81968

Практичне заняття «Вогонь – друг, вогонь – ворог»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вчити учнів правильно діяти у випадку виникнен ня пожежі в сусідів чи на інших об’єктах; розвивати навички самозахисту; виховувати розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки.

Украинкский

2015-02-23

69 KB

0 чел.

Виховний захід для учнів 2 класу

Тема. Практичне заняття    «Вогонь – друг, вогонь – ворог» .                       

Мета: продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожежі в

         побуті та її наслідки; вчити учнів правильно діяти у випадку виникнен-

         ня пожежі в сусідів чи на інших об’єктах;  

         розвивати навички самозахисту;

         виховувати розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки.

                                                 Хід проведення

I Організаційний момент 

Вправа «Знайомство».

Ваші міркування «Навіщо людині сірники».

(Кожен учень представляється і висловлює свою думку).

II Повідомлення теми заняття 

1. Гра «Шифрувальник»

-Яка тема уроку  дізнаєтесь, коли розкодуєте речення.

                                                                                                      5

                 6

                                                             1                7

     3                                  4                                                           2          2

                                                                8

  1.  Вправа «Очікування».

а) Учні свої очікування записують на аркушах паперу.

б) Підведення підсумків вправи.

III Повторення вивченого матеріалу.

  1.  Вправа «Асоціативний кущ»

- Ваші асоціації до слова «Вогонь».

                                                            Газплита

                          Запальничка                                      Небезпека

                          Сльози            Страх         Тепло                Піч

         Рятувальники                                                                         Сірники

                                                                                                       Руїни

                           Горе                    

                                                  Біда                 Полум’я

  1.  Розповідь вчителя з елементами бесіди.
  •  Як ви гадаєте, діти, без вогню людина могла б жити?
  •  Обґрунтуйте свою думку. (Відповіді дітей).

Якщо холоди настали –

Допоможе нам вогонь.

Він розтопить піч у хаті,

Але ти стій осторонь.

                              - На вогні готують їжу,

                                 Пиріжки мама пече.

Якщо раптом світло гасне,

Свічку ми запалимо.

В цьому випадку вогню

Ми подякуємо.

                              - Як смеркне тільки надворі,

                                Вмикаєм лампочки в кімнаті.

А в печі велетенській – у домні –

Плавлять сталь сталевари невтомні.

                                   - Летить ракета в небесах,

                                     Вогонь із сопла рветься - ах!

                                     Такий він сильний, мудрий, дужий.

                                       Вогонь потрібний людям, друже.

Вчитель

      Вогонь завжди потрібний людині, бо він дає тепло і світло. Без вогню людині жилося б важко. Жодного дня ми не можемо обійтися без нього. Тому людина приручає його.

  •  Чому люди його бояться?

(Відповіді учнів)

Вчитель. 

       Дійсно, вогонь – найстрашніша у світі стихія, тому що вона практично нічого живим не залишає на своєму шляху. Створюється надзвичайно висока температура, від якої все спалахує, вода миттєво випаровується, а вогонь усе спопеляє. Поширюється їдкий дим, що наповнює всі приміщення і не дає дихнути, бо наповнює легені чадним димом. Це дуже страшна стихія, з якою важко впоратися. Вогонь – це ворог людини.

Іноді він виходить з- під контролю. Як тоді бути? Як з вогнем боротися, коли вже щось горить?

  Сьогодні ми про це і поговоримо. А працювати будемо у групах.

4. Вироблення правил роботи на занятті.

(Вчитель записує на дошці).

Об’єднання у групи.

Вибір лідера.

Прийняття думок від кожного члена групи.

Правило піднятої руки.

Максимальна активність.

Презентація роботи.

  1.  Вправа «Пошук точок дотику»

а) Об’єднання у групи: «Причина виникнення пожежі у побуті» (5 груп)

 Завдання

За поданим віршем встановити причину виникнення пожежі.

Група №1

а) На роботі мама й тато.

Сірники знайшли малята.

І не знає дітвора,

Чим скінчитись може гра.

(Недбале поводження з сірниками).

Група №2

б) Електропраска – кожен знає –

       У побуті допомагає.

       Та пам’ятати має кожний:

        Лишать без нагляду її не можна.

(Залишені без нагляду працюючі електроприлади).

Група №3

     в) Наказали мама й тато

         Всі електроприлади разом не вмикати,

         Бо нагріється розетка,

         Спалахне вогнем умить,

         І від того дім згорить.

(Несправна електропроводка або перевантаження електророзетки).

Група №4

    г) Калорифер не вмикати

        При фіранці, - каже мати.

        Мама вийшла і не знає,

        Що вікно уже палає.

(Електрокамін, що стоїть близько до тюлю чи скатертини).

Група №5

r) Новий рік! Зійшлись малята,

Щоб ялинку прикрашати.

Та свічкам – прикрасам – зась!

Глиця щоб не зайнялась.

(Запалені свічки на новорічній ялинці, бенгальські вогні, хлопавки, петарди).

б) Робота у групах.

в) Презентація роботи.

