82001

Сім’я і здоров’я. Ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. Рольова гра «Як ВІЛ руйнує імунітет»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Виховувати любов і повагу до всіх членів родини. Виховувати співчуття і чуйне ставлення до людей ВІЛ-інфікованих. Розширити знання про сім’ю, як основний чинник здоров’я. Розширити знання про ВІЛ-інфекцію, її дію на імунну систему. Розвивати вміння піклуватися про сім’ю – обов’язок усіх членів сім’ї.

Украинкский

2015-02-23

51 KB

0 чел.

PAGE   \* MERGEFORMAT 4

Тема:    Сім’я і здоров’я. Ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

              Рольова гра «Як ВІЛ руйнує імунітет»

Мета:    Виховувати любов і повагу до всіх членів родини.

              Виховувати співчуття і чуйне ставлення до людей ВІЛ-

              інфікованих.

              Розширити знання про сім’ю, як основний чинник здоров’я.

              Розширити знання про ВІЛ-інфекцію, її дію на імунну

              систему.

              Розвивати вміння піклуватися про сім’ю – обов’язок

              усіх членів сім’ї.

              Визначити обов’язки учня в родині.

Обладнання:  Ілюстрації, таблиці, інформаційні листи,

                          вірші, картонна хатка, ведмежатко «Сонечко»,

                          ноутбук, мультфільм «Делай ноги».

Тип уроку:    Засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ:

1.    Організвція класу до уроку

  •  ТБ під час проведення заняття.

2.    Актуалізація опорних знань

  •  Які фактори природи впливають на здоров’я людини?
  •  Назвіть природні чинники, які сприяють збереженню

              здоров’я. (сонце, повітря, вода.)

3.    Вивчення нового матеріалу

                                 Ось перед вами, друзі, хата.

                                 У ній є чотири кімнати.

                                 А ось вам загадка моя:

                                 Як тут розміститься 7 Я?

4.     Що таке сім’я?  Розповіді дітей про свої сім’ї, називають всіх членів родини. Сімейний відпочинок, традиції.

              Сім’я – це найближчі для тебе люди. Усі сім’ї різні. У кожній сім’ї є свої правила, за якими вони живуть. У сім’ї, де всі допомагають один одному, завжди пануватимуть добробут і здоров’я.

              Чи маєте ви обов’язки в сім’ї? Які?

              Чи з задоволенням ви їх виконуєте? Тільки чесно.

              А як ви думаєте, кому ви полегшуєте життя (працю),

                 виконуючи свої обов’язки?

5.     Давайте спробуємо визначити ті обов’язки, які під силу виконувати дітям вашого віку. (запис на інформаційний лист)

         -  мити посуд;

         -  допомагати мамі в приготуванні їжі;

         -  прибирати в квартирі;

         -  піклуватися про менших братів і сестер;

         -  піклуватись про бабусь і дідусів;

         -  доглядати за квітами, рибками, домашніми тваринами;

         -  організувати собі рухливі ігри;

         -  робити рідним приємні сюрпризи;

         -  створювати і підтримувати хороший настрій, розвеселити засмучених родичів.(  вивісити усмішку – сонечко )

6.     Усмішка – нейтралізує негативні емоції і додає позитивних – отже, додає здоров'я в родині. Як співається в нашій народній пісні:

                         «Щоб ви і ми щасливі були,

                           Щоб у вас і у нас все було гаразд…»

      До здоров’я ставитися потрібно дуже ретельно. Бо ми – у вічному ланцюгу поколінь. Наші батьки, дідусі, прадідусі передали нам не тільки цінні знання про здоров’я, а й саме здоров’я. Передали звички, традиції жити так, аби не втрачати здоров’я ( не пиячити, не палити цигарок, вести здоровий спосіб життя.)

7.     Ведмежатко «Сонечко» приніс для нас завдання. Якщо ми виконаємо його правильно, ми ще раз назвемо ключове слово нашого уроку.

