81644
Відчиняє двері казка
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: перевірити і закріпити знання учнів з вивчених тем Українські народні казки та Казки українських письменників; удосконалювати діалогічне та зв’язне мовлення; виховувати гостинність бажання допомагати один одному. Які бувають казки Казки бувають народні і літературні.
Украинкский
2015-02-21
103 KB
6 чел.
Відділ освіти Косівської районної державної адміністрації
Районний методичний комітет
Вербовецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Літературне кафе
(урок-читання,2 клас)
Пасайлюк Г.В.,
вчитель початкових класів,
спеціаліст вищої категорії,
вчитель методист
Косів - 2012
Тема: Відчиняє двері казка
Мета: перевірити і закріпити знання учнів з вивчених тем "Українські народні казки" та "Казки українських письменників"; удосконалювати діалогічне та зв'язне мовлення; виховувати гостинність, бажання допомагати один одному.
Обладнання: підручник "Читанка" О.Я. Савченко (частина 1,2), картки з завданнями, тестами, виставка літературних українських та народних казок, мультимедійна презентація.
(Класна кімната оформлена у вигляді кафе: розставлені столи, які сервіровані тарілками, вазами для фруктів, чашками.) (Звучить музика. Входять діти)
Хід уроку
І. Організаційна частина( 2 хв)
Діти стають в коло
Господиня
Давайте пограємо в гру "Телефон".
(Вона пошепки повідомляє, що їх запросили в літературне кафе).
Повідомлення діти передають по колу.
Вбігає Сорока -поштар.
Сорока. -Я вітаю, звірі вас,
Свято любе, свято красне
Нам уже почати час. (Вона роздає різнокольорові запрошення дітям. Діти сідають за столи згідно кольору запрошення).
ІІ.Повідомлення теми і завдань уроку(2хв)
Господиня
Здрастуйте, дорогі гості! Сьогодні урок читання ми проведемо у літературному кафе "Казка".
(Казка - народне оповідання про незвичайні, часом фантастичні події).
- Які бувають казки?
(Казки бувають народні і літературні). (Слайд 1)
- Яка будова казки?
(Казки складаються з зачину, основної частини і кінцівки).
- Які види казок ви знаєте?
(За своїм змістом казки поділяються на види: казки про тварин, фантастичні та побутові). ( Слайд 2)
ІІІ. Перевірка та закріплення вивченого (27хв)
Сьогодні ми з вами перевіримо свої знання з тем "Українські народні казки" та "Казки українських письменників". Допомагати мені будуть у проведенні уроку дівчата - помічниці. (Входять дві дівчини в костюмах казок.)
- Пригадайте, які є види казок?
Дівчинка 1
Народну казку створив народ. Вона допомагає нам зрозуміти глибоку мудрість українського народу. Казка вчить відрізнити хороше від поганого, поважати добро, правду і боротися зі злом та кривдою.
Казка читається розповідною інтонацією середнім темпом. Найдавніші казки про тварин. У казках вони розмовляють і діють як люди.
Дівчинка 2
Літературна казка створюється письменниками. Найбільше письменники створюють фантастичні казки про тварин, побутових менше.
Особливості виразного читання літературних казок ті самі. Що і народних.
Знайомство з гостями літературного кафе "Казка"
(Діти встають з-за столу і називають своїх персонажів) Господиня
- Скажіть будь-ласка хто ви і з якої казки?
Ігрупа
Лисичка-сестичка
- Я персонаж казок "Лисичка і журавель", "Лисиця та їжак",
"Рукавичка", "Зайчаткова казочка".
Журавель (Слайд 3) (читання вголос)
"Довгі ноги
Довгий ніс.
Прилетів обід приніс Смачних жабеняток Для своїх маляток"
- Хто я?Мої казки "Лисичка і журавель", українська народна
казка та "Лисиця і журавель" І. Франка.
Вовк
Я з казки Н. Забіли "Вовк і козлята" і Ю. Ярмиша "Зайчаткова
казочка" та української народної казки "Вовк та козенята".
Зайчик
Мої казки "Рукавичка" та "Зайчаткова казочка" Ю. Ярмиша
ІІ група
Жабка
Я - жабка, беру участь у казках "Рукавичка" "Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку " Миколи Трублаїні. Мишка
Моя казка "Рукавичка" "Колосок" Півень (Слайд 4)
(читання вголос)
Хвіст з узорами Чоботи із шпорами Голосно співає, Хто я?
Я - півник Голосисте Горлечко з української народної казки "Колосок".
Рибка Я срібляста рибка з казки "Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку".
III група
Сорока
Я любителька новин. Живу в казці Олега Буценя "Чи є зима?".
