81138

Кольорові віршики

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: повторити українські назви кольорів; учити використовувати їх у мовленні, збагачувати й активізувати словниковий запас на основі текстів за темою; розвивати мовленневі навички мислення учнів; виховувати інтерес до вивчення української мови, вміння бачити прекрасне довкола.

Украинкский

2015-02-19

77 KB

2 чел.

Урок № 9

Тема: “Кольорові віршики”

                                                                        Підготувала

                                                                        вчитель початкових класів

                                                                         ЗОШ № 5

                                                                        Таібова Т. О.

Тема: Кольорові віршики

Мета: повторити українські назви кольорів; учити використовувати їх у мовленні, збагачувати й активізувати словниковий запас на основі текстів за темою; розвивати мовленневі навички мислення учнів; виховувати інтерес до вивчення української мови, вміння бачити прекрасне довкола.

Обладнання: коробка з олівцями, малюнок веселки

Хід уроку

І. Повідомлення теми уроку. Передбачення вчителя та учнів.

Учитель. Діти, вам хотілося б потрапити до телепередачі? Сьогодні ваше бажання здійсниться. Я пропоную вам взяти участь у передачі “Цікаві пригоди”. Хто розкаже нам про свої пригоди, дізнаєтесь із загадки.

                                                 У коробці спочивають

                                                 Спритні хлопці-молодці,

                                                 Убрання барвисте мають

                                                 І загострені кінці.

                                                 На папері слід лишають,

                                                 А звуться...    (олівці)

Сподіваюся, що ви пригадаєте все, що вчили про звуки і букви, безпомилково будете будувати звукові моделі слів, правильно й виразно читати, утворювати нові слова.

  •  А чого б ви хотіли навчитися і досягти на сьогоднішньому уроці?
  •  Що ж нам сьогодні знадобиться? ( Увага, старанність, знання, дружба)

(На дошці малюнки-кадри “Пригоди олівчиків”)

ІІ. Пригода перша “На квітковій галявині”

( На дошці малюнки різних квітів з номерами)

1. Гра “Слухай – впізнавай”

Учитель читає вірш А. Костецького “Квіткові сни”, а учні називають квітку або її номер за описом.

  •  Крім назви, що допомогло впізнати квітку?  (Колір)

2. Читання хором з продовженням

Учитель читає початок рядка, учні – хором продовжують.

3. Вправа на розвиток швидкості читання

  •  Скільки квітів згадується у вірші?
  •  Скільки раз зустрічається слово “сняться”?

ІІІ. Пригода друга “Кольоровий конструктор”

1.Як утворилося слово “колір”?

Робота з підручником – вправа 1 ст.

2.Додай закінчення, утвори слово

Вправа 2 ст.

3. Утвори нові слова за зразком

Вправа 3 ст.

4.Словникова робота

зеленуватий

IV. Пригода третя “Нічні зустрічі”

( Малюнок сича)

1. Словникова робота

сич

2.Робота із скоромовкою

Вправа 4 ст.

Фізхвилинка

Заморились голівоньки,

       Втомились наші спиноньки.

Вставайте, любі діточки, -

                                                              Час фізкультхвилиночки!

                                                             У святковій каруселі

         Сіли в потяг ми веселі (чу-чу-чу)

   В літак сіли ми веселі (у-у-у)

               В автобус сіли ми веселі (др-др-др).

V. Пригода четверта “Дослідники”

1.Опрацювання вірша Є. Горевої “Кольоровий віршик”

а) читання з передбаченням

Учитель читає вірш, учні передбачають, які слова необхідно вставити у текст

б) читання мовчки

в) читання “ланцюжком” ( по два рядки)

VI. Пригода пята “Подорож по чарівному місточку”

1. Загадка

Дощ пройшов, через ставок

Перекинувся місток.

Кольорів у ньому сім,

Він подобається всім    (Веселка)

  •  Що допомогло вам відгадати загадку?

2.Завдання 2 ст.

