81658

Цвіркун та праця

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: малюнок цвіркуна мурашки торбинка запитань словникові слова картинки з написом Обвинувачі Захисники карта світу. За що боровся сірійський народ Що цікавого можна розповісти про про автора Які бувають цвіркуни Прочитайте рядки про весняне пробудження цвіркуна Знайдемо рядки осуду цвіркуна мурашиним родом.

Украинкский

2015-02-21

52 KB

0 чел.

Відділ освіти Косівської районної державної адміністрації

Районний методичний комітет

Вербовецька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Мурад ас – Сібаї

«Цвіркун та праця»

(урок-суд,4 клас)

                                                                  Пасайлюк Г.В.,

вчитель початкових класів,

спеціаліст вищої категорії,

вчитель – методист

                                                              Косів - 2013

Мета: На основі змісту казки вчити учнів давати характеристику дійовим особам; розвивати мислення, мовлення, давати оцінку певним вчинкам, виховувати бережливе ставлення до довкілля.

Обладнання: малюнок цвіркуна, мурашки, торбинка запитань, словникові слова (картинки) з написом «Обвинувачі», «Захисники», карта світу.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Вітання гостей

Ми вам раді, люди добрі!

І вітаєм щиро вас

І запрошуєм ласкаво

На урок в четвертий клас.

II.Перевірка домашнього завдання

Сьогодні у нас незвичайний.

У нас урок - суд.

Щоб провести такий урок, нам потрібно було вдома добре ознайомитися з

казкою.

Як ви виконали домашнє завдання я перевірю за допомогою «Торбинки

запитань»

Запитання: (Слайд 2)

1. Хто автор цієї казки?

2. За що боровся сірійський народ?

  1.  Що цікавого можна розповісти про про автора?
  2.  Які бувають цвіркуни?

Перевірка (Слайд 3,4)

///. Робота над змістом початку (зачину) казки.

Вибіркове читання

  1.  Прочитайте рядки про весняне пробудження цвіркуна?
  2.  Знайдемо рядки осуду цвіркуна мурашиним родом.

 3. Що думав цвіркун, вислухавши мурашок?

IV. Робота над судовими документами.

Ми сьогодні продовжимо вивчати казку і подивимося на її зміст з боку

судового процесу.

У «справі» «Мурашки проти Цвіркуна» зустрінуться незнайомі слова.

Словникова робота (Слайд5)

Канючити, підданих, невтомні, занепад, пайка, виробництво, (діти пояснюють значення слів які відомі, а решту вчитель)

Вибіркове читання

  1.  Що сталося з цвіркуном коли він перестав співати?
  2.  Чим була занепокоєна королева мурашок?
  3.  В чому полягала причина занепаду виробництва?

V. Головний момент уроку.

Перед тим як продовжити нашу «судову справу», ми відпочинемо

Фізкультхвилинка (Слайд 6)

Тук - тук - тук - тук

Наш рубає дрова жук.

(Руки витягнути вперед в «замок», імітувати рубання дров)

Лапок шість - немов шість рук:

(Руки витягнути перед собою)

Дві тримають, дві - рубають,

Дві на купочки складають.

(Руки вперед, повороти вліво, вправо, руки на пояс)

Спираючись на матеріали «справи», ми повинні відповісти на питання: «Чи хлібом єдиним живе людина?»

Автор на прикладі життя комах розкриває майстерно стосунки між людьми ] суспільстві.

Для цього клас поділився на дві команди: «Обвинувачів» і «Захисників». За суддю вчитель.

Обвинувачі:

  1.  Цвіркун був легковажний. Він нічого не робив.
  2.  Він складав поеми та співав пісні вдень і вночі. Хіба це праця?
  3.  Він не дбав про лиху годину, хоча вона вже для нього настала.
  4.  Цвіркун голодував цілу зиму, але думки про роботу у нього не виникало.

