81636

Бабусенько ріднесенька

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: сприяти розвитку навичок виразного читання,слухання та комунікативних умінь; розвивати мовлення, творчу фантазію, збагачувати словниковий запас, уміння висловлювати думку; підкреслити важливу роль бабусі у житті кожної людини, допомогти відчути цінність зв’язку між поколіннями та дитиною...

Украинкский

2015-02-21

190.5 KB

5 чел.

                                          Урок №11

      Тема: « Бабусенько ріднесенька.»      

                                                                     Підготувала:                                                                                

                                                                    вчитель початкових класів

                                                                   ЗОШ №5

                                                                   Ващенко О. І.

Тема: Бабусенько ріднесенька.

Мета:  сприяти розвитку  навичок   виразного читання,слухання та комунікативних умінь;  розвивати   мовлення, творчу фантазію,  збагачувати словниковий запас, уміння висловлювати думку; підкреслити важливу роль бабусі  у житті кожної людини, допомогти відчути цінність зв’язку між поколіннями та  дитиною; виховувати почуття відповідальності за доручення, старанність при виконанні справ, повагу до людей старшого віку  .

                                                                                    Хід уроку

І. Організація  класу

Вчитель: Продзвенів  уже дзвінок  -

Нас  покликав на урок.

Час його вже розпочати

І старанно працювати.

Щоб сміялось сонечко, успіхам раділо,

До роботи на уроці  ми приступим  сміло.

Діти: Тож не будем час втрачати

Починаймо працювати.

   Вчитель:  

Робим впевнено цей крок, щоб цікавим був урок.

Хором діти  починайте – скоромовку промовляйте.

Розчитка ( на основі віршованих рядків)

  •  Мама вчить мене читати, вчить мене читати тато.

        вчить дідусь і вчить бабуся, скоро-скоро я навчуся.

   ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Підсумок вивченого матеріалу. Підготовчі  до читання  вправи.

Любі діти, кожен з вас повинен відчувати радість за те, що завдяки  щоденній старанності, кожен учень  покращує свої вміння у виразності читання. Отож, щоб  і сьогодні на уроці виразно читати словами, варто виконати артикуляційні вправи

  •  Перша вправа – не примовка, а звичайно,  чистомовка!

Читання чистомовки

Ат, ат, ат, - мама, тато й брат

Ра – ра, ра, я й мала сестра

М я м я м я   - це моя сім я.

Ся – ся – ся – ся  - ще моя бабуся

Усь, усь, усь – звісно і дідусь.

Ки – ки – ки – дядьки і тітки.

На – на – на – це моя родина.

  •  2 вправа  -  це  склади – прочитаєм в темпі ми.

Читання складів на основі різних видів злиття

Рі – трі – мрі – брі

Сі – всі – мсі- ксі

Тра- бра- пра – гра

  •  Вправи на розширення кута зору (на вибір учителя).
  •  А тепер -  мерщій змагання, слів миттєве впізнавання. 

«Блискавка» ( миттєве розпізнавання слів) рід,  родина, дерево, народ, наш, родовід, велика, український, хата, сонце, холодок,  тихо, квіти, бджоли,  стіни віконце рушники.

III. Повторення вивченого матеріалу

-    Пригадайте, що ми робили на попередньому уроці?

-    Які пестливі слова ми можемо сказати про матусю?

-    Коли ми святкуємо День Матері та Жіночий день?

  •  А  для того, щоб дізнатися  тему нашого заняття сьогодні, пограймо у гру «Шифрувальник».
  •  На парті у кожного з вас  є картки  із   зашифрованими словами, закресливши однакові букви на кожній картці, ви зможете прочитати слова, що допоможуть нам    зясувати тему уроку.

Вввввбввваввбвувсввеввввнввьвввввквввввовввв рввввівввдввввнввввввевввввс вввевввнвввввьввввквввва

ІV.Повідомлення теми уроку.

  •  Отже, ключовими термінами  нашого уроку будуть слова бабусенько, ріднесенька.

