81977

Дитина вдома. Побутові небезпеки

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із правилами небезпечної поведінки вдома; формувати вміння і навички що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати в дітей обережність.

Украинкский

2015-02-23

48.5 KB

4 чел.

« Дитина вдома. Побутові небезпеки. » ( основи здоров'я) 1 клас

Мета: ознайомити учнів із правилами небезпечної поведінки вдома; формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати в дітей обережність. Уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях.

Обладнання:ілюстрації до теми уроку, малюнки учнів, ілюстрації до казок «Колобок», « Червона шапочка», « Вовк та семеро козенят», таблиця « Правила безпеки у побуті».

                                     Хід уроку

І. Організаційний момент.

Вчитель        Вже дзвінок нам дав сигнал –

                     Працювати час настав,

                     То ж і ви часу не гайте,

                     Працювати починайте.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  •  Послухайте уважно вірш і скажіть, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці.

                                       Один вдома

                Сьогодні мама зранку

                Пішла у магазин,

                А синові сказала:

                - Побудеш сам – один.

                А ще тебе прошу:

                Помий, будь ласка, посуд,

                І яблука в корзинку

                Склади й постав під стінку.

                Закрий у ванній кішку,

                Щоб не було біди,

                І по обіді в ліжко

                Сестричку поклади.

                Отак сказала мама

                І десь пішла собі,

                А в сина переплуталось

               Усе у голові

               Він посуд склав під стінкою,

               Накрив його корзинкою

               Гарячою водою всі яблука помив,

               Сестричку, бідолашку, у ванній зачинив,

               І вкрай намучив кішку, заштовхуючи в ліжко.

               Так, справді дуже важко, коли ти –сам-один,

               Коли надовго мама іде у магазин.

  •  Розкажіть, чим ви займаєтеся, коли залишаєтеся вдома самі?

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

  •  Сьогодні ми поговоримо про  будинок, де живе кожен з нас, і про звичайні речі в нашій оселі. А також зустрінемося з героями казок, простежимо за їхніми діями і вчинками, навчимося приймати правильне рішення, коли немає вдома дорослих.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1 Робота над загадками

- Кожен будинок – це не просто дах і стіни. Своє житло людина наповнила зручними механізмами, пристроями. У будинку кожної людини багато    речей: побутова техніка, посуд, одяг, меблі, гострі і ріжучі предмети і багато іншого. Усі ці речі – наші помічники, вони допомагають людині. Відгадайте про них загадки!

  1.  Ходжу з краю на край, ріжу чорний коровай. ( Ніж)
  2.  Іншим шиє, сама гола. (Голка)
  3.  Два кінці, два кільця, а посередині – цвях. (Ножиці)
  4.  Їла, їла дуб-дуб, поламала зуб-зуб. (Пилка)
  5.  Стоїть у куточку, їсть пилюку хоботочком. (Пилосос)
  •  Молодці! Усі загадки відгадали. Пропоную з'ясувати, що ж може бути небезпечним удома?
  •  Яких правил ми повинні дотримуватися, щоб ці предмети залишалися безпечними?

2 Вивчення правил безпеки

  •  Намагайтеся працювати у присутності дорослих або порадьтеся із ними перед роботою.
    •  Ніколи не користуйтеся незнайомими інструментами.
      •  Ріжте завжди в напрямі від себе.
        •  Не залишайте гострі предмети без нагляду.
        •  Усі гострі предмети та ті, що колють і ріжуть, потрібно обов’язково класти на свої місця.

  •  Порядок у будинку потрібен не лише для краси, але й для безпеки.

3 Аналіз казкових ситуацій

- Сьогодні вранці я отримала телеграми, які надійшли на нашу адресу. Давайте прочитаємо їх і довідаємося, що ж трапилося.

« Діти, допоможіть! Котик –братик мене не чує, забрала мене Лиса за кленові ліса, за круті гори, за бистрі води. Допоможіть!»

- Діти від кого ця телеграма? ( Від Півника)

- З якої він казки? ( « Котик і Півник»)

- А що з ним трапилось і чому? ( Півник був неслухняний, відкрив вікно для лисиці, от вона його і забрала).