Захисники:

  1.  Його призначення бути поетом.
  2.  Поеми та пісні потрібні всім. Мурахи їх любили слухати.
  3.  Він тішив їх усіх, розганяв втому та нудоту.
  4.  То, що ж виходить, що йому треба кинути писати й працювати як «мурахи», щоб не померти з голоду?!

Заключне слово вчителя (Слайд 7)

Я вислухала обидві сторони і підбиваю підсумок. Як бачите, є багато доказів його вини і багато доказів, що його виправдовують. Чи слід нам винести вирок - ВИНЕН?

На мою думку, не потрібно засуджувати Цвіркуна, за те, що він любив писати поеми і пісні. Адже - це поклик його серця, настрій його душі, це його талант.

Його біда в тому, що він занадто захопився творчістю, забувши про лиху годину. Ми не можемо відкидати те, що мурахи своїм осудом змусили його забути про творчість. Звичайно, він буде тепер знати як жити. Добре, що сторони порозумілися і прийшли до висновку, що цвіркуна треба годувати цілу зиму віддавши пайку харчу дев'ятьох мурашок. «У кого весело на серці, той краще працює» - відповіла стара мурашка.

Узбецьке прислів'я (Слайд 8)

«Поетові потрібні три речі:слово, голос і музика»

Ніколи не бійтеся показати своє захоплення поезією, музикою, танцями. Не хлібом єдиним живе людина?! їй потрібне і духовне збагачення. Ми прийшли у цей світ, щоб духовно розвинутися і підготувати свою душу до сприймання інших співів.

VI. Підсумок уроку.

Вправа «Мікрофон» (Слайд 9)

  1.  Чи сподобався вам наш урок?
  2.  Чи згідні ви з рішенням мурашок?
  3.  Чи виникали у вас у житті подібні ситуації?
  4.  Який твір і якого письменника, байкара співзвучний темі цієї казки?

Це цікаво!

Цвіркуни зовні нагадують коників. Типовими представниками цієї груп* є польовий та хатній цвіркун.

Хатній цвіркун темно - жовтого кольору з коричневими смужками, завбільшки до

2 см. Мешкає у людських оселях, однак, на відміну від тарганів, шкоди практично не завдає. Живиться хатній цвіркун різноманітними рослинними рештками. Веде нічний спосіб життя.Хатні цвіркуни б'ються, так би мовити «ритуально», майже не завдаючи один одному шкоди, то польові цвіркуни б'ються до загибелі. Переможець з'їдає переможеного. Польовий цвіркун більший за хатнього. Довжина тіла його може сягати до З см. Тіло у

нього чорне, надкрилля бурі, в основі кожного надкрилля знаходиться руда пляма, а стегна задніх ніг яскраво - руді.

ЧИ ТОБІ ВІДОМО, ЩО...

Мешканці деяких європейських країн, що люблять монотонний заспокійливий скрекіт, тримають цвіркунів дома.

Китайці користуються природною агресивністю самців польових цвіркунів, влаштовуючи між ними поєдинки. Переможець як винагороду отримує ласощі.

Польовий цвіркун був оголошений „Комахою 2003 року".

ЦИКЛ ЖИТТЯ

Польовий цвіркун більшу частину життя проводить на поверхні землі. Самці цвіркунів біля входу в свої нірки виспівують серенади, закликаючи самок. Після спаровування самки відкладають у землю до 500-600 яєць.

Пізно навесні або на початку літа, через 3-4 тижні після відкладання яєць, на світ з'являються личинки польових цвіркунів, які відразу ж линяють і перетворюються на безкрилих німф. Німфи повзають по землі, харчуються рослинами, ховаються серед листя і дуже швидко ростуть. Протягом літа вони 7-8 разів линяють. З настанням холодів личинки ховаються в нірки завдовжки близько 20 см, які риють щелепами і старанно закупорюють зсередини землею. Відчувши березневе тепло, личинки виходять зі своїх зимових закутків, але тримаються від них неподалік. До того як перетворитися на імаго, вони двічі линяють. Імаго, в порівнянні з личинкою, живе дуже недовго. Цвіркуни швидке стають статевозрілими і в кінці весни приступають до розмноження. У серпні вони гинуть.

