8170

Громадянство. Правова і соціальна держава

Конспект урока

Государство и право, юриспруденция и процессуальное право

Тема уроку. Громадянство. Правова і соціальна держава. Мета уроку: визначити поняття громадянство, правова і соціальна держава розвивати вміння висловлювати власне ставлення до проблеми виховувати почуття правової свідомості. Обладнання: Дош...

Украинкский

2013-02-05

27 KB

61 чел.

Тема уроку. Громадянство. Правова і соціальна держава.

Мета уроку: визначити поняття громадянство, правова і соціальна держава; розвивати вміння висловлювати власне ставлення до проблеми; виховувати почуття правової свідомості. 

Обладнання: Дошка, підручник, підбір законодавчих статей.

Хід уроку.

Організація навчальної діяльності.

Актуалізація навчального матеріалу.

Сьогодні ми розглянемо поняття громадянин, правова і соціальна держава, дізнаємось, кого ми можемо називати громадянином, в якій державі ми з вами живемо.

1. Громадянство.

Громадянство – це юридично визначений, стійкий, необмежений у просторі правовий зв’язок між особою й певною державою, що визначає їхні взаємні права й обов’язки.

Однак на території будь-якої держави можуть знаходитися не лише її громадяни. Нині люди багато подорожують, вирушають до інших держав у справах, на навчання, у відпустку, на лікування. Особи, які не є громадянами держави, у якій вони знаходяться, вважаються іноземцями. Більшість із них має громадянство чи підданство інших держав. Однак іноді виникає ситуація, коли людина не належить до громадянства жодної держави. Людину, яка не має громадянства жодної держави, називають особою без громадянства – апатридом. Деякі держави світу – зокрема Росія, Ізраїль тощо – дозволяють своїм громадянам мати подвійне громадянство, таких осіб називають біпатридами. З одного боку – це є наслідком різних норм законодавства щодо отримання громадянства. Так у деяких державах будь-яка людина, котра народилася на її території, отримує право на громадянство (принцип землі), в інших вирішальним є громадянство батьків (принцип крові).

Конституція України визначає, що іноземці й особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах (тобто з відповідним дозволом державних органів України), користуються тими самими правами й свободами, що й громадяни України, за окремими винятками, передбаченими Конституцією й законами України. (право обирати та бути обраними, військова служба, право власності на землю сільськогосподарського призначення).

2. Правова держава.

Стаття 1. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Сама назва правова держава – це така держава де панує право. Тобто правові норми в ній регулюють усі найважливіші відносини – політичні, трудові, сімейні тощо. У правовій державі джерелом влади є народ. У ПД. Закон не лише для громадян, а й для держави, її органів, установ. Важливою ознакою правової держави є здійснення державної влади за принципом її поділу на законодавчу, виконавчу й судову (система противаг та стримувань між гілками влади – мають можливість контролювати одна одну).

В ПД. Має бути суворе забезпечення дотримання правових норм, тому створюються правоохоронні органи. Важливою ознакою ПД є високий рівень правової свідомості громадян.

3. Соціальна держава.

СД покликана діяти в інтересах усього суспільства, найширших верств населення. Для неї притаманні розвинуті системи охорони здоров’я й освіти, забезпечує регулювання відносин між роботодавцями й найманими працівниками. Така держава не допускає виникнення гострих соціальних конфліктів.

Домашнє завдання параграф 5.

Самостійна робота.

1 варіант.

1. Державна влада -

2. Органи законодавчої влади -

3. Деспотія –

4. Державний лад -  

5. Функції держави -

2 варіант.

