81997

Прийди до серця, Україно, благослови добром мене…

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: виховувати почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбувалися в Україні; формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів народу.

Украинкский

2015-02-23

45.5 KB

0 чел.

   Тема: Прийди до серця, Україно, благослови добром мене…

Мета: виховувати почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю, розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбувалися в Україні; формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів народу.

Обладнання: святково прибрана кімната, стіл з вишитою скатертиною, букет калини, державна символіка, вислови відомих людей про Україну.

Форма проведення: усний журнал.

І сторінка – Державні символи України.

ІІ сторінка – «Земля – наша мати».

ІІІ сторінка – Народні символи України

ІV сторінка -  «Мова калинова».

V сторінка - Пісня  – душа народу.

Хід заняття:

Ні, не згине Україна

В печальній неволі:

Ми відродим землю предків

Для кращої долі.

Розбудуєм, уквітчаєм

Україну гідно.

Чим пишається кохана,

Примножимо плідно.

Чорне море білопінне,

Єднай люд, як ріки.

Матір Божа, Україну

Збережи навіки!

Вступне слово вчителя:

Як ви уже здогадалися у нас з вами мова піде про Україну. Скільки спогадів зринає у нашій уяві при одному цьому слові. Золота і чарівна сторона. Земля рясно уквітчана зеленню. Це земля мужнього народу, що віками боровся за свою волю, віру і щастя.

24 серпня 1991 року в Україні було прийнято Акт проголошення незалежності. Як кожна незалежна держава Україна має свої державні символи. Назвіть будь ласка їх.

Отже , перша сторінка нашого усного журналу – Державні символи України.

Учень:   Пісні М.Вербицького на слова П.Чубинського «Ще не вмерла Україна» судилося стати гімном. Саме ця пісня змогла об’єднати навколо себе патріотів, одержимих єдиною метою – побудовою соборної незалежної України.

Про утвердження нашої державності й самостійності свідчить і те, що ми маємо герб України – тризуб.

Учень:    Існує близько 40 версій, які пояснюють походження тризуба. Він графічно передавав єдність жіночого і чоловічого начал. Вважають, що це – уособлення трьох природних стихій – повітря, води, землі. Тризуб як знак князівської власності широко використовувався в Київській Русі.

Учень:     А прапор з синьо – жовтими кольорами умотивований такими міркуваннями: символами України є чисте небо та пшеничне поле. Державні символи – це святиня і ставлення до них теж повинно бути святе.

Вчитель:    Усе, що народжується з чистих помислів, добра, злагоди, живе, розквітає на землі доброю правдою. Все на світі має душу. Має душу і наша  земля. Тож друга сторінка нашого журналу має назву «Земля – наша мати».

Учень:    Народ глибоко поважає землю і називає матір’ю: «Земля – наша мати», бо вона годує і людей і тварин. Тому при поклонах цілують землю. Землю бити -великий гріх, який прирівнюється тому, що ніколи не можна бити своєї матері. Землею клянуться, як чимось святим. Клятва та найстрашніша, коли при її проголошенні цілують землю. «Клянусь землею!» - вигукував впевнений в собі лицар – козак, цілуючи землю, або навіть з’їдаючи її.

Учень:     Земля – наша мати, вона родить нам усе, що потрібно для життя, тому шанування і обожнювання її пішло з давнього часу. Але в слов’ян земля окремою богинею не стала, хоч і надзвичайно поважалася.

«Земля дає нам все і забирає все», - говорили стародавні орачі. «Земля – мати наша – всіх годує і пестить», стверджували їх нащадки. «Хто на землі сидить, той не впаде», - вчили селяни своїх дітей. Не випускай землі з рук, тримайся міцно за неї – вона єдина вас не зрадить. Глибоку повагу відчувала людина до землі – трудівниці, яка «парує та людям хліб готує». Тож давайте частіше звертатися до неї так, як звертаються до неї поети.

Учень:  

О рідна земле, я навік з тобою!

Душа співа од чистоти краси

Твоїх привіль, пробуджених весною,

Людських осель, багатих на хліб – сіль.

З тобою, добра, я завжди з тобою!

У дні гарячі засіву і жнив:

І усміхнеться світу щедрість нив.

Тебе люблю, про тебе я співаю!

Учень: 

У всіх людей одна святиня,

 Куди не глянь, де не спитай,

 Рідніша їм своя пустиня,

 Аніж земний в пустині рай.

             Їм красить все їх рідний край,

             Нема без кореня рослини,       

             А нас, людей, - без Батьківщини!