СКРЕКІТ

Характерний скрекіт цвіркуна - це звуки, створювані в результаті тертя правим крилом особливих жилок, що знаходяться на лівому крилі. Цвірчання добре чути, оскільки резонатором звуків є підняті крила. Сім циклів тертя крил;

на секунду створюють 4 200 віоращй, які звучать на чотири октави вище середнього „до". Самці польових цвіркунів цвірчать з травня по липень, сидячи біля входу в нірку. За допомогою цього „співу" вони привертають увагу самок і разом з тим тримають на поважній відстані конкурентів. У холодну дощову погоду цвіркуни мовчать, а в сонячні дні цвірчать безперервно всю добу.

Література:

1.Фізкультхвилинки у початковій школі.,Тернопіль,2007р.

2.Зарубіжна література, 4 клас,Ковчун А.І.,Харсіка Л.І., 2003р


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

334. Организация работы воспитателя в логопедической группе для детей с общим недоразвитием речи 195.5 KB
  Обучение детей с общим недоразвитием речи по коррекционной программе в условиях специализированной группы для детей с общим недоразвитием речи позволяет устранить речевые нарушения и подготовить детей к обучению в школе.
335. Жилой 5-ти этажный 2 секционный дом в город Чита 185.5 KB
  Архитектурно-конструктивная часть Фасад 1-9; План 1-го и типового этажей. генеральный план. Схемы расположения фундаментов, плит перекрытия и покрытия; план кровли, разрез 1-1 конструктивные узлы. Защита конструкций от коррозии, гниения и возгорания.
336. Древнейший период истории Сурского края 27.5 KB
  Исследователи выделяют следующие этапы начальной истории человечества: палеолит(древний каменный век)-2,6 млн.- 10 тыс.лет до н.э.; мезолит-10 тыс.-6 тыс.лет до н.э.; неолит(новый каменный век)-6 тыс.-4-3 тыс.лет до н.э.; энеолит(медно-каменный век) 4-3 тысячелетия до н.э.
337. Расчёт области несмешиваемости в системе In-Ga-Sb 236 KB
  Термодинамические модели растворов. Гетерогенные равновесия в трехкомпонентных системах с двумя двойными полупроводниковыми соединениями. Несмешиваемость и спинодальный распад. Расчет области несмешиваемости квазибинарной тройной системы InGaSb.
338. История менеджмента. Природа управления и исторические тенденции его развития 358 KB
  Природа управления и исторические тенденции его развития. Отличия японской и американской модели менеджмента. Основные выводы по классическому направлению в менеджменте. Четвертая революция в менеджменте.
339. Исследование параметров двигателя постоянного тока с независимым возбуждением 364 KB
  Построение естественной (идеальной) механической характеристики ДПТ с независимым возбуждением. Искусственная механическая характеристика ДПТ с независимым возбуждением при пониженном напряжении на обмотке якоря.
340. Экономика вопросы для подготовки к экзамену 338.5 KB
  Производство и производственные возможности общества. Воспроизводство и экономический рост. Циклический характер экономического развития. Кредитные учреждения и их функции. Влияние НТП и инвестиционных проектов на развитие страны. Валютный рынок.
341. Государство российской империи в период абсолютизма. Губернская реформа 1775 года 245.5 KB
  Преобразования в государственном управлении в царствовании Екатерины II. Губернская реформа 1775 года. Государственное управление в эпоху дворцовых переворотов. Политические реформы Петра I. Положение Русской Церкви до реформ.
342. Принципы функционирования различных входных цепей 283 KB
  Схема исследования входного устройства профессионального радиоприемника состоящего из противолокационного фильтра и аттенюатора. Схемы исследования низкочастотной входной цепи профессионального радиоприемника.