1. Політична влада –

2. Органи виконавчої влади –

3. Тоталітаризм -  

4. Форма правління –

5. Класифікація державних органів -  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54675. Порушення функцій скелета та їхня профілактика 48.5 KB
  Мета уроку: розглянути вікові особливості опорнорухової системи показати причини що негативно й позитивно впливають на опорнорухову систему ознайомити учнів з наслідками порушень гігієни опорнорухової системи навчити дотримуватись правильної постави як запоруки здоров’я та довголіття закріпити знання про опорнорухову систему виховувати естетичну насолоду від споглядання правильної постави як складової зовнішньої краси Обладнання та...
54676. Година спілкування 42 KB
  Виховувати почуття патріотизму поваги до ветеранів;поважне ставлення до історичної пам’яті свого народу своїх рідних;моральну культуру учнів розвивати здатність відчувати співпереживати вміння слухати оточуючих. Обладнання: фотографії дідусів учасників Великої Вітчизняної війнифотографії пам’ятників нашого міста малюнки дітей. Не щезне в пам’ятілюдській як в ті страшні 19411945 роки воїни захищали рідну землю. Це свято не затьмариться в віках В цей день нестимуть люди квіти Ну обміліє пам’ятіріка В серцях нащадків буде жити.
54677. Органи чуття людини. Узагальнення 13.22 MB
  Мета: Узагальнити знання учнів про будову та функції сенсорних систем. Встановити особливості будови та функцій органів чуття людини, та їх пристосовування для дії в певних умовах. Сформувати усвідомлення цілісності організму людини. Навчити дітей самостійно обирати інформацію, коментувати її, створюючи презентації у програмі M.P.P.
54678. Предмет органической химии. Особенности органических соединений. Источники органических веществ. Значение органических веществ 309.5 KB
  Именно этому акту органическая химия обязана своим названием Органические соединения органические вещества класс химических соединений в состав которых входит углерод за исключением карбидов угольной кислоты карбонатов оксидов углерода и цианидов Соединения углерода выделенные из живых организмов назвали органическими веществами....
54679. Организация питания в походах и путешествиях 45.5 KB
  Турист в водных походах тратит приблизительно 60 ккал день на кг собственного веса или 3500 ккал день а при нормальных ежедневных нагрузках 25003000 Ккал день. Такой вид питания часто необходимо предусматривать в транспорте утром с поезда сошли а потом ещё часов 56 на автотранспорте до реки добираться надо в день стапеля Стапелем называется процесс сборки сплавных средств. Часто проходит в населённом пункте где нет возможности развести костёр в последний день прохождения населённый пункт в близи ж д станции во время ожидания...
54680. Організація змістовної життєдіяльності дітей в групі продовженого дня 135 KB
  Мета особистісне орієнтованої освіти знайти підтримати розвинути людину в людині закласти в ній механізм самореалізації Передмова Внаслідок посилення демократичних тенденцій у житті суспільства освітні системи як його значущі складові почали переносити акцент із масових педагогічних явищ на особистість дитини вивчення можливостей і обставин її індивідуального розвитку умов саморозкриття і самореалізації людини на різних етапах ЇЇ життєдіяльності. На сторінках проблемної...
54681. Будова та функції органів дихання 362 KB
  Цілі: сформувати в учнів поняття про дихання як процес необхідний для життя; устоновити взаемозвязок будови і функції органів дихання; зясувати як змінюеться повітря в дихальних шляхах; обгронтувати необхідність дихання носом; продовжувати формувати науковий світогляд на основі знань про еволюцію дихальної системи; розвивати вміння порівнювати аналізувати загальнувати;вдосконалювати вміння а навички роботи з текстом підручникамалюнками. Обладнання: таблиці Органи дихання таблиці з...
54682. Орієнтація на вулиці 44.5 KB
  So, you know a lot about London! But what is the difference in Road Safety in this country and what we must know to cross the street there? Right! You should first look right when you cross the street in London.
54683. Мій край – моя історія. Оріхів -місто серця мого 61.5 KB
  Нас зацікавила історія нашого міста району яким воно було у давнину коли одержало статус міста хто був першим головою міста На всі ці питання можна одержати відповідь із книжок Оріхів. Статус міста Оріхів одержав у 1801 році 19 лютого і став центром Мелітопольського повіту Таврійської губернії. В розпорядження міста була віддана земля – 2602 десятини.