81631

Закріплення правила про вимову і правопис слів з ненаголошеними голосними

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Закріпити правило про вимову і правопис слів з ненаголошеними голосними. Формувати уміння перевіряти правопис слів з ненаголошеними голосними. Розвивати орфографічні уміння та навички, фонематичний слух, мислення та звʼязне мовлення.

Украинкский

2015-02-21

38 KB

0 чел.

ДОНЕЦЬКА ПРОФІЛЬНА ГІМНАЗІЯ №122

 

 УРОК – КРУЇЗ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

         УЧИТЕЛЬ ТРУБНІКОВА С. Г.

  ДОНЕЦЬК 2013

Тема. Закріплення правила про вимову і правопис слів з ненаголошеними

голосними.

Мета. Закріпити правило про вимову і правопис слів з ненаголошеними

голосними. Формувати уміння перевіряти правопис слів з

ненаголошеними голосними. Розвивати орфографічні уміння та

навички, фонематичний слух, мислення та звʼязне мовлення.  

Виховувати культуру розумової праці, наполегливість та старанність у    

навчанні.

Тип уроку. Закріплення вивченого.

Обладнання. Презентація до уроку, таблиці – опори, перфокарти.

Хід уроку.

  1.  Організація класу.
  2.  Повідомлення теми, завдань уроку.
  3.  Мотивація.

- Сьогодні на уроці ми відправимося в круїз по морях і океанах. Для того, щоб не зазнати корабельної аварії, ви повинні вміти легко виходити з будь-якої складної ситуації.

  Гра «Дешифрувальник».

- Кожен моряк повинен вміти працювати з шифровками. Розшифруйте записи, скажіть, яке зі слів зайве.

манбоц (боцман)

окк (кок)

рахук (кухар)

танпіка (капітан)

- Чому слово кухар зайве?

- А тепер розшифруйте назву нашого корабля.

р о ш к я л (ш к о л я р)

6 3 1 2 5 4

  1.  Перевірка домашнього завдання.

- А тепер перевіримо готовність екіпажу до подорожі. Взаємоперевірка домашнього завдання.

  Вправа 204

Червоненькі намистинки

нанизались на стеблинки.

Подивись на їхні личка

і впізнаєш в них суничку.

  1.  Повторення та закріплення вивченого.

- Щоб піднятися на борт корабля, треба виконати декілька завдань.

1) Скласти зі словом – назвою корабля речення.

2) Визначити головні члени у цьому реченні.

3) Підібрати синонім до слова школяр.

4) Зробити звуко – буквений аналіз цього слова.

5) Утворити нові слова від слова учень.

6. Тепер ми можемо сміливо піднятися на борт корабля.

  В чарівний круїз

  Вирушимо разом.

  Перешкоди всі пройдем.

  Хто не хоче працювати,

  Із собою не візьмем.

- Наша подорож починається. Під час подорожі ми будемо робити важливі записи у бортжурналах (зошитах). Хвилинка каліграфії. Запишіть дату нашої подорожі.

  16 грудня

  Класна робота

Фф

Федорчин брат служить на флоті.

- Визначте головні члени речення, усно встановіть звʼязок між членами речення.

- Не встигли ми відплисти, як на нашому шляху щось дивне.

- Хто це?

- Що ви про нього знаєте?

- Кит – це ссавець. Його довжина до 30 метрів, а вага до 150 т. Деякі з китів можуть не спати до 3 місяців. А ще кити співають. (Видають найголосніші звуки серед усіх тварин). Кит не пропустить нас доки ми не виконаємо завдання.

  Вправа 205

Прочитай слова з ненаголошеними голосними, добираючи до них з довідки слова для перевірки спочатку першого, а потім другого звуків. Запиши подані й дібрані слова за зразком.

з…л…ніє – зелень, зелений

в…с…литись –

б…р…зняк –

б…р…говий –

д…р…вʼяний –

щ…б…тати –

Слова для довідки: веселка, дерева, береза, дерево, березень, берег, весело, прибережний, щебет, защебече.

Усно зроби звуко-буквений аналіз слова деревʼяний.

- Не встигли ми обійти кита, як назустріч нам акула. Що ви знаєте про акул?

- Акула набула дурної слави завдяки фільмам. Насправді вона дуже рідко нападає на людей. Акули полюють більше на тюленем, різних риб. Зуби акул довжиною до 8 см, постійно змінюються. Одночасно в неї може бути до 3000 зубів у 6 – 20 рядів. Використовуються тільки 2 передніх ряди. Інші для заміни. Для подальшої подорожі акула пропонує нам виконати завдання.

