81637

У гостях у дієслів майбутнього часу. Дієслова майбутнього часу. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити знання учнів про часові форми дієслів; навчитись утворювати просту і складену форми дієслів майбутнього часу; змінювати дієслова майбутнього часу за особами та числами; вчити працювати творчо; висловлювати свої думки; виховувати любов до рідної матусеньки.

Украинкский

2015-02-21

49.5 KB

4 чел.

Урок української мови в 4 класі.

Тема:У гостях у дієслів майбутнього часу. Дієслова майбутнього часу. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами  і числами.

Мета: -  закріпити знання учнів про часові форми дієслів;

-  навчитись утворювати просту і складену форми дієслів майбутнього часу;

  •  змінювати дієслова майбутнього часу за особами та числами;
  •  вчити працювати творчо;
  •  висловлювати свої думки ;
  •  виховувати любов до рідної матусеньки.

Обладнання: компютер, , демонстраційна дошка, таблиці Уроки української мови в 4 класі.

Хід уроку

  1.  Організація класу

- Доброго дня, діти! Сідайте, будь ласка!

- Надворі скоро весна. А з її приходом все оживає, яскраво світить сонечко.

Я пропоную вам посміхнутись один до одного, подарувати усмішку і в такому настрої розпочати урок.

- А ще, давайте пригадаємо девіз наших уроків.

Будем гарно працювати,

Щоб знання міцніші мати.

- Я сподіваюсь, що буде саме так.

Сьогоднішній урок незвичайний, він пов’язаний з гостями. А з якими самими, здогадайтесь.

Загадка

                        Найрідніші, наймиліші,

                        Всіх вони нас пестять, тішать,

                        Завжди скрізь бувають з нами.

                        Відгадайте, хто це?..

                        (Мами)

- Так, справді, це мами.  

- Саме вони є гостями нашого уроку.

Все прекрасне в людині - від матері.

           - Поясніть прислів'я, діти.

І ось , на сьогоднішньому уроці, ми також будемо робити добрі справи, виконуючи цікаві завдання, гарно і активно працюючи.

Ваші завдання будуть у вигляді квіток, виконавши їх, ми будемо прикріплювати квітку, тим самим зберемо букет для мам, зробивши добрі справи.

-Отож, розпочинаємо.

I. Актуадізація опорних знань

1)  Перевірка домашнього завдання

Зачитування складених рядків  про маму, називаючи   дієслова і визначаючи час дієслів. (Перша квітка) 

2) ”Мозкова атака”

Тема ”Дієслово”.

- Які частини мови ви знаєте

- Що називається дієсловом?

- Як визначити особу і число дієслова?

- На які питання відповідає неозначена форма

дієслова?

-    Як пишемо не з дієсловами?

- В якому часі дієслова змінюються за родами?

- За чим змінюються дієслова теперішнього часу?

(Друга квітка)

            ɪɪ. Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні урок  за темою "Дієслова майбутнього часу. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами ”

                                  Ми-дослідники

Завдання: познайомитися, дослідити, зробити висновки про особові форми дієслів майбутнього часу.

Алгоритм дослідження.

  1.  Розгляньте таблицю вправи 111 с.59.
  2.  Повторіть запитання майбутнього часу.
  3.  Зверніть увагу на особові займенники, питання й особові форми дієслів майбутнього часу.
  4.  Виразно і чітко вимовляйте закінчення дієслів.
  5.  Свої висновки і спостереження порівняйте з правилами с. 60, 61, зробіть висновки. 
  6.  Робота над вивченням теми.

Блок-схема змінювання дієслів майбутнього часу.

Дієслово

Запитання

Час

Форма

проста  складена

                          ɪɪɪ. Сприймання та усвідомлення матеріалу

Завдання. Впр.113 с. 61

Зразок: переказувати – (я) перекажу, буду переказувати, переказуватиму;

(ми) перекажемо, будемо переказувати, переказуватимемо. (Третя квітка)

Фізкультхвилинка

 

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити,

Руки вгору, руки вниз –

На сусіда подивись.

Дієслово ти згадай,

І часи його ти знай,

Будь уважним, памятай –

Рідну мову ти вивчай! 

                ɪ˅. Закріплення та осмислення знань

1)Розподільний диктант

Запишіть дієслова майбутнього часу у 3 стовпчики:

 І особа  ІІ особа  ІІІ особа

Вітатиму, буду співати, перемалюєш, будуть бажати, любитимите, напишеш, попрошу, будете плекати, подаруєш, буде милуватися, скажуть, готуватимуть.(Четверта квітка)

  1.  Перевір себе(відповіді розподільного диктанту)

 І особа                  ІІ особа                      ІІІ особа

вітатиму             перемалюєш            будуть бажати

буду співати      любитимите             скажуть

попрошу            будете плекати        буде милуватися

                           напишеш                 готуватимуть

                           подаруєш            

  1.  Робота в групах.

Складіть твір на задану тему, вживаючи  дієслова різних часових форм.

  1.  Вітання мамі.
  2.  Поздоровлення бабусі.
  3.  Привітання вчителям.
  4.  Вітальна листівка сестричці.
  5.  Поздоровлення всім жінкам України.

