82011

Коли вода становить небезпеку

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Не можна пірнати в незнайомих місцях. Не можна пустувати біля води особливо на крутому березі. не можна виходити наодинці на лід не можна переходити водойми з дорослими не можна грати на тонкому льоду не можна йти по льоду якщо він тріскається і прогинається...

Украинкский

2015-02-23

63.5 KB

0 чел.

Конспект уроку з Основ здоров’я (2 клас)

Тема. Коли вода становить небезпеку

Мета: формування ключових компетентностей: вміння вчитися - планувати свої дії; загальнокультурної – дотримуватись норм мовленнєвої культури, вміння говорити; здоров’язберігаючої – дбайливе ставлення до життя і здоров’я; соціальної – уміння працювати в групі, розвивати почуття відповідальності за свої вчинки;

предметних компетентностей: поглибити знання дітей про воду; допомогти засвоїти правила безпечної поведінки біля водойм, правила користування водою; проаналізувати небезпечні випадки, що можуть статися під час ігор біля водойм; узагальнити правила безпечної поведінки.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Особливості проведення уроку: урок розроблений з використанням інтерактивних технологій, фотосюжетів, ілюстрацій, ребуса, довідкової літератури.

Обладнання: фототосюжети, ілюстрації, матеріал для роботи в групах, роздатковий матеріал, підручник, робочий зошит.

Конкретизовані навчальні цілі уроку

Когнітивні рівні

Конкретизовані навчальні цілі

Перелік завдань – запитань, які забезпечують досягнення конкретизованих цілей

Навчально- методичне забезпечення

Знання

Знає, яке значення має вода в житті людини;

називає три стани води; рідкий, твердий, газоподібний

Інтерактивна технологія «Мікрофон».

Ситуативні завдання

Фотосюжети

Роздатковий матеріал

Розуміння

Розуміє важливість безпечних ігор біля водойм;

Пояснює свій вибір, своє розуміння правила безпечної поведінки

Вибір сюжетів: «так», «ні».

Пояснення значення вислову «Життя людини – найдорожчий скарб»

ілюстрації

Застосування

Використовує практичний досвід і зіставляє із прочитаним текстом;

Ознайомлення з текстом «Коли вода становить небезпеку»

Підручник

(ст. 59-60)

Аналіз

Аналізує життєві ситуації;

дискутує про вчинки дітей;

зіставляє описані події із реальним життям;

складає правила безпечної поведінки

Інтерактивне читання статті «На льоду і на воді»

( читання з позначками;

+ - це мені відомо;

٧про це я дізнався)

Підручник ст.87-89

Синтез

Визначає черговість дій під час небезпечної ситуації;

Складає правила безпечної поведінки.

Робота в групах.

Роздатковий матеріал

Оцінювання

Оцінюють свою роботу на уроці;

висловлюють судження відносно почутого на уроці;

зіставляють власні дії із діями героїв оповідань, ілюстрацій

Тексти «Вірний друг», «Пригода на річці».

Рефлексія уроку

Технологія «Незакінчене речення»

Презентація

Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Розгадайте ребус.

Вода.

2.Яке значення має вода в житті людини?

3.Три стани води: рідкий, твердий, газоподібний.

Це цікаво!

   Вода вкриває 71% поверхні земної кулі. Тому давні греки вважали вміння плавати таким же обов’язковим, як уміння читати.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1.  Які ви знаєте зимові ігри?

Як весело гратися взимку! Але щоб зимові розваги не стали небезпечними, потрібно дотримуватися правил поведінки на льоду, на проїжджій частині вулиці.

  1.  Чи знаєте ви правила поведінки під час купання у водоймах?
  •  Купання дітей за відсутності рятувальних постів заборонено.
  •  Забороняється купатися дітям, які не вміють плавати.
  •  Катання дітей на човнах, катерах проводиться тільки під керівництвом дорослих.
  •  Купатися можна тільки у спеціально відведених для цього місцях.
  •  Не можна пірнати в незнайомих місцях.
  •  Не можна пустувати біля води, особливо на крутому березі.