  Вправа 206

Прочитай слова з ненаголошеним и, добираючи до них перевірні.

близенько –    вишневий -

блискучий –     високий -

величина –      глибокий -

зимовий -      килимок –

- Чи слова блискучий і блискавка спільнокореневі? Доведи.

- Увага! До нас наближається піратський корабель. Це вже дійсно для нас небезпечно. Ми не можемо вступати в бій, бо наш корабель не має зброї. Про всяк випадок треба перевірити рятівні шлюпки і підготуватися до втечі від піратів. (3 матросів перевіряють рятівні шлюпки. Виконують завдання за перфокартами біля дошки.

- Вставити пропущені букви.

вес…ло   бл…зенько   в…рба

п…тляв   вм…вався   ст…пи

т…че    т…хенько   кр…ло

ст….блинка  ж…та   оз…ро

под…вись   з…мА   л…сток

(Всі інші учні самостійно виконують вправу 207)

  Вправа 207

Спиши текст, змінюючи слова в дужках так, щоб вони звʼязувались з іншими словами в реченні.

Росла в (ліс) дика яблунька. Восени зірвав з неї вітер останнє (яблучка). Прилетіла під (яблунька) зграйка пташок. Вони склювали (смачний) яблучко.

Одне зернятко впало на (земля). Там воно пролежало (ціла зима).

А навесні із (зернятко) виросла молоденька яблунька. (Взаємоперевірка самостійної роботи).

  1.  Підсумок уроку.

- Я бачу дельфінів. Вони виведуть нас до чарівного острову. Там ми зможемо сховатися від піратів і перепочити.

- Давайте згадаємо, які завдання ми виконували? Чи сподобалось вам подорожувати?. Ось і чарівний острів. Дивіться, біля цього острову і наш корабель став чарівним. Наступного разу ми продовжимо свою подорож, бо в морі є багато цікавого.

  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

68493. Хроническое продуктивное воспаление 261 KB
  Хроническое воспаление это длительный процесс при котором деструкция и воспаления развиваются одновременно с заживлением. Причины хронического воспаления: персистирующая инфекция например микобактерия туберкулеза вирус гепатита паразиты инородные тела кремний асбест тальк кетгут и...
68494. Цитомегаловирусная инфекция 59.5 KB
  В культуре фибробластов эмбриона человека он образует гигантские клетки цитомегал – отсюда название клетки и болезни. Цитомегалы крупные клетки размером 28 50 м. В ядре клетки видны четко очерченные включения размером 8 – 20 микрон. Микроскопически: отдельные клетки эпителия концевых и секреторных отделов слюнных трубочек превращаются в цитомегалов.
68495. Цифровая печать: технологии и перспективы 152 KB
  Ее основные стадии: формирование скрытого латентного изображения на воспринимающей поверхности рецепторе; проявление изображения; прямой или косвенный через промежуточную поверхность перенос изображения на запечатываемый материал; закрепление изображения на запечатываемом материале...
68497. Электричество Пособие для самостоятельной работы 414 KB
  Как для любого векторного поля у электростатического существуют две характеристики Силовая характеристика – напряженность электростатического поля связанная с силой действия поля на другие заряды Энергетическая характеристика – потенциал электростатического поля связанная с потенциальной...
68498. Электрофотография 263 KB
  Элемент изображения поддельной купюры 100 рублей образца 1997 года выпуска номинал 100 обозначенный в левом нижнем углу лицевой стороны банкноты выполненной способом электрофотографии. Элемент изображения поддельной купюры 100 долларов США образца 1996 года выпуска SERIES 1996 выполненной...
68499. Экономическая эффективность метрологического обеспечения производства 60.61 KB
  Механизм формирования экономических потерь от погрешности измерений. Экономическая эффективность внедрения новых методов и средств измерений. Экономический эффект от проведения аттестации не стандартизованных средств измерений технологического контрольноизмерительного и испытательного оборудования.
68500. Морфологические особенности опухолей из эпителия и опухоли из тканей, производных мезенхимы 113 KB
  Эпителиальные опухоли - возникают из плоского, переходного, призматического и железистого эпителия. Доброкачественные опухоли из эпителия. Папиллома – опухоль из плоского и переходного эпителия. Локализуется на коже, слизистой полости рта, голосовых связках, в лоханке, мочеточнике, мочевом пузыре и влагалище.