Увага! Зачитати складені вітання, всі дієслова поставити у майбутньому часі.

                                             Хвилинка поезії

………………………буду  шанувати,

………………………..  прославлятиму,

………………………..буду  плекати,

………………………… не забуватиму.

          - У якому часі вжито дієслова? (П'ята квітка)

         ˅. Підсумок уроку.

- Ось ми з вами й зібрали букет для матусь. Подивіться який він гарний, в ньому зібрані всі ваші почуття до них,  побажання й звичайно обіцянки.

Мої враження від уроку.(Можна усно або діти коротенько записують свої думки, вкладають у скриньку).

  1.  Що найбільше запамяталося на уроці?
  2.  Чи важкою для вас була ця тема? На якому етапі уроку ?
  3.  Яким балом ви оцінюєте свою роботу, чому?

Домашнє завдання. Вправа 114 с.61, пояснити правила на

с. 60, 61.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74434. Новизна теоретических исследований: понятия, закономерности, дефиниции понятий, теория 17.81 KB
  Работа претендующая на роль теоретической должна содержать положения выводы благодаря которым происходит развитие наличных достоверных знаний по предмету соответствующей отрасли правовой науки. При этом новизна может охватывать предмет науки с разной полнотой. Второй уровень новизны образуют оригинальные решения отдельных проблем науки. Одна из распространенных в правовой науке форм теоретической новизны сводится к развитию совершенствованию понятийного аппарата науки.
74435. Новизна эмпирических юридических исследований: единичные и обобщенные факты, эмпирический закон 17.37 KB
  Новизна эмпирических юридических исследований: единичные и обобщенные факты эмпирический закон Исследование новизна которого ограничивается эмпирическим уровнем знаний представляет собой эмпирическое исследование. Итак эмпирическое исследование проводится с применением теоретических знаний для описания и оценки исследуемых фактов но в нем нет новых теоретических положений сформулированных лично автором иначе исследование относилось бы к теоретическому уровню познания. Эмпирическое юридическое исследование в полной мере соответствует...
74436. Общие принципы научного познания: объективность, всесторонность, системность, конкретно-исторический подход 16.87 KB
  Общие принципы научного познания: объективность всесторонность системность конкретноисторический подход В российской философской и юридической литературе в числе всеобщих принципов научного познания чаще всего называют принципы объективности познаваемости объективного мира всесторонности познания исторического и конкретноисторического подходов познания отдельного явления через выделение противоречивых его сторон и др. Принцип объективности означает что в процессе познания нужно подходить к исследуемым явлениям и предметам так как...
74437. Виды методологии правовых исследований 20.23 KB
  Методология догматических правовых исследований Догматическое правовое исследование является наиболее распространенным в правовой науке поскольку именно оно обеспечивает правоведов достоверными и полными знаниями о системе действующего права ее отдельных отраслях институтах и нормах права. Понимается как исследование норм права в целях выявления воли правотворческого органа выраженной в исследуемых источниках права общих и особенных черт признаков свойственных исследуемым нормам права и допущенных правотворческих ошибок. Методология...
74438. История западноевропейской правовой науки 18.62 KB
  История западноевропейской правовой науки. Порожденная практическими потребностями общества правовая наука вырабатывала представления об идеальном государстве и о справедливом праве характерные для конкретноисторических особенностей соответствующей эпохи и формулировала свои предложения о путях совершенствования политикоправовой практики. Поэтому историю правовой науки как и историю общества можно подразделить на четыре большие по времени эпохи: Древний мир Средневековье Новое время и современный период. Начало западноевропейской...
74440. Классификация как процедура научного исследования 17.46 KB
  При этом каждый обособленный класс образуют явления представляющие собой какую-либо одну форму признака взятого основанием классификации. Объектом классификации всегда выступает определенное множество однородных предметов явлений а не какой-либо единичный предмет или отдельное событие. Основание классификации представляет собой какой-либо признак присущий объекту исходя их которого производится классифицирование. Компоненты классы классификации это группы предметов явлений и т.
74441. Метод общей теории права и методы отраслевых юридических наук 15.1 KB
  Метод общей теории права и методы отраслевых юридических наук. По мнению одних авторов специфический метод правовой науки может быть представлен только ее теоретико-понятийным аппаратом а общие и специальные методы лишь применяются учеными-юристами но не разрабатываются ими. Его всеобщность выражается в том что данный метод используется во всех конкретных науках и на всех стадиях этапах научного познания; общие методы анализ синтез абстрагирование системно-структурный подход восхождение от абстрактного к конкретному которые как...
74442. Новизна метатеоретических юридических исследований 14.59 KB
  Исследование проводимое в целях получения новых знаний в сфере теории познания и методологии правовой науки понимается как метатеоретическое. Наиболее весомые результаты в разработке метатеоретических проблем правовой науки достигаются разработкой конкретных методологических правил обеспечивающих успешное применение в правовой науке конкретного специального или общего метода. Однако такие позитивные результаты в разработке проблем методологии правовой науки достигаются отнюдь не всегда. Другая распространенная форма новизны...