Учень:     А ще, хліб – усьому голова. Хліб наш насущний. Це найвищий здобуток нашої праці, глава дому. Із мозолистих рук предків узяли ми його собі у спадок. На жаркому черені випечений, у капустяному листі вистояний, обплетений передвечірньою райдугою, пахощами любистку, м’яти, татар – зілля, запах якого порівнюється з принадним маревом найтонших парфумів.

Учень:

«Не кидайся хлібом, він – святий», -

 В суворості ласкавій,

 Бувало, каже дід старий

Малечі кучерявій.

Бо красен труд, хоч рясен піт,

Бо жита дух медовий

Життя несе у людський світ

і людські родить мови.

Вчитель:  Наступна сторінка – «Народні символи України ».

Учень: У кожного народу є свої улюблені речі, дерева,рослини. Верба, калина – невіддільні від українського народу. Ось верба – символ краси, безперервності життя. Вона живуча: встромиш у землю гілочку – і виросте дерево, засип ранку порошком маленької вербової кори – і кров зупиниться.  З давніх – давен в Україні вербу вважали святим деревом. Перед Великоднем шостий тиждень посту називався «Вербним». Освячені її гілочки служили оберегами полів від граду, під час грози їх викидали надвір, щоб, як казали, «град припинився», обкурювали хату від хвороб, клали у купіль немовляти. Діти хльоскали один – одного освяченими гілочками, примовляючи:

Не я б’ю – верба б’є.

За тиждень – Великдень.

Недалечко – червоне яєчко!

Спаси і сохрани, Матір Божа,

Під своїм покровом.

На це хльоскання не можна було ображатися, оскільки верба давала силу і здоров’я.

Учень: Калина – символ кохання, краси, щастя. Навесні калина вкривається білим цвітом і стоїть, як наречена у білому вбрані, а восени палахкотить гронам червоних плодів. Калиною уквітчують весільний коровай, оселю, печуть смачні пироги, лікуються. Народ склав про неї багато легенд та пісень.

Учень:  А вишитий рушник? Це теж символ українського народу. «Дім без рушників – говорилось у народу, - як сім’я без дітей». Вони – старовинні обереги дому. Вишитий різними візерунками, рушник був неодмінним атрибутом багатьох обрядів: з рушником приходили до породіллі вшанувати появу нової людини, зустрічали дорогих гостей, виходили в поле чи справляли обжинки, проводжали в армію; дівчина давала рушники на знак згоди  при сватанні, молоді ставали на рушник під час шлюбного обряду, з рушником проводжали в останню путь. На багатьох рушниках були написи, як от: «На щастя, на долю», «Хай щастить тобі, доню» та інші. Вишивали рушники різними  способами і кольорами.

Вчитель: А яка мелодійна  наша українська мова. Це мова нашого дитинства, це мова землі, вітру, сонця, росинки і травинки.  Тож наступна сторінка нашого журналу  «Мова калинова».

Учень:    «Мова кожного народу неповторна і - своя», - це рядки з вірша. Ми також любимо свою українську мову і називаємо її калиновою, солов’їною, барвінковою. Вона є державною мовою України.  Послухаємо вірші про мову.

Учень:

Українська мова-

Давня й молода

Світить рідне слово

Як жива вода.

Звідки воно взялось-

Діло не просте…

В душу засівалось,

Із душі росте.

Учень:

Рідна мова в рідній школі!

Що бринить нам чарівніш?

Що нам ближче і миліш,

І дорожче в час недолі?

Рідна мова! Рідна мова!

Що в єдине нас злива?

Перші матері слова,

Перша пісня колискова!

Учень:

Солов’їну, барвінкову,

Колосисту – на віки-

Українську рідну мову

В дар дали мені батьки.

Берегти її, плекати

Буду всюди й повсякчас,

Бо ж єдина – так,як мати –

Мова кожного із нас.

Учень:

Наша мова калинова –

І ласкава, і медова,

І багата, і не бідна –

От що мова наша рідна!

Розцвітай же, рідне слово!

І в родині, і у школі,

Й на заводі, і на полі –

Пречудесно, пречудово –

Розцвітай же, слово!

Учень:

Мова моя українська,

Батьківська, материнська.

Я тебе знаю невивчену

Просту, домашню, звичну.

Не з – за морів прикликану,

Не з словників насмикану –

Ти у мене із кореня

Полем мені наговорена.

Вчитель: А чим ще славляться українці? Своєю піснею. Справді українська пісня – це диво, її люблять у всьому світі. Отже, остання сторінка  - «Пісня – душа народу».

(виконання українських пісень).