І тема, над якою ми будемо працювати називається « Бабусенько ріднесенька». Ми продовжимо роботу над  розвитком умінь виразно читати, відповідати на запитання, намагатимемось дослідити новий матеріал.

V. Опрацювання нового матеріалу

  •  Що виникає у вашій уяві, коли ви чуєте  слово бабуся?
  •  То чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Спробуйте сформулювати  свої очікування.
  •  Отож, приступаємо до роботи. Сьогодні  на уроці найважливішими моїми  помічниками будете ви, діти, адже працюємо ми, дружно  об' єднавшись у групи. Кожна група виконувала  випереджуюче завдання, що стане нам у пригоді під час вивчення нового матеріалу.  

Вступне слово вчителя про значення бабусі  у  житті кожної людини.

Я з бабусею своєю

Дружу давно-давно.

І ми,- скажу вам, - з нею

В усьому заодно.

Така моя бабуся –

Найкраща у житті.

А руки ж у бабусі –

Ну просто золоті!

Вони що хочеш вміють,

Скрізь роблять чудеса:

То місять щось, то миють,

Подивишся – краса!

Так товсто мажуть пінку.

Так щедро сиплять мак.

Працюють без спочинку,

А пестять ніжно так.

І в хаті, і на дворі

Пороблять все як слід.

То чистять щось в коморі,

То варять нам обід.

Як смеркне – тіні дивні

Сплітають на стіні:

Казки такі чарівні

Розказують мені.

А там нічник засвітять,

Онучка щоб міцніш спала.

Мабуть, немає в світі

Таких хороших рук!

Про ще цей віршик? Так, звичайно це віршик про бабусю, яка дуже полюбляє свої онуків

1. Робота з оповіданням В. Чухліба « Радість»

2. Словникова робота (слова читає вчитель, учні тихо, по складах, а потім голосно, цілими словами)

Сьогодні                                    Барабанить

Раненько                                    Витанцьовує

Обличчя                                    Садовини

Городини

— Послухайте текст і скажіть, яка бабуся у Тетянки? Розкажи про неї.

3. Творча робота над текстом

1) Читання вчителем

2) Читання учнями

3) Читання І, II абзаців методом додавання (вчитель зачитує початок речення, а діти завершують його)

Фізкультхвилинка  

Гра « Як  допомагаю бабусі»  Діти розповідають як вони домотають своєї бабусі,  потім ці слова інсценізують.  Наприклад: підмітають ( робота руками ), ходять до магазину  ( ходьба на місці ), читають книжки ( вправи з очами), розказують  ( міміка обличчя) і т. д.

VI. Усвідомлення нового матеріалу.

1. Бесіда за прочитаним .

- Чому бабуся Дарина завжди радіє?

- А ти вранці прокидаєшся з радістю? Чому?

— Ви любите своїх бабусь? А за що?

Бабусь треба ніжно любити,

З літер спробуйте слова для них скласти.

2.Анаграми

аббуся

нябуба

— А як ви називаєте своїх бабусь?

VII. Закріплення вивченого на уроці.  

1. Побудова асоціативного куща

— Про що ви згадуєте, коли я промовляю слово «бабуся»?

2. Робота з підручником.

1. Прочитайте дорогі і милі слова. Які з них ви найчастіше вживаєте? Запам'ятайте ці слова. Якщо будете їх уживати щоденно, то станете найласкавішою дитиною у світі.

                                                 Бабуня

                                                Бабуся

                                                Бабунечка

                                               Бабусечка

                                               Бабусенька

2. Пригадайте будь ласка, а як вас називає бабуся? Прочитайте ці слова у підручнику. Спочатку повільно, а потім швидко. Читаючи , стежте за вимовою.

        Внук                                                                                       Внучка

                                                        Внучатко

Внучок                                                                                            Внучечка

 3. Гімнастика для очей.Прочитай віршик рухаючи тільки очима за стрілочками.

