81643

О. Буцень «Чи є зима?» Розробка уроку українського читання у 2 класі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Українське читання Тема: О.Буценя Чи є зима удосконалювати навички правильного и виразного читання та навички літературного аналізу; формувати вміння працювати над текстом; орієнтуватися в структурі; розвивати самостійність критичність мислення пізнавальні інтереси. формувати соціальну компетентність: учити дітей працювати в парах у групах дискутувати вести діалог; виховувати спостережливість бережливе ставлення до природи культуру мовлення Обладнання: складова таблиця маски картки для читання малюнки черепахи сороки і ворони;...

Украинкский

2015-02-21

60 KB

0 чел.

Розробка уроку українського читання у 2 класі з мультимедійною підтримкою(додається), мета якого ознайомити учнів із казкою українського письменника О.Буценя»Чи є зима?», вчити давати характеристику дійовим особам, формувати вміння працювати над текстом, орієнтуватися в структурі, учити дітей працювати в парах, у групах, дискутувати, вести діалог, розвивати критичність мислення,пізнавальні інтерес, звязне мовлення учнів, виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи, культуру мовлення.

Українське читання

Тема: О.Буцень «Чи є зима?»

Мета:

  •  Формувати самоосвітню, пізнавальну компетентності учнів: ознайомити учнів із казкою укр.. письменника О.Буценя «Чи є зима?», удосконалювати навички правильного и виразного читання та навички літературного аналізу; формувати вміння працювати над текстом; орієнтуватися в структурі; розвивати самостійність, критичність мислення, пізнавальні інтереси.
  •  формувати комунікативну компетентність: вчити давати характеристику дійовим особам, розвивати звязне мовлення учнів.
  •  формувати соціальну компетентність: учити дітей працювати в парах, у групах, дискутувати, вести діалог; виховувати спостережливість, бережливе ставлення до природи, культуру мовлення

Обладнання: складова таблиця, маски, картки для читання, малюнки черепахи, сороки і ворони; картки для гри «Стріляй влучно»; ребус, сигнальні картки, ілюстрації зими.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку

Вчитель: Ранок! Сонце в небі поднімається!

Наш 2 клас із гостями вітається!

Діти: Добрий день!

Ми веселі і кмітливі,

Серйозні і не пустотливі,

Допитливі, цікаві. чемні

В розмові зі старшими приємні.

1.Психологічний настрій

-Сядьте, діти, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько,

Голову вище підніміть,

Свої плечі розведіть.

Мені, діти, усміхніться,

Веселіше подивіться!

2. Вправа «Подаруй усмішку»

-Я бачу. настрій різноманітний. У когось радість на обличчі, хтось чимось здивований, бачу також спокій та смуток. Для того, щоб настрій у всіх став добрим та радісним:

- Усміхніться всім навколо:

Небу, сонцю, квітам, людям,

І тоді обовязково

День тобі веселим буде.

3. Повторення «Золотих правил уроку»

- Сьогодні на уроці діють 5 правил:

  •  Правило піднятої руки
  •  Співпраця в парі
  •  Уміння слухати
  •  Працювати творча
  •  Працювати активно

4. Вправа «Очікування»

- Цікаво, а що кожен з вас чекає від уроку?

(на парті 4 кол. картки. Якщо ви очікуєте на уроці отримати нові звання – покажіть ЧЕРВОНУ картку, цікавого спілкування- ЗЕЛЕНУ, хто очікує отримати гарні оцінки за свої досягнення – БЛАКИТНУ, а хто не визначився - КОРИЧНЕВУ)

  •  А я очікую, що будете правильно, точно й красиво висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти, злагоджено працювати – тоді ваше мовлення збагачуватиметься новими словами.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Мовленнєва розминка.

  •  Щоб ротик був слухняним, очі все помічали, вуха все чули, ми, як завжди, починаємо роботу з мовленнєвої розминки.
  •  Де ж наш пустун- язичок?

Заховався за білий тинок

Ліг на бочок і мовчок.

А ми зараз його розбудимо!

  1.  Артикуляційна гімнастика
  •  поплямкаємо губками
  •  поклацаємо зубками
  •  посичімо гускою: с-с-с!
  •  подзижчімо комариком: з-з-з!
  •  подирчімо трактором: др-р-р!
  •  пошумімо вітерцем: ш-ш-ш!
  1.  Дихальні вправи
  •  вдих-носом, видих- ротом
  •  вдих- ротом, видих носом
  •  вдих- носом. видих- ротом(а,о,у,и,і)
  •  вдих-носом, видих-речення «Ми любимо читати»
  1.  Розчитування
  •  З сонечком пограємо, таблиці прочитаємо (читання за складовою таблицею)
  •  прочитати склади з літерою -о-
  •  тільки склади, у яких є буква -с-
  1.  Гра «Обережно, пеньки» (швидко прочитати слова мовчки і знайти «зайве»)

краї ранок стільки

краї ранок стільки

гаї ганок стільки

краї ранок скільки

  1.  Скоромовка
  •  Що таке скоромовка?