Жук
- Як же можна без жука? - казка "Соловей і жук"
В. Сухомлинського. Черепаха (Слайд 5)
(читання вголос)
Про всяк випадок
Носить щит.
Під ним не знає страху.
- Хто я?
Ось і я проснулась до уроку, бо вже настала календарна весна. Моя казка Олега Буценя "Чи є зима?".
Горобчик (Слайд 6)
(читання вголос)
Я горобчик - молодчик.
Люблю всім допомагати.
Ну а звідки я, прошу вас сказати.
Діти Казка "Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку" М.Трублаїні.
Господиня
Прошу вас ознайомитися з меню. (Діти читають меню). Дівчатка підходять до столу і роздають картки - меню.
Меню Ціна
7. Морозиво "Бальний танець"
1 бал |
|
1 бал |
|
2 бал |
|
1 бал |
|
(безплатно) |
|
1 бал |
|
12 бал |
Господиня
Щоб добре сьогодні працювати на уроці приготуємо наш
язичок та зубки.
І група (Слайд 7)
Ця - ця - ця - до крамниці зайшла вовчиця,
Це - це - це - купила ковбаси кільце,
Ці - ці - ці - і дві паляниці,
Ці - ці - ці - ще й трохи гірчиці,
Ці - ці - ці - і пляшок зо три смачної водиці.
ІІ група (Слайд 8)
Єць - єць - єць - довговухий заєць ніс хліба окраєць.
Ця - ця - ця - - добиралась до зайця хижа лисиця. Ни - ни - ни - дикі кабани,
Ли - ли - ли - всі жолуді з'їли.
III група (Слайд 9)
Ад - ад -ад - щоб потрапити у сад;
Од - од - од - треба перейти город;
Ди -ди - ди - лиш залишимо сліди;
Ти - ти - ти - таж по стежці треба йти
Загадки
І група ( Слайд 10)
У воді сидить охоче,
Та не риба і не рак
Виставля булькаті очі
I співає: "Кум - квак!" (Жаба)
II група ( Слайд 11)
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок,
Як він зветься (їжачок)
ІІІ група ( Слайд 12)
Через поле навмання Перегнав би і коня. Я страшенний боягуз, Всіх на світі я боюсь. (Заєць)
2.Бутерброд "Сім раз подумай, один раз
скажи"
"Відгадай казку"
(Дівчата - помічниці роздають картки з текстами казок. Діти читають вголос і дають відгадку. Читання "ланцюжком")
І група
Казка "Рукавичка".(Читають по 1 реченню)
Вліз і той. Уже їх шестеро, уже так їм тісно, що вже й нікуди. Коли це тріщить кущами, вилазить ведмідь тай собі до рукавички, реве й питається:
А хто тут, хто в цій рукавичці?
Мишка - шкряботушка, жабка скрекотушка, зайчик -побігайчик, лисичка - сестричка, вовчик - братик та кабан -іклан. А тим хто?
- Гу - гу - гу! Як вас багато!
II група
Казка "Вовк і козлята" Н.Забіла (Читається по 1 стовпчику) А козлята: - Ми не проти! -Не злякались хижака! Відімкнули враз ворота Та як випустять Рябка!
Вовк побачивши собаку, Підібгав лякливо хвіст, Підстребнув та з переляку Як бебехнеться під міст!
Саме йде тут з лісу мати, Молока малим несе. А назустріч їм козлята Та й розказують про все.
Почала коза радіти:
Ну й Рябко наш молодець!
Ну й розумні в мене діти!
-Тут і казочці кінець.
III група
Казка "Соловей і жук" В. Сухомлинського. (Читання "ланцюжком" по 1 реченню) Полетіли Соловей і Жук до дівчинки та й питають:
Скажи, дівчинко, кого треба залишити в світі - Солов'я чи жука?
Хай собі будуть і Соловей і Жук, - відповіла дівчинка. Тоді подумала й додала: - Як же можна без жука?
3. Чай "Бесіда" (Інсценізація казок)
I група
Діалог. Українська народна казка "Колосок"
(Робота в групі)
Півень. Гляньте, що я знайшов!
Круть. Зерно, його треба треба обмолотити, та із зерна в млині
борошна намолотити.
Півень. А хто це зробить?
Круть. Тільки не я!
Верть. Тільки не я!
II група
Лисичка і журавель. І Франко (Робота в парі) Лисичка. - Приходь, Журавлику! Приходь, любчику! Чим хата багата, тим і вгощу.
- Призволяйся, не погордуй. Сама варила.
Автор. Журавель стук, стук дзьобом - нічого не спіймав. А
Лисичка тим часом лиже та й лиже кашку, аж поки сама всієї не
з'їла. А коли кашки не стало, вона й мовить:
Лисичка. - Вибач, кумочку, більше не маю чим угощати.
