81639

Україна на планеті Земля

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: дати учням загальне уявлення про розташування України на карті; формувати пізнавальні комунікативні компетентності творче мислення; розвивати спостережливість уміння порівнювати класифікувати самостійно робити висновки; виховувати любов до своєї Батьківщини ощадливе ставлення до природи.

Украинкский

2015-02-21

69.5 KB

0 чел.

Тема. Україна на планеті Земля. 

Мета: дати учням загальне уявлення про розташування України на карті; формувати пізнавальні, комунікативні компетентності, творче мислення; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, класифікувати, самостійно робити висновки; виховувати любов до своєї Батьківщини, ощадливе ставлення до природи.

Обладнання: карта світу; фізична карта України; мультимедійний проектор; ілюстративний матеріал.

Хід  уроку

  1.  Організаційний момент

Вже дзвінок нам дав сигнал,

Працювати час настав,

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

  1.  Фенологічні спостереження

Але перш ніж розпочати наш урок, давайте послухаємо наших синоптиків, які нададуть прогноз погоди на сьогодні …

1 синоптик. Сьогодні … листопада температура повітря…, стан неба…,

вітер…, опади..

2 синоптик. За народним календарем сьогодні…

IІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Вступна бесіда.

Створення проблемної ситуації.

– Всього  на карті світу 185 країн. Сьогоднішній урок буде присвячений одній із цієї кількості країн, що є на карті, а якій саме ви здогадаєтеся, прослухавши пісню.

(Ми будемо говорити про нашу рідну Україну).

– Яка головна думка пісні?(Любов до рідної Батьківщини).

  2. Розповідь з елементами бесіди

– Україна! Наша рідна земля! Чарівний і неповторний край. Хіба можна відвести погляд від широких рівнин, покритих золотими нивами пшениці, від квітучих луків з вербами, що купають свої довгі коси в тихій заводі річок, від густих лісів, наповнених дивним ароматом?

–  Отже, тема нашого уроку (слайд№1)  «Україна на планеті Земля», а наше завдання поповнити, розширити свої знання про рідну неньку Україну.

  Сьогодні на уроці ми будемо працювати в групах і заповнювати таблицю:

Що я знаю про Україну

(Складання «асоціативного куща»)

Що про Україну я дізнаюся на уроці

(План уроку записаний на дошці)

Що я хочу дізнатися про Україну

(Домашнє завдання учням з високим рівнем знань: учні досліджують питання, які виникли в процесі уроку)

ІV. Усвідомлення нових знань

Вивчення нового матеріалу

  1.  Практична диференційована робота в групах (I і III групи – сильніші учні, 10хв – 5хв працюють, 5хв розповідають)
    •  Працюємо групами, щоб кожен учень сьогодні зміг зробити свій внесок в опанування цієї теми.
    •  У пригоді вам стануть атласи та мапи. Пригадайте, що значить «мапа»?
    •  На партах у вас лежить завдання для груп, кожний з вас знає, у якій групі необхідно працювати. (Розміщую фізичну карту України)

I група

Шановні  учні I групи!

  1.  Визначте  космічну адресу Землі і дайте відповіді  на такі запитання:
    •  На якому місці Земля знаходиться від Сонця?
    •  Які планети Сонячної системи є сусідами?
    •  Як називається природний супутник Землі?

   2. Використайте масштаб, зазначений на фізичній карті України та визначте протяжність території  з півночі на південь та із заходу на схід.

   3. Підготуйтеся розповісти.

  •  Ви добре виконали завдання, підготували цікаве повідомлення, допомогли керівнику групи презентувати вашу роботу і сьогодні він отримує … балів.

II  група

Шановні учні II групи!

  1.  Скористайтеся фізичною картою) та визначте земну адресу України за таким планом:
  •  півкуля;
  •  материк;
  •  частина світу;
  •  символіка;
  •  столиця;
  •  кількість обласних центрів.
  1.  Підготуйтеся розповісти.

– Ви добре виконали завдання, підготували цікаве повідомлення, допомогли керівнику групи презентувати вашу роботу і сьогодні він отримує…  балів.

III група

Шановні учні III групи!

1. Скористайтеся фізичною картою України та визначте, з якими державами Україна межує: з якою країною кордон найдовший, а з якою найкоротший; якою місцевістю проходить кордон.

2.Підготуйтеся розповісти і показати на карті.

– Ви добре виконали завдання, підготували цікаве повідомлення, допомогли керівнику групи презентувати вашу роботу і сьогодні він отримує… балів. Всі члени групи брали активну участь у дослідженні.

