81645

Буду я природі другом

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: поглиблювати навички роботи над різними жанрами творів; розвивати способи і види читання; виховувати бережливе ставлення до природи. II Мовна розминка Учитель Урок з читання почнемо без зупинки з артикуляційної розминки 1. Скоромовка Читання скоромовки дощиком Жовте жито жук жував і з Женею жартував.

Украинкский

2015-02-21

86.5 KB

0 чел.

Урок  читання

2 клас

Тема:Буду я природі другом

В.Коломієць «Не лови метелика»,

П.Воронько «Липка»,

В.Сухомлинський «Покинуте кошеня».

Мета: поглиблювати навички роботи над різними жанрами творів;  розвивати способи і види читання; виховувати бережливе ставлення до природи.

Підготувала:

вчитель початкових класів Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 19

Біленчук Віра Петрівна

25.03.2013

Хід уроку

I.Організаційний момент

Діти заходять до класу, утворюють коло.

Учитель  

Треба дружно привітатись

- «Добрий день!»

Дружно й голосно сказати:

«Добрий день!»

Вліво, вправо повернімось, всім

Привітно посміхнімось:

«Добрий день!»

- Я всіх вас рада бачити! Хочу передати вам свою радість, тепло свого серця.

Руки складені «човником», торкаюсь ними дитячих рук, імітуючи передачу. Передаємо один одному.

- Тепло ваших сердець передалось і мені. Тепер ми перетворилися на одну велику, дружну шкільну родину.

Запрошую дітей зайняти свої робочі місця.

- Краса і ніжність, сідайте! (дівчата сідають).

- Сила і мужність, сідайте! (хлопці сідають).

II Мовна розминка

Учитель

- Урок з читання почнемо без зупинки з артикуляційної розминки!

1. Скоромовка

Читання скоромовки «дощиком»

- Жовте жито жук жував і з Женею жартував.

Жартом, жартом і у Жені жовтий жук живе у жмені.

Читання скоромовки з почерговим виділенням логічним наголосом кожного слова  першого речення.

2. Дихальні вправи «Найпрацьовитіший жук»

Вдих через ніс, видих з проказуванням звука «ж» (тричі).

3. Гра «Політ жуків»

 Вправи для розвитку півкуль.

Діти виконують перехресні координовані рухи. Одночасно з правою рукою рухається ліва нога, очима рухаємо в різні сторони, що забезпечує можливість активізації роботи обох півкуль.

4. Гра «Дешифрувальники»

- Жуки полетіли, але залишили нам послання. Розшифруймо його. (Слайд)

I к.

II к.

III к.

Пали, дбу, нелк

лицями, квов, цьєаз

етмекил, ахум, кувап

(Липа, дуб, клен.)    (Лисиця, вовк, заєць.)    (Метелик, муха, павук.)

- Доберіть загальну назву. (Дерева, тварини, комахи.)

-Узагальнимо. (Природа)

- Отже,  продовжуємо говорити про природу.

5. Чистомовка «Повтори останній склад»

Ми посадим деревце – … (це-це-це).

Поливатимем його - …( го- го- го).

Виросте воно рясне -…( не-не-не).

Нас порадує плодами -…(ами – ами – ами).

III Перевірка домашнього завдання

1.Вступна бесіда

- Чи всі команди приготувалися до уроку?

Хто хоче презентувати роботу класу?  

Ігровий момент «Чарівна торбинка»

Гостеві класу надається можливість витягти з «чарівної» торбинки номерок команди, яка представлятиме клас.

2.Робота групи «Театральна»

Інсценування казки Андрія М,ястківського « Казка про яблуньку»

Ведучий

- Запрошуємо на виставу за мотивами казки Андрія М,ястківського

«Казка про яблуньку»

Автор

- На узліссі, біля рову, де дідусь мій пас корову, кучеряве, як вільце,зеленіло деревце. І зайчатко,і лисичка називали його –дичка, і колись давно-давно липам   скаржилось воно:

Яблунька

  •  Чом я дике? Я не дике! Скоро виросту велике. Нині зовсім невеличке п,ю водичку од кринички,що прозора,наче скло. Із зернятка я зросло. Ось довкола ліс буя…Може, кленом стану я, може дубом в лісі скраю, ще не відаю, не знаю…

Автор

- Тут при нім зайчатко стало, подивилось і сказало:

Зайчик

- Ти із яблука, що впало. До землі вчепилось ти,

щоб під дощиком рости. Через років сім чи вісім станеш яблунею в лісі!