ІV. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Очікувані результати уроку.

Я надіюся, що ми вивчимо і завжди будемо дотримуватися правил безпечної поведінки біля води. Будемо дбати про життя і здоровя, адже прислів’я говорить: „Життя людини – найдорожчий скарб”.

V. Сприйняття і осмислення матеріалу уроку.

1. Робота з підручником.

    Читання статті „Коли вода становить небезпеку”.

Пам’ятка

Щоб удома не було „повені”:

  •  завжди закривай крани одразу після користування;
  •  якщо вода ллється марно, перекрий кран;
  •  негайно клич дорослих, якщо вода заливає підлогу;
  •  якщо вмієш, сам перекрий крани, через які вода надходить у квартиру;
  •  НЕ вмикай електричні прилади, якщо помешкання заливає вода.

Інтерактивне читання статті „На льоду і на воді” (ст.87-89)

Читання з позначками:

+ це мені відомо;

 V про це я дізнався;

2. Розглянь малюнки. Яка небезпека підстерігає цих дітей?

Фізкультхвилинка

  1.  Робота в групах:

І група „Знайки”

Завдання. Позначте правила безпечної поведінки на льоду: + так, - ні.

         не можна виходити наодинці на лід

         не можна переходити водойми з дорослими

         не можна грати на тонкому льоду

         не можна йти по льоду, якщо він тріскається і прогинається;  треба негайно зупинитися і зійти з льоду

        не можна гратися на міцному льоду, далеко від джерела або ополонки

       

        не можна збиратися групою на невеликій ділянці льоду

         

        не можна перевіряти міцність льоду ударами ніг або ключками

ІІ група. „Чомучки”

Завдання. Визначте черговість дій, якщо лід під тобою провалився (постав цифри 1,2,3,4,5).

       пересувайся поповзом у тому напрямку, звідки прийшов

       не піддавайся паніці і спробуй вибратися сам

       клич допомогу

       обережно витягни спочатку одну ногу, відсунь її від краю   ополонки і витягни другу ногу

       широко розведи руки і, упираючись грудьми, повільно виповзай якомога далі на лід.

ІІІ група „Розумники”

Завдання. Складіть основні правила поведінки безпечної поведінки на воді, вставивши в речення пропущенні слова.

  1.  Ходити до водойм без ________________ не можна.
  2.  Не можна купатися в ____________ місцях або в місцях, де купання ____________________.
  3.  Не можна купатися відразу після _______________ і довгого _______________ на сонці.
  4.  Не можна пірнати на ____________, особливо камянистому.
  5.  Не можна гратися біля _______________ і ______________схилів.

Слова для довідок: невідомих, дорослих, заборонено, їжі, мілководді, перебування, крутих, обривів.

Перевірка роботи груп. Лідери звітують про роботу.

VІ. Узагальнення і систематизація знань.

1. Виконання завдань в робочому зошиті.

Це потрібно знати!

Блакитний лід – найміцніший, білий – удвічі менший за міцністю, сірий свідчить про присутність води у товщі льоду.

Пам’ятай!

Товщина криги, безпечна для однієї людини, - не менше 7 см; для ковзанки – не менше 10 – 12 см, при масовій переправі – не менше 15 см.

  1.  Бесіда за малюнками.
  2.  Бесіда за текстами „Вірний друг”, „Пригода на річці”.

VІІ. Підсумок уроку.

Аналіз очікуваних результатів уроку. 

Технологія «Незакінчене речення» (Продовж речення)

  •  Сьогодні на уроці я зрозумів…
  •  Хочу бути завжди…
  •  Біля водойм я буду…
  •  Свою роботу на уроці оцінюю…

VІІІ. Завдання додому.

Відповісти на запитання підручника ст. 59-60.

Закінчити роботу в зошиті ст. 52-55.

