81649

В. Сухомлинський «Хлопчик і Дзвіночок Конвалії»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Подивіться, будь ласка, мабуть немає людини, байдужої до чарівної краси цих ніжних, витончених, дуже ароматних квітів. Наче якісь зачаровані сріблясті дзвіночки, повисають вони на зелених струнких ніжках посеред зеленого листя.

Украинкский

2015-02-21

77 KB

2 чел.

Міністерство освіти і науки України

Амвросіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 5

Тема В.О. Сухомлинський

«Хлопчик і Дзвіночок Конвалії»

Підготувала та провела

                                                             Вчитель 2 класу                 

                                                                         Семибратова Т.А.  

2011-2012 навч. Рік

Тема : В. Сухомлинський «Хлопчик і Дзвіночок Конвалії.»

Мета : Розвивати уяву, образне та критичне мислення;

   учити аргументувати правильність власної думки і створювати              

           піднесений настрій;

           виховувати любов до прекрасного.

Обладн.: тексти, портрет Сухомлинського;

               прислівʼя, малюнок конвалії,музичний супровід.

Тип уроку ЧПКМ

Хід уроку

І. Психологічна налаштованість

       Ми візьмемося за руки,

       Веселіше стане нам.

       Бо у класі всі ми друзі,

       Посмішки даруєм вам!

ІІ. Актуалізація

       Встепне слово вчителя

(музика іде)

  Ми дивимося на рідну землю і дивуємося її велетенській енергії – скільки буяння і краси!

-А чи дивиться земля нас?

 Хочеться вірити, що це так. Чи не для того мати земля народжує на світ силу – силенну квітів. Вони розплющують свої оченята і пильно вдивляються у наше з вами життя.

2.Повідомлення теми уроку

       Передбачення загадкою

 Сьогодні на уроці ми познайомимося із казкою великого письменника, педагога В. Сухомлинського.

Відгадайте загадку – і ви здогадаєтеся, про що йтиметься у цьому тексті.

Лікарська рослина цвіте навесні,

У травні знайдеш ти її вгущині

Схилилися голівки біленькі дзвіночки,

Ховаються від сонця пахучі дзвіночки.

                                             (Конвалія)

  •  Віддати квіти на парти

Подивіться, будь ласка, мабуть немає людини,байдужої до чарівної краси цих ніжних, витончених, дуже ароматних квітів. Наче якісь зачаровані сріблясті дзвіночки, повисають вони на зелених струнких ніжках посеред зеленого листя.

Музику вимкнути!

  •  А чи вам знайома квітка?
  •  Де ви її бачили?

3.Проблемне питання.

(на дошку)

   Дискусія «Чи хотіли б ви мати великий букет цих квітів?»

             ТАК                                НІ

                    8 учн.                                                               4 учн.

4. Передбачення за заголовком.

- Як ви гадаєте, про що буде йтися у цьому тексті?

- Чому саме так?

ІІІ   Усвідомлення тексту

(Слухання - мислення)

  1.  Читання  1 ч. (читає вчитель)

-1 зупинка. Бесіда.

- Про що ви дізналися з 1 частини?

- Чи справдилися ваші прогнози?

- Хто може розповісти, як зʼявився на світ Дзвіночок Конвалії?

-  Які почуття охопили Хлопчика під час зустрічі з Дзвіночком?

- Поясніть вислів « не міг відвести очей»

-  Що зробив Хлопчик ?

- Для чого Хлопчику квітка?

- Чи сподобається це Дзвіночку?

2. Самостійне перечитув. 1 частини

3. Вибіркове читання

  •  Знайти і зачитати опис квітки.
  •  Знайдіть ще раз останнє речення

А квітка йому шепоче

  ( читає учень )

4. Робота над змістом 2 частини (поетапне читання діалогу)

  •  Як ви гадаєте, що могла прошепотіти квітка Хлопчикові?
  •  А тепер послухайте : Хлопчику,навіщо ти мене хочеш зірвати?

Хвилина міркування

  •  Що міг відповісти Хлопчик?

Читання речення

  •  А ти мені дуже подобаєшся. Ти дуже гарна, каже Хлопчик.

Бесіда

  •  Для кого квітнуть квіти ?

(відповідь дітей)

Учитель Дуже хочеться думати, що квітка квітне лише для тебе. Мабуть, так і уявляв собі маленький Хлопчик.

             Далі читає учитель

  •  Добре,- зітхає Дзвіночок.
  •  Зривай. Тільки перед тим ,як зривати, скажи…
  •  Що сказав Дзвіночок?

   Роздуми дітей.

Діти читають речення з метою перевірки правильного передбачення.

               Фізхвилинка.

5.Читання 2 частини за особами.

А) Прочитайте мовчки, позначте олівцем слова дійових осіб і намагайтеся уявити, з якою інтонацією їх треба читати.

Б) Повторне читання за особами.

       (робота в парах)

В)перевірити, визначити пару, яка краще читає діалог.

      Прогнозування

  •  Як ви гадаєте, що відбудеться далі
  •  Як би ви вчинили на місці Хлопчика?

                   (Музика)

                   (квітка н парті)

Хвилина творчості «розмова з квіткою»

- Придивіться уважно до квітки, послухайте її голос.

- Які почуття, настрій навіює квітка ?