IV група

Шановні учні  IV групи!

  1.  Уважно роздивіться фізичну карту України та підготуйте розповідь за таким планом:
  •  моря;
  •  гори;
  •  найбільші річки.
  1.  Покажіть на карті.
    •  Пригадайте  з уроків читання, як Дніпро називався раніше, де бере початок, куди впадає?

(Раніше називався Борисфен, Славутич. Бере початок у Росії з болота,  тече через Білорусь,  несе свої могутні води у Чорне море.) (слайд №3)

– Подивіться на витік р. Дніпро. Вона бере початок  у Смоленській області. Загальна її довжина 2285км, це третя за величиною річка в Європі.

2. Фізхвилинка

Аудіозапис мелодії «Звуки природи»

– У ці довгі холодні дні нам так хочеться тепла, тому: сядьте зручно, вирівняйте спинки, закрийте оченята, покладіть руки на коліна або за спинку

Вирушаймо до моря. Повіває теплий  літній вітерець. Пісок чистий, ніби просвічує крізь пінисту воду. Роззуваємось і йдемо берегом  босоніж. Хвилі лагідно торкаються наших ніг, ніби вітаються з нами. Море завжди має  велику  притягальну силу. Ви дивитесь на море, і відчуття впевненості та спокою наповнює вашу душу. Ви – володар цього світу, його центр і частинка. Втома зникла, ви наповнились світлом, радістю… І ось ми знову у класі.

  1.  Читання статті «Україна на планеті Землі» с. 106

Проблемне питання 

– Прочитайте і дайте відповідь на питання, яке місце в Європі Україна посідає за площею і за територією? (Найбільша серед країн Європи,  на 40 місці за територією.)

– Яка довжина усього кордону? (Уся довжина кордону 7643км).

  1.  Робота в зошитах (5хв)

– Розкрийте зошити, позначте кордони України, столицю.

– Пригадайте, яким кольором позначаємо кордони? (Червоним кольором.)

– Зверніть увагу на умовні позначення (слайд №3).

– Працюємо в парах, при потребі  можна звернутися до свого товариша, якщо будуть виникати труднощі.

  1.  Розповіді дітей (3хв). Експертна комісія

– Група «Експертів», яка працює у класі, підготувала сьогодні для нас цікавий матеріал.

  Я досліджував чому на околиці с. Ділове Рахівського району Закарпатської області встановлено знак, на якому зазначено, що там знаходиться географічний центр Європи (слайд №4). Так у 1887 році Австрійська геодезична служба методом обчислення провела дослідження і зясувала, що на даній місцевості знаходиться географічний центр Європи. Там було встановлено  памятний знак,  на якому латинськими буквами написано: «Постійне, точне, вічне місце».

Це підтверджує, що Україна дійсно розташована у самому центрі Європи.

 VI. Підсумок уроку (5хв)

– Що нового ви дізналися на уроці?

– Що вас сьогодні зацікавило?

– Про що ви сьогодні почули вперше?

– Що не зрозуміло?

– Про що ще ви хотіли б почути на наступному уроці?

– Чому необхідно бережно ставитися до нашої Землі?

VII. Домашнє завдання (1хв)

  1.  с. 106 – 107, дати відповіді на запитання після статті.
    1.  Робота в зошиті
    2.  Скласти твір «За що я люблю Україну»
    3.  Завдання експертам:

(Діти вивчають питання, які зацікавили учнів на уроці.)

1 група

Визначте  космічну адресу Землі і дайте відповіді  на такі запитання:

  1.  На якому місці Земля знаходиться від Сонця?
  2.  Які планети Сонячної системи є сусідами?
  3.  Як називається природний супутник Землі?
  4.  Використайте масштаб, зазначений на фізичній карті України та визначте протяжність території  з півночі на південь та із заходу на схід.

2 група

Скористайтеся фізичною картою) та визначте земну адресу України за таким планом:

  •  півкуля;
  •  материк;
  •  частина світу;
  •  символіка;
  •  столиця;
  •  кількість обласних центрів.

3 група

1. Скористайтеся фізичною картою України та визначте:

- з якими державами Україна межує;

- з якою країною кордон найдовший,

-  з якою найкоротший;

- якою місцевістю проходить кордон.

2.Підготуйтеся розповісти і показати на карті.

4 група

Уважно роздивіться фізичну карту України та підготуйте розповідь за таким планом:

  •  моря;
  •  гори;
  •  найбільші річки.