С

п

і

в

ч

у

т

т

я

п

і

д

т

р

и

м

к

А

В

з

а

є

м

о

д

о

п

о

м

о

г

а

о

б

о

в

я

з

к

И

п

о

р

о

з

у

м

і

н

н

я

        ( Пояснюємо значення кожного слова і вивішуємо промінчики на сонечко-усмішку)

8.     Діти, ми зараз подивимось з вами уривок мультфільма на російській мові «Делай ноги». Я хочу, щоб ви подивились і сказали мені, чого не вистачало родині пінгвінів? Чому так сталося, що маленькому пінгвіну прийшлося підти з родини?

         (перегляд мультфільму)

Вірно. Не було порозуміння. Пінгвіна «Щасливі лапки» довго не розуміли, вважали, що він ПОЗОРИТЬ їх родину. Дуже важко жити на світі, якщо тебе не розуміють.

9.     Про здорові сім’ї ми з вами поговорили. А зараз поговоримо про родини, до яких завітала біда на ймення ВІЛ-інфекція.

Як же діє ВІЛ-інфекція, потрапляя до організму людини. А потрапляє вона через кров.

10.     Рольова гра

11.     Тепер давайте з’ясуємо, як ВІЛ не передається

      (Робота з індивідуальними картками)

      ВІЛ-інфекція не передається:

- рукостискання;

- кашель, нежить;

- дружній поцілунок;

- обійми;

- користування одним телефоном або фонтанчиком для води;

- спільне користування туалетом, душем,ванною;

- укуси комах-кровососів;

- спільне користування посудом;

- плавання у ванні, басейні, сауні;

- поїздка в переповненому транспорті;

- догляд за домашніми тваринами;

- обмін одягом, взуттям.

12.     Давайте ще раз подивимось на ілюстрації і відповімо на такі запитання:

- Чи треба нам боятися жити в одній кімнаті, квартирі, під’їзді, будинку з ВІЛ- інфікованою людиною?

- Чи треба боятися сидіти за одною партою, навчатися в одному класі з ВІЛ-інфікованою дитиною?

- Чи винна ця дитина в тому, що народилася хворою?

- ЧИ потребує ця дитина, як і ми з вами, СПІВЧУТТЯ, ПІДТРИМКИ, ЛЮБОВІ, ВЗАЄМОДОПОМОГИ, ПОРОЗУМІННЯ до себе?

- Чи можемо ми дружити з людьми з ВІЛ-інфекцією?

                             Так, ви праві. Ми повинні бути чуйними людьми. І пам’ятаємо: «Стався до людей так, як би ти хотів, щоб ставилися до тебе.»

13.     Підсумок уроку

- Що сподобалось на уроці?

- Не сподобалось?

- Яка атмосфера повинна панувати у сім’ї, щоб усі були здорові?

- Як треба ставитися до людей, хворих на ВІЛ-інфекцію?

14.     ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ  Виконати малюнок своєї сім’ї.

