81139

Задачі на знаходження суми й остачі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріплювати навички табличного додавання і віднімання в межах 10, уміння складати й розв’язувати задачі на знаходження суми й остачі; учити вимірювати довжину сторін многокутника та будувати в зошиті чотирикутник за зразком; розвивати просторову уяву; виховувати бажання вчитись.

Украинкский

2015-02-19

39.5 KB

0 чел.

                                                                            Хохич Ганна Дмитрівна,

                                                                                  вчитель початкових класів,

                                                                                            спеціаліст вищої кваліфікаційної

                                                                         категорії Полтавської

                                                                 загальноосвітньої

                                                                               школи I-III ступенів №19

Математика

1 клас

Тема. Задачі на знаходження суми й остачі.

Мета. Закріплювати навички табличного додавання і віднімання в межах 10, уміння складати й розв'язувати задачі на знаходження суми й остачі; учити вимірювати довжину сторін многокутника та будувати в зошиті чотирикутник за зразком; розвивати просторову уяву; виховувати бажання вчитись.

Обладнання: демонстраційний матеріал –  герої казки «Рукавичка», роздатковий матеріал для роботи в групах, у дітей – математичне «віяло».

Хід уроку

І. Організація класу.

          Дзвінко пролунав дзвінок,

          всіх покликав на урок

          Тож сідайте всі в рядок –

          починається урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  •  Як називаються числа при додаванні? Відніманні. Наприклад.
  •  З яких частин складається задача?

ІІІ. Робота над темою уроку.

1. Оголошення теми і мети уроку.

  •  Діти, ви любите казки?
  •   Хочете сьогодні побувати в гостях у казки? Я пропоную завітати в гості до казки «Рукавичка». Наша казка буде математичною. Ми будемо допомагати звірятам із казки «Рукавичка» розв'язувати задачі, приклади, будувати прямокутник і допоможемо зліпити сніговика.

2. Каліграфічна хвилинка.

- Наближається Новий рік, дідусь пішов в ліс по ялинку і загубив рукавичку.

- Діти порахуйте, скільки звірів поселилось в рукавичці.

• Письмо цифри 7.

  Першою знайшла рукавичку мишка і стала там жити. Пристрибала жабка і почала проситися, щоб мишка впустила її в рукавичку. Мишка сказала, що впустить, коли жабка покаже, що вона вміє рахувати.

3. Усний рахунок.

• Гра «Мікрофон».

  •  Назвіть сусідів числа 7, 8, 9.
  •  Назвіть число, наступне після 8, 9, 1, 2.
  •  Назвіть число, що передує 6, 5, 3.
  •  Назвіть числа, що знаходяться між числами 4 і 8, 0 і 5.
  •  Покажіть 4, назвіть числа менші 4.
  •  Покажіть 8, назвіть числа більші 8.

• Гра «Сніжинки». (На сніжинках написані числа 1, 2, 3, 4, 5, 6).

  •  Складіть приклади на додавання чисел, на віднімання.
  •  Молодці, діти. Ви допомогли жабці порахувати. Мишка впустила її в рукавичку.

4. Робота за підручником.

Розв'язання задачі на с. 64 № 1.

   До рукавички прибіг зайчик і проситься в рукавичку, а мишка і жабка говорять, щоб він задачу розв'язав.

Було – 9 іграшок.

Розбилось – 3 іграшки.

Залишилось -? іграшок.

  •  Повторіть задачу.
  •  Що відомо в задачі? Що невідомо?
  •  Чи можемо ми знайти невідоме? Якою дією?

    Ми допомогли зайчику розв'язати задачу і його звірята впустили в рукавичку.

    Коли біжить лисичка і теж проситься в рукавичку. Звірята вирішили лисичці задати складнішу задачу. Їй треба скласти її за малюнком на с. 64 № 3.

5. Усне розв'язання задачі с. 64 № 3.

• Робота в парах.

  •  Складіть задачу разом із сусідом.

6. Фізкультхвилинка.

Косооке зайченятко –

довгі вушка, гарні лапки –

повернулось вправо, вліво,

головою покрутило,

пострибало, потягнулось,

за морквинками нагнулось

і почало їх збирать –

один, два, три, чотири, п'ять.

Першу, другу – мамі й тату,

Дві морквинки – сестрі й брату.

На пеньок тихенько сіло,

п'яту морквину солодко з'їло.

7. Робота з геометричним матеріалом.

• Робота в групах.

    До рукавички прибіг кабан і також проситься в рукавичку. Кабану треба допомогти зліпити сніговика. (Кожній групі даються конверти, в яких геометричні фігури, з яких треба скласти сніговика).

8. Побудова прямокутника в зошитах.

Підручник: с. 60 № 4.

    Кабан справився із завданням і звірята впустили його в рукавичку. А нам час відпочити.

9. Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика).

а) Вихідна позиція: вказівний та середній пальці витягнуті вверх, мізинець та безіменний притиснуті до долоні великим пальцем. Утримувати пальці в такому положенні на рахунок 1-5. Вправу виконувати спочатку кожною рукою по черзі, потім обома руками одночасно.

                       На засніженім лужку,

                       плигав зайчик в кожушку.

б) Вихідна позиція: вказівний та середній пальці підняті вгору. Великий пальчик стукає по безіменному та мізинцю.

                     Зайцю барабан дали,

                     він застукав: «Раз-два-три!»