Очеретом черепаха чалапала до своїх черепашенят

Що значить чалапала?

(прочитайте цю скоромовку мовчки, повільно, швидко, скоромовкою)

  •  А тепер скажіть цю скоромовку з різною інтонацією: здивовано, сердито, весело.

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

  1.  Гра «Яке слово зайве»

Соловейко, черепаха, сорока, зозуля

  •  Яким словом можна узагальнити слова, що залишилися? (птахи)

Кіт, сорока, лисичка, зайчик, вовк (звірі)

(На дошці малюнки сороки й черепахи)

-Чи часто ми бачимо сороку?

-А черепаху?

- Що ж то за пташка така сорока і за звір такий черепаха?

  •  Довідкове бюро(учні підготовили інформацію про сороку і черепаху)
  •  Які бувають казки?
  •  Як називаються казки, що мають автора?
  •  Над якими казками ми працюємо зараз?

Сьогодні ми знову поринемо в чарівний світ казки, героями якої є сорока і черепаха. Вони ознайомлять нас із казкою укр.. письменника О. Буценя «Чи є зима?» Разом із ними ми будемо вчитися виразно, правильно читати, ознайомимося з новими словами, намагатимемося правильно відповідати на питання, характеризувати героїв тексту. Вони навчать нас бути уважними і спостережливими( Учитель відкриває тему уроку)

  •  Закінчіть речення: Цей урок навчить мене…
  1.  Розповідь про письменника
  2.  Розгадування ребусу

,, вози + мак (зима)

  •  Які асоціації у вас виникають, коли ви чуєте слово «зима»?(асоціативний кущ)
  •  IV. Опрацювання казки «Чи є зима?»
  1.  Робота над заголовком
  •  Прочитайте заголовок казки
  •  Що він собою уявляє?(запитання)
  •  Чи не здалося вам дивним це запитання?
  •  Давайте передбачимо, хто може на вашу думку задати таке питання? Людина може? А тварина?
  •  Адже кожен із вас знає, що зима є.

(розгляд ілюстрацій, малюнків, слайдів про зиму)

  1.  Дидактична гра «За і проти»
  •  Зараз ми з вами проведемо гру «За і проти», з якої довідаємося, що хорошого і що поганого приносить нам зима.( Діти висловлюють свої думки)
  •  Давайте проголосуємо
  •  А от хто поставив це запитання «Чи є зима?», дізнаєтесь, прослухавши казку.
  1.  Читання казки вчителем
  •  Хто запитував: «Чи є зима?»
  •  Хто головні герої цього твору?
  •  Це казка чи оповідання?
  •  Чому так думаєте?
  1.  Словникова робота
  •  Щоб зміст казки був зрозумілий, попрацюємо над новими словами

а) гра «Стріляй влучно»(робота в парах)

- Прочитайте в лівій колонці тлумачення і доберіть до них відповідні слова з правої колонки Повільно, помаленьку –  почалапала

привело- надибала

набридає, заважає-  пробурмотіла

не голосно і незадоволено сказала – занесло

поповзла, ледве переставляючи ноги – неквапливо

знайшла -  дошкуляє

  1.  Читання колонок слів

холодний

вчора

шукати

простий

вгору

(дібрати слова, протилежні за значенням)

брехала

глянула

вигукнула

казала

люта

(дібрати слова, близькі за значенням)

Фізхвилинка. Поетична хвилинка

V. Повторне читання казки по частинам

Диференційована робота (самостійно)

  1.  Робота над першою частиною
  •  Діти, зараз ви не тільки самостійно читатимете казку, а й виконуватимете завдання черепахи, сороки та ворони. Але завдання ви повинні обрати самі, ураховуючи свої знання, уміння та навички читання.
  •  -Сорока дуже швидка, вона все робить швидко. Діти, які швидко, правильно читають, дуже гарно розуміють прочитане, виконуватимуть завдання сороки.
  •  Діти, які мають достатній рівень читання виконуватимуть завдання ворони. Вона не така швидка, як сорока, але дуже уважна.
  •  Діти, які ще не навчились швидко працювати, працюватимуть із черепашкою.

Черепашка все робить повільно, але вона дуже уважна, усе помічає.

  •  Тож, подумайте, з ким ви будете працювати. А щоб наші герої про це знали

ви покажете відповідні кольори на прямокутниках: червоний-сорока, зелений-ворона, жовтий-черепаха.