Учень:

З усього в світі найдорожче –

Своя сім’я і власний рід,

Бо навіть предків рідних мощі

Оберігають нас від бід.

Вони уважно з того світу

(нема, повірте, забуття)

Спостерігають, як їх діти

Ідуть дорогою життя…

Ми це не завжди помічаєм,

Та у житті воно так є,

Коли ми добре пам’ятаєм

Родинне вогнище своє.

Якщо шануємо і множим

Свою сім’ю і родовід,

То передати дітям зможем

Цю шану в спадок – заповіт.

Бо без сім’ї і свого роду

(такий закон Всевишній дав)

Немає нації, народу,

Немає жодної з держав.

Вчитель: Ось і перегорнули ми останню сторінку нашого журналу. Ми ще раз пригадали державні та народні символи нашої держави, переконалися якою гарною є наша мова та пісні. В цьому році ми з вам будемо святкувати 20 річницю незалежності . Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше її знали. Ви – майбутнє України.  Любіть рідну землю, поважайте свій народ та мову. Шануймо себе і свою гідність і шановані будемо іншими!

Ви добре,діти, проживете,

Як знатимете, куди йдете.

І як зумієте, де стали,

Стояти так, щоб не упали.

Ви добре,діти, проживете,

Коли нікого не пригнете.

Й пройдете так житейську путь,

Щоб ані бить, ні битим буть.

Ви добре,діти, проживете,

Як сироті сльозу утрете,

Слабких від сильних захистите

Живих із духом підкріпите.

Ви чесно, діти, проживете,

Коли з неправдою порвете.