                             Виконати роботу в зошиті

15.     ТБ під час перерви


Основи      здоров’я

   Урок : «Сім’я і здоров’я. Ставлення до

                  ВІЛ-інфікованих людей.»   3 клас

                                                      Цвітненко Н.А.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37716. Оператори роботи з рядками. Обробка одновимірних масивів та рядків. Статичні одновимірні масиви 675.08 KB
  Статичні одновимірні масиви. Оператори роботи з рядками. Обробка одновимірних масивів та рядків. Мета: навчитись проводити обробку одновимірних масивів та рядків мовою програмування С.
37717. Логические элементы на МДП-транзисторах 1.39 MB
  Теоретические сведения Обратное преобразование двоичного кода в код I из N выполняют преобразователи кода называемые дешифраторами. Синтез структуры дешифратора как и любого другого преобразователя кодов начинается с записи таблицы соответствия входных и выходных кодов. если число входов m и число выходов n дешифратора связаны соотношением: n = 2m то выходы определены для всех двоичных наборов и дешифратор называется полным. Пример неполного дешифратора преобразователь двоичного кода 421 в код I из 10 согласно табл.
37718. Знакомство с принципами микропрограммой эмуляции ЭВМ с программным управлением 53 KB
  р0= 1 1ый элемент р1= 1 2ой элемент р2 Ктый элемент RCT =К2 р3 Сумма Микропрограмма выполняемого алгоритма Выборка команды Адрес МК Операция Поле Значение Функция 00 mov PC OP dd PC 2 B SRC LU DB CONST 7 4 3 1 2 PC R7 D RGB RSC0 Шина DB 01 mov PC RF mov PC RGK JMP B R DST CH F 1 4 2 RF Чтение ОП RGR РЗУ JMP Адрес МК Операция Поле Значение Функция 02 dd R3R0 M MB LU CH 1 2 3 0 Из поля R1 команды Из...
37719. Дослідження динамічних властивостей теплового об’єкта регулювання 984.5 KB
  Мета роботи: експериментальне дослідження динамічних властивостей регулювання теплового об’єкта знайомство з методами експериментального визначення перехідної характеристики об’єкта регулювання та її параметрів. Опис лабораторного макета Дослідження динамічних властивостей теплового об'єкта регулювання і релейної CP температури здійснюється на стенді схема якого подана на рис. 0 3 4 45 55 65 8 105 125 18 225 t˚С 28 29 295 30 31 32 33 34 35 36 37 Δt˚С 0 1 05 05 1 1 1 1 1 1 1 Основними параметрами перехідної...
37720. Побудова кінематичної схеми плоского механізму та його структурний аналіз 952.57 KB
  Мета роботи - набути навичок складання структурних і кінематичних схем механізмів та проведення їх структурного аналізу. Зміст роботи: на прикладі моделі плоского механізму скласти кінематичну і структурну схеми, визначити кількість ланок, у тому числі вхідних і вихідних, кількість кінематичних пар, записати структурну формулу механізму та встановити його клас і порядок.
37721. Специфікування предметної галузі проекту засобами мови uml. Кількісна оцінка діаграм 108 KB
  кількісна оцінка діаграм Мета: дослідження класів та отримання навиків у побудові діаграми класів UML для специфікування предметної галузі використання стереотипів UML та структурування моделі UML за допомогою пакетів. Опис класів. Побудова діаграми класів Діаграма класів Clss digrm призначена для відображення статичної структури ПЗ проекту що проектується. Діаграма містить класи і взаємозв’язки між ними та дозволяє описати їх структуру та типи відношень.
37722. ІМПІЧМЕНТ (АМЕРИКАНСЬКА ЗА ПОХОДЖЕННЯМ МОДЕЛЬ) 99.5 KB
  Тема даної роботи досить актуальна, адже складність процедури імпічменту зумовлює те, що в історії відбувалися лише окремі успішні випадки відсторонення посадових осіб з посад, а імпічмент главі держави вважається резонансною подією.
37723. Подготовка изображений для WEB 3.35 MB
  Изображения в сети также важны как и в любом печатном издании. Изображения должны быть правильно отмасштабированы иметь хорошую четкость и сохранены в цветовом пространстве sRGB. Поэтому для получения хороших результатов при сайтостроительстве нужно корректно отмасштабировать изображения перед помещением их в сеть. В Интернет используются изображения с цветовым пространством sRGB.
37724. Создание Форм В INKSCAPE 874 KB
  Для этого щелкните по верхней линейке и перетащите вниз чтобы создать горизонтальную направляющую и щелкните по левой линейке и перетащите вправо чтобы создать вертикальную направляющую см. Выберите инструмент Рисовать круги эллипсы и дуги F5 и щелкните на значке Заливка в правом верхнем углу. Щелкните правой кнопкой мышки на круг и нажмите Продублировать CtrlD. Затем в окне трансформации установите 80 в поле Ширина и щелкните по кнопке pply.