Журавель. - Спасибі й за те. А ти б Лисичко завтра до мене в
гості прийшла.
Лисичка. - Добре, Журавлику, прийду, чому й не прийти.
ПІ група
Казка "Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку "
М.Трублаїні (робота в групі)
Жабка - скрекотушка - Рибко срібляста, чого ти плачеш? Рибка - Мене хоче з'їсти лебідь, якщо я не дістану йому черевички. Його лапи мерзнуть у воді.
Жабка - Я тобі допоможу. Ква~ква-ква.
Горобчик - Цвірінь-цвірінь-цвірінь! І я допоможу рибці знайти черевички.
4.Крученики солодкі
Для приготування кручеників тісто треба з маслом "посікти " ножем. А ми за допомогою олівця, пороз'єднуємо слова і прочитаємо кінцівку казки. Вам необхідно буде назвати її.
I група
НеодмінносказалоЗайчатко.
Івзеленихкущахмайнувйогосмішнийхвостик. Отівсе.
II група
Отоскількижедріздйомудопоміг, тожгніздовньогойлишилосяназавжди.
III група
ІлисиціякінебулоРозгорнувсяїжак:
- Підинопобігай! Насголубоньконе обдуриш. Тайпотупавдалі
5. Музичний коктейль (2 хв)
(Діти стають в коло, в центрі зайчик)
Пісня. "Ой на горі жито"
(українська дитяча пісня)
І група
Ой на горі жито
-Сидить зайчик.
II, III група
Сидить собі ще й моргає,
Ще й ніжкам чеберяє,
-Бо він зайчик! / 2р.
Ой на горі просо
-Сидить зайчик.
Сидить собі ще й моргає,
Ще й ніжкам чеберяє,
-Бо він зайчик! / 2р.
Ой на горі гречка
-Сидить зайчик.
Сидить собі ще й моргає, Ще й ніжкам чеберяє, -Бо він зайчик! / 2р.
А лисичка бачить Та й думає: / 2р. "Якби такі ніжки мала, То я б ними чеберяла, Як той зайчик " / 2р.
* * *
Про жабок та комара (2 хв)
(Виконують всі)
Слова Т. Волгіної
Музика А. Філіпенка
Жабенята при зорі
На лужку сиділи
Та на місяць угорі
Весело гляділи.
Приспів:
Ква-ква, ква-ква-ква, ква-ква-ква!
Тут комарик на лужок
Прилетів під липку,
Опустивсь на лопушок.
Взяв маленьку скрипку.
Приспів:
Пі, пі, пі-пі-пі...
Жабенята комару Лапками махали, Під його чудову гру Польку танцювали. Приспів: Ля, ля, ля-ля-ля...
6.Салат фруктовий
Салат фруктовий ми робимо з різних фруктів (яблуко, лимон, груша, апельсин і т.д.)
Гра "Збери прислів'я". Визнач яке з них виражає головну думку даних казок
Казки Прислівя (Слайд 13)
1."Колосок" 1.Як посолиш, не їстимеш пирогів
2. "Лисиця і журавель" 2.Без трудів там розум допомагає
3."Лисиця та їжак" 3.Де сила не візьме а навчився
4."Дрізд і голуб" 4.Мудрим ніхто не вродився, так і їстимеш
(Діти читають прислів'я вголос і називають казку до нього).
Тестове опитування ( Слайд 14-15)
1. Найбільше дійових осіб у казці:
а) "Рукавичка" б) "Колосок"
2. Яку казці "Рукавичка" названо тварин?
Жаба іклан
Мишка шкряботушка
Вовчик скрекотушка
Кабан братик.
З.Звідки поверталась стара лисиця (казка "Лисиця та їжак")?
а) з прогулянки; б) з полювання.
4. Автором казки "Лисичка і журавель" є:
а) Н. Забіла; б) І.Франко.
5. Зачаткові (Ю. Ярмиша “Зайчикова казочка")
прочитає казку:
а) хлопчик; б) вовк.
6. Хто має мати "власний голосок"?
а) вовк; б) лиска.
(Взаємоперевірка та оцінювання) (Слайд 16) (1хв)
8. Підсумок. Вправа «Мікрофон» (4 хв)
(Дівчата - помічниці підходять до кожного столу і задають запитання гостям).
Чи сподобалося вам у нашому кафе?
Чи цікавим був для вас урок?
Хто з героїв казок вам подобається?
За що ви любите казки?
Чого вчать вас казки?
Господиня.
От і підійшов наш урок до кінця. Вивчайте казки, переказуйте їх один одному. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас, хай виховують синів і дочок нашої землі, нашого народу, вчать, як треба по правді жити. Нехай для вас і всіх дітей буде близьким і рідним з дитинства буде чарівне слово маминої пісні, бабусиної розповіді, і від колиски через усе життя супроводжувати вас казка. (Діти заплющують очі на 2 хв. За цей час "паперове меню" перетворюється на справжнє)
PS.Вчитель на протязі уроку виставляє бали згідно «меню» кожній групі і в кінці уроку робить підсумки.