ІV. Закріплення вивченого.

      Ось до рукавички прийшов ведмідь і проситься в рукавичку. А звірята йому задачі приготували.

• Усне розв'язання задач.

До ведмедя на урок прилетіло 6 сорок.

Тільки двоє з цих сорок готувались на урок.

Скільки ледарів-сорок прилетіло на урок?

                                Скачуть жабки: «Ква-ква-ква»

                                Ой, яка трава м'яка!

                                Тут 5 жабок, а там дві

                                Скільки їх разом в траві?

По дорозі зайчик біг,

Ніс шість яблук на обід.

Двоє впало, покотилось,

Скільки яблук залишилось?

                                Біля лісу на галявині

                                Знайшли моркву сірі зайці

                                Вісім морквин – це чимало

                                Одну з'їли. Скільки стало?

Їжачки додому йшли

Груші на голках несли.

Один приніс чотири,

А другий – цілих шість!

Скільки груш сімейка з'їсть?

  •  Ось і ведмедик уже в рукавичці.

V. Підсумок уроку.

- Як закінчується казка?

- А як би ви хотіли закінчити її?

- Яка дія виконується у задачах на знаходження суми? Остачі?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

31023. Реформы и преобразования Петра1 29 KB
  Реформы и преобразования Петра1. Петром была создана регулярная армия. Появились посесионные крестьянекоторых купили для работы на заводе и приписныеПетр сам приписал их к мануфактурам Правительство увеличило налоги налоги брали с чего можно было с бани с окон разделены монастырские вотчины на определенные и заопределнныебрали налог перечеканка денег власть получила 2 млн рубликов но курс рублика снизился вдвое выросли цены на товар в 17081710 Россия была поделена на 8 губерниймосковская Питерская и прочие в 1711...
31024. Внешняя политика Петра 1 28.5 KB
  Вместо борьбы с Турцией за южные моря Россия начала борьбу со Швецией намереваясь отвоевать потерянные в Смутное время русские владения у Финского залива. В 1700 русские объявили шведам войну. После в Прибалтике началась малая война русские и шведы вели бои местного назначения. В 1710 русские захватили Ригу Таллин Выборг.
31025. Внешняя и внутренняя политика России 1725 – 1796 18.91 KB
  Екатерина –золотой век русского дворянства просвещенная монархия. 1733 – 1735 – польская кампания поддерживали Августа III 1735 – 1739 – русскотурецкая война 1736 – захват русскими Азова действия войск в Крыму 1737 – взятие крепости Очаков Сентябрь 1739 – Белградский мир между Россией и Турцией 1741 – 1743 – Русскошведская война началась по инициативе шведов 1743 – Абоский мир 1756 – 1763 – Семилетняя война 1757 – Россия вступает в войну победа в сражении при ГроссЕгерсдорфе Апраксин 1758 – взятие Кенигсберга Цорндорф...
31026. Внешняя политика в царствование Александра I 20.61 KB
  Участие России в 3й 1805 и 4й 1806 антинаполеоновских коалициях Переговоры России и Франции в г. Тильзит 1807 Русско – шведская война 1808 – 1809 Переговоры России и Франции в г. По его условиям: А Финляндия в состав России как Великое княжество с широкой автономией БШвеция обязывалась порвать союз с Англией и присоединиться к континентальной блокаде. 25 декабря – издание Манифеста о полном изгнании противника из пределов России Янв – март 1813 – освобождение Пруссии русской армией Лето 1813 – образование 6...
31027. Основные направления внутр. И внешней политики Николая 1 552.1 KB
  Один из самых реакционных правителей России. – III отделению передают корпус жандармов; страна поделена на несколько жандармских округов в России создана эффективная полицейская система. Консерватор трезво смотрящий на экономику России. Долг России после войны – 102 млн.
31029. Внешняя политика второй половины XIX века 17.39 KB
  Наполеон III хотел заручиться поддержкой России рассчитывая обеспечить ее нейтралитет в войне с Австрией. Русскофранцузское сближение не было крепким а союз Пруссии и России был выгоден обоим государствам. Январьмарт 1871 Лондонская конференция: отмена нейтрализации Черного моря у России право держать там флот введение нового режима проливов. Образование германской империи привело к новой расстановке сил на континенте что способствовало сближению России с Германией и АвтроВенгрией.
31030. ВНЕШНЯЯ ПОЛИТИКА РОССИИ ВО ВТОРОЙ ПОЛОВИНЕ XIX в 13.9 KB
  Сложившийся против России англоавстрофранцузский блок так называемая Крымская система был нацелен на сохранение ее политической изоляции и военностратегической слабости обеспеченной решениями Парижского конгресса. дальневосточное направление во внешней политике России постепенно изменяло свой периферийный характер. добровольным вхождением Мерва территория пограничная с Афганистаном в состав России.
31031. РЕВОЛЮЦИЯ 1905-1907 гг. 44 KB
  Причины Нерешенность аграрного вопроса: малоземелье крестьян при господствующем помещичьем землевладении Противостояние самодержавия и либеральнонастроенных слоев общества вызванное отсутствием политических гражданских свобод Высокая степень эксплуатации рабочих Поражение России в РусскоЯпонской войне Неравноправие народов национальных окраин империи Задачи: Свержение самодержавия Введение демократических свобод Сокращение рабочего дня Равноправие всех народов По задачам буржуазный характер по движущим силам...