  •  А ось ще одна телеграма. « Любі друзі, допоможіть. Нас семеро, ми дуже маленькі і потрапили у біду. Сірий Вовк хоче нас з'їсти».
  •  А ця телеграма від кого? ( Від маленьких козенят )
  •  А як ви думаєте, чому маленькі Козенята  потрапили у біду? (Тому що вони не послухалися своєї матері і відкрили двері Вовку)

- Отже, запам’ятайте правило

                                         Якщо ви самі вдома,

                                         То запам’ятайте:

                                          Ви людину незнайому

                                          В дім свій не пускайте!

4 Розповідь вчителя про побутову хімію

- Небезпечні також предмети побутової хімії: лаки, фарби, розчинники, а також пральні порошки, засоби для миття посуду, засоби від тарганів. Вони отруйні і вибухонебезпечні, повинні зберігатися окремо. На етикетках пляшок має бути напис « Небезпечно»

5  Фізкультхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота з підручником, с. 83

- Чому кухня – це небезпечне місце для ігор і розваг?

- Чому не можна гратися на балконі, біля відчинених вікон, на підвіконні?

2. Індивідуальна робота в зошитах, с. 41

Позначити, які з предметів є у вас вдома. Чим вони небезпечні?

( пральний порошок, миючий засіб, фарби, клей, засіб від тарганів, лак, оцет)

Висновок. Важливе правило для дітвори:

                    Незнайомі предмети до рук не бери!

3. Гра « Так чи ні?»

  •  Будь-який електроприлад не можна залишати без догляду.
  •  Телефон швидкої допомоги -104.
  •  Якщо захворів, візьми ліки в аптечці.
  •  Якщо у будинку з'явились таргани, не чекай батьків, а сміливо знищуй їх засобами від тарганів.
  •  Порядок в оселі потрібний не лише для краси, але й для безпеки.

4. Ознайомлення з мудрими порадами

  1.  Ніхто не потурбується про тебе краще, ніж ти сам.
    1.  Я завжди думаю про своє здоров'я.
    2.  Я здоров'я бережу, сам собі допоможу.

VІ.  Підсумок уроку

        ( Виходять учні і розповідають вірші)

                І малятам, і звірятам дуже добре треба знати:

                Сірники не для забави – небезпечно ними гратись.

  •  Розігрілась праска дуже, що робити будем, друже?
  •  За гаряче не хапай і з розетки вимикай.

                        Телевізор у роботі сам не залишай,

                        Йдеш на вулицю гуляти –телевізор вимикай.

Якщо пахне газ в квартирі, то звони по 104.

Якщо з'явиться вогонь і дим, то звони по 101.

                        Не розводити в дворах вогонь попелища,

                        Особливо, коли вітер між будівель свище.

Бо понесе вітром іскру, на дах у квартири,

А для спалаху майна досить і хвилини.

Як не будем за цим стежить, може виникнуть пожежа.

                       У світі безліч речовин –і фарба, спирт, також бензин,

                       Одну загальну рису мають: із іскри навіть вибухають.

                       Ці речовини пам’ятайте й подалі від вогню ховайте.  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

