81647

Бабусина пригода

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити дітей із п’єсою,як літературним жанром;вдосконалювати навички виразного читання; вчити інсценувати п’єсу засобами лялькового театру; вчити характеризувати дійових осіб. Розвивати творчі здібності учнів. Розвивати комунікативні (уміння формулювати і доводити власну думку; розвивати культуру мовлення)...

Украинкский

2015-02-21

73.5 KB

11 чел.

Конспект уроку читання у 3 класі на тему:

Що таке п’єса-казка.

Олександр Олесь             

Бабусина пригода

                                        

                                             Підготувала і провела

                                        вчитель початкових класів

                                                      школи №18                                                                              

                                 Романів Вікторія Володимирівна

                                                                                           

Конспект уроку читання у 3 класі

Тема: Вступ до теми. Що таке п’єса-казка? Олександр Олесь «Бабусина пригода».

Мета: Ознайомити дітей із п’єсою,як літературним жанром;вдосконалювати навички

           виразного читання;вчити інсценувати п’єсу засобами лялькового театру;вчити  

           характеризувати дійових осіб.

          Розвивати творчі здібності учнів. Розвивати комунікативні(уміння формулювати і   

          доводити власну думку;розвивати культуру мовлення);життєтворчі(уміння

          раціонально розподіляти свій час;уміння оцінювати вчинки дійових осіб твору) та  

          інформаційні(прагнення збагачувати словниковий запас;здатність і готовність

          вчитися)компетенції учнів.

           Виховувати у дітей любов до природи та тварин.

Обладнання: мультимедійний проектор,ноутбук,презентація(див.CD- диск у додатку,

           картки для роботи у групі,ширма та ляльки для вистави,малюнки-декорації  

           виготовлені учнями.

Тип уроку: Урок-театралізація.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

1.Бесіда

- Над яким розділом ми завершили роботу?

- Пригадайте,які казки називають літературними?

2.Розгадування кросворда.

О

Л

Е

С

Ь

1.Без зарплати сторожує,вдень і вночі все пильнує(Собака)

2.Живе в лісі хижий,дикий,душить кури та індики.(Лис)

3.Крильця має,але не літає,змалечку водичку полюбляє.(Каченя)

4.Твою матусю донечкою кличе твоя…(Бабуся)

5.Літом наїдається,зимою відсипається.(Ведмідь)

- Собака,лис,каченя,бабуся,ведмідь стали героями твору відомого українського письменника,прізвище якого прочитаємо з кросворда.

III. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ми ознайомимося з п’єсою-казкою Олександра Олеся »Бабусина пригода» і спробуємо створити лялькову виставу за цією п’єсою.

IV. Підготовка до вивчення нового матеріалу

1.Розповідь учня про Олександра Олеся(Олександра Івановича Кандибу)(див.слайд 1)

2.Нагадування учениці про твори цього письменника,які ми уже читали(«Є слова,що білі-

  білі»,«Ялинка», «Серед краси», «Білі гуси летять над лугами», «Все навколо

  зеленіє»,«Два хлопчики»)

Вчитель:Олександр Олесь з дитячою літературою поріднився тоді,коли у нього з’явився син Олег,якого він жартівливо називав Лелекою. Поет у віршованій формі розказував Олегові про абетку,математичні премудрості,а ще – зайчиків,курей,гусей…

3.Гра «Склади слово»(див.слайд 2)

  •  т,т,е,р,а;                     (театр)
  •  а,т,к,о,р;                    (актор)
  •  п,с,є,а;                        (п’єса)
  •  в,с,и,т,в,а,а;             (вистава)

4.Ознайомлення з новим жанром

- Чи чули ви утворені слова? Де?( у театрі)

Пєса - це твір який призначений для театральної вистави. Читається за ролями. У тексті  

            автор подає описи місць,де відбувається дія,слова ведучого. А дійові особи

            говорять діалогами(між собою) чи монологами(самі з собою)одноосібно.

V. Опрацювання п’єси – казки Олександра Олеся »Бабусина пригода»

1.Визначення структури п’єси.

- Діти читають перелік дійових осіб. Знаходять у тексті назви дійових осіб та їх слова,вказівки автора щодо інтонації,темпу мовлення чи дій героя на сцені.

2.Словникова робота(див.слайд 3).

Прочитайте з окличною інтонацією                 !

Тікайте

Гаразд

Гав-гав

Прийду

Лишенько

Вставай

Прочитайте з запитальною інтонацією.          ?

Чого пристав

Ти хто така

Медку

Не пручайся

Напаслися

Наїлися

Прочитайте з розповідною інтонацією.           .

Вже вечір

Час і спати

Ках - ках

Такий звичай

Простіть

Ляжу задрімаю

3. Первинне ознайомлення з текстом(комбіновано). Діти слухають фонограму   

    казки(фрагмент),далі продовжують читати казку в особах(див.слайд 4).

4. Фізкультпауза(див.слайд 5).

5. Аналіз змісту п’єси.

  •  В яку пору відбувається дія п’єси?
  •  Від чого застерігала бабуся каченят?
  •  Які настанови дала песикові?
  •  Чому ведмідь був сердитий?
  •  Чим його задобрила бабуся?
  •  Як ведмідь допоміг бабусі?
  •  З чого видно,що бабуся і ведмідь потоваришували?
  •  Яка головна думка казки?

6. Спостереження за мовою дійових осіб.