  •  Чи знаєш ти скільки кольорів у веселки?
  •  Чи можеш їх назвати?
  •  Вивчіть речення - памяталочку І. Калинець

3.Діти, покладіть на парту олівчики для веселки за реченням - памяталочкою.

Учитель  

            Піднялися олівчики по місточку-веселці і згори побачили чудовий краєвид. Кожен олівчик впізнав свій колір.

4.Прочитати самостійно “Кольоровий віршик”, вставити пропущені слова

5.Гра “Добери пару”

Волошки (які?)...; небо (яке?)...; клени (які?)...; поле (яке?)...; сонце (яке?)....

VII. Підсумок уроку. “Рефлексія”

1.Творча робота

  •  Олівчики помітили, як в небі пливуть кульки. Але вони чомусь не кольорові. І веселі олівчики захотіли їх розфарбувати ( Малюнок кульок)
  •  Прочитайте слова у святкових кульках. Подумайте, якого кольору вам уявляється кожна кулька.

2.Гра “Мікрофон”

Вправа 3 ст.

- У віршиках ти прочитав, які кольори дарує нам весна. Подаруй і ти весні кольорові слова.

Ось і закінчилася пригода кольорових олівчиків

  •  Чи збулися ваші передбачення? Чому?
  •  Над чим слід ще попрацювати?
  •  Що було найцікавішим?
  •  Чого б ви побажали собі на наступному уроці?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

18334. Законодательный уровень обеспечения информационной безопасности 166 KB
  Законодательный уровень обеспечения информационной безопасности Законодательный уровень является важнейшим для обеспечения информационной безопасности. Большинство людей не совершают противоправных действий не потому что это технически невозможно а потому что
18335. Стандарты и технические спецификации в области информационной безопасности 189 KB
  Стандарты и технические спецификации в области информационной безопасности Бывают оценочные стандарты направленные на классификацию информационных систем и средств защиты по требованиям безопасности и технические спецификации регламентирующие различные аспекты...
18336. Административный уровень обеспечения ИБ 106 KB
  Административный уровень обеспечения ИБ К административному уровню информационной безопасности относятся действия общего характера предпринимаемые руководством организации. Главная цель мер административного уровня сформировать программу работ в области инфор
18337. Введение в криптографию 90 KB
  Введение в криптографию Криптография это дисциплина изучающая способы защиты процессов информационного взаимодействия от целенаправленных попыток отклонить их от условий нормального протекания основанные на криптографических преобразованиях то есть преобраз...
18338. Симметричные алгоритмы шифрования 287.5 KB
  Симметричные алгоритмы шифрования Алгоритм DES Алгоритм DES Data Encryption Standard федеральный стандарт США на котором основан международный стандарт ISO 837287. DES был поддержан Американским национальным институтом стандартов ANSI и рекомендован для применения Американской асс...
18339. Хэш-функции 152 KB
  Хэшфункции Требования к хэшфункциям Хэшфункцией называется односторонняя функция предназначенная для получения дайджеста или отпечатков пальцев файла сообщения или некоторого блока данных. Хэшкод создается функцией Н: h = H M Где М является сообщением произв
18340. Вредоносное ПО и защита от него 167 KB
  Вредоносное ПО и защита от него Считается что термин компьютерный вирус впервые употребил сотрудник Лехайского университета США Ф.Коэн в 1984 г. на 7й конференции по безопасности информации проходившей в США. Однако строгого определения что же такое компьютерный вир...
18341. Проблемы безопасности протоколов TCP/IP 153 KB
  Проблемы безопасности протоколов TCP/IP Прежде чем перейти к разбору конкретных приемов классифицируем действия злоумышленника атаки направленные против какоголибо узла или возможно целой сети. Злоумышленник ставит перед собой определенную цель: перехват
18342. Выявление уязвимостей компьютерных сетей 140 KB
  Выявление уязвимостей компьютерных сетей Системы обнаружения атак Существует три этапа осуществления атаки. Первый подготовительный этап заключается в поиске предпосылок для осуществления той или иной атаки. На этом этапе ищутся уязвимости использование которых