Автор

- Засміялись лопухи:

Лопухи

ХІ-ХІ-ХІ! Хи-хи-хи! З неї яблуні не буде, бо затопчуть її люди. Якщо й вродить якийсь плід, то заглушить його глід.

Автор

- Але йшов узліссям дід. З корячка води напився і на дичку задивився.

Дід

- Непомітна, невеличка,але яблунька, хоч дичка. В бур,янах густих вона, але в корені міцна!

Автор

- Вирвав дід скрізь лопухи і сказав:

Дід

- Роздивляйсь зелені сни, а пізніше восени, я візьму тебе в мій сад, де порічки й виноград, де квітує все зелене,- станеш щепою у мене.

Автор

- І коли зжовтів весь ліс,деревце дідусь приніс до господи й посадив і довкіл обгородив. Щоб не сміли зайченята взимку яблуньку чухрати.

А на весну залюбки прищепив дідусь бруньки з яблунь тих, що вже великі, що культурні, а не дикі… Й деревце розвеселилось, шовком-цвітом рясно вкрилось. І зросло як дід хотів, яблунька семи сортів. Дозрівали на осонні білі яблука й червоні. От і казка невеличка вам про яблуньку, про дичку!

 Ведучий

- Виконавці:

Називає всіх учасників інсценування. Діти оплесками визначають учасника, роль якого вималювалась найвдаліше. Він отримує приз.

- Приз за найкраще виконання!

Приз дістається з «чарівної» торбинки у вигляді яблучка.

 IV Фізкультхвилинка «Калина»

Проводиться під музичний супровід української народної пісні «Ой, є в лісі калина» ( хоровод).

 V Оголошення теми і мети уроку

Вчитель

- Пригадаймо тему, над якою зараз працюємо. (Слайд)

-«Буду я природі другом: милуюся, оберігаю, прикрашаю»

Щоб природа нас радувала, допомагала, оберігала, частувала своїми плодами, потрібно їй допомагати, її охороняти,а головне - не шкодити.

VI Мотивація

- Підніміть руку той, хто хоче дізнатися як цього досягти.

- Тоді нам слід познайомитись з віршем Володимира Коломійця

« Не лови метелика», віршем Платона Воронька «Липка», оповіданням  Василя Сухомлинського « Покинуте кошеня» (Слайд)

VII Опрацювання вірша В.Коломійця «Не лови метелика»

1.Гра «Диктор»

Читання вірша В. Коломійця «Не лови метелика»

ученицею  заздалегідь підготовленою.

Завдання

- Слухайте уважно! Дізнаєтесь про що просила Оленка Богданчика.

2.Перевірка первинного сприймання

- Чи сподобався вам вірш?

- Про що просила Оленка хлопчика?

Підніміть руку ті, хто згоден з її проханням.

3.Гра «Інтерв’ю для преси»

Інтерв’юер – вчитель. Вправа «Мікрофон».

- Газета  «Зелена планета».

- Чому, на вашу думку, не слід ловити метелика?

4.Словникова робота

Читання слів про себе, вголос, під рахунок,вибірково, на одному диханні. Тлумачення незрозумілих слів. (Слайд)

Метеличка

Милується

Крилець

Крильцями

Кружля

Барвистими

Луками

5.Гра «Дзеркало»

Виконується з люстерком.

- Покажіть мімікою, що слід передати у вірші «здивування» чи «захоплення»?

6.Гра «Актори»

Учнівське читання тексту з віддзеркаленням емоцій.

7.Учнівське читання

Гра «Бджілки»

Читання-гудіння в парі.

8.Конкурс «Кращий читач»

VIII Фізкультхвилинка «Гопачок»

IХ Опрацювання вірша П.Воронька «Липка»

1.Бесіда за ілюстрацією до вірша в підручнику

Вправа на розвиток зв’язного мовлення.

- Кого ви бачите на малюнку?

- Що робить дівчинка?

- Що це за дерево?

- Навіщо дівчинка поливає його?

