місце, де ми народилися і живемо.

  •  А де живуть тварини? (діти переглядають слайди)

     Отже, тварини живуть скрізь: на землі, над землею, у землі, у воді.

  •  Які ж саме тварини живуть у нашій місцевості?

ІV. Вивчення матеріалу.

1. Робота з підручником. Перегляд ілюстрацій.

- Кого із тварин ви зустрічали в нашій місцевості?

- Чому вони відносяться до диких тварин?

- Чому не можна турбувати диких тварин?

2. Фізхвилинка.

Встаньте, діти, посміхніться

Землі нашій поклоніться

І до сонця потягніться

В різні боки похиліться

Веретеном покрутіться

Раз – присядьте, два – присядьте

І за парти тихо сядьте.

3. Опрацювання матеріалу про тварин.

- Мудра Сова приготувала вам загадки.

Я – птах великий і красивий,

чорний або сніжно-білий,

гострий дзьоб, тоненькі ноги,

вернувсь із далекої дороги. (Лелека)

Цікавинка.

Повертаючись навесні із теплих країв додому, лелека може пролетіти без зупинки      400 км. Білий лелека все життя добудовує своє гніздо, маса якого може досягати

2000 кг.

Відгадайте, друзі, хто

Має носик – долото?

Шкідників з кори виймає

Про здоровя лісу дбає (Дятел)

  •  Як дятел дбає про здоровя лісу?

Швидко скрізь цей птах літає

Безліч мушок поїдає

За вікном гніздо будує

Тільки в нас він не зимує (Ластівка)

Цікавинка.

Ластівка за літо зїдає до мільйона комах.

Маленький хлопчик у сірій свитині

По дворах літає, крихти збирає ( Горобець)

Цікавинка.

В Америці горобцям збудовано памятник. За що? Якось на американський штат    Масачусетс напало стільки гусені, що, навіть, вчені розгубилися. На допомогу прийшли горобці. Вони знищили шкідників. Вдячні мешканці за це поставили їм памятник у головному парку в місті Бостон.

- Діти, скажіть, лелека, дятел, ластівка, горобець – це хто? (Птахи)

-А чому вони належать до птахів?

- Мудра Сова підготувала вам загадки і про інших тварин, які є в нашому краї.

Трохи жовте, трохи чорне,

Невеличке, а моторне!

Між квітами літає –

З них нектар збирає (Бджола)

Цікавинка.

Бджола вважається символом працелюбства. Вони мусять працювати все своє недовге

життя  (40-200 днів). Щоб виготовити 100 г меду, бджола збирає нектар з мільйона квітів.

Є у лісі хата. В ній кімнат багато.

Тут живе отара добрих санітарів (Мурашки)

Цікавинка.

Мурахи живуть родинами. У них є бійці, няньки, мисливці, робочі мурахи.

 

Тіло, як у червячка.

Вуса, наче у жучка

Крила гарні кольорові

Наче квіточки казкові (Метелик)

  •  Діти, бджола, мураха, метелик – це хто? (Комахи)

Чому?

Я веселенький звірок -

плиг з ялинки на дубок. (Білка)

Повзун повзе, сімсот голок везе. (Їжак)

Я руда, низького росту

Хитра я і довгохвоста

Вовку – брату я сестриця

А зовуть мене... (лисиця)

Невсипущий, хитрий, сірий

Голоднющий, зуби шкірю

Між кущами походжаю

Пасовисько оглядаю. (Вовк)

  •  Білка, їжак, лисиця, вовк – це хто? (Звірі)

Чому вони належать до звірів?

Чому ці тварини належать до диких?

4. Фізхвилинка.

5. Групова робота.

Діти одягають маски тварин.

Звірі зустрічаються в лісі. (Ілюстрація лісу)

Комахи – на галявині. (Ілюстрація галявини)

Птахи - на дереві. (Ілюстрація дерева)  

По сигналу вчителя діти діляться на групи.

Групи отримують завдання.

1. Завдання. Деформовані слова.

1гр.          УСГАК    (ГУСАК)

             ОРЦЬГБОЕ       (ГОРОБЕЦЬ)

2гр.        ИСИЛЯЦ    (ЛИСИЦЯ)

             РХАМУА    (МУРАХА)

3гр.          ІБКЛА    (БІЛКА)

              ОКБАСА   (СОБАКА)

- Діти, чи всі ці тварини – дикі? Чому гусак та собака належать до свійських тварин?

2.Завдання. ”Грамотні приклади”

1гр.          ПЛАСТІВЦІ+КУРКА-П-ЦІ-КУР=   (ЛАСТІВКА)

2гр.          ПОЛЕ+ЛЕВ-ПОВ+КАВА-ВА=  (ЛЕЛЕКА)

3гр.          ЗО+ЗУБОК+ЛЯ-БОК=  (ЗОЗУЛЯ)

     V. Огляд знань з читання.

- Пригадаймо, твори яких видатних поетів і письменників вивчали?

- Про яку тварину згадує у вірші Т.Г.Шевченко „Тече вода з-під явора”? (Качок)

- Чому вчить казка „Лисичка і рак”  І.Я.Франка, „Про двох цапків” М.Коцюбинського?

А зараз до нас у гості завітала казка.

Кожна група відгадує  загадки про казки.

1гр.  – „Рукавичка”

2гр. – „Котик і півник”

3гр. -„Колосок”

Завдання.

