81967

Земля – голуба планета. Водойми України

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Повторити і розширити поняття про водойми України їх різноманітність джерело річка її будова складові частини; озеро болото море значення та охорону; продовжувати формувати вміння учнів працювати з фізичною картою зошитом підручником; розвивати уміння логічно мислити працювати у групі...

Украинкский

2015-02-23

59.5 KB

0 чел.

Урок – проект

з природознавства в 4 класі

Вчитель Новоград-Волинської ЗОШ № 7

Постнікова Л.Я.

Тема.  Водойми України.

Мета.  Повторити і розширити поняття про водойми України, їх

           різноманітність (джерело, річка – її будова, складові частини; озеро,     

           болото, море), значення та охорону; продовжувати формувати вміння  

           учнів працювати з фізичною картою, зошитом, підручником;  

           розвивати уміння логічно мислити, працювати у групі;  виховувати

любов до природи,   бережливе ставлення до її багатств.

Обладнання: фізична карта України, атласи, підручник, зошити, сигнальні    

                        карти для оцінювання, завдання для групової роботи, пазли.

Тип уроку:  урок вивчення нового матеріалу.

Проблемне питання.  Земля – голуба планета.

                                      Чи можемо ми назвати нашу Україну голубою  

                                       Країною?

Хід уроку

Організаційна частина

      Встаньте, діти, всі рівненько,

      Посміхніться всі гарненько.

      Привітайтесь: «Добрий день!»

      І роботу розпочнем.

    2. Календар погоди.  

    - Розпочинаємо урок природознавства і, як завжди, синоптики нам   

      повідомлять…  (Сьогодні 11 грудня, вівторок. Температура повітря…)

    - В якій природі відбуваються  ці зміни? (Зміни в неживій природі)

3. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Відгадування загадки.  

   - Ідемо далі. Відгадайте загадку.

          Що таке: тече і ллється,

          З каменем не раз зіткнеться,

          Як немає – все всихає

          І від спраги потерпає.        (Вода)

Бесіда

До якої природи належить вода?

Що сталося, якби не було води на Землі?

Чому?

Отже, без води не буде життя на Землі!

Повідомлення теми і завдань уроку.

Вступна бесіда

А тепер увага! (Вчитель крутить глобус)

Який колір переважає?

Як називають нашу планету?

Оголошення теми уроку.

Сьогодні ми з вами маємо дослідити: чи можна Україну назвати голубою країною, що дає людині вода, водні ресурси України.

Отже, тема нашого уроку «Водойми України».

Допомагатиме нам на уроці Крапелька – мандрівниця.

Складання плану роботи над темою.

Складемо план маршруту Крапельки це і буде планом нашого уроку.

Звідки свій шлях починає Крапелька?

???

Тоді я вам допоможу.

         Під горою, під крутою

         Не ріка тече струною,

         Це холодна б’є вода

         Із старого …  (джерела)

Куди мандрує наша Крапелька далі?

                             джерело

                              річка

                              озеро

                              болото

                             море

(Якщо дітям важко відповісти, загадую загадки.)

Тече, тече, не витече,

Біжить, біжить, не вибіжить.

                       (Річка)

Кругом вода, а з питвом біда.

Хто знає де це буває?

                         (Море)

Не вода, не суша –

На човні не пропливеш

І ногами не пройдеш.

                 (Болото)

5.Практична робота в групах

 -    Починаємо мандрувати разом з Крапелькою. Крапелька підготувала       вам   завдання. Виконавши їх, з пазлів складемо картину «Водойми     України».

Робота кожної групи буде оцінена вашими товаришами. Оцінюватись буде:

а) конкретність інформації;

б) чіткість викладення;

в) оформлення пазла.

Оцінювати будемо такими сигналами:

з високий рівень;

ж достатній рівень;

ч середній рівень.

Ну що ж, починаємо роботу. У вашому розпорядженні 10 хвилин. Не забудьте про розподіл доручень.

(Діти починають роботу під музику)

Завдання групам у додатку № 1.

6. Презентація робіт.

Кожна група дітей презентує свою роботу. Опитують своїх однокласників по викладеному матеріалу.

Однокласники за допомогою сигнальних кольорових карток оцінювання роботу дітей.

Яка група найкраще справилася? Поаплодуємо їм.

7. Закріплення та узагальнення знань.

1. – Отже, ми з вами ознайомилися з водоймами України.

-  Давайте назвемо водойми України.

Подивіться на глобус, карту України. То чи можемо ми назвати нашу Україну голубою країною?

( У нас багато водойм, але Україну ми не можемо назвати голубою країною, бо переважає більше суша)

Чи потрібно берегти воду і водні ресурси?