- Почергово розглядається кожна роль,визначається особливість мовлення,інтонація,темп       

  зміни у настрої героїв.

7. Робота в групах(див.слайд 6).

Характеристика дійових осіб.

Поділ на 4 групи.

I група –  характеристика Бабусі.

II група –  характеристика  Ведмедя.

III група – характеристика  Лиса.

IV група – характеристика Песика і Каченят.

Дані слова – блискавки,учні разом складають потрібні характеристики.

Відповідають лідери груп.

Відважна                                                                    Добра

                                                Бабуся

Доброзичлива                    Гостинна                    Товариська

Жартівливий                                                          Допитливий

                                            Ведмідь

Товариський                                                          Справедливий

Боягуз                                                                      Хитрий

                                              Лис

Безсоромний                                                       Нещирий       

Сміливий                           Завзятий                                Вірний

                                             Песик             

                                          Каченята

Дружні                                                                       Чемні

- Які ролі ви хотіли б виконати? Чому?

8. Інсценування п’єси. Лялькова вистава(фрагмент) (див.слайд 7-ілюстрації до казки)

Решта учнів – глядачі працюють з таблицями,слідкують за точністю,розповідають про враження,визначають,хто найкраще впорався з роллю.

VI. Підсумок уроку.

1.Бесіда.

- З яким жанром ми знайомилися сьогодні на уроці? У чому полягає особливість п’єси? Доведіть,що п’єса О.Олеся «Бабусина пригода» - казка.

2.Інтерактивна вправа  «Незакінчені речення» (див.слайд 8)

Д/з. с.111-120(п) – прочитати в родині казку за ролями.

С.31(з) – придумати свій варіант казки.

* За наявністю часу. Гра «Детективи».

Розгадайте шифровку. Допоможе вам у цьому знання абетки.

            М                          О                           Л                         О                          Д                         Ц                           І

                                                                                                                                                                                                             !


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69108. Фрактальні зображення 49.5 KB
  Залежно від початкових умов функція що описує таку систему перетворень може наблизитися до нескінченності збігтися до певного скінченного числа числового діапазону або нескінченно варіюватися у певному діапазоні. Множина Мандельброта визначається таким рівнянням...
69109. Теорія і методи структурного програмування 143 KB
  Згодом вона поділяється на підпрограми які декомпонуються на підмодулі наступного рівня. Під час низхідного проектування програми на верхніх рівнях абстракції деталі приховують а на нижніх рівнях вони описуються конкретною мовою програмування.
69110. Використання модулів у Borland Pascal 7.0. Структура модуля 55 KB
  Структура модуля. Структура модуля 3. До складу модуля можна включати оголошення констант типів змінних а також оголошення і реалізацію процедур і функцій. Структура модуля Модуль складається із заголовка інтерфейсної реалізаційної й ініціалізаційної частин.
69111. Основні концепції об’єктно-орієнтованої методології програмування. Базові поняття об’єктна-орієнтованого програмування. Класи і об’єкти в мові Pascal 79.5 KB
  Методологія об’єктно-орієнтованого програмування виникла як результат природної еволюції мов структурного програмування. 3 погляду цієї методології програма є сукупністю об’єктів, кожен об’єкт є екземпляром певного класу, а класи утворюють ієрархію успадкування
69112. Одномірні масиви. Поняття масиву та його властивості. Базові операції обробки одновимірних масивів 214.5 KB
  Характерною ознакою простих типів даних є те, що вони атомарні, тобто не містять як складові елементи дані інших типів. Типи даних, що не эадовольняють зазначеній властивості, називаються структурованими. У мові Раsсаl означено такі структуровані типии: масиви, рядки, множини, записи та файли.
69113. Багатовимірні масиви. Оголошення багатовимірних масивів. Доступ до елементів. Базові операції їх обробки двовимірних масивів. Двовимірні масиви в задачах 96.5 KB
  Як було зазначено вище, одновимірні масиви застосовуються для зберігання послідовностей. Проте для багатьох структур даних зображення у вигляді послідовності є неприйнятним. Наприклад, результати матчів футбольного чемпіонату найзручніше подавати у вигляді квадратної таблиці.
69114. Рядки. Поняття рядка та оголошення змінних рядкового типу. Операції над рядками та рядкові вирази. Процедури та функції обробки рядків 79 KB
  Один з різновидів одновимірних масивів — масив символів, або рядок, — посідає особливе місце у багатьох мовах програмування. І це не випадково, адже алгоритми перетворення рядків застосовуються для вирішення вкрай широкого кола задач: редагування та перекладу текстів, алгебричних перетворень формул...
69115. Записи. Запис та його оголошення. Доступ до компонентів та операцій над записами. Масиви записів. Записи з варіантами 100 KB
  Визначальною характеристикою масиву є однорідність, тобто однотипність його елементів. Проте реальний світ насичений неоднорідними структурами даних. Прикладами таких структур можуть стати: календарна дата, що скла-дається з номера дня, номера року та назви місяця...
69116. Множини. Поняття множин та множинного типу даних. Оголошення змінних множинного типу. Операції над множинами 96.5 KB
  Математичне поняття множини широко використовується в задачах, для яких існує ефективне програмне розв’язання. Так, у багатьох комбінаторних задач серед усіх підмножин деякої множини необхідно знайти ті, які задовольняють певну умову. При розв’язанні задач на графах користуються поняттями...