Відгадайте ілюстрації казок, назвіть по порядку тварин у цій казці. (на екрані ілюстрації).

1гр. – „Ріпка” ( собачка, кішка, мишка)

2гр.- „Колобок” ( зайчик, вовк, ведмідь, лисичка)

3гр. – „Рукавичка” ( мишка, жабка, зайчик, лисичка, вовк, кабан, ведмідь)

ІV. Підсумок уроку.

Природа нам – як рідний дім

Вона усім – як мати!

Щоб лад завжди був в домі тім

Про це нам треба дбати.

- Як ми повинні дбати про природу?  (Відповіді дітей)

     - Чи справдилися ваші очікування від уроку?

    Дорогі мої малятка!

    Любі хлопчики й дівчатка!

    Ви сьогодні гарно працювали

    Сова подяку вам прислала.     

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

84683. Информационно-разъяснительная работа посольства 14.25 KB
  Сюда входит как устная разъяснительная работа проводимая во время разного рода бесед выступлений перед общественностью так и распространение печатных изданий официальных бюллетеней посольства прессрелизов и т. Весьма эффективным средством в проведении этой работы служат организуемые посольством приемы с участием представителей широкой общественности демонстрация документальных и художественных фильмов прессконференции и прессбрифинги для представителей местной прессы и аккредитованных в стране корреспондентов информационных агентств...
84684. Виды аналитических и информационных документов, направляемых Посольством в Центр 14.29 KB
  В ней освещается широкоформатная тема например внешняя торговля страны пребывания за год или полгода вопросы состояния отношений страны пребывания с третьими странами участие страны пребывания в работе международных организаций и т. Оно касается крупных внутриполитических или внешнеполитических проблем страны пребывания. Грамотно составленный отчет является базой для внесения корректив во внешнеполитическую линию России в отношении данной страны. Составляются на видных государственных и общественных деятелей страны пребывания.
84685. Структура Посольства, распределение обязанностей, штатное расписание 13.41 KB
  Структура Посольства распределение обязанностей штатное расписание. Посол представляет РФ непосредственно руководит работой Посольства несёт персональную ответственность за выполнение возложенных на Посольство задач и осуществление им функций определяет в соответствии с нормативными актами МИДа России структуру Посольства распределяет должностные обязанности между его сотрудниками. Сотрудников посольства. Обеспечение безопасности посольства его сотрудников и членов их семей организация защиты государственной и иной охраняемой законом...
84686. Роль иностранного языка в работе дипломата 12.06 KB
  Роль иностранного языка в работе дипломата. Роль иностранного языка в работе чрезвычайно важна. Профессиональное владение иностранными языками может пригодиться дипломату во многих сферах его дипломатической деятельности. Знание в совершенстве языка страны пребывания значительно расширяет количество источников информации печатные издания на иностранном языке интернетресурсы телевидение радио и т.
84687. МГИМО: история, структура, кадровая база МИД России 15.87 KB
  МГИМО: история структура кадровая база МИД России. МГИМО является одним из старейших университетских центров страны по подготовке специалистов международного профиля. Первый набор в МГИМО составил 200 студентов. С 1946 года на учебу в МГИМО стали направляться студенты из зарубежных стран.
84688. Статус профессиональной дипслужбы во внешнеполитической системе, дипломаты и политическое руководство 13.63 KB
  Служба в аппарате внешнеполитического ведомства – это особая разновидность федеральной государственной службы Российской Федерации. Это профессиональное осуществление целей и функций внешней политики России посредством исполнения государственных должностей федеральной государственной службы утвержденных в: центральном аппарате МИД РФ диппредставительствах и консульских учреждениях за рубежом представительствах при международных организациях представительствах МИД на территории РФ на отдельных государственных должностях госслужбы в...
84689. Порядок приема в МИД и требования, предъявляемые к выпускникам вузов, впервые поступающим на государственную службу 14.85 KB
  К дипломатической службе не относятся технические сотрудники. В России долгое время не было специального закона о дипломатической службе. Закон – 79ФЗ о гражданской службе от 2004 года распространялся и на дипломатическую службы. В этих законах формулируются принципы государственной службы: равных доступ граждан к службе профессионализм и компетентность стабильность.
84690. Дипломатические ранги и порядок их присвоения 15.73 KB
  Присвоение дип рангов дип работникам производится в соответствии с установленными ФЗ Об основах гос службы РФ и иными нормативными правовыми актами РФ квалификационными требованиями к профессиональному образованию стажу и опыту работы по специальности знанию Конституции РФ Федеральных Законовнов применительно к исполнению своих должностных обязанностей а также с учетом срока пребывания в дип ранге результатов служебной деятельности и при наличии сертификата о соответствующем уровне владения иностранным языком. Присваиваются следующие...
84691. Порядок отбора кандидатов на замещение дипломатических должностей в загранучреждениях 17.24 KB
  Форма прохождения дипломатической службы в каждой стране своя; она определяется национальными особенностями и традициями этой страны а также материальными и кадровыми возможностями. Однако под влиянием глобализации происходит стандартизация дипломатической службы во всем мире. Это крайне ценимые качества на дипломатической службе. Главные требования которые предъявляются к лицам претендующим на должность дипломатической службы: сильная политологическая правовая и общегуманитарная подготовка классического образца воспитанность и хорошие...