81998

Пронеси добро і милосердя через усе своє життя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Пронеси добро і милосердя через усе своє життя Що таке добро милосердя Як ви думаєте діти Відповіді дітей. Я б хотіла діти щоб ви усвідомлювали свої вчинки несли за них відповідальність бо без відповідальності за них не буде добра і милосердя. Діти Що є головним для кожного з вас що є найважливіше для вас...

Украинкский

2015-02-23

32.5 KB

0 чел.

Виховна година 5-А клас.

Тема: Пронеси добро і милосердя через усе своє життя.

Мета: прищеплювати учням високі моральні цінності людини, розвивати етичні та естетичні смаки і вподобання дітей; розширювати духовний світ дитини; вчити бути милосердними, чемними, добрими; шанувати батьків, сповідувати любов і повагу до людей, виховувати почуття відповідальності; вміння швидко і правильно приймати відповідальні життєві рішення.

Обладнання: плакат із написом молитви, плакат «Мої відповідальні вчинки»

Хід уроку-бесіди.

І Вступне слово вчителя.

Діти! Тема нашої виховної години «Пронеси добро і милосердя через усе своє життя» Що таке добро, милосердя? Як ви думаєте, діти?

Відповіді дітей.

Учитель . Кожна  людина дотримується певних моральних принципів, норм, правил, поглядів, переконань. Адже від цього залежить її життя, спілкування з людьми. Добрі слова і вчинки спрямовані на порозуміння  між людьми, взаємодопомогу, підтримку одне одного. Вони породжують радість, задоволення, повагу, любов між людьми.

Я б хотіла, діти щоб ви усвідомлювали свої вчинки, несли за них відповідальність, бо без відповідальності за них, не буде добра  і милосердя.

Ось у нас є плакат: «Мої відповідальні вчинки». На ньому п’ять хмаринок – п’ять принципів відповідальності.

Бо добро і милосердя може бути тільки, тоді, коли ви берете відповідальність за тих, хто з вами поруч.

 Принципи відповідальності. Плакат

  1.  Я несу відповідальність за все, що роблю.
  2.  Я несу відповідальність за своє навчання.
  3.  Я несу відповідальність за своє шанобливе ставлення до людей, до батьків.
  4.  Я несу відповідальність за своє місто, країну і цілий світ.
  5.  Я несу відповідальність за дбайливе ставлення до довкілля та збереження його для наступних поколінь.

Учитель.

Діти! Що є головним для кожного з вас, що є найважливіше для вас?

Підійдіть до дошки і позначте той принцип хмаринкою, який є для вас пріоритетом.

ІІ частина. Учитель.

Подивіться, будь ласка, діти, що я тримаю в руках. Це скляна куля, помережена тисячами ниточок. Її можна порівняти з душею людини. Тонкою, прозорою, ніжною, лагідною, тендітною, крихкою. Необережний рух, слово, дотик – і все розіб’ється на малесенькі шматочки, так само розіб’ється, зламається тендітна душа людини. Але, чи можемо ми з вами це допустити? Мабуть, ні, тому що людина володіє такими чеснотами як чуйність, милосердя, доброчинність, щирість, справедливість.

 Зараз ми з вами подивимось документальний фільм «Кришталевий хлопчик» - і все зрозумієте самі.

ІІІ частина. Обговорення фільму. Бесіда з дітьми.

  1.  Діти, скажіть, будь ласка, чому цей хлопчик користується такою любов’ю?
  2.  Як ви думаєте, діти, чи є такі діти в нашому суспільстві?
  3.  Діти, чи можуть бути ці діти серед нас?
  4.  А ви б прийняли цих дітей у свій клас?
  5.  Щоб кожен із вас зробив для цих дітей?
  6.  Чому серце хлопчика не стало жорстоким?

VI частина.

 Учитель. Скажіть, будь ласка, діти яким повинен бути класний колектив, щоб така дитина як Саша Пушкарьов, відчував ваше тепло і турботу, любов. Що для цього ми повинні зробити?

Відповіді дітей.

Учитель. Адже інколи жорстокими словами ми можемо вбити людину, знівечити її життя, мрії. Давайте поміркуємо, як часто ми даруємо людям любов, добро, і як часто говоримо зле слово? Сашкове серце наповнене любов’ю, добром до людей. Любов, яку він віддає людям, повертається до нього милосердям, добром.

Отже, діти, що ви віддаєте людям, те воно й вам повертається.

