81648

Марійка Підгірянка «Співанка про місяці», «Діти й ластівка». Загадка

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: збагачувати та розширювати знання учнів про життєвий і творчий шлях Марійки Підгірянки; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до природи і рідного слова. Обладнання: портрет поетеси, збірки її творів, мультимедійна дошка, ілюстра ції до творів, презентація до уроку.

Украинкский

2015-02-21

191.5 KB

0 чел.

Тема. Марійка Підгірянка «Співанка про місяці», «Діти й ластівка». Загадка.

Мета: збагачувати та розширювати знання учнів про життєвий і творчий шлях

           Марійки Підгірянки;

           розвивати мовлення учнів;

           виховувати любов до природи і рідного слова.

Обладнання: портрет поетеси, збірки її творів, мультимедійна дошка, ілюстра-

                       ції до творів, презентація до уроку.

                                                     Хід уроку

І. Організація класу.

1.  Доброго дня, вам любі малята!

    Читанка наша люба й завзята

    Щедрим дарунком урок починає,

    Книгу природи ніжно гортає.

    Кожна сторінка весела й барвиста!

    Серце радіє, теплом промениться,

    Кожний з природою бажає зустріться!

2. Очікування.

  - Скажіть, чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку читання?

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Дихальні вправи.

        - Уявіть, що у вас в долоньках розкішна квітка троянда, заплющте очі,

           понюхайте її і відчуйте запах.

  •  А зараз уявіть, що вам на долоньку сів гарний яскравий метелик, ви            

намилувавшись ним, легенько дуєте на нього,щоб він злетів і повернувся до своєї домівки.

  1.  Розчитка.

За командою вчителя учні чергують темпи читання: повільно, швидше, ще швидше, скоромовкою.

Слайд №1.

  1.  Перевірка домашнього завдання.
    •  Розповісти про життєвий і творчий шлях Марійки Підгірянки.
    •  Перевірка виконання домашнього завдання у робочому зошиті(с.66)
    •  Конкурс на кращого читця вірша «Що я люблю» Марійки Підгірянки.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. 

     Мотивація  навчальної діяльності.

     Слайд №2.

     - Сьогодні ми продовжимо вивчати творчість Марійки Підгірянки.   Дізнає-

       мося про ознаки кожного місяця, прочитавши вірш «Співанка про місяці»,

       а з іншого вірша поетеси «Діти й ластівка» - про те, якою була дружба ді-

       тей і ластівки. Навчимося виразно читати ці вірші.

  1.  Робота із ілюстраціями, фотографіями із зображенням пір року.
    •  А зараз ми побачимо, чи досконало ви знаєте пори року.

     Слайд №3. 

     Слайд №4. 

      Слайд №5.

      Слайд №6.

  •  Назвати місяці кожної пори року.
    •  А чи знаєте ви, що вміє кожен місяць?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1.  Читання вірша Марійки Підгірянки «Співанка про місяці» (вчителем).

Дати відповіді на запитання:

  •  Як ви розумієте слово «співанка»?
    •  Про що розповідається у вірші?
    •  Назвіть згадані місяці у вірші.
  1.  Читання вірша учнями мовчки.
  2.  Словникова робота.  

 Слайд №7.  .

  1.  Виразне читання вірша учнями «ланцюжком».
  2.  Дати відповіді  на запитання з підручника (с.30)
  3.  Робота у робочому зошиті по варіантах (с.66,завд.А,Б)

     7. Фізкультхвилинка.

 Слайд №8   .

  1.  Бесіда.
    •  Чи знаєте ви, кого називають вісниками весни? (Граків, шпаків, жайворонків, ластівок).
    •  Хто з вас знає, у якому місяці до нас повертаються ластівки? (У квітні).
    •  А зараз ми дізнаємося, чому ластівки користуються особливою повагою у людей.

     Слайд №9.

 

  1.  Читання вірша Марійки Підгірянки «Діти й ластівка» учителем. Перевірка первинного сприйняття.
    •  Чи сподобався вам вірш?
    •  Чим саме?
  2.  Словникова робота.

      Слайд №10.

.