Покажіть на карті.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

23447. Битва за небеса 1.56 MB
  После нее победители немцев Британия Франция и США устанавливают Версальскую систему равновесия. Германия снова повержена и победители – прежде всего наша Империя и США – в 1944 году на Ялтинской конференции проектируют Ялтинскую модель мира. С балансом сил двух мировых держав – СССР и США. Проклятая Североатлантическая сила ударит и по России едва только у нас сгниют от старости последние баллистические ракеты способные ударить по США.
23448. Геноцид русского народа 288.39 KB
  Ежегодно население России – её коренных народов – неуклонно сокращается и этот процесс вотвот станет необратимым. Каждый раз ставилась цель: довести долю машин и оборудования в экспорте России хотя бы до уровня 1985 года хотя бы до 40 . При этом промышленность России 2000х годов примерно в 13 раза энергопрожорливее индустрии СССР 1985 года. Ну где это всё Производительный малый бизнес в России раздавлен.
23449. Секретная служба в тылу немцев (1914 - 1918 гг.) 1.97 MB
  В 1913 году закончил колледж Гонвилла и Кейюса в Кембридже и собирался продолжить учебу чтобы стать горным инженером но с началом Первой мировой войны пошел добровольцем на фронт сначала служил в медицинской службе потом в полевой артиллерии где дослужился до капитана. Тем не менее они отмечали что в книгах содержится ряд неточностей и что автор порой слишком преувеличивал свои заслуги. Если мне не придётся больше быть в Голландии то я всё же буду помнить что дорога из Роттердама в Амстердам через Гаагу и Гарлем ровная а вокруг...
23450. История гитлерюгенда 404.5 KB
  История гитлерюгенда Введение ХХ век далеко не случайно считается эпохой тоталитаризма. У части западных историков сложилось восприятие гитлерюгенда как организации автономной от НСДАП и государственных органов Третьего Рейха. Поэтому несомненно что в большинстве своем члены гитлерюгенда свободны от вины за преступления совершенные нацистами. Но несмотря на всё это надо объективно рассматривать историческую роль гитлерюгенда так как он был организацией вполне интегрированной в политическую систему Третьего Рейха.
23451. Алфавитно-справочный перечень государей русских и замечательнейших особ их крови 4.98 MB
  АГАФИЯ великая княгиня Так некоторые известия именуют жену Всеволода II Ольговича великого князя киевского сообщая что она выдана за него в 1116 г. 189 и родила мужу сыновей –Святослава князя киевского и Ярослава князя черниговского –да еще дочь Звениславу за Болеславом IV герцогом польским. АГАФИЯ ВСЕВОЛОДОВНА великая княгиня жена по Татищеву вторая великого князя Юрия Георгия II Всеволодовича великого князя владимирского дочь Всеволода Святославича Чермного князя черниговского одно время великого князя киевского от...
23453. Древние майя. Загадки погибшей цивилизации 2.28 MB
  Древние майя. Кто создал эти колоссы Когда С какой целью Что вызвало к жизни блестящую цивилизацию майя в саном центре гиблых тропических джунглейАвтор книги на основе новейших данных о древнеамериканской истории рассматривает ряд таинственных событий далекого прошлого индейцев майя. Гуляева это древнейшие судьбы Мезоамерики важнейшего и глубоко своеобразного региона одного из первых очагов производящего хозяйства высокой и оригинальной цивилизации индейских народностей майя сапотеков нахуа. Гуляев назвал ее Древние...
23454. Георгий Константинович Жуков Воспоминания и размышления 10.56 MB
  Скоро мы узнали что в Питере 9 января 1905 года царские войска и полиция расстреляли мирную демонстрацию рабочих которая шла к царю с петицией просить лучших условий жизни. После Нижегородской ярмарки в том же году пришлось поехать на другую ярмарку в Урюпино в Область Войска Донского. Я всегда восхищался этим романтическим родом войск. От раненых мы многое узнали и в первую очередь то что наши войска очень плохо вооружены.
23455. Третий Рим 14.12 MB
  Ведь ему известно что русские были сторонниками христианской Византии и противниками мусульманской Турции. Следуя тезису о богоустановленном единстве всего христианского мира Филофей доказывал что первым мировым центром был Рим старый за ним Рим новый –Константинополь а в последнее время на их месте стал третий Рим –Москва. Не надо думать что это какаято гипербола или метафора. Филофей ясно подчеркивает что речь идет об объединении всех христианских царств под властью великого князя Василия.