35148. редства удалённого выполнения заданий в Windows 38 KB
  Планировщик заданий Windows осуществляет настройку как для локального компьютера так и для удаленной системы. На удаленных системах эта возможность обеспечивается совместной работой нескольких служб и программ: Планировщик заданий это стандартная служба Windows управляющая планировщиком заданий. Создание заданий на локальном компьютере осуществляется через: ПускВсе программыСтандартныеНазначенные задания Создание заданий на удаленном компьютере осуществляется через: Сетевое окружениеОтобразить компьютеры рабочей группывыбираем...
35149. Средства удалённого доступа к сети в Windows 40 KB
  в ОС Windows XP имеются встроенные инструменты для организации таких подключений : Remote Desktop Удаленный рабочий стол Remote ssistnce Удаленный помощник. Remote ssistnce Remote ssistnce позволяет пригласить другого пользователя друга знакомого специалиста для оказания помощи. При этом приглашенный участник в отличие от использования Remote Desktop может наблюдать за действиями пользователя. При этом Remote ssistnt самостоятельно управляет настройками соединения подстраивая объем передаваемых данных под возможности канала...
35150. Виртуальные частные сети. Архитектура и протоколы 42.5 KB
  VPN англ. В зависимости от применяемых протоколов и назначения VPN может обеспечивать соединения трёх видов: узелузел узелсеть и сетьсеть. Уровни реализации Обычно VPN развёртывают на уровнях не выше сетевого так как применение криптографии на этих уровнях позволяет использовать в неизменном виде транспортные протоколы такие как TCP UDP. Пользователи Microsoft Windows обозначают термином VPN одну из реализаций виртуальной сети PPTP причём используемую зачастую не для создания частных сетей.
35151. Методы повышения надёжности хранения данных. Технология RAID 50.5 KB
  Технология RID Одна из причин ведущих к утрате информации аппаратные сбои и поломки. RID это акроним от Redundnt rry of Independent Disks. Этим набором устройств управляет специальный RIDконтроллер контроллер массива который инкапсулирует в себе функции размещения данных по массиву; а для всей остальной системы позволяет представлять весь массив как одно логическое устройство ввода вывода. В зависимости от уровня RID проводится или зеркалирование или распределение данных по дискам.
35152. Цели и задачи администрирования 25 KB
  чтобы предоставить пользователям ИС наилучшее возможности по эффективному использованию ресурсов ИС при объективных ограничениях. 3 квалифицируемая помощь пользователям. Здесь задача состоит в том чтобы реализовать в ИС выбранную стратегию ИБ на базе 1 или нескольких политик безопасности обеспечить использование ИС только санкционированным пользователям предусмотреть резервное копирование и восстановления отдельных ресурсов или всей ИС.
35153. Сетевое администрирование. Основные понятия. Сетевые ОС 26.5 KB
  Компьютерные сети это совокупность компьютеров связанных коммуникационной системой необходимым программным обеспечением позволяющей пользователям и приложениям получить доступ к ресурсам компьютеров сети. клиентская часть средство запроса на доступ к удаленным серверам транспортные средства сетевой ОС обеспечивающие передачу доступных между компьютерами Среди компонентов сети выделяют сетевые службы это программные модули работающие в установленном режиме которые предоставляют доступ к конкретным ресурсам компа через сеть....
35154. Модели управления доступом к ресурсам 27 KB
  Основными компонентами ролевой модели разрешения права пользователя Разрешение определяет тип доступа к объекту или его свойству дается пользователям или группам . разрешения применяются к защищенным объектам Рекомендуется назначать разрешения группам. Существуют группы разрешений которые являются основными или обязательными чтение разрешения смена разрешения смена владельца удаление разрешения Существует специальный вид разрешения владения которое назначается при создании объектов. Какие бы разрешения не были установлены для...
35155. Администрирование сетей Microsoft. Средства анализа состояния сети в Windows 29 KB
  Средства анализа состояния сети в Windows. Базовые принципы: 1 необходимо иметь точную схему и документацию сети: текущая топологическая схема подробная информация обо всем его сетевом оборудовании его конфигурации и использующихся протоколах IPадресах каналах связи WU сервера и сегментах пользовательских локальных сетей. 2 перед изменениями в сети а так же после этих изменений необходимо оценивать работу в сети для того чтобы делать выводы об отрицательном или положительном влиянии внешних изменений . В Windows отдается приоритет...
35156. Службы каталогов. Пространство имен X.500 и протокол LDAP 30 KB
  Службы каталогов. Основная цель объединения компов в вычислительную сеть это обеспечение совместного использования ресурсов при администрировании вычислительной сети 1 из основных задач это реализация оптимального метода организации общих ресурсов одним из методов эффективного управления множеством ресурсов и множеством потребителей вычислительной сети является разветвленная служба каталогов Служба каталогов это сетевая служба позволяющая получать доступ без знания точного местоположения ресурса При использовании службы каталогов вся...