Як ви бережете?

Чому потрібно економити воду, а водойми охороняти від забруднень?

2. Хвилинка ерудита.

А зараз хвилинка ерудита. Продається оцінка в 12 балів за більшу кількість правильних відповідей.

            (Додаток 2)

8. Підсумок уроку.

Ми з вами вирішили всі питання, створили із пазлів картину «Водойми України»

9. Домашнє завдання

Домашнє завдання: с. 110 – 116 підручника, зошит с.34. Підготувати  5 питань для самостійної роботи для вашого сусіда.

У кошику завдання для допитливих.

                    (Додаток 3)

Додаток 1

Завдання для групи «Джерело»

Опрацювати с. 110 – 111 підручника.

Провести дослід.

Беремо 3 склянки і поміщаємо у них лійки.

У першу лійку насипаємо грунт, у другу – пісок, у третю – глину. Спостерігаємо, де вода швидше пройде через природний матеріал.

- Що ви помітили?

- Де швидше пройшла вода?

- Де повільніше проходить?

- Зробіть висновок.

Дайте відповіді на питання.

Що таке джерело?

Як утворюється джерело?

Чому джерельна вода холодна і чиста?

Створити пазл «Джерело» за допомогою аплікації, показати на ньому будову джерела.

Завдання для групи «Річка».

Опрацювати с. 111 – 113 підручника.

Дати відповіді на питання

Яку будову має річка?

Як можна визначити лівий і правий береги річки?

Як працювати з картою?

Назвати великі річки України?

Створити пазл «Річка» за допомогою пластиліну, показати на ньому будову річки.

Завдання для групи «Озеро».

Опрацювати с. 113 – 115 підручника.

Як виникає озеро?

Практична робота

Розглянути фізичну карту України.

Визначити, якими умовними знаками на карті позначають озера.

Знайти і показати на території України озера.

Створити пазл «Озера» за допомогою аплікації.

Завдання для групи «Болота»

Опрацювати с. 115 підручника та інформаційний листок.

Практична робота.

Розглянути фізичну карту України.

Визначити, якими умовними знаками на карті позначають болота.

У якій частині України найбільше боліт?

Створити пазл «Болота» за допомогою пластиліну.

Завдання для групи «Моря».

Опрацювати с. 115- 116 підручника «Моря» та інформаційний листок.

Дати відповіді на питання.

Чому морська вода солона на смак?

Чи можна Україну назвати морською державою?

Практична робота.

Розглянути фізичну карту України. Знайти моря, які омивають береги України.

Назвати їх і показати.

Створити пазл «Моря» за допомогою акварельних фарб.

Додаток 2.

Хвилинка ерудита.

1. Яку воду можна носити в решеті?         (Лід)

2. Яка річка дні стирає?                               (Дністер)

3. У якому морі вода взимку замерзає?     (У Азовському морі)

4. Які властивості джерельної води?         (Вона холодна і чиста)

5. Як називається місце, де на поверхню землі виходить підземна вода? (Джерело)

6. Що станеться з білою хусткою, якщо її окунути в Чорне море?

7. В якій протоці сталася катастрофа у листопаді цього року?

8. У назвах яких річок є цифра п’ять?

   (Прип’ять; Гнилоп’ять – у межах області, на її березі м. Бердичів)

Додаток 3

Завдання для допитливих

У якому морі вода найсолоніша?

  (Найсолоніша вода в Мертвому морі – 260г солі у 1л води; у Чорному морі – 18г у 1л)

Розгадати ребуси.

Знайти прислів’я і приказки про воду.

Дослідити, чи потрібні болота.

Що ви знаєте про Жака – Іва Кусто?

Які водойми є у нашій місцевості?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