2. Передбачення

- Як ви думаєте, про що говориться у вірші?

- Отже, прочитаємо, дізнаємось.

3. Хорове читання з учителем

- Чи справдилось наше передбачення?

4. Словник

- Чи є в тексті незрозумілі слова для вас?

Тлумачення незрозумілих слів.

5.Учнівське читання в парах. Робота над виразністю.

6. Аналіз вірша з елементами вибіркового  читання

- Прочитайте, про що просить липка.

-  До кого вона звертається?

- Чи можливо це виконати?

- Чому всі прохання слід виконати?

- Знайдіть друге речення, прочитайте його.

- Як ви зрозуміли вирази: «медовим цвітом зацвіту», «підеш в світ широкий», «вранці серед маю»?

7. Гра «Продовж речення»

Вчитель та сильніші учні читають почергово початок речення, а решта продовжують – завершують його.

-Я маленька липка, виросту велика… (не ламай мене!)

- Від дощу сховаю вранці серед…(маю. Ти полий мене!)

Дівчатка читають початок речення, хлопці продовжують.

8.Гра «Будь дослідником»

Кожна група дітей має картку з уривками вірша. Учні повинні відновити вірш, прочитати вголос для всіх. Колективно пригадати назву.

9. Гра «Диктор телебачення»

–Яку обіцянку ти даси липці?

Х. Опрацювання оповідання В.Сухомлинського «Покинуте кошеня»

1.Вступна бесіда

- Скажіть, будь ласка, серед вас є добрі діти?

- Як ми можемо дізнатися про вашу доброту?

- Щоб оточуючі дізналися який ти добрий, треба робити добрі вчинки. Доброту можна пізнати за її вчинками.

2. Розчитування за таблицею «Збіг приголосних» (Слайд)

Одночасно працюємо над активізацією роботи обох півкуль. Вправа «Перехресні рухи».

тко

при

стра

сла

сти

вля

Тре

рну

сте

смі

мти

рко

Вчи

шло

чка

ньке

про

шно

взя

рта

3. Словникова робота (Слайд)

Кошенятко   тремтить

Нявчить    поверталась

Дивляться   пригорнулось

Сміється    дівчинка

Притулилося   замуркотіло

Радісіньке

Читання стовпчиків слів за вчителем «луною».

Тлумачення незрозумілих слів.

4. Вправи на вироблення техніки читання.

- Зачитайте слова які відповідають на питання хто?

- Знайдіть слова які означають дію.

Прочитайте найкоротше слово, найдовше.

Знайдіть слова в яких зустрічався збіг приголосних з таблиці, зачитайте.

5. Завдання до самостійного  мовчазного читання оповідання учнями

- Після ознайомлення з текстом сказати, яке почуття ви переживали під час читання.

6. Обговорення прочитаного

- Які почуття охоплювали вас під час читання?

- Коли вам було сумно?

- Коли зітхнули з полегшенням?

7.Повторне читання тексту « ланцюжком»

8. Бесіда за змістом прочитаного з елементами вибіркового читання

- Чому кошеня опинилося на дорозі?

- Чи трапилося це випадково?

- Прочитайте, як люди ставились до кошеняти?

- Чому не допомогли йому?

- Скільки часу сиділо кошенятко?

- Коли Наталочка почула кошенятко?

- Прочитайте опис кошеняти.

- Що зробила дівчинка?

- Хто з людей виявився найдобрішою людиною?

- Хто з них найжорстокіший?

- На кого з героїв оповідання ви б захотіли бути схожими.

- Чий вчинок ви б повторили?

9. Вправа «Сонячний зайчик»

Зняття емоційної напруги.

- Уявіть  собі ласкавий сонячний промінчик-зайчик, який заглядає до кожного з вас в оченята. Він ніжно торкається чола, носика, щічок. Спробуй доторкнутися до зайчика-промінчика. Обережно, не налякай. Зайчик сів тобі на голівку. Погладь його, подякуй за ніжність, за ласку до тебе.

ХI  Підсумок уроку

Перевірка сприйняття поданого матеріалу

Робота в групах

Завдання групам

1. З творами яких авторів ви працювали на уроці?( Підкресліть).