- Уяви себе цією квіткою, спробуй визначити характер.

Робота в парах.

  •  Сядьте зручно і розкажіть свої уявлення товаришеві.
  •  Чи допомогла квітка тобі передати власні думки?
  •  Хто кому з вас, на твою думку, допоміг більше?

6. Читання  3 частини

- Чому хлопчик зірвав квітку?

- Чи можемо ми сказати, що хлопчик відчув красу?

- А чим ми відчуваємо?

- Якою була душа Хлопчика?

- З яким кольором можна порівняти «чисту душу»?

- Поясніть вислів

« У цієї людини чисте серце, чиста душа, чисті наміри».

  •  Що потрібно робити, щоб мати чисту душу,чисте серце?

ІV Рефлексія

  •  Асоціативний кущ
  •  Які асоціації спадають вам на думку, коли ви чуєте слово КОНВАЛІЯ

             радість                      ніжність                     аромат         

             краса                        КОНВАЛІЯ               весна

                            дзвіночки                              зелені стрілочки

  •  Як люди використовують цю квітку,про це нам доповідають наші філософи Даша та Богдан, діти,які зібрали додаткову інформацію.

2.Повернення до дискусійної сітки.

  •  Чи змінив хто-небудь свою думку? Чому?
  •  Чи хотіли ж ви мати великий букет квітів?

  ТАК                           НІ

  1.  чнів)                              (1 учень)

  1.   Сенкан

- Конвалія.

- Ніжна, запашна.

- Красується, радує, росте.

- Я не буду псувати красу.

V Підсумок

  •  Яку проблему розвʼязали?
  •  Що ви відчули, коли слухали казку?
  •  Що нового дізналися про конвалії?
  •  Який висновок ви зробили для себе?

VІ  Д/з

  •  Передайте те,що вразило вашу уяву на малюнку.

VІ Самооцінювання

         5               6           7           8            9             10            11     

VІІ Оцінювання стану своєї душі

Ким ви почували себе на уроці?

    Ось і скінчився наш урок,але не скінчилась стежка краси та добра.

Врятує світ краса –

Завжди так говорили.

Тепер врятують світ любов і доброта,

Бо однієї вже краси занадто мало…

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67479. ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ ЧАСТИЦ С ВНЕШНИМ ЭЛЕКТРОМАГНИТНЫМ ПОЛЕМ. УРАВНЕНИЕ ПАУЛИ 250 KB
  Вернемся к уравнению Клейна-Гордона - релятивистскому уравнению второго порядка, которому должна подчиняться любая волновая функция. Из него было ранее получено уравнение непрерывности
67480. ЭЛЕКТРОН В ЭЛЕКТРОСТАТИЧЕСКОМ ПОЛЕ 550.5 KB
  Имея полный гамильтониан, легко убедиться, что он коммутирует с При этом не входит в уравнение, а потому по проекции полного момента будет вырождение. Энергетические уровни будут характеризоваться собственными значениями трех первых операторов...
67481. НАУКА “РОБОТОТЕХНІКА”, ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ТА ОСТАННІ ДОСЯГНЕННЯ 236 KB
  Робототехніка і гнучкі виробничі системи є найважливішою технічною основою інтенсифікації виробництва. Це, з одного боку, дітище науково-технічного прогресу, а з іншою — його рушійна сила в розвитку сучасного промислового виробництва.
67482. Завдання, організація та актуальні питання медичної служби Збройних Сил України на воєнний час 148 KB
  Навчальна та виховна мета: розкрити найбільш складні та актуальні питання щодо ролі та місця у військовій медицині наукової дисципліни організації медичного забезпечення військ; ознайомити з організаційною структурою медичної служби ЗС України та її завданнями на воєнний час...
67483. ПОНЯТТЯ ТА СИСТЕМА ПРИРОДНОРЕСУРСОВОГО ПРАВА 145 KB
  Наукове значення природи полягає в безкінечній різноманітності об’єктів та процесів, які її складають і потребують вивчення. Іншими словами, природа є важливим джерелом наукових знань, основою для розвитку різноманітних галузей науки.
67484. РОБОТОТЕХНІЧНІ СИСТЕМИ (РТС), ЇХ СТРУКТУРА 337 KB
  Роботизований технологічний процес технологічний процес в якому в ролі основного технологічного устаткування використовуються промислові роботи і маніпулятори. З цією метою роботи доцільно сполучити з таким технологічним устаткуванням яке оснащене числовим програмним...
67485. Предприятие в условиях рыночной экономики 280 KB
  Цель моей работы рассмотреть и показать на примере, как предприятие функционирует в условиях рыночной экономики, какие виды и организационно-правовые формы предприятия существуют, какую роль играет ценообразование и какие методы планирования применяют предприятия.
67486. Экономика природопользования 353.5 KB
  Экономические механизмы природопользования Реализация экономических механизмов осуществляется через многие институты: кадастры своды экономических экологических организационных и технических показателей характеризующих количество и качество природного ресурса а также категории...
67487. Основы экологического права 216 KB
  Экологическое право является важным инструментом используемым государством в интересах сохранения и рационального использования окружающей природной среды. Нормами экологического права следует считать правила поведения регулирующие отношения людей по поводу охраны и использования окружающей природной среды.