29786. Назначение, конструкция и ТТХ легкого полевого кабеля П-274М (внутриузлового кабеля ПТРК-5х2, кабеля дальней связи П-296М) 647 KB
  Назначение конструкция и ТТХ легкого полевого кабеля П274М внутриузлового кабеля ПТРК5х2 кабеля дальней связи П296М. Стальные проволоки выполняют роль грузонесущего элемента и обеспечивают необходимую прочность кабеля на разрыве. № п п Характеристика Кабель П274М П2 П268 П4 1 Емкость кабеля число пар 1 1 1 2 2 Наружный диаметр изолированной ТПЖ не более мм 23 17 34 22 3 Наружный диаметр оболочки кабеля мм 40 1 73 4 Прочность на разрыв кг 80 80 130 150 5 Строительная длина м на ТК2 П280М1 барабане типа Б...
29787. Принцип формирования линейного спектра сигналов аппаратуры П-327-2 по структурной схеме 72 KB
  Эксплуатационные измерения основных параметров кабелей. Измерение параметров полевых линий связи по постоянному и переменному току Эксплуатационные измерения линий связи проводятся с целью установления соответствия их параметров нормам а так же определения характера и места повреждения в случае аварии на линии. Эксплуатационные измерения производятся при:...
29788. Назначение и ТТХ основных средств механизации прокладки полевых кабелей связи 250.5 KB
  К ним относятся катушки кабельные барабаны станки комплект П280 для намотки кабеля шесты для подвески кабеля шанцевый инструмент.8 предназначены для прокладки кабелей дальней связи П296 и П270 а также кабеля П272 по поверхности земли и в грунт с барабанов; заглубления в грунт кабеля предварительно проложенного по поверхности земли; извлечения кабеля из грунта или снятия кабеля проложенного по поверхности земли. Глубина прокладки кабеля до 50 см от поверхности земли.; скорость прокладки кабеля 4 6 км ч; скорость снятия...
29789. Назначение и ТТХ измерительного прибора П-321М 103.5 KB
  Сигнал с передающего телеграфного аппарата ПЕР. В передатчике имеются генератор средняя несущая частота которого выбрана равной 3150 Гц и модулятор изменяющий частоту этого генератора на 55 гц или минус 55 Гц в зависимости от полярности сигнала на входе передатчика. Модулированный по частоте сигнал с уровнем 0 Нп подается на разделительные гнезда ТГФ блока фильтров. сигнал подается на полосовой фильтр передачи ПФ ПЕР.
29790. Классификация систем передачи информации (СПИ) по среде распространения сигналов. Структурная схема многоканальной системы передачи информации 61.5 KB
  Классификация систем передачи информации СПИ по среде распространения сигналов. Структурная схема многоканальной системы передачи информации. Классификация систем передачи информации по среде распространения сигналов. Многоканальная система передачи представляет собой сложный комплекс включающий линейные и станционные устройства предназначенные для получения определенного числа каналов на заданную дальность.
29791. Линейные методы разделения каналов. Принцип формирования линейного спектра в аппаратуре с частотным разделением каналов (ЧРК). Структурная схема 8.31 MB
  Отличительными признаками канальных сигналов в этой системе передачи являются разные неперекрывающиеся полосы частот которые занимают эти сигналы. Такое различие позволяет разделить канальные сигналы в приемной части аппаратуры с помощью электрических фильтров. Первичные информационные сигналы Cit могут быть различного вида. Другие сигналы характеризуются более широким спектром.
29792. Основные характеристики телефонного канала (канала тональной частоты) 446 KB
  Основные характеристики телефонного канала канала тональной частоты.1718 Остаточное затухание канала ТЧ r разность между уровнем сигнала измерительного генератора p0 с Rr = 600 Ом в согласованной нагрузке и уровнем и уровнем сигнала на выходе канала p2 нагруженного на сопротивление Rн = 600 Ом. Частотная характеристика остаточного затухания канала ТЧ измеряется или встроенными приборами или с помощью комплектов П321 П322 и П326.2 Амплитудная характеристика канала ТЧ называется зависимость его остаточного затухания от уровня...
29793. Классификация телефонных аппаратов и их схем. Мостовая противоместная схема 229 KB
  Тактикотехнические характеристики Аппаратура Азур1 является двухпроводной двухполосной системой передачи с ЧРК обеспечивающей получение одного канала ТЧ в диапазоне частот 43 117 кГц. В режиме А в линию передается нижняя полоса частот линейного спектра 43 74 кГц а принимается верхняя полоса частот линейного спектра 86 117 кГц. В режиме Б в линию передается верхняя полоса частот линейного спектра а принимается нижняя. Наименование характеристики Значение Диапазон передаваемых частот кГц 412 Уровень передачи канала на выходе...
29794. Классификация полевых телефонных аппаратов. Назначение и ТТХ телефонного аппарата ТА-57. Варианты включения ТА-57 в линию 122 KB
  Общая структурная схема оконечной аппаратуры Тракт передачи На входе тракта передачи установлен электронный ключ Кл1 обеспечивающий подключение к тракту тока частоты 21 кГц при получении соответствующего сигнала. Он при помощи тока несущей частоты 136 кГц осуществляет перенос спектра тональной частоты 03 34 кГц в спектр 1363 1394 кГц. выделяющий полосу частот 1363 1394 кГц. В зависимости от режима работы станции А или Б с помощью токов несущих частот 132 кГц или 148 кГц соответственно осуществляется формирование линейного...