Тепер, діти, я хочу вам продемонструвати наочний приклад з 4-ма стаканами води. Подивіться, діти , вода в стакані, чиста, прозора. Вона символізує чистоту людської душі. Ось зараз я капну одну краплину фарби в стакан з чистою водою. Вона стане брудна, чорна. Це зло, погані вчинки людини. Чи можна  з брудної води зробити чисту, чи можна її очистити фільтром. Ні, нічого не допоможе. Це як і душа людини, яка несе зло, тримає його у собі. Очистити можна душу тільки добрими справами, вчинками. Тоді тільки стане чиста душа.

А тепер подивіться ,діти, на чисту воду у 2-х склянках. Я переллю з однієї склянки воду в іншу. Вода злилася, але залишилася чистою, бо це поєднання чистого, світлого. Бо тільки від чистого душа буде чиста.

Отже, ви побачили, що сталося з чистою водою. Уявіть, діти, як краплина зла може знівечити, принизити душу дитини.  Чи буде ваша душа відкрита, щира після цього. Ні, звичайно. Отже, треба робити тільки добро. Бо раз добром намете серце, повік не охолоне.

Так як не охолонуло воно у Сашка Пушкарьова. Він уміє прощати і вірить у своє майбутнє, радіє життю. Тож і ми повинні прощати свої кривди і бути прощеними, вірити і радіти життю, дарувати свою любов ближнім, як дарує її Сашко Пушкарьов.

Учень. Молитва про прощення.

Боже!

Я знаю, що скоїв багато поганих вчинків у своєму житті. Я визнаю це і прошу в Тебе прощення. Увійди в моє життя і допоможи мені в майбутньому робити такі вчинки, які вгодні Тобі. І дякую, що даруєш мені прощення. Амінь.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

66970. Осень – лету конец, всей работе венец 44 KB
  Цель: познакомить учащихся с результатами работы на учебно-опытном участке, с явлениями, происходящими в природе осенью, с народными обычаями и традициями, связанными с этим временем года. Показать необходимость проведения опытнической и исследовательской работы в природе и на участке.
66971. Кто же все-таки человек: раб природы или ее господин? 42.5 KB
  На эту дилемму по-разному отвечали мыслители прошлого нет единого мнения и у современников. На ваших рабочих листках написаны названия объектов природы: Воздух Земля Вода Растения Животные Человек. По окончании работы заслушиваются ответы учащихся...
66972. Екологічна агітбригада «Юні екологи» 51 KB
  Хід заходу Учень: Сьогодні іскристо вирує наснага І щедрість природа дарує всякчас Тому всі сприймайте нас дуже серйозно Ми просимо слухайте слухайте нас Учень: Доброго дня друзі Вас вітає команда Юні екологи Учень: Ми знову тут бо іржа байдужості Вже роз'їдає день...
66974. Гроші. Історія українських грошей 209.5 KB
  Мета: Формувати уявлення про гроші для чого і як вони виникли які є їх форми дізнатися про призначення грошей. Познайомити учнів коли з якою метою запроваджені гроші в Україні Продовжувати розкривати основи економічної психології для молодших школярів.
66975. «Пані Економіка» Інтелектуально-ігрова програма 105.5 KB
  Економічна культура формується здебільшого через освіту і виховання. Економічна освіта полягає у формуванні економічних знань, вмінь та навичок господарювання, засвоєння попереднього досвіду у соціально-економічній діяльності. Економічна освіта спрямована на зміну економічної поведінки людей.
66976. Поняття економіки як сфери життя і діяльності людини 175 KB
  Мета: ознайомити учнів з поняттям нової учбової дисципліни, а також про те, для чого потрібно знати, вивчати «Цікаву економіку», показати залежність життя людей від рівня розвитку економіки; розвивати мислення, пам’ять; виховувати інтерес до суспільного життя в рідній державі.
66977. Реклама – двигун торгівлі 101 KB
  Познайомити учнів з поняттям – реклама показати що реклама це форма звернення до споживачів з метою залучити їхню увагу до товарів чи послуг; розвивати логічне мислення учнів навичку спілкування колективної та самостійної роботи; виховувати відповідальність самостійність здібності майбутніх рекламодавців.
66978. Матеріальні та духовні потреби. Судження. Істині та хибні судження 52 KB
  Мета. Поглибити знання про матеріальні та духовні потреби. Розвивати економічне мислення; сприяти вихованню в учнів бережного ставлення до власних речей, до шкільного майна. Тип уроку: комбінований Обладнання: зошит «Цікава економіка», девіз уроку, казки «Золота рибка», «Рукавичка», «Колобок», «Попелюшка».