Завдання сороки: Знайти в тексті

  •  Що розбудило черепаху?
  •  Який сніданок був у черепахи?

Завдання ворони:

  •  Читати правильно, знайти багато складові слова.

Завдання черепахи:

  •  Читати правильно

Перевірка

а) учні(ворони) зачитують багатоскладові слова

б) учні(сороки) відповідають на питання

в) учні(черепахи) прочитати до кінця речення, що починаються …

- Про яку пору року йдеться у казці?

2) Робота над другою частиною

(Читання в особах)

  •  Яка за характером сорока? (швидка, балакуча)
  •  Як треба читати її слова? (швидко, голосна)
  •  А як треба читати слова черепахи? (повільно, здивовано)

(Діти одягають маски, читають другу частину)

  •  Яку новину розповіла сорока черепасі?
  •  Що схвилювало пташку?
  •  Як описала сорока черепасі зиму?
  •  Як її назвала черепаха?
  •  ЯК ви розумієте слово «плетуха»?
  •  Чому розсердилась сорока?
  •  Кому належать дії?

(на картках написані слова – дії, діти зазначають кому вони належать, учитель прикріплює під малюнками сороки і черепахи)

Вправи для очей

  1.  Читання третьої частини і аналіз змісту

(Читання напівголосно «буксиром»)

  •  З ким зустрілася сорока наступного дня?
  •  Про що сорока розповіла вороні?
  •  А що та їй відповіла? Прочитайте вголос ці слова, але їх треба розєднати.
  •  Чому ж черепаха не вірила сороці, що настане зима?
  •  Яка з пташок виявилась спостережливішою?
  1.  Робота з планом ( у малих групах)
  •  Скільки частин у казці? (кожна група заготовлює частини казки)
  •  Перевірка груп
  1.  Мовно - логічне завдання (Метод «інтервю»)
  •  Що таке інтервю? (бесіда журналіста з людьми)

Черепаха – невеличка … Її тіло вкрито міцним … Живе у … Живиться … Черепаха живе до … З настанням холодів...

VI. Підсумок уроку

  •  Зробимо останній крок:

Підсумуємо урок

Релаксація

  •  Немає лісу без чого?
  •  Немає школи без чого?
  •  Немає портфеля без чого?
  •  Немає 12 балів без чого?
  •  Повернемося до мети нашого уроку
  •  Чи досягли ми того, про що говорили?
  •  Чи справдилися ваші очікування?

(Сьогодні на уроці я навчилася …)

  •  Що нового ви дізналися з казки?
  •  Хто з тварин міг поставити таке саме запитання, як і черепаха?
  •  А тепер візьміть ліву долоньку, вона ближче до серденька, ті знання, які у вас є. У праву долоньку – ті знання, які ви отримали сьогодні. Зєднайте разом ваші долоньки і покладіть до своєї душі. Памятайте: за добро, добром платять, залишайтеся добрими, ніжними, до самих себе і до всіх, хто вас оточує, спостерігайте за природою, любіть її.

VII. Дом.завдання

  1.  Учні (групи сороки) читати і переказувати за планом, скласти розповідь про черепаху;
  2.  Учні (групи ворони) читати, відповідати на питання;
  3.  Учні(групи черепахи) читати виразно казку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