Вчитель  Щоб зберегти своє життя, потрібно добре знати правила протипожежної безпеки.

а) Об’єднання у групи: « Правила протипожежної безпеки» (3 групи).

б) Робота у групах.

        Утвори і запиши речення, з’єднавши правильно ліву та праву частини.

Для розваги і для гри

а не в лісі, а ні в хаті.

Не розпалюй сам багаття,

умикати нам не слід.

З грубки жару не беріть

то вимкни всі електроприлади.

Плитку, праску

це небезпечно.

Коли йдеш з квартири,

користуйся ліхтариком.

Не грайся з вогнем -

жар в собі вогонь таїть.

Не грайся запальничкою,

сірників ти не бери.

в) Презентація роботи.

6. Тренінг навичок відмови. Об’єднання у 3 групи (так, ні, не знаю).

Завдання: придумати ситуацію, в якій діти збираються гратися з небезпечними предметами, що можуть  привести до пожежі.

Розіграти сценку.

(Презентація кожної групи).

Вчитель

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень. 

 Якщо виникла пожежа - рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. Знайте де знаходяться засоби пожежегасіння та вмійте ними користуватися.

   У житті трапляється різні ситуації. Але запам’ятай! Ніколи не панікуй. Перший вогонь можна залити склянкою води. Другий – відром води, а до третього вогню треба викликати пожежників, бо сам не впораєшся. Якщо трапилося таке лихо, то не біжи і не ховайся, а заливай пожежу водою, доки вона ще маленька. Якщо пожежа почалася на підлозі, то можна кинути мокрого рушника, щоб накрити полум’я і не дати йому поширитися. Однак трапляється, що вогонь розгоряється і починає перекидатися з одного предмета на інший. Тоді обов’язково телефонуйте за номером…..?

7. Об’єднання у групи «У разі пожежі телефонуй!».

Практичне заняття творчого характеру.

Оформити телефони, за якими можна подзвонити рятувальній службі.

(Презентація роботи кожної групи).

9. Зворотній зв'язок. Висновок роблять учні разом із вчителем.

10. Прощання.

IV Підсумок.       

    1. Гра «Так чи ні!»

- Можна гратися із сірниками?(НІ)

- Вимкни телевізор і вкладайся спати.(ТАК)

- Рятувальну службу викликай за номером 02!(НІ)

- Не можна сушити білизну над газом.(ТАК)

- Увімкни електроприлади і йди до школи.(НІ)

- Сірники дітям – не іграшка.(ТАК)

- Ялинку прикрасимо бенгальськими вогнями?(НІ)

- Під час пожежі заховаюсь під ліжко.(НІ)

 

Розробила вчитель початкових класів,

заступник директора з виховної роботи

Свеської спеціалізованої школи IIII ст. №1

Мароко Олена Петрівна


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

80749. Stylistics of the text 31.44 KB
  But there may be rearrangement of the plot structure. Two literary kinds of technique are used in presenting plot development: 1) retardation – withholding of the information until the appropriate time; 2) forshadowing – a look towards the future, a hint, a remark: The plot is simple (complicated), intricate...
80750. Adjective.Semantic and structural classification 28.26 KB
  In the sentence the adj. performs the function of an atribute and a predicative. As for morphological features, the Eng. Adj. having lost all its forms of gram. Argument with the noun, is distinguished only by the category of comparison. All the adj. are devided into 2 groups: qualitative and relative.
80752. The Periods in the History of English 26.74 KB
  The evolution of English in the 1,500 years of its existence in England has been an unbroken one. Within this development, however, it is possible to recognize three main periods. Like all divisions in history, the periods of the English language are matters of convenience and the dividing lines between them purely arbitrary.
80753. The Origin and Position of English 27.12 KB
  The English language of today is the language that has resulted from the history of the dialects spoken by the Germanic tribes who came to England in the manner described. It is impossible to say how much the speech of the Angles differed from that of the Saxons or that of the Jutes. The differences were certainly slight.
80754. The Verb. The Old English verb 28.59 KB
  The inflection of the verb in the Germanic languages is much simpler than it was in Indo-European times. A comparison of the Old English verb with the verbal inflection of Greek or Latin will show how much has been lost. Old English distinguished only two simple tenses by inflection a present and a past, and, except for one word...
80755. Methods of sentence analysis. Subordination grammar and constitutional grammar 26.75 KB
  The nominative parts of the simple sentence, subject, predicate, object, adverbial, attribute parenthetical enclosure addressing enclosure. The parts are arranged in a hierarchy. The ultimate and highest of this integral modification is the scheme as a whole.
80756. Verb. Morphological classification symantic and structural classification of verbs 28.04 KB
  There are exist finite and non-finite forms of a verb. Non-finite forms or the so called verb its are infinitive, the participle and the gerund. The verb forms differ in their meaning, as function. the finite form them denotes a process.
80757. NOUN. SEMANTIC AND STRUCTURAL CLASSES OF NOUNS 27.98 KB
  The categorical functional properties of the noun are determined by its semantic properties. The most substantive function of the noun is hat of the subject in the sentence. The function of the object in the sentence is also typical of the noun as the substance word.