                                          Бабусині пиріжки

Молоко,                                                

                            яєчко,                                     цукор,

Борошно                                                         

                                                                     і ягідки…

Замісила бабця                                          тісто

І спекла нам                                                       

                                                                                                       пиріжки.

4. Хвилинка поезії.

- Розкажи сусіду по парті як до тебе ставиться бабуся.

- Робота в парах.

Прочитайте друг другу віршик «Гість» Н. Поклад.

  •  З яких слів можна довідатися, що бабуся любить свою внучку?
  •  Хорове читання вірша учнями класу.

5.Творча робота .

Перед вами  розкраска « Бабуся», на звороті напишіть, як ви повинні ставитися до людей похилого віку, а потім розмалюйте

VIII. Підсумок та узагальнення знань учнів

  •  Чи справдились ваші очікування від уроку?
  •  З якими творами  сьогодні познайомились?
  •  Давайте, як підсумок нашого уроку прочитаємо і вивчимо напам'ять вірш Л. Шостак:

Я люблю матусю,

братика й бабусю,

татуся і дідуся –

це моя родина вся.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83966. Стратегия развития бизнеса ООО «Теплодом» 96 KB
  Одним из условий успешной экономической деятельности ООО Теплодом и максимально быстрого выхода компании на окупаемость является выстраивание безупречных взаимоотношений с клиентами. В компании работает служба качества каждому клиенту через месяц после установки звонит оператор компании чтобы выяснить наличие нареканий или замечаний к продукции данное действие направлено прежде всего на людей которые могут постесняться позвонить сами.
83967. Управление и пути повышения эффективности управленческого труда 29.66 KB
  Общие и специфические черты управления отраслями и отдельными видами деятельности. Общие и специфические черты управления отраслями и отдельными видами деятельности. Таким образом управленческая деятельность обладая свойствами государственного управления содержит в себе субъективный...
83968. БАСНЯ КАК ЛИТЕРАТУРНЫЙ ЖАНР 30.8 KB
  Цели урока: обобщить и закрепить знания учащихся о басне как о литературном жанре, учить выразительному чтению и исполнению басни, развивать и обогащать словарный запас учащихся, обучать элементам анализа текста художественного произведения.
83969. Площадь. Формула площади прямоугольника 27.72 KB
  Планируемые результаты: учащиеся научатся находить площадь прямоугольника и квадрата по формулам: S = b S = 2; рассуждать и делать выводы; слушать собеседника и вести диалог; работать в паре и группе; излагать и аргументировать свою точку зрения; оценивать себя и товарищей.
83970. Ты и твои друзья 47 KB
  Цели урока: Деятельностная цель: формирование способности учащихся к новому способу действия а именно: умение принимать гостей правильно вести себя в гостях за столом. Планируемые результаты урока: 1 предметные: выявить представления детей о том что такое дружба друг...
83971. Animals. Животные 51 KB
  My Dog Come to me, my dear Tom. Would you like to have a bone? It is tasty, it is sweet. Will you come to me and eat? It is tasty, it is fine. Will you come to me and try? My dear pussy cat My dear, dear pussy cat Doesn’t like to catch a rat. He likes to catch a little bird.
83972. Правила переноса слов 34.21 KB
  Планируемые результаты: предметные: уметь переносить слова с одной строки на другую по алгоритму; личностные: уметь проявлять учебно-познавательный интерес к новому учебному материалу; понимать причины успеха в учебной деятельности. Определите количество слогов в словах-отгадках...
83973. Экологические проблемы Кировского района г. Перми 23.7 KB
  Математические – научит применять знания по математике на практике и действовать в нестандартных ситуациях. Экологические – видение и понимание экологических проблем и нахождение путей решения этих проблем, обсудить проблемы охраны окружающей среды и возможные последствия её загрязнения для природы и общества.
83974. Нуклеиновые кислоты 79 KB
  Задачи: Образовательные: Раскрыть особенности строения нуклеиновых кислот: ДНК и РНК; Определить черты сходства и различия ДНК и РНК. Личностная значимость материала: по ДНК можно определять родственные отношения людей растений животных.