В.Сухомлинський, В.Бичко, Олена Пчілка,П.Воронько,В.Коломієць.

2.  Який твір найбільше сподобався? ( Підкресліть). Чому?

«Липка» П.Воронько, «Не лови метелика» В. Коломієць, «Покинуте кошеня» В.Сухомлинський.

3. Продовж речення.

Світ такий крихкий, як …. Збережи його.

4. Доповни речення.

Наталочка не сказала ні слова, а взяла й понесла додому…

А) кошеня;

Б) метелика;

В) щеня.

5. Розкажіть Оленці.

З творами яких жанрів працювали на уроці?

6. Продовж речення.

Бути природі другом, значить…

7. Твори якого автора ви  візьмете в бібліотеці? Підкресліть.

В.Сухомлинський, П.Воронько, В.Коломієць. Чому?

8. Чого ви очікували від уроку? Чи справдилися ваші сподівання?

ХII Домашнє завдання

Продовжити оповідання В.Сухомлинського «Покинуту кошеня».

PAGE   \* MERGEFORMAT 10


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

81922. Управление в системе рыночных отношений 36.96 KB
  Функции контроля в такой экономике исполняет механизм конкуренции. Сколько и каких товаров производить по каким ценам их продавать куда вкладывать капиталы все это определяется не распоряжениями сверху а механизмом спроса и предложения прибылью курсом акций ссудным процентом курсом валют Менеджмент в рыночных условиях представляет собой средство рационального управления экономикой прежде всего экономикой в масштабах организации фирмы предприятия.
81923. Менеджмент и предпринимательство 37.56 KB
  Предпринимательство инициативная деятельность направленная на насыщение рынка товарами услугами и на получение прибыли или личного дохода и осуществляемая от своего имени на свой риск и ответственность. Предпринимательство предшествует менеджменту.
81924. Этапы развития и совершенствование менеджмента 39.25 KB
  Точка отсчета в накоплении знаний в области управления. обширный опыт управления государственным хозяйством был накоплен в Древнем Египте. Сформирован достаточно развитый государственный аппарат управления.
81925. Происхождение и эволюция менеджмента 39.4 KB
  За эти долгие годы развитие теории и практики менеджмента происходило в основном эволюционно путём непрерывного накопления опыта отражающего изменения которые происходили в обществе экономике и всей системе социальноэкономических отношений. Вместе с тем на этом долгом пути выделяют ряд этапов и революционных преобразований в подходах к проблемам менеджмента. Началом истории менеджмента принято считать зарождение письменности в древнем Шумере.
81926. Основные подходы в развитии теории и практики менеджмента 39.52 KB
  Первый из них это школы : Научного управления Создатели школы научного управления исходили из того что используя наблюдения замеры логику и анализ можно усовершенствовать большинство операций ручного труда добиться более эффективного их выполнения. административного управления классическая школа Сторонники научного направления пренебрегали материальным стимулированием сотрудников таким как заработная плата. количественных методов управления Количественная школа с 1950 года по настоящее время связана с развитием и...
81928. Классическая (административная) школа управления 37.06 KB
  Он разделил весь процесс управления на пять основных функций которые мы до сих пор используем в управлении организацией: это планирование организация подбор и расстановка кадров руководство мотивация и контроль. Суть разработанных им принципов управления сводится к следующему: разделение труда; авторитет и ответственность власти; дисциплина; единство руководства; единство распорядительства; подчинение частного интереса общему; вознаграждение за труд; координация менеджеров одного уровня; порядок; справедливость; доброта и порядочность;...
81929. Школа человеческих отношений и поведенческих наук 38.48 KB
  Родоначальником школы человеческих отношений принято считать Э. В результате движение человеческих отношений стало противовесом всему научному движению. Это связано с тем что акцент в движении человеческих отношений делался на заботе о людях а в движении научного управления на заботе о производстве.
81930. Психологічні чинники формування лідерських якостей у майбутніх фахівців 401 KB
  Мета: теоретично вивчити та експериментально дослідити психологічні чинники формування лідерських якостей у майбутніх фахівців. Гіпотеза: рівень розвитку лідерських якостей у майбутніх фахівців є обумовленим такими психологічними чинниками як: рівень розвитку комунікативних та організаторських здібностей, потреби в досягненнях.