Бо правдою пройдете світ –

Це мій вам, діти, заповіт.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20345. ИСТОРИЧЕСКИЕ ФОРМЫ МАТЕРИАЛИЗМА. ФИЛОСОФСКИЕ, ЕСТЕСТВЕННОНАУЧНЫЕ И СОЦИАЛЬНЫЕ ПРЕДПОСЫЛКИ ВОЗНИКНОВЕНИЯ НОВОГО МАТЕРИЛАЗИМА В СЕР. 19 В. НОВЫЙ МАТЕРИАЛИЗМ В НАЧАЛЕ III ТЫСЯЧЕЛЕТИЯ 37 KB
  Это связано с тем что они делали ффию так или иначе критикуя или не соглашаясь с мифологией например сводя мир к водному началу Фалес Первым собственно М был Демокрит. Атомов и пустоты было Демокриту достаточно не только чтобы построить мир но и разработать первое в ффии учение о детерминизме; сменим им или противопоставив его мифологическим учениям о судьбе. Определенное положение мира в момент времени Т однозначно определяет положение мира в следующий момент времени т. если бы мир откатили на пять лет назад Вы снова бы читали о...
20346. СПЕЦИФИКА И ОСНОВНЫЕ ПРОБЛЕМЫ ОНТОЛОГИИ. ЕДИНСТВО И МНОГООБРАЗИЕ МАТЕРИАЛЬНОГО МИРА. ПОНИМАНИЕ МАТЕРИИ В НОВОМ МАТЕРИАЛИЗМЕ. УНИВЕРСАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА И ХАРАКТЕРИСТИКИ МАТЕРИИ. ДИАЛЕКТИЧЕСКАЯ И «ДУРНАЯ» БЕСКОНЕЧНОСТЬ. ПРИНЦИП МАТЕРИАЛЬНОГО ЕДИНСТВА МИРА 49.5 KB
  ПОНИМАНИЕ МАТЕРИИ В НОВОМ МАТЕРИАЛИЗМЕ. УНИВЕРСАЛЬНЫЕ СВОЙСТВА И ХАРАКТЕРИСТИКИ МАТЕРИИ. Это связано не только с тем материализму понятие материи ближе. В понятии материи сохранятся продуктивная диалектическая жизненная двойственность которой лишена категория бытия.
20347. СУБСТАНЦИАЛЬНАЯ, СУБЪЕКТИВНО-ИДЕАЛИСТИЧЕСКАЯ, РЕЛЯЦИОННАЯ КОНЦЕПЦИИ ПРОСТРАНСТВА И ВРЕМЕНИ. ПРОСТАНСТВО И ВРЕМЯ КАК АТРИБУТЫ МАТЕРИИ. ПРОБЛЕМА ТЕМПОРАЛЬНОСТИ 33.5 KB
  СУБСТАНЦИАЛЬНАЯ СУБЪЕКТИВНОИДЕАЛИСТИЧЕСКАЯ РЕЛЯЦИОННАЯ КОНЦЕПЦИИ ПРОСТРАНСТВА И ВРЕМЕНИ. Гипотезы об отдельном существовании времени как такового впечатляют но понимаются с трудом. Кинг чтото подобное использовал в своих по крайней мере двух произведениях; Сказка о потерянном времени; машины времени 2. Субъективноидеалистическая трактовка пространства и времени.
20348. ПОНИМАНИЕ ДВИЖЕНИЯ В НОВОМ МАТЕРИАЛИЗМЕ. ОСНОВНЫЕ ФОРМЫ ДВИЖЕНИЯ МАТЕРИИ И ДИАЛЕКТИКА ИХ ВЗАИМОСВЯЗИ. ДВИЖЕНИЕ И РАЗВИТИЕ 43 KB
  ПОНИМАНИЕ ДВИЖЕНИЯ В НОВОМ МАТЕРИАЛИЗМЕ. ОСНОВНЫЕ ФОРМЫ ДВИЖЕНИЯ МАТЕРИИ И ДИАЛЕКТИКА ИХ ВЗАИМОСВЯЗИ. Общее понимание движения в новом материализме. Специфику понимания движения в новом материализме можно дать как результат синтез итог диалектической спирали в области истории философии.
20349. ПРОБЛЕМА АНТРОПОСОЦИОГЕНЕЗА. ТРУДОВАЯ ТЕОРИЯ ПРОИСХОЖДЕНИЯ ЧЕЛОВЕКА И ОБЩЕСТВА. ПРОБЛЕМА НЕДОСТАЮЩЕГО ЗВЕНА 45 KB
  ТРУДОВАЯ ТЕОРИЯ ПРОИСХОЖДЕНИЯ ЧЕЛОВЕКА И ОБЩЕСТВА. АСН процесс происхождения человека и общества. Сложность этого слова не попытка усложнить дело а стремление уже в названии подчеркнуть неразрывную связь происхождения человека и общества а также длительность последовательность процесса происхождения антропос от человека; социо общество; генез от генезиса. Победы Лоренца в споре оправдывает евгенику науку и практику вмешательства в генетику человека для избавления последнего от всех больных и неправильных генов.
20350. ПРОБЛЕМА СОЗНАНИЯ В ФИЛОСОФИИ. ОБЪЕКТИВНО-ИДЕАЛИСТИЧЕСКОЕ, ВУЛЬГАРНО-МАТЕРИАЛИСТИЧЕСКОЕ И ДИАЛЕКТИКО-МАТЕРИАЛИСТИЧЕСКОЕ ПОНИАНИЕ СОЗНАНИЕ. ТЕОРИЯ ОТРАЖЕНИЯ И СОЗНАНИЕ. ПРОБЛЕМА ИДЕАЛЬНОГО 45.5 KB
  ОБЪЕКТИВНОИДЕАЛИСТИЧЕСКОЕ ВУЛЬГАРНОМАТЕРИАЛИСТИЧЕСКОЕ И ДИАЛЕКТИКОМАТЕРИАЛИСТИЧЕСКОЕ ПОНИАНИЕ СОЗНАНИЕ. ТЕОРИЯ ОТРАЖЕНИЯ И СОЗНАНИЕ. сознание; 1. В истории развития взглядов на сознание отметим два момента.
20351. Ламповые высокочастотные генераторы с внешним возбуждением 362.5 KB
  Расчет генератора рассмотрим на типовом примере. Расчет анодной цепи генератора. Аналогичный расчет электрического режима работы ВЧ лампового генератора с внешним возбуждением можно провести по программе на языке Mathcad. Программа расчета электрического режима работы ВЧ лампового генератора Программа состоит из трех частей: ввода исходных данных DATE; расчета параметров генератора по анодной цепи ANODE; расчета параметров сеточной цепи генератора GRID.
20352. ТРАНЗИСТОРНЫЕ ГВВ 437.5 KB
  В биполярных транзисторах происходит перенос как основных носителей заряда в полупроводнике так и неосновных; в полевых только основных. Управление током прибора в биполярных транзисторах осуществляется за счет заряда неосновных носителей накапливаемых в базовой области; в полевых за счет действия электрического поля на поток носителей заряда движущихся в полупроводниковом канале причем поле направлено перпендикулярно этому потоку. Для увеличения мощности прибора в биполярных транзисторах используют многоэмиттерную структуру а в...
20353. Режимы работы транзисторно гВВ 270.5 KB
  Анализ работы и режимы работы транзисторного генератора с внешним возбуждением 9. Ключевой режим работы высокочастотного транзисторного генератора 9. Методика расчета ВЧ генератора с биполярным транзистором 9. Анализ работы и режимы работы транзисторного генератора с внешним возбуждением 9.