27251. Визначте економічну природу витрат виробництва. За якими критеріями їх класифікують? Як співвідносяться економічний, бухгалтерський та нормальний прибуток 17.78 KB
  За якими критеріями їх класифікують Як співвідносяться економічний бухгалтерський та нормальний прибуток Економічні витрати це ті виплати які підприємство повинне зробити або ті доходи які підприємство повинно забезпечити постачальнику ресурсів для того щоб відволікти ці ресурси від використання в альтернативних виробництвах. Постійні і змінні витрати. Постійні витрати ПВ це витрати величина яких не залежить від зміни обсягу продукції. Які витрати підприємств є постійними Такі як орендна плата амортизація основного капіталу...
27252. Які витрати виробництва несе фірма (підприємство) в короткому періоді? Поясніть, в тому числі і графічно, взаємозв’язок між ними 35.44 KB
  Які витрати виробництва несе фірма підприємство в короткому періоді Поясніть в тому числі і графічно взаємозвязок між ними. Витрати виробництва за короткостроковий період Взаємозв'язок економічних і бухгалтерських витрат і прибутку Загальна виручка підприємства Економічні витрати Економічний прибуток Явні витрати Витрати на обладнання Сировина Електроенергія Заробітна плата Інші явні витрати Неявні витрати Процент на власний капітал Зарплата підприємця Нормальний прибуток Інші неявні витрати Бухгалтерські витрати Бухгалтерський прибуток У...
27253. Поясніть механізм дії закону спадної віддачі (спадного граничного продукту МР). В чому полягає взаємозв’язок загального (ТР), середнього (АР) та граничного продукту (МР). Чи є спадна продуктивність загальним явищем, притаманним діяльності фірми і в коротк 17.11 KB
  Чи є спадна продуктивність загальним явищем притаманним діяльності фірми і в короткому і в довгому періодах Закон спадної віддачі один із законів ринкової економіки який полягає в тому що з певного моменту послідовне приєднання одиниці змінного ресурсу наприклад праці до незмінного фіксованого ресурсу капіталу або землі дає додатковий або граничний продукт який зменшується в розрахунку на кожну наступну одиницю змінного ресурсу. Середній продукт МР показує середню віддачу продуктивність змінного фактора тобто загальний обсяг...
27254. Ґрунтуючись на характеристиці довгого періоду функціонування фірми, поясніть взаємодію середніх загальних витрат (АТС) у короткому і довгому періодах. Користуючись концепцією позитивного та негативного ефекту масштабу, поясніть форму кривої довгострокових 72.76 KB
  Середні сукупні витрати АТС кількість сукупних витрат виробництва що припадає на одиницю випуску продукції. Довгострокові середні витрати тобто витрати на одиницю продукції формують ціну виробника від рівня якої залежить результат діяльності фірми її успіх на ринку. Якщо ціна виробника виявиться нижчою за ринкову ціну фірма одержить економічний прибуток в іншому разі вона матиме збитки і буде витіснена з ринку тому мінімізація середніх витрат складає основне завдання виробничої діяльності фірми.
27255. Проаналізуйте процес виробництва як процес споживання економічних ресурсів. Дайте характеристику мети та системи обмежень фірми у використанні економічних ресурсів. Поясніть, як показник MRTS відображає дію закону спадної прибутковості 32.8 KB
  Проаналізуйте процес виробництва як процес споживання економічних ресурсів.ресурси прийнято ділити на чотири групи: природні потенційно придатні для застосування в виробництві природні сили та речовини серед яких розрізняють невичерпні та вичерпні а в останніх відновлювані та невідновлювані ; матеріальні всі створені людиною рукотворні засоби виробництва що самі є результатом виробництваверстати обладнання заводи транспортні засоби будинки.; трудові населення в працездатному віці яке в ресурсному аспекті...
27256. Виведіть графічно та алгебраїчно рівновагу підприємства – споживача економічних ресурсів. В чому полягає правило мінімізації витрат 24.5 KB
  В чому полягає правило мінімізації витрат Изокванта це лінія кожна точка якої відображає такі комбінації ресурсів праці та капіталу які дають змогу отримати однаковий обсяг виробництва продукції. Чим більша кількість використовуваних ресурсів тим більший обсяг виробництва і тим далі від початку координат міститься відповідна ізокванта. Карта ізоквант Отже різні комбінації факторів виробництва у межах ізокванти забезпечують виробництво певної кількості продукції а це означає що ці фактори деякою мірою є взаємозамінними. Для...
27257. Порівняйте криві байдужості в теорії поведінки споживача з ізоквантами в теорії виробництва, а також бюджетну лінію та ізокосту. Виведіть кути їх нахилу 45.56 KB
  Порівняйте криві байдужості в теорії поведінки споживача з ізоквантами в теорії виробництва а також бюджетну лінію та ізокосту. Крива байдужості це лінія рівної корисності всі точки якої показують множину наборів комбінацій двох благ що забезпечують один і той же рівень корисності. норма і нахил кривих байдужості визначаються уподобаннями споживача і залежать від ступеня замінності благ у споживанні. Узагальнимо властивості кривих байдужості: криві байдужості не можуть перетинатися; криві байдужості розташовані далі від початку...
27258. Гроші, їх функції і функціональні форми. Грошова маса та її структура. Товарне виробництво 22.58 KB
  Гроші є з одного боку виробничими відносинами які виникають у товарному виробництві за усіх видів обміну результатами трудової діяльності. Гроші це форма що історично виникла яка повинна мати власний матеріальний носій. Такий підхід до функцій грошей означає що гроші представляють інструмент економічних відносин у суспільстві і саме люди використовуючи можливості грошей можуть визначати ціни товарів застосовувати гроші в процесах реалізації й платежів а також використовувати їх як засіб нагромадження. Функція міри вартості полягає в...
27259. Ціна як економічна категорія, її функції, види. Ціноутворюючі фактори 52.77 KB
  Тому ціна як категорія кількісна це грошове вираження вартості товару. Це знайшло своє відображення у багаточисельності теорій присвячених вартості і цінам. Теорія трудової вартості. Суть цієї теорії в тому що субстанція і величина вартості як основа мінової вартості і цін визначається працею Вартість це втілена в товари праця.