Використана література:

  1.  С. Іванішина «Форми та методи інтерактивного навчання»

ж. Початкова школа №3 2006,ст.. 9-11

2. Пометун О. І. «Енциклопедія інтерактивного навчання» - К. 2007-144 с.

3. Л. Загрійчук « Формування культури здоров’я молодших школярів шляхом впровадження здоров’язберігаючих освітніх технологій» журнал Початкова школа №11 2006, ст. 1-4

Алла Сіденко, вчитель-методист початкових класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Черкаської області


ДА


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

53344. Изготовление из бумаги макетов архитектурных сооружений. Творческий проект 351.5 KB
  Поэтому предлагаю выполнять полуобъемные макеты которые просты и удобны в изготовлении. Такие макеты удобны тем что их можно переносить и хранить в тетради в книге они не мнутся и хорошо складываются. Можно пофантазировать и готовые макеты скомпоновать между собой склеить. На уроках изобразительного искусства и художественной культуры можно выполнять подобные макеты нескольких видов разделив класс на группы.
53345. Сценарій спортивно – розважальної гри «Хрестики – Нулики» 91 KB
  Вчитель фізкультури у початкових класах Сценарій спортивно – розважальної гри Хрестики – Нулики Мета: розвивати у дітей рухові здібності увагу кмітливість уміння швидко реагувати на поставлені запитання і чітко давати відповідь; виховувати почуття дружби взаємоповаги та взаємо підтримки – один за всіх всі за одного; зміцнювати здоров’я дітей. Загальні відомості про гру Хрестикинулики†матеріал взято з Вкіпедії Хрестикинулики – гра для двох гравців. Тому у хрестикинулики частіше всього грають малі діти. Існує 26 830 можливих...
53346. Історичне значення запровадження християнства 48.5 KB
  Історичне значення запровадження християнства Очікуванні результати: визначити історичні корені хрещення Київської Русі; визначити значення хрещення для історії держави та людства; розвивати вміння логічного мислення; порівнювати історичні факти; впроваджувати в практику щоденного життя моральноетичні і духовні цінності християнства; виховувати повагу до історичних постатей та православної віри. Тип уроку: комбінований Форма уроку: урокподорож Обладнання: відеофільм Хрещення Русі портрет В. Великий почав князювати Яку...
53347. Основні принципи будови та функціонування World Wide Web, протокол НТТР, адресація в мережі 395.5 KB
  Для учнів які мають уявлення про мову HTML: розшукати історичні відомості про мову НТМL. Але для того щоб створити Webсторінку необхідно знати мову гіпертекстової розмітки тобто HTML. Отже тема уроку: â€Створення структури HTML документа. На попередньому уроці учням було завдання відшукати історичну довідку про створення мови HTML.
53349. Берегиня вроди – хустка 219 KB
  Впродовж століть хустка була на Україні найдорожчим подарунком який уособлював для кожної людини рідну Україну рідний дім рідну матір. Де ж вона сьогодні щира українська хустка що її серед тисячі інших вирізняє щось невимовно рідне Де весела та барвиста хустка щедро оспівана в народних піснях та іграх Хочеться щоб вона сьогодні стала не просто модною деталлю на деякий час а одним з національних символівоберегів. І учениця: Українська хустка з давніхдавен – це основний і улюблений головний убір української молодиці.
53351. ХВИЛИНКИ КАЛІГРАФІЇ НА УРОКАХ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ 62 KB
  Поясніть правопис слова весна. Що означає слово купава Чи є тут слова вжиті в переносному значенні Опишіть образ весни яку ви побачили. Чи зрозуміли ви про що йдеться у вірші Знайдіть слова з ненаголошеними голосними. Назвіть слова правопис яких слід перевірити за словником.
53352. Різноманітність хвойних рослин. Значення в природі та житті людини 68.5 KB
  Мета: Продовжити формувати наукову картину живої природи на прикладі різноманітності хвойних. Ознайомити учнів із різноманітними представниками класу Хвойних особливостями їх поширення. Сприяти формуванню в учнів наукового світогляду на основі знань про різноманітність хвойних.