  1.  Читання вірша учнями мовчки.
  2.  Аналіз вірша.
    •  Хто є дійовими особами вірша?
    •  Якою змальовано ластівку? А дітей?
    •  Що у вірші є справжнім, а що казковим?
    •  Знайдіть і прочитайте пестливі слова.
    •  Із чого видно, що діти радіють прильоту ластівки?
  3.  Виразне читання вірша учнями за особами.
    •  Яка головна думка цього вірша?
  4.  Читання учнями загадки  (с.30).
    •  Про кого ця загадка?

V. Підсумок уроку.

  Вправа «Мікрофон»

  •  Чи сподобалися вам вірші Марійки Підгірянки?
    •  Який більше? Чому?

  Вправа «Незакінчене речення»

VІ. Домашнє завдання.

     Підручник (с.29-30), робочий зошит (с.67,завд.В).

     Підготувати виразне читання віршів.       

                            


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33912. Средняя геометрическая 12.21 KB
  Средняя геометрическая. Для несгруппированных данных или для сгруппированных данных с равными частотами применяется средняя геометрическая простая:.
33913. Средняя квадратическая и другие степенные средние 11.35 KB
  Для несгруппированных данных: Для сгруппированных данных: Правило мажорантности старшинства состоит в том что при расчете по одним и тем же данным между числовыми значениями средних исчисляется по разным формулам всегда сохраняется неравенство: Хсред. Гармоническая =Хсред. Геометрическая =Хсред. =Хсред квадратическая.
33914. Область применения различных видов степенной средней 10.74 KB
  Средняя арифметическая величина среднее слагаемое поэтому если есть данные по варьированному осредненному признаку известен объем статистической совокупности то применяем арифметическую среднюю. Для вариационного ряда распределения применяется средняя арифметическая взвешенная. Если имеются данные по величине признака на начало каждого периода то применяется средняя хронологическая. Квадратическая средняя используется при расчете средних темпов роста.
33915. Общее понятие о вариации, показатели величины вариации и способы их расчета 13.27 KB
  Общее понятие о вариации показатели величины вариации и способы их расчета. Показатели вариации показатели стабильности позволяют сделать вывод об однородности совокупности о надежности типичности средней. Для измерения величины вариации используется абсолютный и относительный показатель вариации. Размах вариации R=XmxXmin.
33916. Абсолютные показатели вариации 20.12 KB
  Чтобы дать представление о величине варьирующего признака недостаточно исчислить средний показатель. Кроме средней необходим показатель характеризующий вариацию признака. Вариация это изменение значения признака у отдельных единиц совокупности.
33917. Относительные показатели вариации 15.59 KB
  Относительные показатели вариации Для сравнения вариации в разных совокупностях рассчитываются относительные показатели вариации. К ним относятся коэффициент вариации коэффициент осцилляции и линейный коэффициент вариации относительное линейное отклонение. Коэффициент вариации это отношение среднеквадратического отклонения к среднеарифметическому рассчитывается в процентах: . Коэффициент вариации позволяет судить об однородности совокупности: 17 абсолютно однородная; 1733 достаточно однородная; 3540 недостаточно...
33918. Мода. Определение моды в дискретных вариационных рядах 15.34 KB
  Определение моды в вариационных рядах с равными интервалами.6 где x0 нижняя граница модального интервала модальным называется интервал имеющий наибольшую частоту; i величина модального интервала; fMo частота модального интервала; fMo1 частота интервала предшествующего модальному; fMo1 частота интервала следующего за модальным.
33919. Понятие медианы, квартилей, децилей 11.29 KB
  Понятие медианы квартилей децилей Медианазначение признака которое делит стат.совти имеет значение признака не МЕНЬШЕ медианы а другая половина значение признака не больше медианы. Значение изучаемого признака всех ед.совти не четное то значение признака находящееся в середине ранжированного ряда будет являться медианой а если число ед.
33920. Определение структурных средних в дискретных вариационных рядах 14.62 KB
  Мода это наиболее часто встречающийся вариант ряда. Модой для дискретного ряда является варианта обладающая наибольшей частотой. Медиана это значение признака которое лежит в основе ранжированного ряда и делит этот ряд на две равные по численности части.