PAGE 6
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
35555. | БИОМЕДИЦИНСКАЯ ЭТИКА | 1.36 MB | |
Медицинские вмешательства в репродукцию человека. Это не значит что они удалены от повседневной жизни рядового человека и представляют интерес только для специалистов. Ознакомиться с основными этическими документами: Конвенция о правах человека и биомедицине Клятва Гиппократа Клятва российского врача. Тексты: Конвенция о правах человека и биомедицине Клятва Гиппократа Клятва российского врача. | |||
35556. | Турбины теплоэлектростанций | 2.94 MB | |
Построение процесса расширения пара в турбине в hsкоординатах. Построение процесса расширения пара для конденсационной турбины. Построение процесса расширения пара для теплофикационной турбины. Определение расчетного расхода пара на турбину. | |||
35557. | ВОСТОК/ЗАПАД. Региональные подсистемы и региональные проблемы международных отношений | 2.68 MB | |
Пространственные границы таких систем носят вполне условный характер. Подсистемы Европы или АзиатскоТихоокеанского региона хотя и отличаются характером своих отношений со средой однако не только существуют в реальности но и имеют некоторые пространственные границы часто весьма условные. Уолтца стал фактически общепринятым в науке о международных отношениях пусть в некоторых странах он напрямую и не ассоциировался с его именем подход М. Под глобализацией здесь и далее понимается возникновение новой системы мирового хозяйствования... | |||
35558. | Введение в систему MathCAD | 4.95 MB | |
Основы работы с MathCAD Решение уравнений средствами Mathcad Наиболее подходящей для этой цели является одна из самых мощных и эффективных математических систем MathCAD которая занимает особое место среди множества таких систем Matlab Maple Mathematica и др. | |||
35559. | МОДЕЛИРОВАНИЕ РАЗНОСТНЫХ УРАВНЕНИЙ | 2.4 MB | |
Разностные уравнения (другие названия: уравнения в конечных разностях; возвратные последовательности) по своим свойствам и области применения очень близки к дифференциальным уравнениям. Отличие состоит в том, что дифференциальные уравнения связывают значение функции и производных от нее в один и тот же момент времени | |||
35560. | Доменные фурмы. Снижение потерь тепла от горячего дутья через внутренний конус (стакан) фурмы | 616.5 KB | |
В работах сообщается об успешной эксплуатации фурм с внутренними конусами из углеродистых и легированных сталей. О снижении теплопотерь от стальных конусов говорит тот факт [30] что замена материала внутреннего конуса толщина стенки 10 мм с меди на углеродистую и легированную сталь приводит к повышению температуры поверхности конуса со стороны горячего дутья со 108 до 300 и 5600С соответственно. Но со временем сложилось мнение [5] что конструкции фурм со стальными внутренними конусами недолговечны так как испытывая ударные... | |||
35561. | Профилактика зависимости от ПСИХОАКТИВНЫХ ВЕЩЕСТВ | 2.45 MB | |
Представленные в пособии материалы позволят тренеру составить детальный план тренинговых занятий с учетом потребностей целевой группы различного опыта и знаний подростков о вреде наркотиков. Основные понятия В ходе тренинга с участниками группы происходят изменения. Развитие или движение группы во времени обусловленное взаимодействием и взаимоотношениями членов группы между собой и с ведущим называют групповой динамикой. Групповая сплоченность формирование у участников чувства принадлежности к группе группового единства необходимое... | |||
35562. | ВЫЧИСЛИТЕЛЬНЫЕ МАШИНЫ, СИСТЕМЫ И СЕТИ | 4.47 MB | |
В учебном пособии изложены основные принципы схемотехнической и программной организации современных ЭВМ. Основное внимание уделено задачам организации ЭВМ на основе микропроцессоров фирмы Intel. | |||
35563. | ОБОРУДОВАНИЕ ДЛЯ ВТОРИЧНОЙ ОБРАБОТКИ МЕТАЛЛОВ И СПЛАВОВ | 1.87 MB | |
Рассмотрены источники образования и классификация вторичных отходов металлов описаны операции разделки и компактирования сепарации лома и отходов металлов приведены конструктивные схемы установок и оборудования для вторичной обработки металлов и сплавов. Источники образования и структура вторичных сырьевых ресурсов Ресурсы отходов цветных металлов и сплавов это часть фонда металлов и сплавов перешедшая в категорию отходов к моменту на который определяется фонд. Оборотные отходы часть отходов металлов и сплавов... | |||